نظرسنجی: باور کردن گفته های علم بهتر است یا دین؟
علم
دین
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

علم بهتر است یا دین؟

تو این پست میخوایم یه تبادل نظر داشته باشیم راجب این موضوع که آیا علم بهتر است یا دین؟

دین بالاتر است یا علم؟

به توصیه کدام عمل کنیم؟توصیه دینی یا علمی؟

من یک مثال میزنم

بنابر شواهد علمی از جمله اکتشافات پروفسور وولی طوفان نوح در حدود ۳۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح به وقوع پیوسته است. که طوفان نوح در ۹۵۰ سالگی حضرت نوح (ع) به وقوع پیوست و نیز بین نوح و آدم (ع) ۱۵۰۰ سال فاصله بوده است و حضرت آدم (ع) ۹۳۶ سال عمر کرده است. با محاسبه ارقام فوق خلقت آدم(ع) در ۶۵۸۶ سال پیش از میلاد مسیح به وقوع پیوسته است.

اما گفته شده قدیمی ترین فسیل انسان مربوط به دو و نیم میلیون سال پیش هست

آیا با این وجود طبق روایات حضرت ادم اولین انسان روی زمین هست؟

یا این که چگونه انسان از خاک ساخته شده؟ در صورتیکه از نظر علمی انسان موجودی تغییر ژنتیک یافته از نسل نخستی ها است؟!!!

دوستان لطفا نظر بدن که آیا علم بهتر است یا دین؟
علم بهتر است یا دین؟ 1
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny ، ○°łåmýå°○ ، ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، -Edgar ، @پوریا@ ، nazanin jon ، mih
آگهی
به نظر من علم دلایل محکم تری داره.
اگه در دین هم چیزی گفته بشه که با علم هم جور در بیاد مردم علم رو بالا تر می دونن.
ما توی قرن21 بدون دلیل چیزی رو قبول نمی کنیم پس علم از نظر ما قابل قبول تره.
اما اینکه به واقع دین بالا تر است یا علم نمی دونم.
اما در این دوره علم جایگاه بالا تری داره.
مثل انکه به بچه بگن نماز بخون. میگه چرا؟میگن قران گفته خدا گفته حدیث داریم امکان داره طرف قبول نکنه اما اگه دلیل علمی بیاریم که اثبات شده باشه قبولش راحت تره.
و در کل قبول مسایل علمی بهتر از دینی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny ، ارش خان ، @پوریا@
ثروت :| 
علم بهتر است یا دین؟ 1
پاسخ
 سپاس شده توسط Medusa ، vampire whs ، Thyme ، # αпGεʟ ، Son of anarchy ، @پوریا@ ، آرشاااااااام
دینه درست انسان رو به بالا ترین مدارج علم میرسونه ...
هزار بار پ.خ داده برو موهاتو کوتاه کن گفتم نمیکنم!
میلیون بار گفته برو موهاتو کوتاه کن گفتم کوتاه نمیکنم!
حالا رفتم آرایشگاه ؛ شخمی ترین مدل مو رو ورداشته داره میزنه! Angry 
من... (به دلیل وجود کلمات نامناسب امکان پخش نیست)...!
ملت به مو نیاز نععععععرن!!! 6
پاسخ
 سپاس شده توسط آرشاااااااام
(17-03-2016، 11:09)ترنج 15 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه در دین هم چیزی گفته بشه که با علم هم جور در بیاد مردم علم رو بالا تر می دونن.
مثل انکه به بچه بگن نماز بخون. میگه چرا؟میگن قران گفته خدا گفته حدیث داریم امکان داره طرف قبول نکنه اما اگه دلیل علمی بیاریم که اثبات شده باشه قبولش راحت تره.

این دین نیست که با علم جور در میاد.این علمه که با دین جور در میاد
علم کاملأ تغییر میکنه و ثابت نیست و تمام مفاهیمشو میشه نقد می کرد
مثلأ تو پزشکی عده ای معتقند گیاه خواری سودمنده الان محقق ها فهمیدن مضره
تو گیاه شناسی هم همین جوره
تمام علوم تجربی و انسانی ممکنه تغییر کنن
سیاست ها هم تغییر میکنن ولی همونه که از هزار و چهارصد سال پیش بوده و تا الان هم پاسخگوی تمام نیاز های انسان بوده و تازه الان نکات علمی قرآن اثبات میشن
شیعیان امامم لذت ببرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علم بهتر است یا دین؟ 1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علم بهتر است یا دین؟ 1

پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، raya(love anime)78 ، sandi ، م‍حمّد
(11-04-2016، 19:11)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-03-2016، 11:09)ترنج 15 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سیاست ها هم تغییر میکنن ولی همونه که از هزار و چهارصد سال پیش بوده و تا الان هم پاسخگوی تمام نیاز های انسان بوده و تازه الان نکات علمی قرآن اثبات میشن

به نظر من علم بالاتره چون دین هم یه نوع دانش اکتسابیه
علم بهتر است یا دین؟ 1
پاسخ
آگهی
(11-04-2016، 19:16)khadem.alshohada نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(11-04-2016، 19:11)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-03-2016، 11:09)ترنج 15 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من علم بالاتره چون دین هم یه نوع دانش اکتسابیه

دین وحیانیه نه اکتسابی
علم قوانین عقلی و طبیعیه
دین این جوری نیست.ضابطه اونو در نمیگیره خودش ضابطه تعیین میکنه
مثل حرام شدن دنبه برای یهودی ها
یا حرمت روز شنبه بر یهود
یا ناقه حضرت صالح
شیعیان امامم لذت ببرن
علم بهتر است یا دین؟ 1

علم بهتر است یا دین؟ 1

پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، Son of anarchy ، sandi ، م‍حمّد
وحیانی برای پیامبران و دانش برای عوام
علم بهتر است یا دین؟ 1
پاسخ
(11-04-2016، 20:15)khadem.alshohada نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وحیانی برای پیامبران و دانش برای عوام

پیامبران وحی و دستورات الهی رو در اختیار اقشار جامعه قرار میدن
وحی همونه!
دستور خدا رو چه من به شما بگم چه از خدا بشنوم اکتسابی نیست
شیعیان امامم لذت ببرن
علم بهتر است یا دین؟ 1

علم بهتر است یا دین؟ 1

پاسخ
 سپاس شده توسط sandi ، Thyme
منم میتونم نظر بدم؟
من یک مسلمانم و چیزی ک دینم میگه رو قبول دارم چون از نظر علنی دین من تایید شدست ولی برای جوانان و ....امروز ک علم علم میکنن علم بهتره ک با علم براسون دین رو ثابت کنی مثلا ی امتحان میگن ک انسان از خاک ساخته نشده ؟؟همه ما میدونیم ک اگر بخوایم با یک گوشی لمسی کار کنیم باید با اثابت بدن ما بشه حرکت کرد مثلا بخوایم با گوشی لمسی بندیسیم باید ب انگشت ما بخوره حالا فکرش رو بکنید یک سیب زمینی بیارید ولی نمیشه با گوشی لمسی کار کرد حالا یک مهر بیارین و صفحه های گوشی رو تکون بدین میبینن ک این از خاکه و میتونه کار دست مارو نیز انجام بده یا از نظر علمی ثابت شده ک بچه باید با خاک بازی کنه مثلا خیلی از بچه های قدیمی ک تو کوچه ولو بودن بهتر از بچه های امروزی هستن ک بیشتر تو خونه های اپارتمانی بودن در مهد کودکهای خارجی یا حتی تو خونه های اروپایی ها یک حوض از خاک وجود داره ک از نظر علمی این خاک ک بچه تو دست میگیره میتونه بهش انرژی مثبت بده اینم ثابت میکنه ک انسان از خاکه ک ثابت شدن انسان از خاک است فقط در دین اسلام اومده و جیزهایی علمی زیادی هستن ک دارن اسلام رو ثابت میکنن

خوشحالم ک تو انحمن دوستانی مثل شماها هستن ک از دین عزیزم دفاع میکنن چند دقیقه پیش تو یکی از صفحه ها بودم ک داشتن خیلی از بچه ها بصورت کاملا غیر منطقی میگفتن ک از اولشم اومدن عربها ب ایران اشتباهه ک من خیلی ناراحت شدم دوست دارم ک همیشه ی همجین صفحه های تو انجمن باشه ک ازادی بیان داشته باشیم و ب بحث و گفتگو های دینی بپردازیم
پیج اینستگرام من @lamya_zo ]
https://instagram.com/lamya_zo?utm_medium=copy_link
ههرمند هستم و طراحی و نقاشی انجام میدم کارامو تو پیجم
چک‌کنید?❤️?
پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، آرشاااااااام

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان