امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

می‌گویند: نکشید، اما این نکشید یعنی بکشید

بسم الله الرحمن الرحيم
«الهي انطقني بالهدي و الهمني التقوي»
حجت الاسلام قرائتی

گاهی انسان ناراحت است که مردم حرف مفت می‌زنند. قرآن به پیغمبر می‌گوید: پیغمبر! «يَضيقُ صَدْرُك‏» (حجر/97) صدر یعنی چه؟ سینه! ضیق به معنی تنگ است. «يَضيقُ صَدْرُك‏» پیغمبر تو سینه‌ات در فشار است. یعنی بخاطر اینکه مردم زیاد چرت و پرت می‌گویند. به پیغمبر خیلی چرت و پرت می‌گفتند. شما نگاه نکنید حالا کاریکاتور می‌کشند. خدا قول داده است که «يُريدُونَ أَنْ يُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ» کاریکاتور کش‌ها و کسانی که نسبت به اسلام کاری می‌کنند، قرآن می‌گوید: مثل اینها مثل کسی است که می‌خواهد با فوت خورشید را خاموش کند. هروقت خورشید با فوت...
اگر دریا با پوز سگ نجس شد، پیغمبر هم با یک کاریکاتور معیوب می‌شود. اگر خورشید با فوت خاموش شد، نور اسلام هم با کاریکاتور خاموش می‌شود. آن دسته اولی که یک غلطی کردند، در دانمارک من بعد از آن غلط دانمارک رفتم. خانه امام جمعه رفتم که بعد از این کاریکاتور توهین به پیغمبر در دانمارک چه مسائلی پیش آمد؟ گفت به نفع پیغمبر شد. ما سالی چهار، پنج نفر بیشتر مسلمان نمی‌شدند. بعد از این کاریکاتور صد نفر مسلمان شدند. یعنی وقتی مردم «الانسان حریص علی ما منع» (شرح نهج‌البلاغه/ج21/ص174) اگر من هرچه سینه خودم را بگیرم، شما حساس تر می‌شوید. این ضیق چیست؟ وقتی به مردم گفتید: نه! مردم بیشتر حساس می‌شوند.
یکی از راه‌های تبلیغ... تبلیغ چند رقم راه دارد. یکوقت یک سیگاری بود به نام هما. سیگاری بود به نام اشنو. سیگارهای مختلفی بود. می‌خواستند از سیگار هما تبلیغ کنند، می‌گفتند: سیگار نکشید حتی هما! یعنی چه؟ یعنی هما بهترین سیگار است. درست است می‌گویند: نکشید، اما این نکشید یعنی بکشید. سیگار نکشید حتی هما، یعنی گاهی وقت‌ها... قرآن یک آیه دارد می‌گوید... از قرآن بخوانم. بعضی از کلمات قرآن همان کلمات فارسی است. عربی و فارسی خیلی در هم قاطی شده است. «وَ أَرادُوا بِهِ كَيْدا» (انبیاء/70) یعنی اراده‌ی اینها نقشه بود. «فَجَعَلْناهُمُ الْأَخْسَرين‏» اینها اراده کردند ابراهیم را بسوزانند ولی آتش گلستان شد.
«والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته»
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  معجزه یعنی این ...
  بقیة الله به چه معناست و چرا به امام زمان (عج) بقیة الله می گویند؟
  چرا برادر امام حسن عسکری (ع) را جعفر کذاب می گویند؟
  چرا به حضرت معصومه (س) کریمه اهل بیت می گویند؟
  چرا به حضرت محمد(ص) اباالقاسم می گویند؟
  چرا به علی بن موسی، امام هشتم شیعیان، "رضا" می گویند؟
  چرا به امام رضا (ع) ضامن آهو می گویند؟ داستانش چیست؟
  چرا به امام رضا (ع) انیس النفوس می گویند؟
  چرا به امام رضا(ع) غریب الغرباء می گویند؟
  چرا به امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت می گویند؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان