امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یعنی بین روحانیون ۳۱۳ نفر مخلص وجود ندارد که امام زمان (عج) ظهور کند؟!

[rtl]مهیا شدن ۳۱۳ یار صالح، شرط لازم است، نه کافی؛ ظهور شرایط دیگری از جمله ایجاد قابلیت پذیرش دولت حق در جامعه بشری نیز دارد[/rtl]

[rtl]یعنی بین روحانیون ۳۱۳ نفر مخلص وجود ندارد که امام زمان (عج) ظهور کند؟! 1[/rtl]

[rtl]متن و پاسخ شایعه[/rtl]

[rtl]متن شایعه[/rtl]

[rtl]"تهمت، بزن توهین، بکن ناسزا، بگو من میشنوم و دم نمیزنم،، تهی از عقده شو سپس به این سوال منه احمق جواب بده دوست دیندار من! امام زمان فرمودند: چنانچه تعداد یاران مخلص من به ۳۱۳ نفر برسد ظهور میکنم و با سپاه ۳۱۳ نفری،،، دنیا را از وجود ظلم پاک میکنم،،، ما مردم عادی،،، یا می گساریم،، یا کلاه بردار،، یا...... آیا در میان میلیونها روحانی در شهرهای قم، مشهد، کربلا و نجف ۳۱۳ نفر انسان مخلص و با ایمان وجود ندارد؟ اگر وجود دارد چرا مولایشان نمی آید؟ اگر وجود ندارد هزار سال برگردیم عقب، از صفر شروع کنیم،،، دینی که که در طول هزار سال نتواند ۳۱۳ نفر از پیروانش را هدایت کند... برایم روضه بیجا نخوان"[/rtl]

[rtl] [/rtl]

[rtl]پاسخ شایعه[/rtl]

[rtl]1. حضرت علی(ع) می فرمایند: "خداوند ولی خود را میان مردم پنهان کرده است، پس هرگز مسلمانی را تحقیر نکنید، شاید او از اولیای خدا باشد". لذا گناهکار و منحرف شمردن مردم عادی مخالف تعالیم اسلامی می باشد و این خود نویسنده شبهه بوده که تهمت و توهین و ناسزا گفته است![/rtl]

[rtl]2. مهیا شدن ۳۱۳ یار صالح برای ظهور امام زمان(عج) شرط لازم است، اما كافی نیست! زمینه‌های دیگری نیز مانند "قابلیت پذیرش دولت حق" باید در عموم مردم و جامعه بشری فراهم شود.[/rtl]

[rtl]3. در احادیثی که به تعداد یاران امام اشاره دارد، آمده که هر گاه ۳۱۳ یار جمع شوند، ظهور رخ می دهد، نه اینکه اگر ۳۱۳ یار جمع نشوند، امام زمان ظهور نمی کند![/rtl]

[rtl]4. حتی اگر احادیث ظهور منوط به وجود ۳۱۳ نفر شده بود، تنها شرط ظهور نبود، چرا که شرایط دیگری نیز بر این قضیه ذکر شده است![/rtl]

[rtl]5. این احادیث گزارشی هستند و بیان می کنند که هرگاه حضرت ظهور کردند، آن گاه ۳۱۳ نفر گرد او جمع می شوند. لذا اجتماع این تعداد، نشانه و علامت ظهور ذکر شده نه شرط آن![/rtl]

[rtl]6. اگر وجود ۳۱۳ فرد صالح به تنهایی شرط ظهور بود، با توجه به وجود هزاران هزار فرد صالح از جمله مجاهدین و شهدای اسلام در هر عصری، می بایست بارها ظهور اتفاق افتاده بود![/rtl]

[rtl]حق جو وحق طلب باشیم[/rtl]
پاسخ
 سپاس شده توسط Alirezamer ، shahid
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)
  معجزه یعنی این ...
  مناجات با امام زمان (عج)
Star آیت‌الله علوی گرگانی: موضوعاتی نظیر دوچرخه‌سواری بانوان مورد رضایت امام زمان(عج) نیست
  عکس های مذهبی از حرم امام رضا در مشهد مقدس
  بعد از امام زمان(ع) چه امامی رجعت خواهد کرد؟
  در زمان غیبت، چه انتظاری بهتر است؟
  دلیل ملقب شدن امام هشتم، علی ابن موسی، به رضا چیست؟
Brick علائم نزدیک به ظهور
  ظهور نزدیک است.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان