پارس ایمپریا   گیفت کارت
 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارتودنسی نامرئی

#1
ویژگی های ارتودنسی نامرئی
در ارتودنسی نامرئی از سیم ارتودنسی استفاده نمیشود اما از پلاک های بیرنگ و شفاف مبتنی بر شرایط دهان بیمار استفاده میشود. این روش بدون درد بوده و به سهولت میتوان پلاکها را درون دندانهای بیمار جایگذاری نمود.

ارتودنسی نامرئی متحرک میباشد. به عبارت دیگر زمان خوردن، نوشیدن یا تمیز کردن دندانها، میتوانید آنها را از دهان خود خارج کنید و مجدد بر روی دندانهایتان جایگذاری نمایید.

در این نوع از ارتودنسی، در آزمایشگاههای ویژه پلاکهای نامرئی توسط کامپیوتر برای هر فرد ساخته میشوند اما کاربرد ارتودنسی نامرئی را باید در موارد کاربردی خاص و در شرایط مشخص در نظر گرفت. در واقع ارتودنسی نامرئی شیوه نوینی از ارتودنسی متحرک دندان است که از تهیه قالب برای دندانها شروع شده و در نهایت روی دندانها پیادهسازی میشود.

بنابراین، اگر دندانهای مرتبی ندارید، باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرده و مشاوره های لازم را کسب کنید. در این فرایند، با اشعه ایکس از دهان شما تصویربرداری میشود و ساختار صورت شما نیز مورد بررسی قرار میگیرد. اگر شدت بی نظمی دندانهای شما در حد خفیف تا متوسط باشد و امکان حرکات دندانی مورد نیاز با ارتودنسی نامرئی وجود داشته باشد، میتوانید از ارتودنسی نامرئی استفاده کنید.

کودکان نمیتوانند از این نوع ارتودنسی استفاده کنند زیرا این درمان نیازمند مراقبت های خاص و همکاری بسیار زیاد بیمار می باشد. با این حال، جوانان و بزرگسالان، کاندیدهای مناسبی برای ارتودنسی نامرئی هستند که برای دندان آنها سفارشی سازی شده و میتوانند برای دندانهای بالایی و پائینی خود مورد استفاده قرار دهند.

مهمترین متقاضیان ارتودنسی نامرئی افرادی هستند که میخواهند طول درمان خود را طوری سپری کنند که با حفظ زیبایی دندان و اعتماد به نفسشان، وضعیت دندان خود را از توجه و نگاه اطرافیان محفوظ نگه دارند. امروزه بسیاری از سلبریتیها و افراد مشهود در سراسر دنیا و به ویژه هالیوود به انجام این روش درمانی روی آوردهاند.

مراحل انجام ارتودنسی نامرئی به طور خلاصه عبارتند از:

مراجعه به متخصص ارتودنسی دندان و معاینه، تهیه قالب و اسکن کردن دندان ها
فراهمسازی تصاویر سه بعدی از دهان و دندان ها
بررسی طرح درمان کامپیوتری توسط متخصص ارتودنسی و تعداد پلاکهای مورد نیاز، ساخت سفارشی پلاکها در آزمایشگاه تخصصی ارتودنسی دندان، تست کردن پلاک روی دندانهای بیمار
نظارت بر مراحل درمان ارتودنسی نامرئی و پیشرفت جابجایی و حرکت دندان ها

برای صاف کردن دندانهایتان، چندین ارتودنسی نامرئی خواهید داشت

برای ساختن ارتودنسی نامرئی، متخصص ارتودنسی قالبی از دندانهای شما می گیرد و با نرم افزار کامپیوتری مدرنی ساختار آنها را به گونهای ایجاد خواهد کرد که در نهایت، قالب ارتودنسی نامرئی شما کاملاً فیت و متناسب دهان و دندان شما باشد. هر قالب ارتودنسی نامرئی با تنظیماتی نسبتاً متفاوت ساخته میشود تا فشاری را بر روی دندانهای خارج از ردیف شما ایجاد کند. این فشار، برای آن طراحی شده است تا دندانهای شما را به آرامی به موقعیت صحیح خود ببرد و لبخندی جذاب برای شما ایجاد کند. در ملاقات دوم با متخصص ارتودنسی، چند قالب ارتودنسی نامرئی دریافت خواهید کرد که باید هرکدام را به مدت دو تا سه هفته استفاده کنید.

آیا امکان لک شدن پلاستیک ارتودنسی نامرئی وجود دارد؟
در بیشتر موارد، باید قالبهای قدیمی را نگه دارید تا دندان پزشک بتواند نحوه پوشش و یا پارگی در آنها را بررسی کند. در طول دوره درمانی شما حدود ۵ الی ۲۰ قالب ارتودنسی نامرئی را به مدت ۵ تا ۱۵ ماه استفاده خواهید کرد. دقت کنید که احتمال لک شدن قالب ارتودنسی نامرئی وجود دارد که سبب بد شکل شدن آنها میشود. این قالبها باید چندین بار در روز تمیز شوند.

زمانی که غذا میخورید آنها را در بیاورید.
پیش از استفاده از آن، دندانهای خود را مسواک کرده و نخ دندان بکشید.
از مصرف نوشیدنیهایی که رنگ مصنوعی دارند، بپرهیزید.
خمیردندان و سفید کنندههای خوب استفاده کنید.
خودکار در دهان خود نگذارید.
از قرصهای دندانی برای تمیز کردن دندان استفاده نکنید.
از قرار دادن قالبها بر روی سطوح رنگی، خودداری کنید.
زمانی که از قالب استفاده نمیکنید، آن را در محافظ قرار دهید تا آسیب نبیند.
مدام آب بنوشید تا دهان و قالبهای ارتودنسی نامرئی خود را تمیز کنید.

با انجام موارد ذکر شده در بالا، احتمالاً قالبهای شما لک نخواهد شد. اما باید دقت کنید که تمیز کردن مداوم ارتودنسی نامرئی بسیار مهم است تا طعم بد و بوی نامطبوع در دهان شما ایجاد نشود.

از صابون ضد باکتری برای شستن قالب استفاده کنید
صابون شفاف و ضد باکتری برای شستن قالب ارتودنسی نامرئی شما مناسب است. برای حذف باکتری از روی سطح پلاستیکی قالبها، یک قطره از صابون را با آب سرد ترکیب کنید و به آرامی، قالب را بشوئید.

دندانهای خود را مسواک کرده و نخ دندان بکشید
حداقل دو بار در روز باید دندانهای خود را مسواک کرده و نخ دندان بکشید تا اجزای باقیماندهی غذا از روی دندان و قالب شما حذف شوند. اگر بتوانید در زمان ناهار نیز دندان خود را تمیز کنید، توصیه میشود حتماً چنین کاری انجام دهید تا قالبهای ارتودنسی نامرئی شما تمیزتر باقی بماند.

خیساندن قالبهای ارتودنسی نامرئی
باید مدت طولانی در شبانه روز از قالبهای ارتودنسی خود استفاده کنید. با این حال، اگر قالبهای شما تغییر رنگ دادهاند، باید آنها را بخیسانید تا تمیز شوند. تنها کافی است آن را در ظرفی از آب سرد قرار دهید و بگذارید یک شب به همان وضع باقی بماند.

ظرف قالبهای ارتودنسی خود را تمیز نگه دارید
برای آنکه مانع انتقال باقیماندههای غذا و باکتری شوید، حتماً ظرف قالبهای خود را تمیز نگه دارید. میتوانید این ظرف را با آب سرد بشوئید یا آنها را با مسواکی نرم، تمیز کنید.

مدام قالبها را تمیز کنید
قالبها باید به تمیزی دندانهایتان باشند. برای نتیجهی بهتر، حتماً بیشترین زمانی که میتوانید از این قالبها استفاده کنید؛ حتی در زمان خواب.

از کریستالهای تمیز کننده استفاده کنید
شرکتهایی که نرم افزار کامپیوتری برای ساختن قالبهای ارتودنسی ارائه میکنند، کریستالهایی خاص نیز میسازند. این کریستالها، قالب و ظرف ارتودنسی نامرئی را تمیز و بهداشتی نگه میدارد. مقداری از این کریستالها را همیشه همراه خود داشته باشید و آن را طبق راهنمای روی بسته، استفاده کنید. با قرار دادن آنها به مدت ۱۵ دقیقه، آن هم هفتهای یک بار در محلول کریستالی، میتوانید قالبهای تمیزتری داشته باشید.
khakzadmon Blush
پاسخ
آگهی
#2
انتقال داده شد!
پاسخ


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان