امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حدیث در مورد ثواب فضیلت امام حسین و عاشورا

حضرت محمد صلی الله علیه: خداوند عزوجل فرمودند: خوشا به حال دوستان و پیروان حسین(ع)، به خدا که همانها در روز قیامت رستگارانند. بحارالانوار جلد44 صفحه 225

حضرت محمد صلی الله علیه: و او (امام حسین) میوه دل من و نور چشمان من است، اما امتم او را خواهند کشت، و آنکه او را پس از وفاتش زیارت کند ،خداوند  ثواب یک حج از حج های من برایش می نویسد. بحارالانوار جلد44 صفحه 260

امام علی علیه السلام: او با لب تشنه در صحرای کربلا شهید خواهد شد، تا آنکه اسبش نیز زمزمه می کند: فریاد، فریاد از امتی که پسر دختر پیامبرش را می کشد. بحارالانوار جلد 44 صفحه 266

امام زمان علیه السلام: آنکه می پندارد حسین کشه نشد، در کفر و دروغ و گمراهی است. بحارالانوار ج 44 ص271

امام سجاد علیه السلام: آنکه قطره اشکی بیفشاند و یا برای ما بگرید خداوند غرفه ای در بهشت به او خواهد داد. بحارالانوار ج44 ص 279

امام صادق علیه السلام: هر گریه و زاری مکروه است، مگر گریه و زاری برای امام حسین(ع). بحارالانوار ج44 ص 280

امیرالمومنین به امام حسین نگریست و فرمود: ای گریه برای هر مومن. بحارالانوار ج44 ص280

امام صادق علیه السلام: حسین علیه السلام نزد پروردگارش به زائران می نگرد، آنان را به نام خود و پدرانش و منزلت ایشان و درجاتشان، بهتر از خودشان، می شناسد. بحارالانوار ج 44 ص280

امام صادق علیه السلام: امام حسین کسی را که برایش گریه کند می بیند و برای او طلب مغفرت می کند و می فرماید اگر زائر من پاداش خود را در نزد پروردگار بداند حتما فرض زیارت را بیشتر از بی تابی کردن پی می گرفت. بحارالانوار ج44 ص 281

امام سجاد علیه السلام: هر مومنی که چشمش برای شهادت حسین بن علی علیه السلام گریان شود(تا اندازه ای کم) بر گونه اش بریزد خداوند او را در غرفه هایی از بهشت ساکن می گرداند. بحارالانوار 44 ص281

امام صادق علیه السلام: روز امام حسین علیه السلام دلهای ما را مجروح کرد ،اشکهایمان را روان نمود، عزیز ما را در زمین کربلا ذلیل کرد و تا روز قیامت ما را دچار رنج و مصیبت کرد. بحارالانوار ج44 ص 284

امام رضا علیه السلام: برای کسی چون حسین علیه السلام باید گریه کنندگان گریه کنند زیرا گریه برای امام حسین علیه السلام گناهان را میریزد. بحارالانوار ج 44 ص284

امام رضا علیه السلام: آنکه روز عاشورا را روز غم و اندوه و گریه خود بداند، خداوند روز قیامت را روز شادمانی و نشاط او قرارخواهد داد. بحارالانوار ج44 ص 284

امام حسین علیه السلام: من کشته اشکهایم، مومنی که مرا به یاد آورد گریان خواهد شد. بحارالانوار ج 44 ص 284

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: ای فاطمه هر چشمی در روز قیامت اشکبار است مگر چشمی که بر رنجهای حسین گریسته باشد. بحارالانوار ج 44 ص 293

امام صادق علیه السلام: پرده ها از پیش چشمان{یاران امام حسین علیه السلام} کنار رفت و آنان جایگاه های خود را در بهشت دیدند. علل الشرایع ج 1 ص 218

امام صادق علیه السلام:  هر شهیدی دوست دارد با امام حسین علیه السلام در بهشت در آید.جامع الزیارات ص111

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: قاتل حسین (ع) در تابوتی از آتش است و نیمی از عذاب اهل دنیا را تحمل می کند. بحارالانوار ج 44 ص 300

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: امام حسین را بدترینِ امت می کشد. بحارالانوار ج 44 ص 300

امام صادق علیه السلام: {هرگاه امام حسین علیه السلام را یاد می کنی} بگو: صَلَّی اللُهُ عَلیکَ یا اباعبدالله،  سه بار تکرار فرمودند. بحارالانوار ج 44 ص 301

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: جایگاهی در جهنم است که هیچکس سزاوار آن نیست مگر با کشتن امام حسین و حضرت یحیی علیه السلام. تحف العقول: ص 246

امام صادق علیه السلام: بنده ای که آب بنوشد و آنگاه یاد امام حسین علیه السلام کند و بر قاتل او نفرین فرستد، خداوند صد هزار حسنه برایش می نویسد. بحارالانوار ج 44 ص 303

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: درود خدا بر آنان که از سر رحمت و شفقت بر حسین علیه السلام می گریند و از سر خشم و نفرت بر دشمنان او نفرین می کنند. بحارالانوار ج 78 ص122

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: بدانید آنان که راضی به کشتن حسین علیه السلام باشند در قتل او شریکند. بحارالانوار ج 44 ص 304

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: بدانید کشندگان{امام حسین علیه السلام} و یاران و پیروان و همراهان آنان از دین خدا دورند. بحارالانوار ج 44 ص304

امام باقر و امام صادق علیه السلام: خداوند تعالی در ازای شهادت امام حسین علیه السلام امامت را در فرزندان او، شفا را در تربتش و پذیرش را در دعای کنار قبرش قرار داد. بحارالانوار ج 78 ص 118

امام صادق علیه السلام: خداوند تعالی امام حسین(ع) را به پیامبر ملحق کرد، او در مقام و منزلت در کنار پیامبر است. بحارالانوار ج44 ص221

امام صادق علیه السلام: {در مورد آنکه حسین علیه السلام  را با شناخت حقش زیارت کند} برای همیشه در رحمت الهی غوطه ور خواهد شد اگرچه شقی باشد.کامل الزیارات ص 164

امام صادق علیه السلام: خاک قبر امام حسین علیه السلام شفای هر بیماری و آن داروی بزرگ است. بحارالانوار ج18 ص 123

امام صادق علیه السلام: سجده بر خاک امام حسین علیه اسلام حجابهای هفت گانه را می درد.بحارالانوار ج 14 ص153

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: حسن و حسین (ع) بهترین مردمان زمینند، پس از من و پدر و مادرشان که برترین  زن زمینی است. بحارالانوار ج 5 ص 19

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: هرکس حسن و حسین(ع) را دوست بدارد مرا دوست داشته و هرکس آنان را دشمن بدارد مرا دشمن داشته است. امالی الطوسی: ص 446

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: حسن و حسین علیه السلام سرور جوانان اهل بهشتند.کنزالاعمال: 37682

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: خداوند به حسن (ع) سروری بخشید و به حسین(ع) بخشش و شفقت. بحارالانوار ج 8 ص 263

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: حسین از من است و من از حسین. بحار الانوار جلد 1 صفحه 261

حضرت محمد صلی الله علیه و آله: خداوند کسی که حسین را دوست داشته باشد دوست دارد. الارشاد صفحه 233

حضرت محمد صلی الله علیه و آله به امام علی علیه السلام فرمود: چهار تن نخستین وارد شدگان به بهشت هستند، من و تو و حسن و حسین.المعجم الکبیر 1/319/950

امام سجاد علیه السلام: فرزند رسول خدا(امام حسین علیه السلام)گرسنه شهید شد، فرزند رسول خدا تشنه شهید شد.منتهی الآمال جلد 1 صفحه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آب کم است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آن را اسراف نکنید
water is low
Do not waste it
الماء قلیل
لا تسرفوه

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)
  عاشورا و تاسوعا چیست؟
  فضیلت لعن در برابر فضیلت صلوات از نظر استاد بھجت (رہ)
  مناجات با امام زمان (عج)
  احادیث در مورد مساجد
  احادیث در مورد شجاعت
Star آیت‌الله علوی گرگانی: موضوعاتی نظیر دوچرخه‌سواری بانوان مورد رضایت امام زمان(عج) نیست
  عکس های مذهبی از حرم امام رضا در مشهد مقدس
  بعد از امام زمان(ع) چه امامی رجعت خواهد کرد؟
  دلیل ملقب شدن امام هشتم، علی ابن موسی، به رضا چیست؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان