امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هنر انتخاب پسورد...

هنر انتخاب پسورد یعنی بدانید که اگر پسورد شما شامل 6 حرف بزرگ یا کوچک انگلیسی باشد، شکستن آن توسط یک هکر چند ثانیه بیش‌تر طول نمی‌کشد. اگر این تعداد را به 7 حرف برسانید، زمان Hک به 10 دقیقه افزایش می‌یابد. اما گذشتن از یک پسورد که شامل 9 کاراکتر از حروف بزرگ و کوچک و نشانه‌ها باشد، هزاران سال طول می‌کشد.

چند نکته‌ ای کلی که بهتر است رعایت کنید:

1- هیچ‌وقت تاریخ تولد یا اسم‌تان را به عنوان پسورد انتخاب نکنید.

2- از یک پسورد در چند جا استفاده نکنید. حتی اگر حدس زدن‌اش بسیار سخت باشد.

3- سعی کنید از ترکیب‌ها، عبارت‌ها و جملاتی استفاده کنید که به راحتی در یاد می‌مانند ولی غیرعادی‌اند و حدس زدن آن‌ها سخت است. مثلا ” I am a 7-foot tall metal giant” (من یک غول آهنی 7 فوتی هستم)

4- می‌توانید از یک سیستم مدیریت پسوردها نیز استفاده کنید. مثلا اپلیکیشن 1Password پسوردهایی با امنیت بالا برای شما انتخاب می‌کند و آن‌ها را به‌صورت آنلاین ذخیره می‌کند.

5- بهتر است از شناسایی دومرحله‌ای -که در حال حاضر در سیستم‌های کاربری سایت‌های مختلف کاربرد دارد- استفاده کنید. یعنی علاوه بر پسورد، ورود به حساب کاربری‌تان را منوط به داشتن کُدی بکنید که از طریق پیامک برای شماره‌ی ثبت‌شده‌تان ارسال می‌شود.

6- پسوردهایی مثل “123456”، “password”، “football” بسیار محبوب‌اند و توسط عده‌ی زیادی استفاده می‌شوند. اگر به امنیت پسوردتان علاقه‌مندید، از این نوع ترکیب‌های پیش‌پاافتاده استفاده نکنید.

7- پسوردتان را زود به زود عوض کنید. نگه داشتن یک پسورد برای چند ماه، احتمال Hک شدن آن را افزایش می‌دهد. این نوع هک‌ها معمولا تمام احتمالات ممکن را یک به یک امتحان می‌کنند تا ترکیب درست را پیدا کنند. یک پسورد امن، احتمال Hک شدن را بسیار کاهش می‌دهد.
  سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://howsecureismypassword.net به شما نشان می‌دهد برای Hک شدن پسورد شما چقدر زمان لازم است. امتحان‌اش کنید و از این به بعد، در فضای مجازی امن‌تر باشید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آب کم است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آن را اسراف نکنید
water is low
Do not waste it
الماء قلیل
لا تسرفوه

پاسخ
 سپاس شده توسط ☪爪尺.山丨几几乇尺☪ ، مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב ، vampire whs ، sober
آگهی
والا اینکار که از هر کسی برمیاد اصلا بگو من 18 رقم بذارم با اشکال و اعداد و حروف و...
مشکل اینجاست که چجوری یادمون نره
من چند بار اینکارو کردم و رمزامو تو یه دفتر مینوشتم ولی آخرش دفتره گم شد و خودتون میدونید
واقعا خیلی سخته بعضی جاها ترجیح میدم -- شم تا اینکه یه همچین رمزایی بذارم/:
پاسخ
 سپاس شده توسط م‍حمّد
(25-02-2020، 21:28)❂Eναη نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

والا اینکار که از هر کسی برمیاد اصلا بگو من 18 رقم بذارم با اشکال و اعداد و حروف و...
مشکل اینجاست که چجوری یادمون نره
من چند بار اینکارو کردم و رمزامو تو یه دفتر مینوشتم ولی آخرش دفتره گم شد و خودتون میدونید
واقعا خیلی سخته بعضی جاها ترجیح میدم -- شم تا اینکه یه همچین رمزایی بذارم/:

یه اسم خاصی رو انتخاب کن بعد با حروف و اعداد متشابه اونو بنویس مثلا کلمه داداش رو میتونی d@d@d8 بنویسی (۸ توی انگلیسی تقریبا به H شبیه)
آب کم است
آن را اسراف نکنید
water is low
Do not waste it
الماء قلیل
لا تسرفوه

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  کرک کردن یا شکستن پسورد اکانت سایت ها و انجمن ها

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان