امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

جنگ نرم

بسم الله

امروزها در کوچه و خیابان که قدم میزنیم،همه دیده ایم ،چیزی که گاهی بدنم را میلرزاند...بدحجابی زنان ایرانی،بدحجابی زنان و دخترانی که زاده کشور اسلامی هستند و نام شیعه بودن را همه جا با خود یدک می کشند.من خیلی بچه تر از آنم که بخواهم نصیحت کنم یا حرف بزرگتر از دهانم بزنم ولی خب نمیتوانم حرف دلم را نگویم وقتی که پشتم میلرزد ...نمیتوانم بی غیرت شدن مردهای ایرانی را توسط این زن ها ببینم،نمیخواهم ببینم جامعه ای که در آن زندگی میکنم توسط افرادی که معلوم نیست مشکلشان از کجاست نابود شود.شاید در خانواده دیده نمی شوند که مجبوراند خود را در خیابان نشان بدهند،یا شاید به قول خودشان پیرو مدهای روز هستند ،اما مد روز به چه قیمت؟به قیمت تخریب وجهه اسلام؟به قیمت از بین رفتن امنیتمان؟
گاهی وقت ها که میخواهم از خانه بیرون بروم ،جلوی آینه می ایستم و با خود میگویم اتفاقی نمی افتد اگر من هم یک شاخه از موهایم را بیرون بگذارم یا شال و روسری ام را کمی عقب تر بکشم ،گاهی هم با خود میگویم شاید بعضی ها که این کار را می کنند میخواهند زیبا تر به نظر برسند.اما من که هر چه بیشتر موهایم را از زیر مقنعه بیرون گذاشتم باز هم همان سایه بودم .دلم نمی آید این کار را انجام بدهم ،حتی یک بار تا دم در خانه هم همانطور بی حجاب رفتم اما نتوانستم،خجالت کشیدم از نگاه خانواده شهدا،ترسیدم از این که یک مرد به خاطر دیدن من به گناه بیفتد،شرمگین شدم از روی امام زمانم...
می گویند دلمان با خداست و مهم دل است..آیا واقعا فقط دل مهم است؟اما کسی که یک نفر را دوست داشته باشد یا برایش اهمیت قائل باشد به هر قیمتی شده گفته های او را عملی می کند و نمیگذارد حرفهای محبوبش روی زمین برسند.حال نمیدانم با این تفاسیر چگونه دل با خداست و تن در ارزانی کوچه و بازار...
روزی جایی شنیدمSad(امروزا مرای ایرانی بی غیرت شدن...)) من حق اظهار نظر در اون مجلس رو نداشتم ولی با خودم گفتم واقعا پیدا کردن چرایی این مسئله این قدر سخته؟واقعا درک این مسئله که ما در جنگ هستیم و اینها زیان های جنگ هستند انقدر سخت است؟مگر حتما باید گلوله و توپ و تانک و مسلسل باشد تا جنگ شود؟ یا حتما باید موشک ها از روی سر مردم عبور کنند و صدای آژیر های خطر بلند شود و یکی پشت بلند گو اعلام کند : ((توجه توجه وضعیت قرمز است لطفا سریعتر به پناهگاه ها بروید))
ما در جنگ نرم هستیم،در جنگ فرهنگی،سی سال قبل ما در جنگ نظامی بودیم ،جوانان ما میدانستند که باید چگونه مقاومت و ایستادگی کنند ،میدانستند اگر نارنجک به کمر خود نبندند دشمن بر آنها چیره میشود...ولی امروز جوانهای ما نمیدانند چگونه باید استقامت کنند،فکر میکدد با این که در تلگرام یا شبکه های مجازی دیگر انواع کانال ها و گروه های مختلف بزنند و هر روز هزاران بار بگویند جنگ جنگ تا پیروزی بالاخره یک طرف آتش بس اعلام میکند.جوان های ما نمیدانند دشمن های ما جنگ را از کانون گرم خانواده های ایرانی شروع کردند،نمیدانند ابزارشان همان تلفن هاییست که دستشان است،نمیدانند خطرناک ترین سلاح جنگ همان ماهواره هایی که هر روزه هزاران فیلم مبتذل و یا شاید به ظاهر معمولی و خانوادگی را نشان می دهند،اما واقعا سریالی که زن که نقش مادر خانواده را دارد و مرد که نقش اصلی و پدر است هر کدام با معشوقه های خود در ارتباط اند و هر کدام در روابط ستاره ای یا همان مثلث های عشق خود غرق شده اند،آیا واقعا این فیلم خانوادگیست؟آیا واقعا این فیلم برای سرگرم کردن مردم است؟
با این همه پرسش انکاری به هیچ جا نمیرسیم ...نه نیست برای سگرمی نیست ،مادر خانواده که روز و شب در خانه به همسر و فرزندانش خدمت میکرد و هر ظهر از خانه یک زن ایرانی بوی قرمه سبزی به مشام می رسید الان پای این فیلم ها نشسته و هر روز سریال حریم سلطان را دنبال میکند و روزی چند بار تکرارش را میبیند،این زن سست نمیشود؟دوست ندارد که مثل شخصیت های این فیلم باشد؟توقعش از همسرش که کاری معمولی دارد و صبح تاشب برای لقمه ای نان جان می کند بالا نمیرود؟
همینطوری آغاز میشود...مادر که هر روز کم کم کمی از حجابش را بردارد مرد از کجا میفهمد؟فقط روز به روز دربرابر دیدن این چیزها مقاوم تر میشود...چه بلایی می آید سر دختر خانواده وقتی مادرش را میبیند؟آیا نمیگوید وقتی مادرم این است چرا من نباشم؟چه بلایی سر پسر خانواده می آید؟آیا نمی گوید چه خوب می شود من هم چند تا از این ها را برای خودم داشته باشم؟ این حریم سلطان حریم خانواده را می شکند ،حریم بین زن و مرد را نابود میکند ،تنها حریم سلطان نیست...
این جنگ است ...جنگی که آثار آن از جنگ نظامی بیشتر است.تنها راه ایستادگی در برابر این جنگ عفاف و پاک دامنیست،تنها راهش حجاب گرفتن بر روی دل و چشم و تن است ...نه تنها تن ،چشم و دل و تن...
ما یک کشور اسلامی داریم ،ایران یک کشور اسلامیست ،کشوری که به ظهور امام زمان امید دارد،کشوری که روح الله پایه گذار آن است،و آیت الله خامنه ای هدایتش میکند.
واقعا روا نیست
من به عنوان یک دختر ایرانی نمیتوانم تحمل کنم
تو اگر میتوانی ادامه بده
امروزا تنها غم بزرگ قلبمی
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان