گیفت کارت     حداقل سیستم مورد نیاز بازی   حداقل سیستم مورد نیاز بازی  


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

آموزش جامع به‌روزرسانی MyBB

#1
تعریف عملیات به‌روزرسانیهر نرم‌افزاری تعداد زیادی بسته‌ی به‌روزرسانی دارد. این بسته‌ها در  اندازه، دشواری و تغییراتی که در آن‌ها ایجاد شده است، با یکدیگر متفاوت هستند.

در MyBB، ما سه نوع به‌روزرسانی داریم:

به‌روزرسانی کلّی

منظور از به‌روزرسانی کلّی، به‌روزرسانی‌ای است که در آن نسخه‌ی MyBB به طور کلّی تغییر می‌کند. به عنوان مثال، به‌روزرسانی از نسخه‌ی 1.x به نسخه‌ی 2.x یک به‌روزرسانی کلّی است. و این یعنی پلاگین‌ها، پوسته‌ها و بسته‌های زبان نیازمند تغییرات وسیعی هستند تا بتوانند در نسخه‌ی جدید نیز کار کنند.

به‌روزرسانی جزیی

در این نوع به‌روزرسانی‌ها، تنها رقم‌ فرعی (رقم دوم| مثلاً در 1.8 عدد 8 ، در 1.6، عدد 6) نسخه تغییر می‌کند. به عنوان مثال، به‌روزرسانی از نسخه‌ی 1.6.x به نسخه‌ی 1.8.x، یک به‌روزرسانی جزیی محسوب می‌شود. این نوع به‌روزرسانی‌ها ممکن است نیازمند تغییراتی در پلاگین‌ها و پوسته‌ها و یا بسته‌های زبان باشند.


به‌روزرسانی‌های خیلی جزیی

این نوع به‌روزرسانی تغییرات بسیار کوچکی که عمدتاً مربوط به حل برخی مشکلات هستند را در نسخه‌های فرعی انجمن‌ساز شما ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، به‌روزرسانی از نسخه‌ی 1.6.2 به نسخه‌ی 1.6.3 یا به‌روزرسانی از نسخه‌ی 1.6.1 به نسخه‌ی 1.6.4 از این نوع به‌روزرسانی‌ها هستند. این به‌روزرسانی‌ها نسخه‌ی قبلی را بهبود می‌کنند. خیلی به ندرت پیش می‌آید که در این به‌روزرسانی‌ها، لازم باشد که پلاگین‌ها را تغییر دهید. اما ممکن است پوسته‌ها یا بسته‌های زبان تغییرات جزیی پیدا کنند.


آماده‌سازی به‌منظور به‌روزرسانی

پیش از هرگونه اقدام، شما باید مطالب موجود در ارسال معرفی بسته‌ی به‌روزرسانی را به دقت مطالعه نمایید. در این ارسال، تغییرات، نوع و نیازمندی‌های به‌روزرسانی به‌طور واضح بیان شده است. 1. ابتدا انجمن خود را خاموش کنید! منظور ما از خاموش کردن این است که کسی نتواند به طور تصادفی عملیات به‌روزرسانی را مختل کند. لطفاً توجه داشته باشید که استفاده از تنظیم "خاموش / روشن کردن انجمن" به‌طور کامل تأیید نمی‌شود. بهترین روش، محدودسازی دسترسی به انجمن از طریق اضافه کردن یک دستور در فایل .htaccess موجود در مسیری است که فایل‌های انجمن‌ساز شما در آن قرار دارند. به‌طوری‌که شخص دیگری نتواند به انجمن شما دسترسی پیدا کند. آموزش‌های مختلف مربوط به این محدودسازی‌ها را می‌توانید از طریق موتورهای جستجو پیدا کنید. همچنین برخی از هاست‌ها (به ویژه هاست‌هایی که از کنترل پنل cPanel استفاده می‌کنند) ابزارهایی در اختیار شما قرار می‌دهند که به سادگی می‌توانید این محدودسازی را انجام دهید.
 2. شما باید از فایل‌ها و بانک اطلاعاتی خود فایل پشتیبان تهیه کنید و آن فایل‌ها را در یک مکان امن نگهداری کنید. که اگر مشکلی به وجود آمد، بتوانید به گذشته بازگردید و عملیات به‌روزرسانی را مجدداً انجام دهید. شما می‌توانید از طریق کنترل پنل مدیرکل MyBB و یا نرم‌افزار مدیریت بانک اطلاعاتی موجود بر روی سرور خود، از بانک اطلاعاتی خود پشتیبان‌گیری کنید.
 3. اگر شما درصدد انجام یک به‌روزرسانی کلی یا جزیی (موارد اول و دوم) هستید، حتماً باید تمامی پلاگین‌ها را غیرفعال کنید. این کار به این منظور انجام می‌شود که برخی پلاگین‌ها ممکن است با نسخه‌ی جدید سازگار نباشند و نیاز به به‌روزرسانی داشته باشند و این ممکن است روند به‌روزرسانی را مختل کند و یا مشکلاتی را در نسخه‌ی جدید برای شما ایجاد کند. البته ممکن است ترجیح دهید در به‌روزرسانی‌های خیلی جزیی نیز این کار را انجام دهید اما در این مورد انجام این کار ضروری نیست. 

دریافت بسته‌ی به‌روزرسانی صحیح و مناسب

دو نوع بسته برای به‌روزرسانی انجمن شما وجود دارد.

1- بسته‌ی کامل

اگر نسخه‌ی MyBB شما بیش‌از یک نسخه از آخرین بسته‌ی MyBB قدیمی‌تر است، باید بسته‌ی کامل را دریافت کنید.

مثلاً اگر نسخه‌ی انجمن ساز شما 1.6.4 است و آخرین نسخه‌ی MyBB عدد 1.6.6 را در مقابل خود دارد، باید این بسته را دریافت نمایید.

این بسته در مورد به‌روزرسانی‌های جزیی نیز صدق می‌کند.
مثلاً اگر نسخه‌ی انجمن‌ساز شما 1.6.x است و می‌خواهید آن را به نسخه‌ی 1.8.x به‌روزرسانی کنید، باید از این روش برای به‌روزرسانی استفاده کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دریافت بسته‌ی کامل آخرین نسخه‌ی MyBB

2- بسته‌ی فایل‌های تغییر یافته

اگر نسخه‌ی انجمن‌ساز شما تنها یک نسخه با آخرین بسته‌ی MyBB تفاوت دارد، شما می‌توانید تنها با استفاده از بسته‌ی فایل‌های تغییر یافته، انجمن خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.
مثلاً اگر نسخه‌ی انجمن‌ساز شما 1.6.3 است و آخرین نسخه‌ی منتشر شده 1.6.4 است، شما می‌توانید با استفاده از این بسته انجمن خود را به‌روزرسانی کنید.

بسته‌ی فایل‌های تغییر یافته در ارسال‌های معرفی نسخه‌ی جدید وجود دارد. اگر این بسته وجود نداشت، شما مجبور هستید که از بسته‌ی کامل استفاده کنید.


آغاز عملیات به‌روزرسانی

هنگامی که بسته‌ی به‌روزرسانی صحیح و مناسب را انتخاب کردید، اکنون زمان به‌روزرسانی است. لطفاً مراحل زیر را به دقت پیش بروید.

1- تمامی فایل‌ها و پوشه‌های داخل بسته‌ی به‌روزرسانی (اگر از بسته‌ی کامل MyBB استفاده می‌کنید، فایل‌های موجود در پوشه‌ی "Upload") را به همراه پوشه‌ی install (اگر در بسته وجود داشت) بر روی سرور خود آپلود کرده و جایگزین فایل‌های قبلی کنید.

2- اگر در ارسال معرفی بسته‌ی به‌روزرسانی آمده بود که "اجرای به‌روزرسان الزامی است" مراحل زیر را دنبال کنید:


 1. لینک صفحه‌ی اصلی انجمن خود را در مرورگر وارد کرده و مسیر /install/ را به انتهای آن اضافه کنید. مثال:
  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  www.yourdomain.com /install/
  یا
  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  www.yourdomain.com/forum /install/
 2. ممکن است از شما خواسته شود فایل lock را حذف کنید. شما می‌توانید با استفاده از یک نرم‌افزار مدیریت FTP و یا از طریق خود هاست این کار را انجام دهید و فایل ./install/lock را حذف نمایید.
 3. اکنون باید یک لیست کشویی را که از شما نسخه‌ی کنونی MyBB تان را سوال می‌پرسد، مشاهده کنید. توجه داشته باشید که حتماً نسخه‌ی درست و کنونی خود را انتخاب کنید در غیراین‌صورت به‌روزرسانی به درستی اعمال نخواهد شد.
 4. مطابق مراحل و دستورالعمل‌هایی که صفحه‌ی به‌روزرسانی به شما می‌گوید عمل کنید. و مراحل به‌روزرسانی را ادامه دهید.
 5. پس از این‌که به‌روزرسانی به پایان رسید، بررسی کنید که در مسیر ./install/ فایل lock وجود داشته باشد. اگر این فایل وجود نداشت، آن را به صورت دستی ایجاد کنید و یا مسیر ./install/ را به‌طور کلّی حذف کنید.

3- درصورتی که در ارسال معرفی بسته‌ی به‌روزرسانی گفته شده بود که در قالب‌ها تغییراتی ایجاد شده است، مراحل زیر را دنبال کنید: 1. به کنترل پنل مدیرکل »» قالب‌ها و پوسته‌ها »» یافتن قالب‌های به‌روزرسانی شده مراجعه نمایید. این بخش لیست قالب‌هایی که در طول به‌روزرسانی تغییر یافته‌اند را به شما نشان می‌دهد.
 2. شما می‌توانید این قالب‌ها را به نسخه‌ی اصلی بازگردانی کنید اما توجه کنید که در این‌صورت، تمامی تغییراتی که در آن قالب ایجاد کرده‌اید، حذف خواهد شد. یا می‌توانید از گزینه‌ی گزارش Diff که به شما به‌طور کامل نشان می‌دهد که چه چیزهایی در قالب با نسخه‌ی اصلی تفاوت دارد استفاده کنید و قالب را با آخرین نسخه تطبیق دهید. این گزینه برای کسانی که تغییراتی در قالب‌هایشان اعمال کرده‌اند، مناسب‌تر است.

4- اکنون به‌روزرسانی به پایان رسیده است! شما باید دسترسی کاربران به انجمن را با حذف دستوراتی که در فایل .htaccess اضافه کرده‌اید و یا روشن کردن انجمن‌تان از طریق تنظیم مربوطه در کنترل پنل مدیرکل، فراهم سازید. البته پیش از این‌کار اطمینان پیدا کنید که انجمن شما به‌درستی کار می‌کند و ظاهر آن نیز همان‌گونه که باید باشد، باشد! برای این‌کار زمان بگذارید و از آن فرار نکنید!


در غیراین‌صورت، به شما تبریک می‌گوییم! شما انجمنتان را به‌روزرسانی کردید!
نیازمند به مدیر فروش در سایت فروشگاهی به صورت پورسانتی
جنس بفروش=پورسانت بگیر
تحویل سایت آماده فروش محصولات،امکان فروش محصولات به صورت پیامکی یا از طریق ربات تلگرامی و سایر شبکه های اجتماعی
به صورت رایگان در اینترنت کار کنید
فقط کافیه یه پیج اینستاگرام یا تلگرام بزنید،محصولتون رو بفروشید و پورسانت بگیرید،درضمن پشتیبانی فروش شماهم از طرف شرکت به صورت رایگان انجام میشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمونه قیمت محصولات و میزان پورسانت شما از فروش آن
جهت اطلاعات بیشتر یا درخواست کار پ.خ بدید
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  آموزش ساخت webapi با asp.net webform
  آموزش استریم در spotify
  آموزش نصب ویندوز ۸ و ۷ در کنار یکدیگر بروی یک کامپیوتر
  [برای مای بی بی ۱.۸] آموزش تصویری قرار دادن کادر آی پی کاربران در فوتر
  آموزش ساخت لوگو بدون افت فریم با فوتوشاپ
  آموزش اضافه کردن دکمه های هایلایت مای بی بی
  آموزش قرار دادن کادر جستجو در محل مورد نظر
  آموزش استریم موزیک ویدیو
Thumbs Up آموزش جوملا
  درخواست نویسندگی در بخش آموزش رایانه و اینترنت

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان