حداقل سیستم مورد نیاز بازی


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رنگ های نادر چشم

#1
سبز

چشمان سبز از جمله چشمان بسیار جذاب به حساب می‌آیند؛ شاید یکی از دلایلی که بیشتر ستاره‌های هالیوود به داشتن چنین چشمانی افتخار می‌کنند، همین باشد. گفته می‌شود که تنها 2 درصد از جمعیت جهان از چشمانی با این رنگ برخوردارند. همانند چشم‌های آبی، ظهور این رنگ نیز در نتیجه‌ی پراکندگی رایلی نور می‌باشد که از استرومای زرد رنگ منعکس می‌شود. طی مطالعه‌ای که به بررسی افراد بزرگسال ایسلندی و هلندی پرداخته، پی برده شد که چشمان سبز در زنان نسبت به مردان متداول‌تر می‌باشد. همین عامل است که باعث می‌شود که چنینگ تاتوم Channing Tatum (بازیگر) جذاب، زیباتر دیده شود!
به گزارش وب سایت Eye Doctor Guide، کسانی که چشمانی سبز دارند، معمولاً با چشمانی آبی یا خاکستری به دنیا می‌آیند. با بزرگ شدن کودک، ملانوسیتها با تولید ملانین در عنبیه موجب تغییر شکل ظاهری آن به رنگ سبز می‌شوند. نشانه‌های این رنگ چشم نخستین بار در میان ساکنین جنوب سیبری در عصر برنز دیده شد. امروزه، افرادی که دارای چشمان سبز هستند اغلب در مرکز و شمال اروپا سکونت دارند. در مناطق دیگر از جمله غرب، مرکز و جنوب آسیا، و برخی از مناطق جنوب اروپا نیز مردمانی با این رنگ چشم وجود دارند. گفته می‌شود که آمریکایی‌های اروپایی‌ چشم سبز، عموماً از نسل آلمانی و سلتی Celtic می‌باشند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رنگ های نادر چشم 1

کهربایی Amber

چشمان کهربایی اغلب با چشم میشی hazel eyes و بالعکس اشتباه گرفته می‌شود. با این حال، تفاوت زیادی میان این دو وجود دارد. اولاً، چشم کهربایی بسیار نادر می‌باشد! در حالی که در چشم میشی به نظر می‌رسد که گویی رنگ از قهوه‌ای به سبز تغییر یافته است، چشمان کهربایی دارای رنگ یکدستی است که مانند سایه‌ای از قهوه‌ای مایل به زرد یا طلایی با رنگ مسی یا ته رنگ حنایی دیده می‌شود. رنگدانه‌ای که مسبب به وجود آمدن این رنگ می‌باشد لیپوکروم lipochromes یعنی رنگ زردی است که همچنین در چشمان سبز نیز وجود دارد. غلظت بسیار بالایی از لیپوکروم با غلظت کمی از ملانین منجر به ایجاد سایه رنگ زیبایی می‌شود که به ندرت یافت می‌گردد.
این رنگ چشم در سراسر جهان بسیار نادر بوده و بیشتر در ساکنان مناطقی از آسیا و جنوب آمریکا یافت می‌شود. این چشمان همچنین معروف به چشمان گرگی هستند به این دلیل که این رنگ چشم مشترک میان گرگها می‌باشد. اگر چه حیوانات دیگری مانند جغد و کبوتر نیز چشمانشان به این رنگ می‌باشد، اما چشم گرگی نامی است که به این چشمان مرموز داده شده است؛ کاملاً علت آن را درک می‌کنیم! در واقع، گرگها به نظر مرموزتر و جالب توجه‌تر از کبوتر و جغد می‌باشند، اینطور نیست؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رنگ های نادر چشم 1

بنفش

بله، چشمان بنفش در واقعیت وجود دارند! چه کسی می‌تواند چشمان بنفش اسرارآمیز بازیگر زن مشهور الیزابت تیلور را فراموش کند؟ او چیزی داشت که ما آن را نادرترین ترکیب ملانین و رنگدانه می‌نامیم، و به او این رنگ چشم منحصر به فرد را بخشیده بود. باورها یا افسانه‌های جالبی وجود دارد که مربوط به این رنگ چشم می‌شود. از نظر علمی، اعتقاد بر این است که احتمال دارد چشم آبی برخی اوقات بنفش به نظر برسد و آن چشمان بنفش «واقعی» می‌توانند تنها در صورت عدم وجود رنگدانه یا زالی اتفاق بیافتد.
در عین حال یکی دیگر از باورهای به نحوی اساطیری، این رنگ چشم را با یک جهش ژنتیکی شناخته شده با عنوان Alexandria's Genesis مرتبط می‌دانند. گفته می‌شود که افراد با این جهش دارای پوستی رنگ پریده و چشمانی بنفش هستند. گفته