امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7 حقیقت نا گفته درباره ی فیلم جن گیر

بچه ها من عاشق این فیلم هستم فقط چند روز پیش برای اینکه برم تمام دانلودش کنم با این مطالب روبرو شدم امید وارم اونایی که مث من اون فیلم رو دوست دارن این مطلب و بخونن Exclamation
7 حقیقت ناگفته درباره فیلم جن گیر
فیلم جن گیر (The Exorcist) یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک تمام دوران تلقی می‌شود. مجموعه حقایقی جالب و عجیبی در مورد این فیلم ترسناک وجود دارد که شاید خیلی از افرادی که این فیلم را دیده اند از آن بی اطلاع باشند.

تعداد کمی از فیلم های هالیوودی هستند که همچون فیلم جنگیر (The Exorcist) سرو صدا کرده باشند. این فیلم در سال 1973 با به تصویر کشیدن تسخیر بدن یک انسان توسط شیطان، افراد زیادی را به وحشت انداخت و علی رغم ممنوعیت پخش آن برای برخی از گروه های سنی، به اولین فیلم ترسناک تاریخ تبدیل شد و برای بهترین فیلم، نامزد اسکار گردید. فیلم جن گیر 1 هنوز هم در فهرست فیلم های ترسناک در جایگاه صدر قرار دارد، اما رازآلود بودن این فیلم محدود به خود آن نمی‌شود. در واقع، برخی از جنبه های رمز و راز آن مربوط به پشت صحنه بود. در اینجا، به برخی از حقایق ناگفته در مورد این فیلم اشاره می‌کنیم که احتمالا خیلی از بینندگان در موردش چیزی نمی‌دانستند. اگر به فیلم‌های ترسناک علاقه دارید، می‌توانید برای آشنایی با بهترین فیلم‌های ترسناک 2019 که منتظرشان هستیم، به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

فیلم جن گیر چیست؟
فیلم جن گیر 1 عنوانی ساخته شده در سال 1973 است که فیلمنامه آن از داستانی با همان عنوان برگرفته شده است. داستان فیلم درباره تسخیر شیطانی یک دختر 12 ساله و تلاش مادرش برای نجات او با انجام جن گیری توسط دو کشیش است. لازم به ذکر است که این فیلم ارتباطی با فیلم جن گیری امیلی رز ندارد.
جنگیر اولین فیلم ترسناک است که نامزد جایزه اسکار برای بهترین فیلم شد و البته این تنها یکی از 10 بخشی بود که فیلم جن گیر 1 در آن‌ها نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. این فیلم توانست در بخش فیلمنامه و صداگذاری جایزه اسکار را نصیب خود کند. فیلم جن گیر 1 توانست موفقیت خیره‌کننده‌ایی را در باکس آفیس کسب کند و یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک تمام دوران شناخته می‌شود.
فیلم جن گیر چند قسمت است؟
فیلم جن گیر 1 با موفقیت خود باعث ساخت دنباله‌ها و پیش درآمدهای مختلفی شد.

فیلم سال اکران کارگردان
The Exorcist 1973 ویلیام فرایدکین (William Friedkin)
The Exorcist II: The Heretic 1977 جان بورمن (John Boorman)
The Exorcist III 1990 ویلیام پیتر بلاتی (William Peter Blatty)
Exorcist: The Beginning 2004 رنی هارلین (Renny Harlin)
Dominion: Prequal to the Exorcist 2005 پائول شریدر (Paul Schrader)

7 حقیقت نا گفته درباره ی فیلم جن گیر 1

این فیلم بر اساس رمان «ویلیام پیتر بلاتی» (William Peter Blatty) تحت عنوان The Exorcist ساخته شد که در مورد زندگی یک جنگیر نوشته شد. بسیاری از مطالب مورد استفاده در این کتاب و همین طور فیلم از دفتر خاطرات کشیش‌هایی گرفته شده که نوعی مراسم مذهبی را در مورد یک پسربچه به نام «رولند دو» (Roland Doe) در سال 1949 اجرا کردند.
این کشیش‌ها ادعا کردند که این پدیده را با این اتفاقات شاهد بوده‌اند: بیرون آمدن زبان، علامت‌های عجیب روی پوست بدن آن کودک که حروف «جهنم» و «اهریمن» را نشان می‌دادند، لرزش عجیب تشک پسربچه، پاره شدن بندهای بسته شده به پسربچه و شکسته شدن بینی یکی از کشیش‌ها از جمله این موارد بودند. بسیاری از این ادعاها در رمان نوشته شده توسط بلاتی آمده و فیلم نیز بر اساس اقتباسی از آن به تصویر کشیده شده و جنسیت کودک فیلم به خاطر ناشناخته ماندن «رولند دو» تغییر داده شد.

کلیسای کاتولیک از این فیلم حمایت کرد
شاید باعث تعجب باشد، اما بسیاری از کشیش‌های کلیسای کاتولیک این فیلم را تحسین کردند. فیلم The Exorcist علاوه بر اینکه برخی از رسوم کاتولیک را به معرض نمایش می‌گذاشت، بلکه همچنین کشیش‌های این مذهب را همچون قهرمانانی معرفی می‌کرد که نوعی مراسم باسابقه مربوط به زمان عهد عتیق را اجرا می‌کردند. کلیسای کاتولیک این فیلم را همچون یک کلاس آموزشی برای کشیش شدن در نظر گرفت. کلیسای کاتولیک در مورد رازهای خود بسیار محافظه کار عمل می‌کند، اما یکی از مسئولین آنجا نوعی استثنا برای فیلم جنگیر قائل شد. کارگردان این فیلم، «ویلیام فرایدکین» (William Friedkin) هنگامی که مشغول تحقیق در مورد فیلم The Exorcist بود، با رئیس دانشگاه جورج تاون دیداری داشت و گفته می‌شود که او به فرایدکین یک پوشه از خاطرات کشیش ناظر بر کار جنگیر و همین طور صحبت‌های شاهدان عینی جنگیری 1949 را ارائه کرد.
بسیاری بر این باورند که ساخت فیلم جن گیر 1 نفرین شده بود

تولید این فیلم با پیچیدگی‌ها و تراژدی‌هایی همراه شد. در ابتدای تولید، محل فیلم برداری خانه «خانواده مک نیل» در فیلم به شکل رازآلودی آتش گرفت و همین امر، فرآیند فیلم برداری را به تاخیر انداخت. حتی از این عجیب‌تر آن که اتاق ریگان (Reagan) که قرار بود عملیات جن گیری در آن فیلمبرداری شود، در این آتش سوزی کاملا سالم ماند.

مادربزرگ «لیندا بلر» (Linda Blair)، برادر مکس وان سایدو (Max Von Sydow) و دو تن از بازیگران فیلم پیش از شروع فیلمبرداری فوت کردند و فرزند جیسون میلر (Jason Miller) نزدیک بود که در تصادف کشته شود، اما جان سالم به در برد. گفته می‌شود که حدود 9 نفر از عوامل فیلم برداری در هنگام ساخت این فیلم درگذشتند. بعد از آن، الن برستین (Ellen Burstyn) هنگام بازی در یک صحنه خشونت آمیز از ناحیه ستون فقرات آسیب دید که به گفته خودش، هنوز هم او را اذیت می‌کند. با توجه به این اتفاقات غیرمنتظره، زمان تولید فیلم از مدت پیش بینی شده فراتر رفت. فرایدکین حتی یک کشیش را به محل فیلم برداری آورد تا به عنوان مشاور فنی به عوامل نوعی برکت دهد، هرچند او قبول نکرد که نقش کشیش اجرا کننده فرآیند جنگیری را بازی کند.

فیلم جنگیر پس از نمایش غوغایی راه انداخت

شاید فکر کنید که تهدید یک دختربچه کم سن و سال به مرگ عملی دیوانه وار باشد، اما این امر دقیقا اتفاقی است که بر سر لیندا بلیر (Linda Blair) بازیگر نقش بچه فیلم The Exorcist آمد. بعد از انتشار اعلامیه‌ای توسط کشیش معروف آن زمان، بیلی گراهام که بیان می‌کرد «شیطان در لحظه لحظه این فیلم حضور دارد»، نامه‌های تنفرآمیز به سمت بلیر سرازیر شدند که در آنها وی متهم به شیطان پرستی شده بود. کمپانی برادران وارنر مجبور شد که محافظانی را برای او به مدت شش ماه بعد از نمایش فیلم به کار بگیرد.

تعدادی رویداد عجیب و غریب در طول مدت نمایش فیلم The Exorcist گزارش شد. در طول پخش این فیلم، گفته شد که مردی به زمین افتاده و فکش شکسته است. این مرد ادعا کرده بود که به دنبال تماشای این فیلم دچار شوک شده و غش کرده است. او از استودیوی سازنده فیلم به دادگاه شکایت کرد. این اتفاق، تنها یکی از گزارش‌های بی‌شماری است که طی آن امدادگران برای رسیدگی به وضعیت تماشاچیان این فیلم به محل فراخوانده شدند. برخی از سینماها همچنین در کنار صندلی‌های خود کیسه‌های مخصوص برای استفراغ تماشاچیان قرار دادند.
نام نقش منفی فیلم جنگیر هیچ وقت بیان نمی‌شود

شیطانی که ریگان را تسخیر می‌کند، پازوزو (Pazuzu) نام دارد اما این اسم هیچ وقت در کتاب یا فیلم اصلی ذکر نمی‌شود. پازوزو پادشاه شیاطین باد است که موجودی افسانه‌ای بابلی است که دارای اعضای بدن انسانی و حیوانی است. کشیش مرین (Merrin) در ابتدای فیلم The Exorcist شیئ را در صحرا پیدا می‌کند که بخشی از مجسمه پازوزو است. با این که پازوزو در فیلم دیده می‌شود، اما در دنباله فیلم یعنی جن گیر 2 است که نام او را می‌شنویم.

جلوه های ویژه ای با بودجه کم در فیلم The Exorcist به کار رفت

فرایدکین تا حد زیادی به انجام کارهای عملی برای ایجاد موقعیت‌های بصری و همچنین گرفتن بازی مورد نظر از بازیگران مبادرت کرد. گزارش شده که او پیش از هر صحنه فیلمبرداری، گلوله‌ای شلیک می‌کرده تا بیشترین میزان ترس در چهره عوامل فیلم دیده شود. بسیاری از صحنه‌ها در شرایط آب و هوایی زیرصفر تهیه شد تا اثر بخار نفس بازیگران عادی جلوه کند. اما شاید بخواهید بدانید که استفراغ موجود در فیلم چه بود. مواد آن سوپ نخودفرنگی غلیظ بودند. صدای استفراغ همراه با انعکاس ریگان توسط یکی از عوامل فیلم ایجاد شد که سیب له شده و تخم مرغ خام را بالا آورد. در صحنه خلاقانه دیگر این فیلم، صدای چرخش سر ریگان توسط یکی از اعضای پشت صحنه ایجاد شد که با پیچاندن کیف چرمی‌اش ضبط شد. صدای جیغ شیطان که از ریگان بیرون می‌آمد در واقع صدای خوک‌هایی بود که هنگام سلاخی ضبط شده بود.

به عقیده فیلم ساز، فیلم The Exorcist ترسناک نیست
به عقیده فرایدکین، تمام این سال‌ها که مردم با وحشت این فیلم را تماشا کرده‌اند، نوعی سوءتفاهم بوده است. همان طور که خودِ او گفته، او فکر می‌کرده به جای ساخت یک فیلم ترسناک، فیلمی در مورد رازآلود بودن ایمان می‌سازد. آقای فرایدکین گفته:

قصد من از ساخت فیلم The Exorcist ساخت یک فیلم ترسناک نبود، اما حالا دیگر قبول کرده ام که جنگیر یک فیلم ترسناک است.
پاسخ
آگهی
فک کنم کسی این فلیمو ندیده یا دیده دوست نداره نظر یا سپاس بده Exclamation
پاسخ
خیلیییییی فیلم باحالیه
من که خیلی خوشم اومد ازش Big Grin
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16293567424736
پاسخ
(28-01-2020، 14:57)m.h.sa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خیلیییییی فیلم باحالیه
دیروز برای اولین بار از این فیلم ترسیدم رفتم ی سایتی عکس جنه یهو اومد جلو زهرم ترکید
پاسخ
(28-01-2020، 15:09)aysan666666 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(28-01-2020، 14:57)m.h.sa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خیلیییییی فیلم باحالیه
دیروز برای اولین بار از این فیلم ترسیدم رفتم ی سایتی عکس جنه یهو اومد جلو زهرم ترکید

Telegh_01Telegh_01
اره ترسناکه یکمی...مخصوصا شب خودت تنها ببینی Big Grin
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16293567424736
پاسخ
 سپاس شده توسط کــــــــــⓐرمَن
(28-01-2020، 15:24)m.h.sa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(28-01-2020، 15:09)aysan666666 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خیلیییییی فیلم باحالیه

Telegh_01Telegh_01
اره ترسناکه یکمی...مخصوصا شب خودت تنها ببینی Big Grin

اره ترسناک هستش مخصوصا جن که چشماشggreggre
پاسخ
آگهی
سپاس بدین عزیزانم هیچ فیلم ترسناک ندیدین مخصوصا جن گیرو Huh
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  علی پوراحمد با فیلم علمی تخیلی دروازه فراموشی در هالیوود + تصاویر فیلم Oblivion Gatew
  فیلم تقدیر شده جشنواره ونیز راهی جشنواره جهانی فیلم فجر شد
  بازیگر فیلم‌های Wolverine و 47 Ronin در فیلم Bullet Train با برد پیت هم‌ بازی می‌شود
Thumbs Up | بهترین فیلم‌هایی که درباره فرار از زندان ساخته شده‌اند |
  فیلم Another Round با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم جشنواره ‌BFI را برنده شد
  ادی ردمین درباره تأثیر شیوع کرونا روی فیلمبرداری این پروژه می‌گوید
  حقوق گل گدوت در فیلم WW84 معادل ۳۳ برابر حقوق او در فیلم Wonder Woman است
  ◘|هرآنچه درباره فیلم جان ویک ۴ می‌دانیم|◘
  یونیورسال فیلمی درباره بدلکاری با بازی رایان گاسلینگ و کارگردانی دیوید لیچ می‌سازد
  جانی دپ و جولین تمپل درباره چالش‌ های ساخت مستند شین مک ‌گوان صحبت می‌کنند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان