امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بیوگرافی تتلو

Music 
امیرحسین مقصودلو (زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۶۲، تهران)، با نام هنری امیر تتلو، از خوانندگان ایرانی است که در سبک ریتم اند بلوز (R&B) فعالیت می‌کند.
زندگی‌نامه
امیر تتلو در سال ۱۳۸۲ آغاز به کار نمود و با وبلاگی که امین دانکر، دوست نزدیک او ایجاد کرده بود به انتشار اثرهایش پرداخت. اندک اندک نامی در میان خوانندگان جوان آن روزها پیدا کرد. در سال ۲۰۱۲، تتلو نخستین آلبومش را با نام «زیر همکف» منتشر کرد. او همچنین آلبوم تتلیتی را در سال ۲۰۱۳ ارائه کرد که حاوی ۱۵ ترانه بود. همچنین او پس از خداحافظی جنجالی خودش دوباره به دنیای موسیقی بازگشت.[۲]

تتلو در ۱۲ آذر ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی ایران بازداشت شد[۳][۴] که پس از مدتی در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ آزاد شد. او پس از آزادی با انتشار نامه‌ای از طرفدارانش عذرخواهی کرد. امیر تتلو پس از دستگیری و آزادشدن در صفحهٔ رسمی فیس‌بوک خود این اخبار را منتشر کرد. چند بار نسبت به اشتباهاتش اقرار کرد و در یک پروندهٔ صوتی خبر از پشیمان شدنش داد. [نیازمند منبع] چندی بعد، اخبار مبنی بر انتشار ندامت‌نامه‌ای از او و تلاشش برای کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.[۵][۶][۷]

تتلو ترانه منم یکی از اون یازده تام را در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل خواند. این آهنگ تمی غمگین دارد و در آن از زمین خاکی، بدبختی و توپ پلاستیکی یاد شده‌است.[۸]

امیر تتلو اعلام کرد که پس از آهنگ «مردمان بی عشق» از موسیقی خداحافظی می‌کند[۹] و می‌خواهد فوتبالیست شود.[۱۰][۱۱] امیر تتلو در روز ۲۲ مهرماه ۱۳۹۳ به‌طور سرزده به تمرین تیم پرسپولیس وارد شد و اعلام کرد می‌خواهد جای علی کریمی را در این تیم بگیرد. طبق نوشته‌های مطبوعات در روزهای بعد اعلام شد امیر تتلو در همان روز توسط حمید درخشان سرمربی وقت پرسپولیس از تمرین این تیم اخراج شده‌است. خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس نیز بیان کرد که محترمانه از امیر تتلو خواسته‌است که برود.[۱۲] بعد از این حواشی امیر تتلو در صفحه فیس‌بوک خودش اعلام کرد نمی‌خواهد برای پرسپولیس حاشیه‌سازی کند و قصد دارد فوتبال را در تیم راه‌آهن آغاز کند.[۱۳][۱۴] اما چند روز پس از این سخنان امید گلمکانی معاون رسانه‌ای باشگاه راه‌آهن اعلام کرد: «با توجه به اینکه از ابتدای لیگ چهاردهم بنای باشگاه راه‌آهن بر مبنای آن قرار گرفته که تمرینات تیم به دور از هرگونه هیاهوی رسانه‌ای برگزار شود تا کادرفنی و بازیکنان تمام تمرکز خود را بر روی مسائل فنی قرار داده و مطرح شدن مسائل حاشیه‌ای به ویژه خارج از فوتبال، تمرکز تیم را برهم نزند، ضمن ادای احترام به اظهارنظرهای مختلف در این زمینه، با عرض عذرخواهی، از حضور افراد متفرقه در جریان تمرینات تیم راه‌آهن، ممانعت خواهد شد.»[۱۵]

حین مذاکرات هسته‌ای ایران و ۵+۱ در وین در ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ترانه‌ای با موضوع انرژی هسته‌ای از تتلو منتشر شد. در ویدئوی این ترانه، تتلو بر عرشهٔ یک ناو نظامی ایرانی خواند که «خلیج مسلح فارس حق مسلم ماست». این ترانه که با کمک نیروهای مسلح ایران ساخته شده، به‌عنوان پیام ارتش ایران به توافق هسته‌ای قلمداد شد. این ترانه در زمان انتشار رتبهٔ اول جستجوی گوگلی در ایران را به خود اختصاص داد و در رسانه‌های داخل و خارج از کشور بازتاب یافت.[۷][۱۶][۱۷][۱۸][۱۹][۲۰] انتشار این ترانه باعث بروز انتقاداتی از تتلو شد که او را با محمدرضا شجریان که ترانهٔ «تفنگت را زمین بگذار» را در حمایت از معترضان انتخابات سال ۸۸ ساخته بود مقایسه کردند. تتلو در پاسخ با ارسال مطلبی در رسانه‌های مجازی از هوادارانش خواست بغ بغو کنند که با پاسخ آنان مواجه شد.[۲۱]

امیر تتلو پانزدهم مهر ۱۳۹۴ در موزه صلح تهران حضور یافت و از سوی جانبازان شیمیایی و قطع نخاع برای ساخت کلیپ «شهدا» تجلیل شد و به عنوان سفیر صلح این موزه معرفی شد.[۲۲][۲۳]

تتلو در ۲ شهریور ۱۳۹۵ دوباره بازداشت شد. در چند روز قبل از آن وی به دادسرا احضار شده بود.[۲۴][۲۵] وی پس از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد.[۲۶] در ۱۵ آبان ۱۳۹۵، دادستان تهران اعلام کرد یکی از خوانندگان زیرزمینی به اتهام «تشویق جوانان به فساد و فحشا»[۲۷] به تحمل ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده ولی به دلیل رضایت یکی از شاکیان نصف مجازات او بخشیده شده‌است. رسانه‌ها این خواننده را تتلو عنوان کردند.[۲۸] معاون هنری وزیر ارشاد اعلام کرد محکومیت تتلو به خاطر فعالیت هنریش نبوده‌است.[۲۹] تتلو در بهار ۱۳۹۶ اعلام کرد از آنجا که اطلاعات سیاسی ندارد، یکی از دوستان وی که در «اطلاعات سپاه» کار می‌کند و اطلاعات سیاسی خوبی دارد، مطالب سیاسی را برای او «فوروارد» می‌کند و او هم آن را به کانال تلگرام خود ارسال می‌کند.[۳۰]

تتلو در انتخابات سال ۹۶ ابتدا از محمد باقر قالیباف و پس از انصراف او به نفع سید ابراهیم رئیسی، در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ از رئیسی حمایت کرد.[۳۱][۳۲] همچنین او در پیامی از حسن روحانی خواست از رقابت با رئیسی خودداری و کناره‌گیری کند.[۳۳] تتلو سپس با رئیسی دیدار کرد و پس از بالا گرفتن موج انتقادات و مقایسه‌هایی که با شجریان (هنرمند منتسب به طیف روبرو) صورت می‌گرفت، در پستی در اینستاگرام خود گفت ربنای محمدرضا شجریان تکراری است که منت آن را بر سر مردم گذاشته و او نیز می‌تواند ربنا بخواند.[۳۴] این اعلام حمایت تتلو از رئیسی واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. علی اکبر رائفی پور در حمایت از او در نامه ای سرگشاده اعلام کرد که به حال تتلو غبطه می‌خورد زیرا که او معیار تشخیص حق از باطل است.[۳۵] علیرضا پناهیان نیز علت این دیدار رئیسی و تتلو را به همان علتی دانست که امام حسین به دیدار زهیر بن قین رفت.[۳۶]

او در شهریور ۱۳۹۶ با انتشار عکسی در صفحهٔ اینستاگرامش گفت می‌خواهد به نفت طلاییه برود.[۳۷] امیر تتلو در ۲۶ اسفند ۹۶ با انتشار پستی در اینستاگرام از دنیای موسیقی ایران به‌طور موقت خداحافظی کرد.[۳۸]

بازداشت
در ۸ بهمن ۹۸ احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی از بازداشت امیرحسین مقصودلو به درخواست پلیس ایران در ترکیه خبر داد. وی گفت: به علت پرونده‌های قضایی که برای «تتلو» در ایران تشکیل شده بود، اعلان قرمز اینترپل برای این فرد اعلام و وی در ترکیه بازداشت شد. به گفته نوریان «تتلو» در حال حاضر در بازداشت است و بعد از طی مراحل اداری انتقال وی به ایران، وی تحویل پلیس اینترپل ایران می‌شود.[نیازمند منبع]

وی در زمان اقامت خود در ترکیه و به درخواست مقامات قضایی جمهوری اسلامی به جرم آنچه «اشاعه فساد» و «تحریک به مصرف روان‌گردان» قلمداد کردند توسط پلیس ترکیه مرتبط با اعلان اینترپل بازداشت شد.[۳۹] پلیس ترکیه اعلام کرده برنامه ای برای انتقال تتلو به ایران ندارد ولی محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در ۱۱ بهمن ۹۸ اعلام کرد به زودی مقدمات بازگردانی تتلو به ایران انجام خواهد شد.[۴۰] طرفداران تتلو با هشتگ «تتلو را آزاد کنید» در تلاش برای آزادی او هستند و تجمعی در برابر محل نگهداری او انجام داده‌اند.[۴۱]

آزادی
سر انجام تتلو پس از یک هفته بازداشت در روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ آزاد شد

تَلیتی یک آلبوم موسیقی از امیر تتلو است.[۴۲] تتلیتی همچنین نامیست که هواداران او با آن شناخته می‌شوند.[۴۳][۴۴] تتلیتی‌ها که عموماً نوجوان هستند با هم شبکه می‌شوند و در فضای مجازی حضور دارند.[۴۵] تتلیتی‌ها از رسوم و آیین‌های خاصی برخوردارند. از جملهٔ آن‌ها «دوره پاکی» نام دارد که در آن تتلیتی‌ها باید نیت کرده، و از گناه و انرژی منفی و بدی کردن خودداری کنند.[۴۶]

در سال ۱۳۹۴، تتلو در صفحهٔ اینستاگرام خود نوشت: «قهرمان جهان که شدیم همه هم واقعاً می‌فهمن تنها چیزی که غیرممکنه؛ غیرممکنه و همه دنیا فهمیدن استعداد ایرانی یعنی چی و دیگه همه بهش احترام می‌ذارن. هنوز همه وقت دارن بخندنااا … آقا دور هم بخندیم اصلاً… هرکی نگه بغ بغو…» در پاسخ به این دعوت هزاران نفر از تتلیتی‌ها در فضای مجازی «بغ‌بغو» کردند.[۴۷]

پس از بازداشت تتلو ده‌ها نفر از تتلیتی‌ها با تجمع در برابر دادگاه خواستار آزادی او شدند.[۴۸] آن‌ها همچنین اقدام به اشتراک‌گذاری شعارها و هشتگ‌هایی در تأیید بی گناهی تتلو اقدام کردند.[۴۹] ظرف سه روز پس از دستگیری او در سال ۱۳۹۵ در اینستاگرام هفتصد هزار کامنت دربارهٔ او پست شد. هشتگ‌هایی چون #تتلو، #تتلو_را_آزاد_کنید و #جای_هنرمند_زندان_نیست در رسانه‌هایی چون توییتر و اینستاگرام داغ شدند. هواداران او همچنین دربرابر دادسرا تجمع برگزار کردند.[۵۰]

پس از این که امیرمهدی ژوله در شهریور ۱۳۹۴، در یک استندآپ کمدی در برنامهٔ خندوانه، در کنایه به تتلو و تتلیتی‌ها گفت: «من اگه نویسنده نمی‌شدم، خواننده می‌شدم … اسمم هم می‌گذاشتم ژوله‌یا!، یا فکر کنید اسممو می‌گذاشتم امیر ژوژولو و طرفدارام هم می‌شدن ژوژولی‌ها» سیل کامنت‌های انتقادی تتلیتی‌ها روانه صفحهٔ اینستاگرام او شد.[۵۱]

پس از بازداشت تتلو در شهریور ۱۳۹۵، تتلیتی‌ها سیلی بی‌سابقه از کامنت‌های خود را روانه حساب اینستاگرام رهبر ایران کردند. آن‌ها با اعلام بی گناهی تتلو تقاضای آزادی او را کردند.[۵۲]

شبکه‌های اجتماعی
تتلو یکی از پرحاشیه‌ترین شخصیت‌های ایرانی در شبکه‌های اجتماعی بوده و نظرات شخصی وی و واکنش طرفداران و مخالفان‌اش در رسانه‌های اجتماعی، همواره حاشیه‌ساز بوده و واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.[۵۳]

بسته شدن صفحه اینستاگرام
در ۱۳ آبان ۱۳۹۷، شرکت اینستاگرام اعلام کرد که حساب کاربری امیر تتلو را مسدود کرده‌است زیرا تتلو در روزهای پیش از آن «جملاتی توهین‌آمیز علیه زنان» نوشته و از هواداران مرد خود خواسته تا «زنان را کتک بزنند یا به آن‌ها توهین کنند». اینستاگرام نوشت که امنیت کاربرانش «مهم‌ترین مسئولیت» این شرکت است و این شبکه اجتماعی در اجرای قوانین خود بسیار جدی است.[۵۴] تتلو تا پیش از بسته شدن حسابش با حدود ۴ میلیون دنبال کننده، از پرمخاطب‌ترین چهره‌های ایرانی در اینستاگرام بود.[۵۲] وی پس از این رویداد با حساب کاربری جدید به فعالیت خود در اینستاگرام ادامه داد.[۵۵]

رکورد کامنت در اینستاگرام
در شهریور ۱۳۹۸ تتلو از هوادارانش خواست تا برای اقدام به گذاشتن ده میلیون کامنت زیر پست او در صفحۀ اینستاگرام‌اش کنند. در نهایت این اتفاق رخ داد و چندین میلیون نظر از سوی کاربران به صفحۀ تتلو فرستاده شد[۵۶] و این رویداد واکنش افرادی مانند عمادالدین باقی[۵۷] [۵۸] و صادق زیباکلام[۵۹][۶۰] را در پی داشت که با یادداشت‌های خود به تحلیل و بررسی آن پرداختند.

ترانه‌شناسی
آلبوم‌ها
زیر همکف (۱۳۹۰)
زیر همکف
اگه راستشو بخوای
یه صدا
بی تو می‌ترسم
روز جمعه
اون روز
برگرد
با یاد تو
یادت باشه
تتلیتی (۱۳۹۲)
مغز دررفته
خوابم نمی‌بره
جوونای ژاپنی
حالمون خوبه
داد نزن
شهریوری
خیلی بالام
من آرومم
حس خوب
من دلم پاکه
خونه خوبه
کی از پشت لباستو می‌بنده؟
حس معمولی
یه چیزی بگو
الو۲
نگفته بودی
من (۱۳۹۳)
مرد
زمین مال ما نیست
شب اول
اطمینان
کاریکاتور
اون الان حالش خوبه
تو تو دید من نیستی
ما به هم بیمار بودیم
تموم شد
واسه تو همیشه می‌خندیدم
من
یه خواهش
نمی‌تونی مثل من باشی
با تو
بذار تو حال خودم باشم
مرسی
شماره ۶ (۱۳۹۴)
تعادل
بعد زمستون
حس‌اش کن
زندگی کو
جفت ۶
آسوده بخواب
فاز خونه
اونی که فکر فرداشه
تعادل (ورژن گیتار)
ممنوع (۱۳۹۴)
ممنوع
دوستت ندارم
مامان تو
تو کوچۀ ما هم عروسی می‌شه
تو نمی‌فهمی
به من چه هان
اگه حالیت بود
شماره ۷ (۱۳۹۵)
تو همه جا بودی
بغلم کن
دنیا
تو داری به چی فکر می‌کنی؟
الکل این‌جا ممنوعه
سناریو
مشکل من نیست
کارگردان
مگه می‌شه؟
قهرمان (۱۳۹۶)
قهرمان
پانتومیم
نوازش
اعتیاد
تیمار
چرا؟
ته سیگار و مسقطی
به عشق خودت
گیر کردم رو تو
تغییر
عید امسال
پیله
مثل شیر
ایران
روز به روز
تتل برو مرسی
امیر (۱۳۹۶)
کوزه
منو دعوت کرده مهمونیشون
این نیز بگذرد
منم با نداریم
چشم چشم دو ابرو
خورشت گردن
فیری دلیوری
یه کاری کن نیشم وا نشه
تو راه
سایه (۱۳۹۷)
از پنجره ببین بیرونو
رفتنت
برس
گوله‌های برف
هرکی به ما رسید
من از این عشق
بی ریشه‌ها
سایه
فرقی نداره
جهنم (۱۳۹۷)
بشمار
هع
دل دیوونه
صدی چند؟
صاحب قلبم باش
میرم
مهمونی
شب تیره
جهنم
بچه‌های کار
مسخره بازی
من۲
دل من هواتو کرده
شب که می‌شه
شب یلدا
قیلی ویلی
برزخ (۱۳۹۸)
برزخ
هنوزم
تردمیل
نوازش۲
ننگ به نیرنگ تو
دوباره لش
هر وقت که بودی
می‌میری کس نگی
بگو کی
خار
عجب
دلم می‌خواد
فرق دارم از دم با اینا
تناسخ
بی منم می‌شه
کی فکرشو می‌کرد؟
۷۸ (در حال تکمیل)
پریشب
خلسه
تازیانه
قسم
ممه‌های گلشیفته
گرگ۲
کی مثل تو
ولش کن
بزنم نفت دربیاد
تک آهنگ‌ها
بگو بینم ندیدیش
نه دروغه
کمک کن
ماری جون
یکی بهش زنگ بزنه
شب
چشای وحشی
یه طرف درد
زیر سقف تهرون
پرستو
منو داری
تو به حرف من گوش کن
با من بمون
اینو می‌دونم که می‌دونی
پیشش نمی‌شینم
بابا اون بالاست
بدتر شد
سنه حیران
لالایی
دختر تو پُر
ایران سبز
اریکه ایران و میلاد
بیخیال
بهاره
بن‌بست
منم یکی از اون یازده تام
دختر رشتی
انرژی هسته‌ای
گرگ
الو
بند تاپت
شهدا
امام رضا
قهر
اتفاق تازه
گل
فاطی

عکس ها در لینک های زیرpe5
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://saednews.com/storage/media-center/images/ac-image-yJ1569401308wf.jpeg
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Amir_Tataloo_13960425001706636358215310283767_40691_%28cropped%29.jpg
https://www.beytoote.com/images/stories/economic/en614.jpg
https://static1.shomanews.com/thumbnail/oTXsxRcyNeLg/odJ5qJgIOksnDoJdBenUlE48u50d9ntalnDkvdNYgn4jUA9FDgqSR8-zhltB_746/fZKYDjHeAWrg.jpg
https://www.beytoote.com/images/stories/art/amir-tataloo1-2.jpg
https://www.talab.org/wp-content/uploads/2018/07/100477762-talab-org.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/gvFtr4WxpK8qJvVlaSpX0wVoazrw53y_xoerCaNBOkL0gm8tARca6tRj0bvW2OtoTEpSVHvuAg6K-SSn6uXbP5WsPfD2jz95c9lvic2AUuIgzWs3aZ-VPSjaJ6Ib
https://static1.rokna.net/servev2/lgo1mDtFEHgC/Db2f077dXpA,/%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1+%D8%AA%D8%AA%D8%AA%D9%84%D9%88+%D9%88+%D8%AF%D9%86%DB%8​C%D8%A7+%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%AE%D8%AA.jpg
جذاب پسریه که...
واسه زندگیش میجنگه....
نه تویی که تو مهمونی
واسه چارتا پلنگ اخم میکنی 14k
 سپاس شده توسط یلدا 86
آگهی
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=93272
تکراری
(30-03-2020، 16:50)Sober نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=93272
تکراری
من کامل ترشو گذاشتم Undecided
جذاب پسریه که...
واسه زندگیش میجنگه....
نه تویی که تو مهمونی
واسه چارتا پلنگ اخم میکنی 14k

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان