امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پیرترین مرد ایــرانى بــا ۱۲۵ ســــال سن ! + عکس

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیرترین مرد ایــرانى بــا ۱۲۵ ســــال سن ! + عکس 1
اکبر ابراهیمی قلعه خانی ، معروف به « روح ا… » ، ۱۲۵ سال دارد و در روستای «کته تلخ» بخش کدکن تربت حیدریه که حدود ۱۵ خانوار جمعیت دارد، به زندگی خود در کنار همسر فداکارش ادامه می‌دهد.

وی که هنوز از توانایی جسمانی مناسبی برخوردار است و در سلامتی کامل جسمی و روانی به سر می‌برد راز سلامت جسمی اش را استفاده از غذاهای سنتی و آب و هوای سالم روستا می‌داند.

«اکبر ابراهیمی قلعه خانی» می‌گوید: در طول ۱۲۵ سال عمرم فقط چند ماه گذشته برای اولین بار به پزشک مراجعه کردم و تازه متوجه شدم بیماری قند دارم. وی افزود: با توجه به این عمر طولانی که خداوند به من عنایت کرده است، هنوز حتی یک بار هم بیمار نشده ام.

وی می‌گوید: شکر خداوند، هنوز می‌توانم به مزرعه بروم و فعالیت های کشاورزی خود را به تنهایی انجام دهم و روز خود را با کار و تلاش سپری کنم. این پیرمرد ۱۲۵ ساله تا به حال ۲ بار ازدواج کرده است و از همسر اولش ۲ پسر و ۲ دختر دارد.

او می‌گوید: در حال حاضر ۵۷ نوه و نبیره و… دارم و هر کدام از فرزندان و نوه هایم در نقطه ای از کشور مشغول زندگی هستند وگاهی اوقات برای دیدن پدر و یا پدربزرگشان می‌آیند.

«ابراهیمی قلعه خانی» که به خوبی دوران جنگ جهانی دوم و احمد شاه قاجار را به یاد دارد و درباره معیشت مردم در آن روزگار می‌گوید: به یاد دارم مردم، آن زمان کشاورزی و یا دامداری خوبی نداشتند. کارهای کشاورزی آن زمان مثل حالا پیشرفته یا مجهز به تجهیزات حفر چاه عمیق یا وسایل کشاورزی و ماشین آلات نبود به همین سبب مردم با زور بازو امرار معاش می‌کردند. ناگفته نماند در آن روزگار البته کارها با همکاری و همیاری همه انجام می‌شد و اهالی منطقه به کمک هم می‌آمدند تا در برداشت محصولات به یکدیگر کمک کنند.

در ادامه اکبر ابراهیمی درباره آرزوهایش به خراسان رضوی می‌گوید:تاکنون فقط یک بار در طول عمرم چند ماه قبل به سفر عتبات عالیات رفته ام وتنها آرزوی بر دل مانده ام، سفر زیارتی خانه خداست که متاسفانه به دلیل ضعف بنیه مالی برایم امکان پذیر نیست و از خدا می‌خواهم شرایطی فراهم شود که پیش از مرگ بتوانم به سرزمین وحی مشرف شوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط * Exceptional girl * ، poyan lover you ، saeed25/12 ، عليرضا1 ، HeDyE~×~ ، mona49 ، beautiful girl
آگهی
خدا کنه این قدر سال عمر نکنم چون طاقت پیری روندارم.
پ
پاسخ
امینBig Grin
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://upload7.ir/imgs/2014-02/19286178405393820191.jpg
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  پیرترین انسان زنده جهان
  تصاویر جآلب از پیرترین هآ
  پیرترین خانم بدنساز در جهان با 74 سال سن +عکس
  دی جی مادر بزرگ، پیرترین آهنگساز جهان
  پیرترین خانم مدل آمریکایی !
Smile .. شبــآهــت زنــان بــا برخی از وســایــل ..
  با پیرترین انسان های جهان آشنا شوید
Exclamation پیرترین خواهران دوقلوی جهان با 103 سال سن!
  دلـــنـــوشــتـه یـــــک پــــســــــر بــا تـجــربـــه : { طولانیه اما ارزش خوندن دا
  پیرترین کاربر فیسبوک چه کسی است ؟؟؟؟؟؟؟؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان