امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کیک بوکسینگ واکو هیچ فعالیتی با فدراسیون رزمی ندارد

#1
کیک بوکسینگ واکو هیچ فعالیتی با فدراسیون رزمی ندارد 1

رئیس انجمن کیک بوکسینگ واکو ایران گفت: بیش از ۱۲ ساله که هیچ فعالیتی با فدراسیون رزمی نداریم و نخواهیم داشت.

ناصر نصیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: قوانین بین المللی، اساسنامه سازمان جهانی کیک بوکسینگ واکو، کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو آسیا) ‌و قوانین حاکم بر انجمن کیک بوکسینگ واکو ایران مبنی بر عدم امکان فعالیت در فدراسیون رزمی‌ است. مرجع و متولی ورزش کیک بوکسینگ در کشور، انجمن کیک بوکسینگ واکو است و چندین سال است فعالیت خود را در فدراسیون انجمن های ورزشی انجام می دهد. ضمن این که کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا و سازمان جهانی واکو گروههای بومی را که به نام های متفاوت در سبک کیک بوکسینگ فدراسیون رزمی فعالیت دارند به رسمیت نمی شناسد.

نصیری که ۲۵ سال مدیریت کنفدراسیون کیک‌بوکسینگ آسیا (واکو آسیا) را نیز عهده دار است، با بیان این که تحت پوشش قرار گرفتن این انجمن توسط فدراسیون رزمی شایعه ای بیش نیست، گفت: حدود ۶ سال پیش هم که فدراسیون رزمی شایعاتی مشابه در مورد فعالیت انجمن کیک بوکسینگ واکو در فدراسیون رزمی را شروع کرده بود در همان زمان از وزارت ورزش و جوانان با اسناد و مدارک اعلام کردیم که قوانین بین المللی، سازمان جهانی واکو و کنفدراسیون آسیا (واکو آسیا) حاکم بر انجمن واکو ایران به انجمن واکو ایران امکان فعالیت در فدراسیون رزمی را نمی دهد و جایگاه کنونی انجمن کیک بوکسینگ واکو در فدراسیون انجمن های ورزشی مشخص است. وزارت ورزش و جوانان نیز این مساله را در آن زمان مورد تایید قرار داد.
وی اضافه کرد: هر چند شایعاتی پیرامون بازگشت انجمن کیک بوکسینگ واکو به فدراسیون رزمی وجود دارد که من آن را تکذیب می کنم. زیرا انجمن بیش از ۱۲ سال است که هیچ گونه فعالیتی در فدراسیون رزمی نداشته که به آن فدراسیون مجدا برگردد. بنابراین انجمن کیک بوکسینگ واکو هیچ فعالیتی با فدراسیون نداشته و نخواهد داشت.

نصیری خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۲۱ مسابقات کیک بوکسینگ بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی ترکیه را داریم که شرکت در این مسابقات مانند سایر مسابقات کیک بوکسینگ مورد تایید کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا به صورت انحصاری متعلق به اعضای سازمان جهانی واکو و کنفدراسیون های قاره ای آن است. پیش از این طی نامه نگاری که با کمیته ملی المپیک داشتیم آمادگی انجمن کیک بوکسینگ واکو را برای شرکت در این مسابقات اعلام کردیم که البته کمیته ملی المپیک تا ۱۰ مرداد فرصت دارد به کمیته برگزاری اعلام کند که در کدام مسابقات ورزش هایی که در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی که کیک بوکسینگ یکی از آنها است، شرکت می کند یا خیر.

رئیس انجمن کیک بوکسینگ واکو خاطرنشان کرد: جایگاه این انجمن در فدراسیون جهانی واکو و کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو آسیا) و ارگان های بین المللی ورزش مشخص است و آنها این انجمن را به رسمیت می شناسند نه گروه ها و سبک های بومی که به نام های مختلف خود را جزیی از کیک بوکسینگ می دانند. بنابراین فعالیت تحت پوشش فدراسیون رزمی به خاطر این مساله و فعالیت سبک های بومی گروههای مخالف سازمان جهانی واکو و کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو آسیا) امکان پذیر نیست.

نصیری افزود: اعضای سبک های بومی مختلف و گروهای مخالف فدراسیون رزمی چون جایگاهی در مسابقات رسمی ذکر شده مانند بازیهای داخل سالن و فنون رزمی تحت پوشش شورای المپیک، بازیهای کمبا گیم تحت پوشش گایزف، بازیهای ورلد گیم و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی‌ و همین طور سایر مسابقات رسمی بین المللی ندارند، تصورشان بر این است که در صورت فعالیت احتمالی انجمن کیک بوکسینگ واکو در آن فدراسیون می توانند در قالب تیم‌ ملی کیک بوکسینگ واکو در بازی‌ها و مسابقات رسمی بین المللی شرکت کنند. این موارد شایعه است که در فدراسیون رزمی مطرح شده و باعث گمراه شدن افکار عمومی و جوانان ورزشکار شده که سبک های بومی بی اعتبار بین المللی که مانند یک بنگاه تجاری فعالیت دارند را ترک نکنند. من مجددا تایید می کنم که طبق قوانین سازمان جهانی واکو، کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو آسیا)، شرکت اعضای سبک های بومی و گروه هایی که با نام های مختلف در کشور های خود و یا در خارج از کشور ها فعالیت دارند حق شرکت در مسابقات ذکر شده و یا هر مسابقاتی که تحت نظارت سازمان جهانی کیک بوکسینگ واکو و یا کنفدراسیون های قارهای واکو باشند را ندارند.

ناصر نصیری همچنین خاطرنشان کرد: فدراسیون رزمی در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۱۳ تلاش داشت در مسابقات کیک بوکسینگ بازیهای آسیایی داخل سالن شرکت کنند که نه تنها درخواست آنها مورد قبول قرار نگرفت، بلکه به دلیل کمبود وقت باعث عدم شرکت ملی پوشان انجمن کیک بوکسینگ واکو کشور در مسابقات کیک بوکسینگ آن بازی ها شد.

وی اضافه کرد: طبق قوانین بین المللی حاکم بر انجمن و اکو و قوانین اساسنامه انجمن کیک بوکسینگ واکو ایران حاکم بر انجمن واکو که مورد تایید سازمان جهانی کیک بوکسینگ واکو و کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو آسیا) و همین طور وزارت ورزش و جوانان گردیده هر تصمیمی مبنی بر جابجایی در ابتدا باید با قوانین حاکم بر انجمن مطابقت داشته باشد و سپس در مجمع عمومی انجمن کیک بوکسینگ واکو که متشکل از اعضای کمیته های انجمن در هیات های استانی است ، مطرح و تصمیم گیری شود. که البته در این زمینه تصمیم گیرنده اعضای انجمن کیک بوکسینگ واکو است، نه فدراسیون رزمی.

رییس انجمن کیک بوکسینگ اظهار کرد: به جای جو سازی منفی، ما باید در شرایط کنونی تمرکز خود را بر روی مسابقات رسمی که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ داریم متمرکز کنیم نه این که به دنبال ایجاد فضای منفی که فدراسیون رزمی ایجاد کرده، باشیم.

نصیری گفت: طی نامه نگاری که با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک در این زمینه داشتیم، اعلام کردیم که انجمن کیک بوکسینگ واکو طبق قوانین بین المللی نمی‌تواند هیچ گونه فعالیتی با فدراسیون رزمی داشته باشد و خوشبختانه در این خصوص پاسخ آنها بر ادامه فعالیت این انجمن در فدراسیون انجمن های ورزشی مثبت بود.

وی تصریح کرد: انجمن کیک بوکسینگ واکو در مسابقات کیک بوکسینگ آخرین بازیهای آسیایی داخل سالن و فنون رزمی که در سال ۲۰۱۷ در ترکمنستان برگزار شد برای کشور ۵ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۵ مدال برنز کسب کرد که باعث ارتقا جایگاه کاروان ایران تا رنکینگ سوم شد. این یکی از موفقیت هایی بود که انجمن واکو ایران در جایگاه کنونی خود در فدراسیون انجمن های ورزشی کسب کرد.

نصیری در پایان گفت: مسئولان کمیته های انجمن واکو طی نامه نگاری که در اسفند سال گذشته به وزیر ورزش و جوانان داشتند، تصمیم خود در جهت ادامه فعالیت در فدراسیون انجمن های ورزشی را اعلام‌ کردند که همچنان تحت پوشش انجمن های ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند.
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  واکنش فدراسیون به دعوت شدن کنعانی‌زادگان
  مربی زنیت: آزمون پیشنهاد خاصی ندارد
  قاضی هیتلر برای فدراسیون آلمان دردسرساز شد!
  فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC
  فوری: شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس تایید شد! شایعه نیست
  شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس؟
  ذوالفقارنسب: این دولت توانایی واگذاری استقلال و پرسپولیس را ندارد/ بردن سرخابی ها به
Heart نامه تند یک فوتبالی به جهانگیری؛ پاسخگوی عملکرد فدراسیون تاج باشید!
  گل‌محمدی: تصمیم گیرنده‌های فدراسیون‌ بوکس ضعیف هستند
  ماجرای جهانبخش، داماش و فدراسیون فوتبال چیست؟

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان