امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دانستنی‌های جالب درباره رنگ چشم فندقی

#1
دانستنی‌های جالب درباره رنگ چشم فندقی 1
علم به این نتیجه رسیده که رنگ چشم اطلاعات زیادی درباره شخصیت افراد آشکار می‌کند. چشم‌های فندقی بی‌شک یکی از اسرارآمیزترین، کمیاب‌ترین و زیباترین چشم‌ها هستند.
به گزارش برترین ها، علم به این نتیجه رسیده که رنگ چشم اطلاعات زیادی درباره شخصیت افراد آشکار می‌کند. چشم‌های فندقی بی‌شک یکی از اسرارآمیزترین، کمیاب‌ترین و زیباترین چشم‌ها هستند. بسیاری از سلبریتی‌هایی که چشمان فندقی دارند، در واقعیت از لنز‌های رنگی استفاده کرده اند. چه چیزی چشم‌های فندقی را اینقدر خاص و منحصربه فرد کرده است؟ اگر علاقه دارید چیز‌های بیشتری درباره این رنگ چشم بدانید، این مطلب را بخوانید.

منظور از رنگ چشم فندقی چیست؟
چشم‌های فندقی چند رنگ هستند، سایه‌ای از سبز دارند و حلقه‌ای از رنگ قهوه‌ای یا طلایی از دور مردمک آن‌ها به بیرون تابیده است.

چشم‌های فندقی به توزیع رنگ در عنبیه ارتباط دارند
رنگ چشم به شدت تحت تاثیر رنگدانه‌های عنبیه و چگونگی پراکنده شدن نور در اطراف آن است. اما چشم‌های فندقی بیشتر به توزیع رنگ در عنبیه ارتباط دارد.

چشم فندقی در مقایسه با هتروکرومی مرکزی
بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که رنگ فندقی چشم به دلیل هتروکرومی مرکزی ایجاد می‌شود. اما علم کاملا این را رد می‌کند. حلقه بیرونی چشم افراد دچار اختلال هتروکرومی مرکزی، رنگ واقعی عنبیه است.

اما رنگ چشم فندقی به دلیل ترکیبی از پراکندگی رایلی و مقدار بیش از حد میانگین ملانین در لایه مرزی قدامی عنبیه ایجاد می‌شود. به عبارت دیگر هرچه ملانین عنبیه و پوست شما بیشتر باشد، چشم‌ها تیره‌تر خواهند بود.

در کشور‌های قفقازی رایج‌تر است
مردم همه نژاد‌ها می‌توانند چشمان فندقی داشته باشند. اما در میان کشور‌های قفقازی رایج‌تر است، به ویژه در مناطقی که افرادی با چشمان قهوه‌ای، آبی و سبز با هم ترکیب شده اند.

چشم فندقی‌ها لزوما با این رنگ چشم به دنیا نمی‌آیند
یشتر ما، با همان رنگ چشمی که به دنیا می‌آییم، می‌میریم. این به خصوص در مورد آسیایی‌ها و آفریقایی‌ها صدق می‌کند که سطح ملانین در سیستم آن‌ها بالاست. اما در مورد قفقازی‌ها کمی متفاوت است. نوزادی با اصالت اروپایی ممکن است با چشمان آبی به دنیا بیاید و بعدا رنگ آن مثلا به فندقی تغییر یابد.

شدت رنگ فندقی چشم‌ها تغییر می‌کند
رنگ فندقی چشم‌ها حتی در طول یک روز هم در واکنش به شرایط مختلف تغییر می‌کند (معمولا برای چند ثانیه). استفاده از دارو یا الکل، شرایط نوری و لباس برخی از عواملی هستند که روی این پدیده تاثیر می‌گذارند.

حلقه قهوه‌ای
تحقیقات مختلف نشان داده که حدود ۷۵درصد از همه چشم فندقی‌ها یک حلقه قهوه‌ای دور مردمکشان دارند.

چشم فندقی کمیاب است
افراد کمی در جهان آنقدر خوش‌شانس هستند که رنگ چشمشان فندقی باشد. در واقع، فقط ۵درصد از جمعیت جهان چشمان فندقی رنگ دارند. البته چشمان سبز و بنفش از فندقی هم کمیاب‌تر هستند.

آن‌ها بسیار منحصر به فرد هستند
نکته جالب درباره رنگ چشم فندقی این است که هر جفت از آن‌ها کاملا منحصربه فرد هستند. چشم برخی افراد سبز روشن‌تری دارند، برخی قهوه‌ای تیره‌تری دارد و ... سایه رنگ‌ و حلقه دور مردمک هم بسیار متنوع هستند. پیدا کردن دو چشم فندقی ۱۰۰درصد مشابه مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است.

افرادی که چشمان فندقی دارند ماجراجو هستند
تحقیقات زیادی سعی کرده تاثیر رنگ چشم را روی شخصیت افراد بررسی کند . برخی از آن‌ها نشان داده‌اند کسانی که رنگ چشم فندقی دارند، معمولا ماجراجو هستند و ورزش‌های هیجانی را دوست دارند.

آن‌ها تخیل قوی دارند
افرادی که چشمان فندقی رنگ دارند قوه تخیلی بسیار قوی دارند، اما می‌توانند متفکران عمیقی هم باشند. آن‌ها هیچ مشکلی در ترکیب کردن خیال با منطق به روش خلاقانه ندارند.

آن‌ها شجاع هستند
کسانی که چشمان فندقی دارند بسیار شجاع و مصم برای دستیابی به اهدافشان هستند. آن‌ها اغلب برای موفقیت ریسک می‌کنند.

آن‌ها بسیار مسئولیت پذیر هستند
آن‌ها هر چقدر هم عاشق ماجراجویی یا خطر کردن باشند، بسیار مسئولیت پذیر هم هستند. آن‌ها همیشه از محدودیت‌های خود آگاه هستند و قبل از اینکه درباره چیزی خوب فکر کنند، وارد عمل نمی‌شوند.

آن‌ها عاشق هنر هستند
نیاز به منبع رسمی نیست تا این را باور کنید. کافی است نگاهی به لیست بازیگران، هنرمندان و خوانندگان چشم فندقی بیندازید تا متقاعد شوید. جورج مایکل، بن افلک، آنجلینا جولی، جیسون استاتهام، میلا کونیس، لیدی گاگا و رایان رینولدز فقط تعدادی از آن‌ها هستند.

عمل جراحی برای فندقی کردن چشم‌ها وجود دارد
این عمل جراحی برای است که از لنز گذاشتن خسته شده اند و می‌خواهند چشمان فندقی دائمی داشته باشند. اما چشم یکی از حساس‌ترین اندام‌های بدن است، باید قبل از این کار همه فکرهایتان را بکنید.

چشم‌های فندقی ممکن است قرمز شوند
بله، افرادی که چشمان فندقی رنگ دارند می‌توانند (به طور طبیعی) تبدیل به کنت دراکولا شوند. آلرژی‌های فصلی یا هر نوع آلرژی دیگر، رنگ چشم فندقی را متمایل به قرمز می‌کند.

احساسات

گفتیم که عوامل مختلفی روی شدت رنگ چشم فندقی تاثیر می‌گذارند. هیچ چیز بیشتر از احساسات تاثیر نمی‌گذارد. رنگ چشم فردی که چشمان فندقی رنگ دارد، در حالت‌های گریان، خندان، شاد یا ناراحت، با هم فرق دارد.

پرفروش‌ترین
لنز فندقی پرفروش‌ترین لنز است و تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. ظاهرا افراد زیادی آرزوی این رنگ چشم را دارند!

ریسک بالای سرطان

شاید چشم‌های فندقی زیبا باشند، اما برای کسانی که این رنگ چشم را دارند، خطر زیادی دارند. به دلیل کم بودن مقدار ملانین در چشم‌های فندقی، آن‌ها در خطر بالای ابتلا به انواع خاصی از سرطان‌های چشمی مثل ملانوم داخل چشم هستند.

رنگ چشم آفتاب‌پرستی
حتی دانشمندان هم از چشمان فندقی به عنوان «آفتاب‌پرست رنگ چشم‌ها» یاد می‌کنند. این تنها رنگ چشمی است که به صورت مشخص تعریف نشده است. چون رنگ آن بر اساس محیط پیرامون تغییر می‌کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ♱ ᴠɪᴄᴛᴏʀ ♱ ، ßяɪcε ، مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב ، سارا علیخانی
آگهی
#2
منم چشم فندقیم
پاسخ
 سپاس شده توسط مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב ، کــــــــــⓐرمَن
#3
Rainbow 
هر رنگ چشمي مزاياي ومعايب خودشو داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
The truth of love is living in heaven with you
پاسخ
 سپاس شده توسط کــــــــــⓐرمَن
#4
Sad 
واای چشم های منم فندقی
پاسخ
 سپاس شده توسط کــــــــــⓐرمَن
#5
چشم فندقی های دوست داشتنی
پاسخ
#6
چشم فندقی ها از اسکول ترین مردم جامعه هستند
پاسخ


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ☚آیا میدانید و دانستنی های خود را در اینجا قرار دهید☛
  دانستنی های جالب و ترسناک درباره ی مرگ
  یه چیز جالب درباره گوگل
  چیزهای جالبی که درباره خواب نمیدانستید
  20 حقیقت درباره ی سوسک ها
  حقایق جالب درباره سیب زمینی
  حقایق جالب درباره مسائل روانشناسی
  چند دانستنی دیوانه کننده
  چند حقیقت درباره سایت دیپ وب
Star دانستنی های جالب*-*

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان