امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اینانلو: با تیراندازان اندونزی در قرنطینه تمرین می‌کنیم

#1
اینانلو: با تیراندازان اندونزی در قرنطینه تمرین می‌کنیم 1

سرمربی سابق تیم ملی تیراندازی گفت: هر کشوری که تیم خود را خوب آماده کند در المپیک مدال خواهد گرفت.

ابراهیم اینانلو مربی سابق تیم ملی تیراندازی ایران که در حال حاضر سرمربی اندونزی است، در گفت و گو با ایسنا، در مورد نحوه تمرینات تیراندازان اندونزی در شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در این کشور مثل همه کشورهای دیگر مشکل کرونا وجود دارد اما خیلی کمتر از سایر کشورها است و تاکنون کمتر از ۱۰ هزار نفر مبتلا شده اند. این کشور چون جزیره های زیادی دارد تمامی پروازها، متروها، اتوبان‌ها و ... را بسته‌اند تا مردم قرنطینه شوند و کرونا از یک شهر به شهر دیگر نرود. اما ما همچنان تمرینات خود را داریم. ۱۰ روز به سبب تمرینات سختی که پشت سر گذاشته بودیم استراحت داشتیم و دوباره از فردا تمرینات آغاز خواهد شد. البته ماه رمضان هم شروع شده و با توجه به اینکه تیراندازان تیم اندونزی مسلمان هستند روزه می‌گیرند.

وی افزود: فدراسیون تیراندازی اندونزی ورزشکارانش را قرنطینه کرده است. ورزشکاران در یک هتل هستند و تمامی خورد و خوراکشان در هتل تامین می‌شود. با مینی بوس فدراسیون به سالن تمرین می‌روند و بعد به هتل برمی‌گردند. تنها تمریناتشان صبح در سالن برگزار می‌شود تا زیاد رفت و آمد نداشته باشند. سالن ورزشی هم که در هتل از آن استفاده می‌کنند مختص تیم ملی تیراندازی است و ورزشکار دیگری در هتل اقامت ندارد. موضوع قرنطینه را وزارت ورزش به فدراسیون سپرده است و فدراسیون هم تا جایی که امکان دارد همه‌چیز را کنترل می‌کند و سعی دارد که تیراندازان در شرایط خوب و ایمن تمریناتشان را ادامه دهند.

اینانلو در مورد نوع تمرینات تیم ملی اندونزی گفت: چون تمامی مسابقات لغو شده تمرینات تیم را به سمت سه وضعیت بردم. تیراندازان این کشور مخصوصا تیرانداز المپیکی هیچ تمرینی در این بخش ندارند و او باید در المپیک در بخش سه وضعیت هم مسابقه دهد. همچنین در مسابقات Sea Games که مخصوص کشورهای شرق آسیا است و برای اندونزی جزو مسابقات مهم به حساب می‌آید نیز ماده سه وضعیت برگزار می‌شود. اکنون اولویت تمرینات سه وضعیت است و در کنار آن تمرینات بادی نیز انجام می‌دهیم تا ببینیم در آینده چه خواهد شد.

سرمربی تیم ملی تیراندازی اندونزی در مورد ورزشکار المپیکی اش گفت: شرایط ورزشکار المپیکی نیز خوب است. تنها ورزشکاری که از نظر شرایط جسمی و روانی در شرایط مناسب باشد همین ورزشکاری است که سهمیه المپیک گرفته است. در این مدت کاملا عملکردش بهبود یافته و نسبت به قبل باتجربه‌تر شده است. تنها چیزی که نیاز دارد مسابقات بین‌المللی و تجربه است که باید دید بعد از بحران کرونا چه خواهد شد.

وی ادامه داد: قبل از شیوع کرونا با مسئولان وزارت ورزش اندونزی جلساتی را داشتم تا برنامه‌هایم را ارائه دهم. آن‌ها برنامه‌هایم را تائید کردند و قرار بود تمام مسابقاتی که پیش بینی کرده‌ام انجام شود. همه وسایل مورد نیاز آماده بود تا بتوانیم برای المپیک آماده شویم. متاسفانه مسابقات لغو شد و شاید از یک جهت تعویق المپیک به نفع تیم اندونزی شد چون فرصت بیشتری دارند تا سه وضعیت را تمرین کنند. همچنین در این فرصت چند جوان را به اردوها دعوت کردم تا نیم نگاهی هم به آینده داشته باشم تا بتوانند در دو سال آینده تیم خوبی را برای بازی‌های آسیایی داشته باشند.

اینانلو اظهار کرد: ایران جزو معدود کشورهایی است که مسابقات لیگ را هر هفته و مسابقات آزاد را ماهانه برگزار می‌کند. ایران تیراندازان خوب و فوق‌العاده با تجربه دارد و کلا تیراندازی ایران با اندونزی قابل مقایسه نیست. اندونزی تا به امروز ورزشکار شاخصی که بتواند پیش‌رو باشد و سایر ورزشکاران با دیدن او روحیه و اعتماد به نفس بگیرند و از تجربه‌اش استفاده کنند نداشته است. با مدال‌هایی که در مسابقات شرق آسیا گرفتند و سهمیه المپیک که کسب شد شرایطشان فرق کرده و بهتر شده است. مسابقات ماهیانه را برایشان پیش بینی کردم که به صورت منسجم دنبال می‌کنند. از بابت تجهیزات مشکل ندارند اما مشکلشان فاصله زیاد با اروپا است. هزینه اردو در اروپا برایشان زیاد خواهد شد. در اندونزی هر چیزی که بخواهیم در اختیار است. تیم را برای مسابقات سلاح‌های بادی آسیا آماده می‌کردیم که قرار بود پاییز در اندونزی انجام شود که فعلا عقب افتاده و باید ببینیم چه پیش می‌آید.

سرمربی سابق تیم ملی تیراندازی ایران در مورد پیش بینی اش از تیم ملی ایران در المپیک گفت: همه چیز بستگی به شرایط و تمرینات دارد. هر چقدر شرایط تمرینات، مسابقات و اردوهای برون‌مرزی و داخلی کیفیت و تعدادش بیشتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. هر کشوری که تیم خود را خوب آماده کند در المپیک مدال خواهد گرفت. تیم ملی ایران یک تیم جوان است که چند سال پیش در تیم جوانان و نوجوانان در مسابقات شرکت می‌کردند و اکنون بدنه اصلی تیم ملی را تشکیل می‌دهند. ایران اکنون یک تیم کاملا پرقدرت و بی باک دارد.

وی افزود: چیزی که اکنون تیراندازان ایرانی احتیاج دارند تجربه، تمرین و مسابقه قبل از المپیک است تا بتوانند از نظر روانی خود را به شرایط خوب برسانند. اگر فدراسیون بتواند این‌ها را فراهم و وزارت ورزش نیز کمک کند این تیم می‌تواند تتیجه درخشانی در المپیک بگیرد.

وی گفت: در حال حاضر تمرینات ورزشکاران خیلی از کشورهای دنیا به صورت خشک است. با ورزشکاری از هند در ارتباط بودم می‌گفت در خانه و با دستگاه شبیه ساز تمرین می‌کنند. این اتفاق برای بسیاری از کشورها افتاده است اما اگر چند ماه مانده به المپیک شرایط ایده‌آل باشد وزارت ورزش و فدراسیون می‌تواند به نتیجه‌ خوب در المپیک امید داشته باشد.

وی گفت: بدون آمادگی، اردو و مسابقه قبل از المپیک حتی برای قهرمان المپیک هم شرایط سخت خواهد بود. ورزشکار آمریکایی که در اولین روز المپیک ریو مدال طلا گرفت ناشناخته بود اما شرایط آماده‌سازی و تمرینی آنها خیلی خوب بود. چه در اردوهای آلمان که ما با تیم ایران تمرین می‌کردیم و چه بعد از آن در سایر کشورها اردو زد و توانست طلای المپیک بگیرد. این اتفاق می‌تواند برای ورزشکار در هر کشوری رخ دهد فقط نیاز به برنامه‌ریزی و حمایت از سوی فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هر کشور است که شرایط را قبل از المپیک برای ورزشکار مهیا کنند.
پاسخ
 سپاس شده توسط DarkLight
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  برنامه تمرین و غذایی برای بدنسازی
  شاکری: در لیگ و جام حذفی به سهمیه فکر می‌کنیم
  طاهری: سعی می‌کنیم از گروه چهار آسیا صعود کنیم
Clocket تصویر جنجالی انصاری در تمرین پرسپولیس
  جدایی سردار آزمون از زنیت جدی شد. مصدومیت سردار جدی نبود بازگشت ستاره ایرانی به تمرین
  کلاغ‌ها، میهمان ویژه تمرین استقلال(عکس)
  گزارشی از اوضاع عجیب و تمرین باورنکردنی استقلال
  ستاره رئال مادرید تحت قرنطینه قرار گرفت
  هشدار حمید سوریان: کشتی حمایت نشود سقوط می‌کنیم
  حواشی ۳ ماهه اخیر شهرخودرو/ از غیبت ادامه‌دار خارجی‌ها تا مشخص نبودن زمین تمرین

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان