امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو

#1
افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو 1

قهرمان سابق المپیک و جهان گفت: هنوز حسرت المپیک ریو را می خورم چون دست های کثیفی پشت پرده بود و اگر روی تخته می باختم این قدر اذیتم نمی‌کرد.

به گزارش ایسنا، بهداد سلیمی در مورد افشاگری شبکه آلمانی از وجود فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک در فدراسیون جهانی که منجر به استعفای تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی شد، بیان کرد: ما از سال ها قبل در مورد مشکلات فدراسیون جهانی صحبت می کردیم اما بعضی ها نمی شنیدند و یا نمی خواستند بشنوند. باز هم خدا را شکر که ماه پشت ابر نماند.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن در ادامه دست به افشاگری زد و افزود: من می‌خواهم حرفی بزنم که هیچ کجا نگفته‌ام. یکی از مسئولان قبلی کمیته ملی المپیک، مطلبی را برای من بازگو کرد و البته گفت اگر جایی به نقل از او عنوان کنم، تکذیب می کند. او گفت، شب قبل از مسابقه من، دو ساعت با آیان جلسه داشتند و از آیان خواسته اند اجازه بدهد بهداد کار خودش را کند و ایران یک مدال طلای دیگر بگیرد اما او قبول نکرده بود.

او افزود: اکنون که مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون جهانی تغییر کرده اند آن موضوع را مطرح کردم. این مسائل آدم را خیلی اذیت می کند. من هنوز حسرت المپیک ریو را می خورم چون دست های کثیفی پشت پرده بود. اگر بهداد روی تخته می باخت این قدر آدم را اذیت نمی کرد و از وقتی این حرف را شنیده ام واقعا حسرت می خورم.

*خداحافظی کردم چون با مصدومیت عذاب می‌کشیدم

سلیمی در مورد اینکه اگر در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ به سعید علی حسینی می باخت باز هم خداحافظی می کرد، تاکید کرد: خداحافظی کردن من ربطی به اولی یا دومی در بازی های آسیایی نداشت و واقعا از لحاظ ذهنی خسته شده بودم. همچنین زانوی من نیز خیلی اذیتم می کرد و هر روز با آن کلنجار می رفتم. همان روزهای آخر این تصمیم را گرفتم. آسیب دیدگی وزنه برداری را برای من سخت کرد و داشتم عذاب می کشیدم. فکر کردم چه بهتر خداحافظی من با مدال باشد و خاطره خوبی در ذهن مردم بماند.

*رقابت با سعید علی حسینی جهش خوبی در ۱۹ سالگی به من داد

او در مورد رقابت با سعید علی حسینی و اینکه فکر می کند سعید هنوز می توانست ادامه بدهد یا خیر، تصریح کرد: من رقابت را واقعا دوست داشتم. در ۱۹-۲۰ سالگی با سعید علی حسینی رقیب شدم و همین مسئله جهش خوبی به من داد. سعید آن موقع خیلی خوب بود و ۲۱۰ و ۲۱۵ کیلوگرم یک ضرب می زد از این رو همیشه انگیزه داشتم خودم را هم سطح او کنم. زمانی که خبر محرومیت مادام العمر سعید را شنیدم، احساس بدی داشتم برای اینکه چنین استعداد بزرگی بخواهد برای همیشه برود واقعا حیف بود. دو خبر دوپینگ که من را ناراحت کرد ابتدا برای سعید بود و بعد ایلیا ایلین.

او افزود: سعید هم تقریبا شرایط من را داشت. هم از لحاظ سنی و هم اینکه چند سال پیش روی زانو عمل جراحی انجام داده بود و اذیتش می کرد. شرایط کسب سهمیه هم طوری پیش رفت که شانسش را از دست داد اما به نظرم توان و قدرت ادامه وزنه برداری را داشت.

*دلیل ناراحتی‌ام در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ باخت به علی حسینی نبود

قهرمان سابق جهان و المپیک در پاسخ به این پرسش که دلیل ناراحتی اش در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ باخت به سعید علی حسینی بود یا خیر، گفت: من همیشه مدتی قبل از مسابقه به تمام حرکاتم حتی برای پشت صحنه هم فکر می کنم. وقتی یک حرکت خراب شود بهم می ریزم. سعید هم وزنه های خوبی زد. دلیل عصبانیت و ناراحتی ام این بود که دوباره خاطرات المپیک برایم تداعی شد. از طرفی سعید وزنه بردار کمی نبود که از باختم ناراحت بشوم.

واکنش به شایعه بازی های آسیایی۲۰۱۸

سلیمی در مورد اینکه بعد از بازی های آسیایی جاکارتا این شایعه عنوان شد که علی حسینی عمدا وزنه آخر خود را انداخت که بهداد قهرمان شود، تصریح کرد: به نظرم چنین حرفی درست نیست. سعید از لحاظ بدنی توانایی زدن آن وزنه را داشت و به خود من گفت زمانی که خواسته وزنه را بکند، یکی دو سانتی‌متر از بدنش دور شد و دیگر نتوانست آن را بزند. بعید می دانم چنین قصدی داشت. از طرفی خودم دو مسئله را در نظر می گیرم اول اینکه به هر حال تفاوت طلا و نقره بازی های آسیایی زیاد است و پاداش آن هم متفاوت بود و اینکه کسی بخواهد از این دو مسئله بگذرد، منطقی نیست.

*رضازاده به من کمک می کرد

او در مورد اینکه برخی ها می‌گویند رضا زاده دوست نداشت بهداد رکوردهایش را بزند، بیان کرد: هنوز هم این سوال را از خود من می پرسند ولی انصافا این طور نبود. رضازاده کمک هم می کرد. او برای اینکه کسی رکورد جهان را بشکند ۲ میلیون پاداش گذاشت و از شانس بدش، من در اوج آمادگی بودم و هفته ای دو سه بار در تمرینات رکورد می شکستم!

*عادت بد در مسابقات

سلیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چرا در مسابقات جهانی پاریس به وزنه های ۲۱۴ و ۲۵۰ قناعت کرد، تصریح کرد: می توانستم بیشتر هم وزنه بزنم اما دو دلیل داشت. اول اینکه عادت بدی داشتم و مدال طلا می گرفتم بی خیال وزنه های بعدی می شدم و انگیزه ای برای وزنه های بعدی نداشتم و فکر می کردم مسابقه بعدی هم هست و آنجا رکورد می زنم. دوم رقیب سرسختی هم نداشتم.

*به گذشته برگردم سعی می کنم اتفاقات سال ۲۰۱۳ تکرار نشود

قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که اگر به گذشته برگردد سعی می کند کدام حاشیه را وارد زندگی ورزشی اش نکند، تاکید کرد: بزرگترین حاشیه ورزشی ام سال ۲۰۱۳ بود و ضرر بزرگی به من زد و طلای جهان را از من گرفت و سعی می کردم آن اتفاقات تکرار نشود. فکر نمی کنم دیگر حاشیه ای داشتم چون دنبال حاشیه نبودم.

*کدورت ها با کوروش باقری را کنار گذاشته ایم

او در مورد رابطه اش با کوروش باقری و اینکه خبر بیمار شدن او را شنید چه واکنشی نشان داد، نیز گفت: ما خیلی وقت است کدورت ها را کنار گذاشته ایم.

زمانی که آقای باقری راهی بیمارستان شد ما اردوی اخراجی ها را در ساری داشتیم و وقتی خبر را شنیدم خیلی ناراحت شدم.

*عصبانیت از شکسته شدن رکوردش در المپیک ریو

قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ در مورد لاشا تالاخادزه وزنه بردار مطرح فوق سنگین گرجستان نیز گفت: به نظرم وزنه برداری ۳۰ درصد قدرت و ۷۰ درصد ذهن است. تالاخادزه هم ذهن بزرگی دارد که زیر وزنه های سنگین می رود. کاری که او می کند مثل این است خودش را جلوی ماشین بیندازد. او هم در یک ضرب و هم در دوضرب بسیار خوش تکنیک است. در یک ضرب المپیک ریو که رکورد جهان را شکستم و او بلافاصله آمد رکورد من را شکست ناراحت شدم و با عصبانیت رفتم ۲۱۶ را زدم (با خنده).

او در پاسخ به این پرسش که خودش چه نظری نسبت به وزنه هایش در دوضرب دارد واقعا خطا بود یا خیر، تصریح کرد:حرکت اول سختگیرانه خطا گرفتند. حرکت دوم به نظر خودم قبول بود خیلی از کارشناس ها می گفتند. حرکت سوم هم نفس کم آوردم. به نظر خودم حرکت دومم درست بود.

*وزنه برداری در حال تغییر نسل است

سلیمی در مورد وضعیت حال حاضر وزنه برداری نیز گفت: وزنه برداری ما در حال تغییر نسل است بنابراین اینکه شرایط خوب نباشد طبیعی است. از نسل ما کیانوش و سهراب مانده اند که پیرمرد شده اند. چند سال زمان می برد تا نسل جدید جایگزین شوند اما وزنه برداران خوبی داریم و امیدوارم به حدی که انتظار هست برسند.

*داودی ضعف هایی در تمرین دارد که باید برطرف کند

او در پاسخ به یان پرسش که فکر می کند علی داودی بتواند به رکوردهای تالاخادزه برسد، تاکید کرد: سوال سختی است و بستگی به خیلی شرایط دارد . اما از لحاظ فیزیکی توان رسیدن به آن رکوردها را دارد. البته فقط داشتن ظرفیت کافی نیست و درست تمرین کردن و حرفه ای زندگی کردن هم می تواند تاثیر گذار باشد. چندین بار به داودی گفته ام در تمریناتش ضعف هایی می بینم که باید آن ضعف ها را از بین ببرد. بزرگترین ضعف علی این است که در تمرین زیاد وزنه می اندازد و اعتماد به نفس زدن آن وزنه را در مسابقه ندارد. برای افزایش اعتماد به نفس باید تعداد زدن های آن وزنه بیشتر از انداختنش باشد.

او افزود: در بین دیگر وزنه برداران فوق سنگین، علیرضا یوسفی استعداد بی نظیری است وزنه های خوبی زده است اما او هم ضعف های زیادی دارد که گفته‌ام و امیدوارم پوشش بدهد. آیت شریفی از لحاظ اخلاقی ۲۱ است. با توجه به استایل بدنی، می تواند وزنه بردار خوبی در آینده باشد.
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ورزشکاران، المپیک توکیو را شگفت‌انگیز کردند
  افشاگری وکیل بیرانوند
  افشاگری جواد نکونام از حواشی باشگاه استقلال و عوامل ناکامی آبی پوشان
  آلمانی آرام رئال؛ ستاره‌ای از پشت پرده آهنین
  افشاگری جالب از رابطه گریزمان و لیونل مسی!
  حسین توکلی: وزنه برداری در المپیک سنت شکنی نکند
  میرهاشم حسینی: با این شرایط یک برنز هم در المپیک نمی‌گیریم
  چرا معطل هستید؟ همین الان مشعل المپیک را خاموش کنید
  مربی تیم ملی قایقرانی: المپیک لغو شود خود به خود تغییر نسل اتفاق می‌افتد
  چشمک المپیک به کاپیتان

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان