امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چارلی کافمن: پس از شکست مالی انیمیشن Anomalisa دیگر اهمیتی به ساخت فیلم نمی‌دهم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چارلی کافمن: پس از شکست مالی انیمیشن Anomalisa دیگر اهمیتی به ساخت فیلم نمی‌دهم 1

همزمان با پخش فیلم I'm Thinking of Ending Things، چارلز استوارت کافمن توضیح داد که چرا بعد از اکران انیمیشن استاپ-موشن «آنومالیسا» (Anomalisa) دیگر تمایل زیادی به فیلم‌سازی نداشت.

چارلی کافمن که فیلم جدید او یعنی I'm Thinking of Ending Things توسط عده‌ای «هوشمندانه و عمیق» و توسط برخی بینندگان «پرادعا و پوچ» خطاب شده است، ۵ سال اخیر را بدون ارائه‌ی یک اثر جدید گذراند. اما اگر فکر می‌کنید که این روند قرار است با پخش فیلم I'm Thinking of Ending Things به پایان برسد، احتمالا در اشتباه هستید. چرا که او باور دارد بعد از شکست مالی فیلم Anomalisa دیگر اهمیت ویژه‌ای به فعالیت در دنیای سینما و تلویزیون نمی‌دهد.

مسئله این نیست که او دیگر محصولی در جهان هنر هفتم نخواهد ساخت. ماجرا از این قرار است که او دیگر از تفکر راجع به محصولات آینده دست کشیده است و هر ساخته‌ی خود را به چشم اثری می‌بیند که می‌تواند آخرین محصول سینمایی/تلویزیونی وی باشد. شاید به این خاطر که «آنومالیسا» خرج زیادی هم نداشت و فقط اگر به حدودا ۲۰ میلیون دلار درآمد می‌رسید، حداقل در بازگرداندن هزینه‌ها موفق بود. اما «آنومالیسا» تنها ۵.۷ میلیون دلار پول را در باکس آفیس جهانی کسب کرد و یک شکست مالی کامل شد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چارلی کافمن: پس از شکست مالی انیمیشن Anomalisa دیگر اهمیتی به ساخت فیلم نمی‌دهم 1

نویسنده و کارگردان فیلم I'm Thinking of Ending Things به شکست تجاری اساسی «آنومالیسا» در مقام اتفاقی فراموش‌ناشدنی نگاه می‌کند: «ما این فیلم را ساختیم و نام آن را Anomalisa گذاشتیم. فیلم را واقعا با علاقه‌ی شخصی خلق کردیم. با حداقل‌ها و در دل ناکجا آباد آن را آفریدیم. حتی خود نمی‌دانستیم که دقیقا چه محصولی را به‌دست آورده‌ایم. پروسه‌ی ساخت انیمیشن استاپ‌موشن Anomalisa تمام شد و آن را به جشنواره‌های سینمایی متفاوت فرستادیم. فیلم در آن جشنواره‌ها درخشید! توجهات زیادی را جلب کرد و بسیاری مشغول تحسین آن شدند.

من شیر نقره‌ای جشنواره ونیز را با «آنومالیسا» بردم. باورنکردنی بود. فیلم هم که پخش‌کننده‌ای نداشت. پس باتوجه‌به این همه ستایش که به سوی آن روانه می‌شد، خیلی‌ها می‌خواستند آن را از ما بخرند و برای به‌دست آوردن حق پخش اثر با یکدیگر رقابت می‌کردند. همه‌چیز در نقطه‌ی اوج قرار داشت. پس حدس بزنید بعد از این چه شد؟ هیچ. هیچ اتفاقی نیافتاد.

فیلم عملا در گیشه‌ها فلج بود. این دومین باری بود که یکی از فیلم‌های من عملا در گیشه هیچ کاری نمی‌کرد. در آن زمان احساس عجیبی داشتم. آن دفعه دیگر برای همیشه قدرت اهمیت دادن به کارگردانی و فیلم‌سازی از وجود من خارج شد. حالا به این فیلم جدید هم آنقدرها فکر نمی‌کنم. چون اصلا به گیشه‌ها نمی‌رود و صرفا در نتفلیکس قرار می‌گیرد. پس خوب است که فیلم بعد از یک هفته به خاطر فروش پایین از جهان پاک نمی‌شود و حداقل همیشه می‌توان آن را در نتفلیکس به تماشا نشست. نمی‌گویم که دیگر تمایلی به فعالیت در دنیای هنر هفتم ندارم. بلکه صرفا باور دارم که بسیاری از موارد در این صنعت از کنترل من خارج هستند و به همین خاطر دیگر آن‌چنان به جزئیات این کار اهمیت نمی‌دهم».

چارلی کافمن که کمتر جایزه‌ی معروفی در دنیای سینما و تلویزیون باقی مانده است که او آن را نبرده باشد، به‌زودی نخستین رمان خود را منتشر خواهد کرد. وی در حال گسترش افق‌های فعالیت هنری خود است و اگر بخواهد به آسانی می‌تواند هیچ اهمیتی به کارگردانی یک فیلم دیگر ندهد.

فکر کردن به باکس‌آفیس را دوست ندارم. فکر کردن به میزان توانمندی یک فیلم در ارائه‌ی تبلیغات درست به مخاطب را دوست ندارم. همه‌ی این‌ها در مغز تو فرو می‌روند و کاری می‌کنند که تبدیل به انسان بی‌شعوری بشوی که توانایی انجام کار مهم و اصلی را ندارد. - چارلی کافمن

این فیلم‌ساز برنده‌ی اسکار صحبت‌های پخش‌شده از خود در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون را با جدیت به پایان می‌رساند: «می‌خواهم خود را از همه‌ی این فکر و خیال‌ها خلاص کنم. کار من با اهمیت دادن به چنین مواردی تمام شده است. حالا می‌فهمم که فروش و موفقیت مالی فیلم هیچ اهمیتی برای من ندارد. پس پخش فیلم در پلتفرمی چون نتفلیکس برای من آسان‌تر است. چون حداقل نباید با انتشار آمار باکس‌آفیس سر و کله بزنم.

شاید این آخرین فیلم من باشد. شاید هم این آخرین فیلم من نباشد. صرفا می‌خواهم بگویم که دیگر از تفکر زیاد راجع به این موارد بریده‌ام و می‌خواهم بدون فکر کردن به هر موضوع فرعی، صرفا اثر خود را به وجود بیاورم. دیگر به این فکر نمی‌کنم که تماشاگرها راجع به فیلم من چه فکر می‌کنند. بلکه صرفا فیلمی را می‌سازم که می‌خواهم بسازم».
Love
(: ♡
*-*

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  علی پوراحمد با فیلم علمی تخیلی دروازه فراموشی در هالیوود + تصاویر فیلم Oblivion Gatew
  فیلم تقدیر شده جشنواره ونیز راهی جشنواره جهانی فیلم فجر شد
  نگاهی دیگر به کرونا به بهانه مستند"لمس مرگ"/کسانی که "مرگ"برایشان عدد نشد!
  ساخت نسخه انگلیسی فیلم Another Round با بازی لئوناردو دیکاپریو
  نقد انیمیشن روح
  بازیگر فیلم‌های Wolverine و 47 Ronin در فیلم Bullet Train با برد پیت هم‌ بازی می‌شود
  دیوید لینچ احتمالا سریالی جدید برای نتفلیکس خواهد ساخت
  آهنگساز Far From Home بازگشتش برای ساخت موسیقی متن فیلم Spider-Man را تایید کرد
Video انصراف جلیل سامان از ساخت ادامه سریال "زیرخاکی"
  اسپین‌آف فیلم A Quiet Place به کارگردانی جف نیکولز در دست ساخت است

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان