امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ورود به دارک وب و دیپ وب

Shocked 
ورود به دارک وب و دیپ وب
همانطور که همه ما میدانیم اینترنت یک شبکه جهانی و جامع هست که میتواند تمامی افراد را در سراسر جهان به هم وصل کند. این ارتباط امروزه یکی از مهم ترین و اساسی ترین ارکان های حیات بشر شده است. اینترنت در زندگی انسان مثل یک چاقو عمل میکند به طوری که میتواند با یک تماس تصویری یبن یک جراح و اتاق عمل، جان هزاران نفر را نجات دهد یا اینکه میتواند با یک شایعه یا یک خرافه زندگی هزاران نفر دیگر را نابود کند. میتواند برای خیلی ها منبع کسب درآمد باشد و یا میتواند به سرقت پول های یک عده از حساب بانکی آنها ختم شود و یا می تواند شما را راهی یک شبکه مخوف مانند دارک وب و دیپ وب کند.
پس در حقیقت نمی توان گفت که اینترنت خوب یا بد است و قضاوت چنین چیزی دقیقا مثل یک چاقوی تیز میماند که هم میتواند باعث کشتن شود و هم میتواند طنابی که در حال خفه کردن یک انسان است را پاره کند. در ابتدای کار به این حرف ها اشاره شد تا بدونید همیشه چاقو مقصر نیست و بعضی وقت ها مقصر کسی است که چاقو در دست دارد و این مورد درباره اینترنت هم کاملا صدق می کند.
اجزای تشکیل دهنده اینترنت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ورود به دارک وب و دیپ وب 1
به طور کلی میتوان اینترنت را به سه بخش مجزا تقسیم کرد که این 3 قسمت عبارتند از موارد زیر که در ادامه تفاوتشان را خواهیم گفت.
  • Surface Web (وب معمولی)
  • Dark web (وب تاریک)
  • Deep web (وب عمیق)

تا اینجا توضیحات کافی درمورد اینترنت را متوجه شدید. داخل شبکه ای با این عظمت همیشه انسان های بد و سودجویی هم وجود دارند که میتوانند برای افراد دیگر خطراتی به دنبال داشته باشند. این افراد همیشه در اینترنت کار های مخربی انجام میدهند که میتوان به خرید و فروش مواد مخدر،خرید و فروش غیرقانونی اعضای بدن،فروش کتاب های ممنوعه،قاتلین اجاره ای و … اشاره کرد که همگی کار های غیر قانونی هستند و اگر در فضای معمولی سایبری (وب سایت ها) انجام شود بلافاصله توسط پلیس سایبری آن کشور دستگیر و مجازات خواهند شد.
با این حال تمام افراد خلافکار میدانند که نمی توانند با این روش در فضای سایبری کار کنند پس در این صورت باید به دنبال راه حلی باشند که بتوانند در سطح اینترنت ناشناس و مخفی بمانند و آدرس IP خود را از دیگران مخفی نگه دارند تا کسی نتواند مانع کار آنها بشود. حالا این راه حل چیست؟ چگونه میتوان در سطح اینترنت ناشناس بود؟ و  آیا این ناشناس بودن تا چه زمانی میتواند پایدار باشد، یعنی واقعا همه میتوانند در این شبکه ناشناس باشند؟
پاسخ ناشناس بودن، استفاده از تکنولوژی Tor(شبکه پیازی) است. شبکه ای که افراد را از دست دیگران مخفی می کند و قادر می سازد تا از هر فعالیت وب در فضایی پنهان و ناشناس به صورت آزادانه و رایگان استفاده کنند. در ادامه توضیح خواهیم داد که شبکه Tor چیست.
شبکه TOR چیست؟
شبکه Tor شبکه ای است برای پنهان ماندن در اینترنت مورد استفاده قرار میگیرد. این شبکه از نوعی نرم افزار پشتیبانی می کند که مانند یک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
VPN عمل میکند با این تفاوت که خیلی پیشرفته تر و دقیق تر از آن است. در ادامه ارتباط بین مبدا تا مقصد را بررسی می کنیم.
شبکه TOR چگونه کار می کند؟
Tor ارتباط بین 2 سیستم را به صورت ناشناس برقرار می کند. اولین کاری که از سیستم مبدا انجام می شود رمزنگاری اطلاعات میباشد که بعد از آن، اطلاعات رمزنگاری شده، به یک سرور که توسط Tor پشتیبانی می شود و انتخاب آن نیز رندوم می باشد، فرستاده می شود. در این سرور رمزنگاری اطلاعات دوباره تغییر میکنند و به دوباره به سرور دیگری با انتخاب رندوم، فرستاده می شوند و این عمل سه مرتبه تکرار می شود تا اینکه اطلاعات به سرور سومی برسند و بعد از آن دیگر رمزنگاری نمی شوند و به مقصد میرسند.
سرویس پیازی (onion service) چیست؟
حالا چرا این سرویس به سرویس پیازی (onion service) ملقب شده است؟ این نام گذاری به دلیل لایه لایه بودن پیاز است و مثالی جالب برای این است که چگونه از اطلاعات شما با سه لایه رمزنگاری و انتقال در سرور هایی که به صورت رندوم انتخاب شده اند محافظت میکند. (فیلم زیر به خوبی بیانگر توضیحات گفته شده هست)
چه کسانی از TOR استفاده می کنند؟
و اما بحث اصلی این است که چه کسانی از این سرویس استفاده می کنند؟ در جواب باید گفت که سرویس پیازی نه تنها می تواند از طرف کلاینت استفاده شود، بلکه میتواند از طرف سرور هم مورد استفاده قرار گیرد. یعنی هر کسی که به سرور شما متصل شود، میتواند مانند کاربران کلاینتی پنهان و مخفی باشد. این سرویس به دارندگان وب سایت ها این امکان رو میدهد تا سرور سایت خود را در شبکه اینترنت مخفی نگه دارند. پس با این توضیح، انسان های زیادی از چنین خدمتی استفاده می کنند اما خیلی دیگر هم به معنای واقعی کلمه سوء استفاده می کنند.
کسانی که از سرویس های Tor استفاده می کنند را در دسته پنهان اینترنت قرار می دهند که با نام Dark web یا Deep web شناخته میشود. و این سرورها هرگز در موتور های جستجو پیدا نمی شوند. در مقابل سرورهایی هستند که به صورت معمولی در اینترنت هستند و توسط موتورهای جستجو پیدا می شوند و برای عموم قابل استفاده میباشند.
نقل قول:
در یک آمار دقیق میتوان گفت که شبکه اینترنت معمولی شامل 4 درصد ، شبکه اینترنت عمیق شامل 90 درصد و شبکه اینترنت تاریک شامل 6 درصد از کل فضای اینترنت جهان میباشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در دارک وب و دیپ وب چه کار هایی انجام می شود؟
با توجه به قابلیت هایی که این شبکه فراهم میکند، تبدیل به جایگاه مناسب افراد خلافکار شده است. این خلافکارها انواع گوناگونی دارند که شامل موارد زیر میباشند:
  • قاتلین و شکنجه گران اجاره ای (کسانی که پول می گیرند و قتل یا شکنجه انجام میدهند)
  • افرادی که در قبال پول، اسید پاشی می کنند.
  • افرادی که باعث ایجاد رعب و وحشت میان مردم می شوند.
  • افرادی که با برق و دستگاه های شکنجه قرون وسطایی، افراد را شکنجه می کنند.
  • افرادی هم وجود دارند که با اسم جارو برقی فعالیت می کنند. (این افراد برای از بین بردن صحنه جرم فعالیت میکنند)
  • فروشندگان اعضای بدن
  • فروشندگان مخدر
  • هکرهای کلاه سیاه برای دزدی و انجام اعمال غیر قانونی
  • و…

تصویر زیر آمار وبسایت های Dark web و Deep web را از نظر ویکی پیدا نشان میدهد:

آمار وب سایت های دارک وب و دیپ وب

دامنه های دارک وب و دیپ وب چگونه اند؟

دامنه های این گونه وب سایت ها نیز با دامنه های معمولی متفاوت می باشند و از TLD و SLD های معمولی که در اینترنت معمولی استفاده میکنیم، متفاوت هستند و از TLD های .com و .org و .net استفاده نمی کنند. به جای آن از .onion استفاده می کنند که SLD های آن از 16 کاراکتر اجباری بوجود می آید که این دامنه ها نیز به صورت رندوم و غیر تکراری هستند و توسط خود سرویس Tor تولید میشوند.

نتیجه گیری

هدف ما از انتشار این مطلب فقط برای به دست آوردن آگاهی های کافی شما عزیزان بود. و یک شخص سالم به هیچ وجه از همچین شبکه خطرناکی استفاده نمیکند. اگر شما به سلامتی و امنیت خود احترام میگذارید، هرگز به فکر این شبکه های کثیف نباشید. برخی از وبسایت های این شبکه به گونه ای طراحی شده اند که با ورود شما به آن، شما را از طریق طعمه هایی وادار به باز کردن لینک های مخرب کرده و سبستم شما را Hک میکنند. این فقط بخشی از خطرات ناشی این شبکه میباشد.

[b]همچنین در ویدیو زیر با چگونگی ساخت تارنمای مخفی با تکنولوژی GPG و Scallion آشنا خواهید شد.[/b]
The truth of love is living in heaven with you
پاسخ
 سپاس شده توسط Волшебник ، Prometheus ، شـــقآیــق ، •ДmịrHoSsiŋ•
آگهی
من فک کردم دارک وب و دیپ وب با هم یکی هستن ممنون

میتونید با مرورگر tor به وسیله pc وارد دارک وب و دیپ وب بشید

به شخصه خودم تا حالا نرفتم و خودم اصلا توصیه نمیکنم واردش بشید

خیلیا از سر وسوسه برای دیدن دارک وب و دیپ وب بدبخت شدن و ومجبور شدن محل زندگیشونو تغییر بدن یا کشته شدن

توصیه میکنم تا دنیا دنیاست وارد دیپ وب و دارک وب نشید

با سپاس
خلاف قوانین؟! تکراری؟! بی کیفیت؟! اسپمزا؟! اسپم؟!کم محتوا؟!
ویلای دو خوابه و ارزان قیمت در نزدیکی دریا در شهر رامسر (:
پاسخ
 سپاس شده توسط مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב ، شـــقآیــق
خیلی جالب بود!
آدم وسوسه میشه یه کارایی بکنه Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط شـــقآیــق ، مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב
(05-10-2020، 16:18)☪爪尺.山丨几几乇尺☪ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من فک کردم دارک وب و دیپ وب با هم یکی هستن ممنون

میتونید با مرورگر tor به وسیله pc وارد دارک وب و دیپ وب بشید

به شخصه خودم تا حالا نرفتم و خودم اصلا توصیه نمیکنم واردش بشید

خیلیا از سر وسوسه برای دیدن دارک وب و دیپ وب بدبخت شدن و ومجبور شدن محل زندگیشونو تغییر بدن یا کشته شدن

توصیه میکنم تا دنیا دنیاست وارد دیپ وب و دارک وب نشید

با سپاس

من واردش شدم ..

ولي مثل مرورگر هاي ديگه هست

تا سايت هاشونو نداشته باشي نميتوني كاري كني !
پاسخ
 سپاس شده توسط Волшебник ، شـــقآیــق ، Mohlek ، مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان