امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشکل در رفتگی کتف علائم و راه درمان آن

مشکل در رفتگی کتف علائم و راه درمان آن 1
یکی از مشکلات شایع در سیستم حرکتی بدن، دررفتگی کتف یا شانه است که به دو نوع دررفتگی قدامی و دررفتگی خلفی تقسیم می شود. اما دررفتگی کتف چه علائمی دارد و پگونه درمان می شود؟
دررفتگی کتف چه علائمی دارد
مهمترین علامت دررفتگی کتف درد است. درد به حدی شدید است که بیمار با دست سالم خود آرنج و بازوی طرف صدمه دیده را محکم گرفته و اجازه هیچ حرکتی را به شانه نمیدهد.
زمانی که ضربه به کتف وارد شود عناصر نگهدارنده مفصل دچار آسیب می شود و دررفتگی کتف اتفاق می افتد. دررفتگی کتف را می توانید خودتان درمان کنید و اگر درد دررفتگی کتف تسکین نیافت باید به پزشک مراجعه کنید. در این بخش روش درمان دررفتگی کتف را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.
دررفتگی کتف وقتی اتفاق می افتد که رباط های نگهدارنده استخوان ترقوه به کتف پاره می شود . اگر درد و ورم دوباره ظاهر شدند یا حرکات شانه بهبود نیافت به پزشک خود مراجعه کنید. دررفتگی کتف وقتی اتفاق می افتد که رباط های نگهدارنده استخوان ترقوه به کتف پاره می شود .ممکن است که جزئی باشد با دردی ملایم یا کامل باشد با درد شدید و برآمدگی و ورم بالای شانه .
مشکل در رفتگی کتف علائم و راه درمان آن 1

دررفتگی کتف
معمولا یک ضربه بسمت بیرون شانه یا افتادن مستقیم بر شانه می تواند علت آن باشد. معمولا کتف در رفته خود به خود خوب می شود، اما گاهی جراحی لازم است ممکن است که درد ملایمی داشته باشید .
در مورد شدیدتر، ممکن است یک یا دو تاندون پاره شوند و ترقوه از هم ترازی خارج شود .در شدیدترین حالت، دو تاندون پاره می شوند و مفصل تغییر شکل می دهد که این مورد بسیار دردناک است .
یخ، استراحت، و درمان دارویی می تواند درد و ورم را بهبود ببخشد و بانداژ برای آویزان کردن بازو بر گردن می تواند ضمن بهبود مفاصل راحتی بیشتری فراهم آورد. اگر تغییر شکل زیادی داشته باشید ممکن است که برای دوباره ساختن تاندون به عمل جراحی نیاز پیدا کنید .
با جراحی یا بدون آن، برای دستیابی دوباره به توانایی به حرکت درآوردن، قدرت و انعطاف پذیری، به توانبحشی نیاز خواهید داشت .هرچه دررفتگی شدیدتر باشد زمان بیشتری طول خواهد کشید که قادر باشید شانه خود را بدون درد، به حرکت درآورید .
اما اثر افراد طی مدت کوتاهی به بهبود عملکرد کامل دست پیدا می کنند .
علائم و راههای درمان دررفتگی کتف
منبع : بی باک
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Star درمان سرما خوردگی
  درمان و عکس گشادی مقعد + علائم و تشخیص گشاد شدن مقعد
  درمان خانگی کیست مویی دنبالچه + بهترین روشهای تخلیه در خانه
  هزینه درمان شقاق با لیزر چقدر است؟
  سرطان مقعد چیست؟ کشنده است؟ “درمان و علائم”
  درمان آبسه مقعدی با لیزر بدون جراحی
  هزینه درمان شقاق با لیزر و عمل جراحی 1402 + تعرفه بیمه
  انواع توده تناسلی در مردان و زنان + درمان زائده با عکس
  درمان ورم مقعدی چیست؟
  هزینه درمان کیست مویی با لیزر و عمل جراحی – سال 1401

پرش به انجمن: