امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا خوردن برف ضرر دارد؟ می توانیم برف بخوریم؟

آیا خوردن برف ضرر دارد؟ می توانیم برف بخوریم؟ 1
آیا می توانیم برف بخوریم؟
در ارتفاعات جوی آلودگی های گازی زمین بسیار زیاد هستند. با این جواد، آیا برفی که از آسمان می بارد قابل خوردن است؟ محققان چه می گویند؟
ماده ای سفید و سرد و پولک مانند که در حال ریزش از آسمان است آیا قابل خوردن است؟
قطعا دفاعیاتی برای خوردن برف وجود دارد. رومی‌ها به‌عنوان دسر مقداری عسل روی برف می‌ریختند. مدل امروزی این دسر، دستور ساده‌ای برای بستنی برفی (برف + خامه + شکر) است که از سوی دانشگاه میسوری ارائه شده و هرگونه نگرانی در مورد مضر بودن خوردن برف را کنار می‌زند. گاهی افرادی هم دیده می‌شوند که در زمان ریزش برف تلاش می‌کنند پولک‌های برف را با زبانشان بگیرند.
کسانی که تمایل به خوردن برف دارند، می‌گویند که مواظب هستند تا برف را قبل از برخورد با زمین بگیرند. یا اینکه به دنبال زمینی پر از برف سفید دست‌ نخورده می‌گردند، تا برفی به‌دست‌ آورند که تمیز باشد. مطالعات جدید نشان می‌دهد که به دلیل آلودگی‌های جوی موجود در شهرهای بزرگ و به خصوص صنعتی، برفی که هنوز به زمین نرسیده، به همان اندازه‌ی برف روی زمین آلوده است.
در ماه آخر سال ۲۰۱۵ تحقیقی در زمینه علوم محیط زیست توسط محققین دانشگاه مک گیل منتشر شد مبنی بر اینکه پولک برف تازه، دوز بالایی از آلاینده‌‌های خودروها را حتی بیشتر از آب متبلور داراست. پیش‌تر از آن دو تحقیق در مجله جئوگرافی لترز توسط محققان دانشگاه واشنگتن منتشر شده‌است، که طیفی از برف‌های دست‌نخورده را از سرتاسر آمریکا و کانادا را مورد بررسی قرار داد. محققین متوجه شدند که این برف‌ها دارای سطوح گوناگونی از دوده ذغال‌سنگ و خاک‌اند، حتی نمونه‌هایی که بسیار دور از شهرها برداشته شده بودند.
پس خوردن برف برای لذت اصلا شبیه یک داستان ایده‌آل نیست، اما خوردن برف برای زنده ماندن چطور؟ حتی اگر آب در دسترس نبود، شاید هنوز خوردن مستقیم برف گزینه مناسبی نباشد چراکه می‌تواند دمای بدن را کاهش دهد و آب بدن را از بین‌ببرد، و اگر زیاد خورده شود باعث یخ‌زدگی لب‌ها می‌شود. راهنمای زنده‌ماندن ارتش ایالات‌متحده پیشنهاد می‌دهد:
نقل قول:  شاید بتوان بالاجبار مقداری خورد، اما (حتی در برف نسبتا دست نخورده قطب شمال) قبل از خوردن برای ذوب آن تلاش کنید یا حتی بهتر است راهی پیدا کنید و آن را بجوشانید سپس اجازه دهید دمایش برای مصرف کاهش پیدا کند.
خب، باید برف خورد؟ پاسخ ما خیر است، اگرچه مجبور شوید و برای لذت بردن هم شاید یک یا دو پولک بر زبان صدمه‌ای نزند.

منبع تاپ ناز
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
 سپاس شده توسط SABER
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  سیلر ماروچی چه ویژگی‌هایی دارد؟
  هولتر مانیتورینگ فشار خون چیست و چه کاربردی دارد؟
  آیا درمان خانگی فیستول با گیاهان دارویی واقعیت دارد؟
  خونریزی مقعد چه ارتباطی با بیماری بواسیر دارد؟
  برای درمان شقاق چه بخوریم؟ معرفی بهترین رژیم غذایی
  دستگاه اکسیژن ساز چیست و چه کاربردی دارد؟
  اگر اشتباها غذای کپک زده بخوریم چی میشه ؟
  رابطه زناشویی در ماه رمضان چه حکمی دارد ؟
  تغذیه بعد شکستگی استخوان و مواد مغذی برای جوش خوردن استخوان
  چرا موقع غذا خوردن نباید حرف بزنیم ؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان