امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زنده؛ جهان فوتبال در شوک درگذشت مارادونا

مارادونای 60 ساله چندی قبل به علت عارضه ای در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. اما به نظر می رسید حال این ستاره بزرگ بهبود یافته و او چند روز قبل از بیمارستان مرخص شد. اما امروز او در خانه دچار ایست قلبی شده و در نهایت جان خود را از دست داده است.

زنده؛ جهان فوتبال در شوک درگذشت مارادونا 1

مارادونا که چندی قبل 60 ساله شده بود، در بوینس آیرس و در خانه خود در حال استراحت و طی کردن دوران نقاهت بود که دچار این مشکل شده و تلاش پزشکان برای احیای او اثربخش نبوده است.

مارادونا یکی از بزرگ ترین ستاره های تاریخ فوتبال بوده و بسیاری او را بهترین بازیکن تاریخ می دانند. این ستاره محبوب در جام جهانی 1986 با نمایش فوق العاده خود زمینه ساز قهرمانی آرژانتین را فراهم کرده و چهار سال بعد نیز فاصله ای تا تکرار این موفقیت نداشت، اما آلمان در فینال آلبی سلسته را مغلوب کرد.

اما در ادامه حواشی فراوانی گریبانگیر مارادونا شده و کشیده شدن به دام اعتیاد و البته مثبت شدن تست دوپینگ باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای او شد. در نهایت امروز او در سن 60 سالگی و به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد.

21:04: واکنش هری کین به فوت مارادونا؛ ملاقات با او باعث افتخار بود. چه خبر تلخی.

21:02: رسول خطیبی، مهاجم سابق تیم ملی ایران نیز واکنش جالبی به فوت مارادونا داشته است.

21:00: بیانیه رئال مادرید برای فوت مارادونا: باشگاه رئال مادرید و هیئت مدیره از شنیدن خبر فوت دیگو آرماندو مارادونا بسیار ناراحت هستند. رئال مادرید به خانواده و دوستان، باشگاه های سابق مارادونا و هواداران فوتبال در سراسر جهان به ویژه در آرژانتین، تسلیت می گوید. دیگو آرماندو مارادونا، یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ در سن 60 سالگی درگذشت. دیگو آرماندو مارادونا میراثی چشمگیر از خود به یادگار گذاشت، نمادی برای میلیون ها هوادار فوتبال در سراسر جهان.

20:54: واکنش باشگاه اینتر به فوت مارادونا: هر دوره ای شماره 10 های بزرگی دارد، اما تعداد معدودی جاودانه می شوند. مارادونا نه فقط یک رقیب بزرگ، بلکه بهترین بازیکن بود.

20:50: واکنش باشگاه بوکاجونیوز به فوت مارادونا: تشکر ابدی از دیگوی جاودانه

2047 گروه موسیقی سرشناس و افسانه‌ی کویین با انتشار تصویری از اعضای گروه در کنار مارادونا به درگذشت اسطوره‌ی آرژانتینی واکنش نشان داد

20:42: جیمی کاراگر، مدافع سابق لیورپول در مورد مارادونا نوشت: هرگز فراموش نمی کنم وقتی هشت ساله بودم بازی های مارادونا در جام جهانی 86 مکزیک را می دیدیم. تا به حال نمایشی مانند بازی های او را ندیدم. چه خبر بدی.

2040 محمد الننی، بازیکن مراکشی آرسنال نیز اینگونه به فوت مارادونا واکنش نشان داده است.

20:37: واکنش کیلیان امباپه به فوت مارادونا: تو برای همیشه در تاریخ فوتبال خواهی ماند. ممنون برای همه لحظات لذت بخشی که برای جهان به ارمغان آوردی.

2033 باشگاه بارسلونا نیز اینگونه به فوت مارادونا واکنش نشان داده است. مارادونا مدتی در نوکمپ نیز بازی کرد.

2029 علی کریمی که بسیاری به او لقب "مارادونای اسیا" را داده بودند نیز به فوت این بازیکن بزرگ واکنش نشان داده است.

2025 واکنش باشگاه ناپولی به درگذشت مارادونا؛ خداحافظ دیگو، در قلب ما خواهی ماند.
بهترین روزهای این ستاره بزرگ در سری آ و باشگاه ناپولی رقم خورد و مارادونا یک تنه این تیم را تبدیل به قدرت اول فوتبال ایتالیا کرد.

2020 سال 2020 سال بسیار تلخی برای دنیای ورزش بود. مارادونا و کوبی برایانت، دو اسطوره دنیای فوتبال و بسکتبال در این سال از دنیا رفتند.

2015 مارادونا در روز سالگرد فوت جرج بست از دنیا رفت. دو ستاره یاغی که از بسیاری جهات شبیه یکدیگر بودند.

20:13: فدراسیون فوتبال آرژانتین هم خبر فوت دیگو مارادونا را تایید کرد.

2010 نیمار فوق ستاره برزیلی پاری سن ژرمن این گونه و خبر درگذشت اسطوره فوتبال آرژانتین واکنش نشان داد: "روحش شاد !  افسانه فوتبال در آرامش باشید!"

پاسخ
 سپاس شده توسط مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב ، *VENUS* ، ᴀᴡᴀʏᴀᴜʀᴏʀᴀ ، ρσєѕɪ ، Волшебник
آگهی
Sad 
روحش شاد.
مارادونا ستاره اي بي نظير بود حتي در دوران پيشكسوتي نيز اقدامات شگفتي براي دنياي فوتبال رقم زد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
LIFE
پاسخ
 سپاس شده توسط omidkaqaz
به ما ربطی نداره دیگو با خودش چیکار کرد مهم اینه که با زندگی ما چیکار کرد.(مخاطب_خاص)

بی شک ستاره آرژانتینی یکی از ۴ بازیکن بزرگه تاریخ و مانندش هیچ وقت پیدا نمیشه.

درست رفته ولی دیگو عوض اون ۱٪ از ادم های که با مرگ هم نمیمیرن و همیشه یاد خاطرش تو ذهن کل جهان میمونه.

روحش شاد
پاسخ
دیگو آرماندو مارادونا، چه در دوران بازیکنی و چه در دوران مربیگری‌، در درون و خارج از زمین چمن، یکی از سوژه‌های مطرح خبرنگاران بوده است. او هیچ وقت در تمام طول این مدت زبان به دهان نمي‌گرفت و هرگز در مقابل انتقادات یا صحبت‌هایی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم خطاب به او انجام مي‌شد، ساکت نمي‌ماند.

مارادونا همیشه بدون ترس و وحشت از عواقب صحبت‌هایش دهان باز مي‌کرد. این دن دیگوی محبوب است؛ صاف و صادق و شفاف و پراحساس که صادقانه حرفهایش را مطرح مي‌کرد. مي‌توان صدها صفحه از صحبت‌های به یادماندنی و پرخاطره مارادونا نوشت. مارادونا در حالی پنجاهمین سالگرد تولد خود را جشن مي‌گیرد که از دو چیز به دور است: فوتبال و عامه مردم.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال آرژانتین که پس از ناکامي ‌در رقابت‌های جام‌جهانی 2010 از سمت خود برکنار شد، هنوز امیدوار است که دوباره هدایت تیم ملی کشورش را در دست بگیرد. مارادونا گفت: «مي‌دانم که بالاخره روزی به تیم ملی برمي‌گردم. این‌، تقدیر من است. منتظر مي‌مانم.»

آلفردو دي‌استفانو، رييس افتخاري رئال مادريد؛ مارادونا هموطن خود را فردي بزرگ، اسطوره‌اي و حتي عظيم‌تر از نام خودش توصيف مي‌کند. وی كه به خاطر بي‌مهري مقامات وقت فدراسيون آرژانتين، براي درمان بيماري همسرش راهي اسپانيا شده و تابعيت اين كشور را نيز پذيرفته است، عنوان كرد، اول تولد او را صميمانه تبريك مي‌گويم. او يگانه اسطوره فوتبال آرژانتين است. هرگز خود را در مقامي نمي‌بينم كه بخواهم مقايسه‌اي با او داشته باشم. مارادونا آنقدر بزرگ است كه مواردي مثل الكل، مواد مخدر، برخي رسوايي‌هاي اخلاقي و چاقي مفرط نمي‌تواند از عظمتش در نگاه مردم آرژانتين كم كند. او حتي از نام خودش هم بزرگ‌تر است.

ولی ما برای یادبود جشن تولد او که دیروز در شهر ناپل ایتالیا که بهترین خاطرات ورزشی‌اش متعلق به آنجاست، 13 جمله خاطره انگیزش را برایتان مي‌آوریم.
1- پاهایم را بریدند (پس از اطلاع از محرومیتش به دلیل مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگ در جام جهانی 1994)

2- من یک برتری نسبت به سیاستمداران دارم: آنها عمومي‌و معروف هستند و من محبوبم ( سال 1996، کتاب «دیگو گفت»)

3- دیگو؟ برای یکشنبه مي‌رسی؟ به بانک مي‌روی؟ بله به بانک رفتن مثل گرفتن نقره یا حیوان وحشی است (این پاسخی بود که دن دیگو در سال 1996 به سوال یکی از خبرنگاران دارد.

4- پله یک برده است. او قلبش را به فیفا فروخت و پس از آن زمانی که فیفا به او پشت پا زد، مي‌خواهد با ما بازیکنان دوست شود. ولی او کورخوانده هیچ رنگ سیاهی نیست که محو شود (سال 1997)

5- هر اتفاقی که بیفتد و هرکسی که مربی شود، همه دنیا مي‌دانند که پیراهن شماره 10 تیم ملی مال من خواهد بود، برای همیشه (سال 1998)

6- برد ریور پلاته مثل این است که مادرت صبح تو را بایک بوسه از خواب بیدار کند، دلنشین و شیرین( پیش از دیدار بوکا جونیورس- ریورپلاته در سال 2000)

7- من اشتباه کردم و هزینه اش را هم پرداخت کردم ولی خدشه ای به توپ وارد نمي‌شود.(دربازی بزرگداشت او که روز دهم نوامبر سال 2001 برگزار شد)

8- من در یکی از محله‌های خصوصی بوئنوس آیرس رشد کردم. خصوصی از نظر آب، برق و تلفن ( در بازدیدش از بولیوی در سال 2004)

9 - مارادونا در 1996 گفت: من معتاد به مواد مخدر بوده، هستم و خواهم بود. کسی که در مواد مخدر غوطه‌ور است، هر روز باید با آن مقابله کند.

10 - مارادونا پس از شکست انگلیس در جام‌جهانی 1986 اظهار داشت: این برد چیزی بیشتر از یک مسابقه فوتبال بود و ما یک کشور را شکست دادیم.

11- مارادونا از عدم گلزنی مسی در جام‌جهانی دفاع کرد و گفت: هر کسی که گفته مسی جام‌جهانی خوبی نداشته، آدم احمقی است.

12 - در 22 ژوئن 2010 مارادونا درباره توپ جام‌جهانی گفت: به مدیران فیفا می‌خواهم بگویم که حرف زدن درباره من را متوقف کنند و در خصوص یک فوتبال مناسب صحبت کنند. این توپ فایده‌ای ندارد و غیرقابل کنترل است.

13 - در کنفرانس مطبوعاتی در مرحله حذفی جام جهانی، مارادونا در آغوش «سالواتور باگنی» هم‌تیمی‌اش در ناپولی پرید. باگنی پس از این حرکت گفت: دیه‌گو همیشه کارهایی انجام داده که باعث تعجب من شده است.
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  واکنش آذری جهرمی به آیتم جنجالی فوتبال برتر
Information محرومیت بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی از فوتبال
  تکرار ماجرای فصل گذشته بیرانوند در تیم فوتبال آنتورپ
  فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC
  فوری: شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس تایید شد! شایعه نیست
  شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس؟
  بچه‌های مارادونا خواهرش را از خانه بیرون کردند!
  درخواست نویسندگی در بخش فوتبال و سایر ورزش ها و زیرشاخه ها
  جهانبخش و تنیس فوتبال به جای اردوی تیم ملی(عکس)
  شرم آور؛ تکرار یک اتفاق تلخ در فوتبال انگلیس

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان