امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بیرانوند در جست و جوی غرور از دست رفته

#1
«این که بیرانوند نتوانسته به هر دلیلی بازی‌های خوبش را در تیم نه‌چندان مطرح بلژیکی به نمایش بگذارد، می‌تواند ریشه در هر چیزی داشته باشد ولی مورد مشخص این که او دیگر نباید اجازه دهد غرورش بیش از این خدشه‌دار شود تا به راحتی صحبت از جایگزینی‌اش تا زمان برگشت ژان بوتز شود.»

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «وضعیت برای علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران، چندان مساعد نیست؛ نه در عرصه باشگاهی و نه احتمالا در عرصه ملی! او که چندین ماه پیش چمدانش را بست و از پرسپولیس جدا شد تا به فوتبال اروپا برود، حالا زیر تیغ شدیدترین انتقادهاست؛ علیرضا که گفته بود فقط برای شش ماه به تیم آنتورپ می‌رود و بعد با درخشش در این تیم به سوی تیم‌های بزرگ در اروپا پرمی‌کشد، حالا فقط دو بار بعد از جدایی از سرخ‌پوشان تهرانی فرصت بازی در ترکیب اصلی را (در لیگ) به دست آورده و بعد از هر دو بازی، به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

او که تا همین چند وقت پیش یکی از دو دروازه‌بان برتر آسیا بود، حالا در مسیری قرار گرفته که هم خودش را باخته و هم به نظر می‌رسد از ایده‌آل‌هایش فاصله گرفته است. مردی که دو بار تا پای انتخاب برترین بازیکن سال فوتبال آسیا رفته، این روزها به خاطر گل‌های بدی که می‌خورد تحت فشار است؛ هرچند مدیربرنامه‌هایش می‌گوید علیرضا نیاز به زمان بیشتری دارد تا با بازی در ترکیب اصلی تیم و البته لیگ بلژیک وفق پیدا کند ولی به نظر می‌رسد بیرانوند بیش از هر زمان دیگری باید در جست‌وجوی غرور ازدست‌رفته‌اش باشد؛ نمایش‌های او در ترکیب اصلی آنتورپ کاری کرده که انتقادها از او کار ساده‌ای شده و حتی فضا به سمتی رفته تا به جای بیرانوند، یک دروازه‌بان جدید دیگر جذب این باشگاه بلژیکی شود!

۱۶ هفته انتظار و کلی انتقاد

برای علیرضا بیرانوند همه چیز عجیب و غریب شده است؛ مردی که با درخشش در پرسپولیس و تیم ملی، یکی از بااعتمادبه‌نفس‌ترین بازیکنان ایرانی شده بود، حالا به ظاهر برای گرفتن ساده‌ترین توپ‌ها هم به مشکل برخورده است؛ او همچنان سینوسی حرکت می‌کند و بعضا با وجود گل‌های بدی که خورده، چندین سیو درخشان هم داشته است. علیرضا برای رسیدن به ترکیب اصلی آنتورپ نیاز به ۱۶ هفته نیمکت‌نشینی داشت. او که کلا به فهرست ۲۳ نفر اولین بازی تیمش در لیگ نرسید و از هفته دوم روی نیمکت نشست. دروازه‌بان یک‌مترو ۹۴سانتی‌متری تیم ملی در ادامه سه بازی هفته هشتم، نهم و دهم تیمش را هم به دلیل مصدومیت همسترینگ از دست داد و بعد از بازگشت از مصدومیت هم البته فرقی نکرد و روی نیمکت نشست. فرصت بازی برای بیرانوند اما زمانی به دست آمد که ژان بوتز، دروازه‌بان فرانسوی و اصلی آنتورپ در هفته پانزدهم و قبل از دیدار تیمشان با تاتنهام در لیگ اروپا، سوتی داد و باعث شکست تیمش شد. ایوان لکو، سرمربی وقت آنتورپ بوتز را نیمکت‌نشین کرد تا به بیرانوند فرصت دهد. به این ترتیب علیرضا اولین بازی‌اش برای آنتورپ را در لیگ اروپا و در لندن برابر تاتنهام انجام داد. او دو گل خورد ولی آن‌ قدر سیو داشت که یکی از چهره‌های برجسته بازی باشد. با وجود عملکرد خوب بیرانوند در بازی برابر تاتنهام، لکو اما بعد از بازی از او به خاطر عملکردش روی گل دوم تاتنهام انتقاد کرد. آن انتقاد اما مانع از آن نشد که بیرو در ترکیب اصلی آنتورپ برابر بروژ در لیگ قرار بگیرد؛ به این ترتیب، بیرانوند بعد از ۱۵ هفته نیمکت‌نشینی در لیگ، سرانجام اولین بازی‌اش برای آنتورپ در لیگ بلژیک را هفته شانزدهم برگزار کرد که پایان خوبی نداشت. او در شکست ۲ بر صفر تیمش گل‌های بدی خورد و بعد از بازی، سرمربی آنتورپ گفت که از بازی‌دادن به بیرانوند پشیمان است. به همین سادگی، او دوباره به نیمکت تبعید شد.

همه چیز به نفع علیرضا، علیرضا علیه بیرانوند!

بیرانوند در لیگ، سه بار روی نیمکت نشست تا این که اتفاقات عجیب و غریبی از راه برسد. ابتدا ایوان لکو، سرمربی‌ای که به علیرضا اعتقاد نداشت از آنتورپ جدا و راهی لیگ چین شد. در ادامه، ژان بوتز، دروازه‌بان اصلی تیم هم مصدوم شد و گفته می‌شود بین دو تا سه ماه روی نیمکت می‌نشیند. به این ترتیب، با ورود یک مربی جدید، بیرانوند هم فرصت پیدا کرد تا تبدیل به دروازه‌بان فیکس تیمش در لیگ شود. با اتفاقات رخ‌داده، علیرضا در هفته بیستم، همین روز یکشنبه به عنوان دروازه‌بان اصلی درون ترکیب قرار گرفت ولی دوباره نتوانست نظرها را جلب کند؛ تیم او سه گل خورد که بیرانوند دو تا از این گل‌ها را بد دریافت کرد. عملکرد بیرو بعد از بازی با میشلن در هفته بیستم آن‌ قدر سؤال‌برانگیز بود که بازیکنان تیمشان در مصاحبه‌های بعد از بازی، مجبور شدند از او حمایت کنند؛ از این بگویند که علیرضا نیاز به زمان بیشتری دارد و این که وقتی تیم می‌بازد، فقط دروازه‌بان مقصر نیست و کل تیم خوب کار نکرده است. بیرانوند در دومین دیداری که به او در لیگ فرصت داده شد، مورد انتقاد قرار گرفت تا دوباره رسانه‌های بلژیکی علیه‌اش مطلب بنویسند و بگویند او در حد و اندازه‌های آنتورپ نیست.

عملکرد متفاوت در ایران و بلژیک

شاید برای ایرانی‌ها زجرآور باشد که بلژیکی‌ها یکی از بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ ایران را در حد و اندازه‌های تیم نه‌چندان مطرح و قدرتمند آنتورپ نمی‌دانند ولی واقعیت این است که بیرانوند در دو بازی لیگ و یک بازی در لیگ اروپا بحث‌برانگیز ظاهر شده است. او بر خلاف روزهای درخشانش در پرسپولیس و حتی نفت تهران، این روزها در آنتورپ نه‌تنها کلین‌شیتی نمی‌کند بلکه با آماری بد به کارش در ۹۰ دقیقه پایان می‌دهد. علیرضا در سه دیداری که در این فصل در همه رقابت‌ها برای آنتورپ به میدان رفته، هفت گل خورده است! در لیگ بلژیک که شرایط بدتر است و او از دو بازی، پنج گل خورده دارد که آمار بد ۲.۵ گل خورده به طور میانگین در هر بازی را برایش به ارمغان آورده است. دروازه‌بان ۲۸ساله‌ای که رفته بود تا در شش ماه خودش را به تیم‌های بزرگ اروپایی برساند، به طور مشخص از روزهای خوبش در ایران فاصله گرفته است. «بیرو» در ایران و برای پرسپولیس ۸۹ بار در لیگ به میدان رفت و با ثبت ۵۶ کلین‌شیت، فقط ۴۳ گل خورده داشت؛ آمار نشان می‌دهد او به طور میانگین در هر بازی برای پرسپولیس ۰.۴۸ گل خورده داشته که اختلاف فاحشی با احوال این روزهایش در بلژیک دارد. اگر به مجموع ۱۲۹ باری که او برای پرسپولیس به میدان رفته و ۸۳ گل خورده‌ای که دارد هم رجوع شود، باز با میانگین ۰.۶ گل خورده در هر بازی، اختلاف زیادش با این روزها مشخص است. این که بیرانوند نتوانسته به هر دلیلی بازی‌های خوبش را در تیم نه‌چندان مطرح بلژیکی به نمایش بگذارد، می‌تواند ریشه در هر چیزی داشته باشد ولی مورد مشخص این که او دیگر نباید اجازه دهد غرورش بیش از این خدشه‌دار شود تا به راحتی صحبت از جایگزینی‌اش تا زمان برگشت ژان بوتز شود.»
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16669037807256
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16669037807256
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  رکورد بیرانوند در کتاب گینس ثبت شد
  بیرانوند به بواویشتا پرتغال پیوست+عکس
  بازگشت بیرانوند و توقف آنتورپ
  تکرار ماجرای فصل گذشته بیرانوند در تیم فوتبال آنتورپ
  تصمیم جدید بیرانوند چیست؟
  درخواست جدی بیرانوند؛ به ما واکسن بزنید
  انتقاد تند بیرانوند: تیم ملی تنهاست
  بیرانوند تماشاگر گلباران آنتورپ
  بیرانوند و بوتز، ذخیره گلر سوم آنتورپ!
Clocket زنگ خطر برای علیرضا بیرانوند

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان