امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درمان ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟ (بخش دوم)

#1
نظر متخصص ارتودنسی در مازندران:
به صورت نرمال و طبیعی هر دو فک بالا و پایین افراد با یکدیگر همانگی دارند و هم پوشانی شده اند. به صورت طبیعی نیز فک بالا چند میلی متر جلوتر از فک پایین می باشد. اما در مواردی که افراد دارای ناهنجاری هایی در فک های بالا و پایین و همین طور در دندان های خود هستند، بنا بر تشخیص متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا در هر منطقه و شهری بایستی ارتودنسی انجام دهند.

یکی از مشکلاتی که افراد دچار آن هستند و بایستی ارتودنسی دندان انجام دهند، جلوتر بودن بیش از اندازه فک جلو از فک پایین می باشد، که اصطلاحا به آن اوربایت می گویند. در ادامه این مطلب با این مباحث بیشتر آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید.


درمان دیپ بایت با ارتودنسی دندان

به طور معمول برای درمان اوربایت بنا بر تشخیص متخصص ارتودنسی در آمل دکتر میثم میرزایی یا متخصص ارتودنسی در آمل یا در هر منطقه و شهری، نیاز به ترکیبی از ارتودنسی و جراحی فک وجود دارد. همانطور کع گفته شد در اوربایت، بین دندان های فک پایین و بالا فاصله وجود ندارد، بلکه به این صورت می باشد که دندان های فک بالا جلوتر از دندان های فک پایین می باشد و آنها را میپوشانند


آندربایت

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای افراد رخ دهد و مجبور به انجام ارتودنسی دندان شوند، آندربایت می باشد. در آندربایت به این صورت می باشد که فک پایین جلوتر از فک بالا است به همین خاطر به آن جلوزدگی فک پایین یا جلو بودن فک پایین یا عقب رفتگی فک بالا گفته می شود. به این صورت که فک بالا عقب تر از فک پایین به نظر می رسد. در صورت داشتن این مشکل جای هیچ نگرانی نیست فقط کافی است به یک متخصص ارتودنسی در مازندران یا متخصص ارتودنسی در آمل یا در هر شهر و منطقه ای که هستید، مراجعه کنید.


اورجت

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای افراد پیش بیاید، اورجت می باشد. این مشکل رایج بیشتر برای کودکان وجود دارد. این وضعیت دقیقا شبیه به اوربایت می باشد، تنها تفاوتی که بین مشکل اوربایت و اورجت وجود دارد این است که اوربایت به صورت عمودی می باشد ولی اورجت یک مسئله ی افقی است. در مشکل اورجت نه تنها فک بالا جلوتر از فک پایین می باشد بلکه فاصله ی بین دندان ها ی فک بالا و پایین نیز زیاد است و قابل توجه می باشد. اگر کودکان شما دچار این مشکل شده اند اصلا نگران نباشید کافی اشت آنها را به یک متخصص ارتودنسی در مازندران یا متخصص ارتودنسی در آمل یا در هر شهر و منطقه ای که هستید، ببرید. این مشکل نیز با ارتودنسی دندان برطرف می شود. بهتر است بخش اول مطلب درمان ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟ را نیز بخوانید.


اپن بایت

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای افراد پیش بیاید که نیاز به ارتودونسی دارد، اپن بایت می باشد. منظور از اپن بایت این است که هر گاه افراد در وضعیت نرمالی نسبت به هم باشند و همپوشانی خود را حفظ کرده باشند، اما بین دندان های موجود در فک پایین و بالا ( در قسمت جلوی دندان) در حین بستن دهان فاصله وجود داشته باشد، به این مشکل دچار شده اند. یکی از مواردی که به این مشکل اشاره دارد، نیش باز می باشد. بهتر است مطلب درمان ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟ (بخش دوم) را نیز بخوانید.

اگر شما نیز دچار اپن بایت هستید، بهتر است هر چه سریعتر برای درمان به یک متخصص ارتودنسی در مازندران یا متخصص ارتودنسی در آمل یا در هر شهر و منطقه ای که هستید، مراجعه کنید و این مشکل را به راحتی با درمان ارتودنسی دندان، برطرف کنید. درمان اپن بایت با ارتودنسی دندان به طور کامل برطرف می شود. منبع: متخصص ارتودنسی در آمل دکتر میثم میرزایی
پاسخ
 سپاس شده توسط Two_Face
آگهی
#2
در این مطلب قصد داریم شما را با مشکلاتی که درمانش به وسیله ارتودنسی دندان حل می شود، آشنا کنیم. البته در آخر این متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در هر شهر دیگر است که تشخیص می دهد که درمان شما به چه صورت باشد ولی به طور کل این مشکلاتی که در ادامه با آنها آشنا می شوید به وسیله ارتودنسی دندان درمان می شوند.


کراس بایت

کراس بایت به دندان های خلفی و طرفی مربوط می شود. هروقت دندان های فک بالا به شکل افقی پشت دندان های فک پایین قرار بگیرد در اصطلاح می گویند که شخص کراس بایت دارد. این فرد می تواند برای درمان به متخصص ارتودنسی در مازندران دکتر میثم میرزایی و یا به متخصص ارتودنسی در آمل و یا در هر شهری که در آن زندگی می کند، مراجعه کند.


دندان از دست رفته

هر شخصی احتمال دارد در زندگی اش بنا بر هر دلیلی یک یا چند دندان خود را از دست بدهد. از آنجایی که به صورت طبیعی با زیاد شدن سن، دندان ها می توانند به آرامی حرکت کنند و تغییر مکان دهند، و اگر جای خالی در فک و دهان شما وجود داشته باشد سرعت حرکت دندان ها را به سمت جای خالی بیشتر می کند. به همین خاطر دندان ها به مرور زمان کج می شوند و روی هم تاثیر می گذارند. برای درمان کجی ناشی از این مشکل، بهتر است ارتودنسی دندان انجام شود. معمولا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهر ها به بیمارانی که این مشکل را دارند توصیه می کنند که قبل از کاشت دندان در جای خالی، ارتودنسی دندان انجام دهند.بنابراین یکی دیگر از مشکلاتی که به وسیله ارتودنسی درمان می شود؛ درمان دندان های از دست رفته و جلوگیری از کج شدن دندان ها می باشد. بهتر لست برای کسب اطلاعات بیشتر وارد بخش درباره دکتر سایت دکتر میرزایی شوید.


رویش اکتوپیک دندان

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هیچ یک از شما با آن آشنا نباشید و اینکه حتی ندانید که درمان اش به وسیله ارتودنسی دندان انجام می شود، رویش اکتوپیک دندان می باشد. این مشکل یک نوع اختلال در روند رویش دندان ها می باشد که در برخی از موارد به آن رویش نابجای دندان دائمی نیز گفته می شود. در رویش اکتوپیک ، دندان به جای اینمه در مسیر ئ جای طبیعی خود رشد کند، در سمت و جهت دیگری رشد می کند. توجه داشته باشید ممکن است رشد کردن دندان در مسیری اشتباه موجب افتادن و از دست دادن دندان های شیری مجاور شود و در نتیجه باعث شوند دندان های دائمی نیز کج شوند. در صورت داشتن این مشکل در دندان های خود یا فرزندان اتان بهتر است هر چه سریع تر به یک متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در هر شهر دیگر مراجعه کنید تا دندان ها را کج تر نکرده است. بهتر است مطلب درمان ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟ (بخش دوم) را نیز بخوانید.


رویش اکتوپیک دندان ها در ارتودنسی دندان

یکی از رایج ترین روش های رویش نابجا یا اکتوپیک، رویش نابجا دندان های مولر اول یعنی اولین دندان آسیای دائمی در فک بالا می باشد، که باعث می شود مولر دوم یعنی آسیای دوم شیری از دست برود. این مسئله موجب می شود که طول قوس دندانی کاهش یابد و همین طور باعث کمبود فضا برای رویش دندان های جایگزین می شود. بنابراین بهتر است تا دیر نشده به یک متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در هر شهر دیگر مراجعه کنید تا درمان زودتر آغاز شود.بنابراین یکی دیگر از مشکلاتی که به وسیله ارتودنسی درمان می شود، رویش نابجا دندان ها می باشد منبع: متخصص ارتودنسی در مازندران دکتر میثم میرزایی
پاسخ
 سپاس شده توسط *Aɴѕel* ، Two_Face
#3
سلام. این موضوعتون بخش ۲ و ۳ داشت که ادغامشون کردم ولی بخش اصلی و قسنت شروعی یعنی یکشو نداشت؟ یا من پیدا نکردم؟
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
 سپاس شده توسط Emmɑ


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Star درمان سرما خوردگی
  درمان و عکس گشادی مقعد + علائم و تشخیص گشاد شدن مقعد
  درمان خانگی کیست مویی دنبالچه + بهترین روشهای تخلیه در خانه
  هزینه درمان شقاق با لیزر چقدر است؟
  سرطان مقعد چیست؟ کشنده است؟ “درمان و علائم”
  درمان آبسه مقعدی با لیزر بدون جراحی
  هزینه درمان شقاق با لیزر و عمل جراحی 1402 + تعرفه بیمه
  انواع توده تناسلی در مردان و زنان + درمان زائده با عکس
  درمان ورم مقعدی چیست؟
  هزینه درمان کیست مویی با لیزر و عمل جراحی – سال 1401

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان