امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی خیلی سبز

#1
به نام خدا


کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی خیلی سبز 1
کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز با هدف جمع‌بندی تمام مطالب کنکوری درس علوم و فنون پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم انسانی تألیف شده است.

چیدمان فصل‌های کتاب حاضر بدین صورت است که 4 فصل کلی در کتاب وجود داشته که هر یک از این فصل‌ها شامل عروض و قافیه، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات و سبک شناسی و قرابت معنایی می‌شوند. فهرست کتاب نیز تشکیل شده از عنوان فصل، پایۀ تحصیلی، نام درس و شماره صفحه می‌باشد.

لحن کتاب در تمام بخش‌های آن رسمی و روان بوده و قالب کلی کتاب نیز بدین شکل است که ابتدا درسنامه و سپس سوالات تستی قرار گرفته‌اند. با توجه به آن‌که کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز برای دوران جمع‌بندی کنکور در نظر گرفته شده، به خوبی توانسته بسیاری از نکات کنکوری را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

در ادامه به بررسی کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز اثر دکتر کورش بقائی راوری می‌پردازیم.


جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز

کتاب علوم و فنون ادبی جمع بندی کنکور خیلی سبز برای دوران جمع‌بندی کنکور طراحی شده و شامل مطالب هر سه پایه از این درس می‌شود و داوطلبان کنکور می‌توانند تنها با تهیۀ یک کتاب، مطالب مهم هر سه پایه را به صورت یک جا در اختیار داشته باشند.

درسنامه‌های کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز بسیاری از نکات و مفاهیم مهم کنکوری را در خود جای داده که دانش‌آموز می‌تواند با مطالعۀ آن‌ها، مروری بسیار خوب بر مطالب هر سه پایه داشته باشد.

پیش از خرید کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز ادامۀ مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)
درسنامه‌های جامع و مفید کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز
درسنامه‌های کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور، جامع و کامل بوده و مطالب به کار رفته در آن‌ها کاملاً قابل فهم و روان هستند که تمام دانش‌آموزان با هر سطح علمی را در بر می‌گیرند. 4 فصل کلی در این کتاب وجود دارد که هر کدام از آن‌ها نیز شامل چندین درس می‌شوند که مطالب مربوط به پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در آن‌ها گنجانده شده‌اند.

همچنین برای مطالعۀ راحت‌تر و بالا بردن کیفیت مطالعه، هر یک از دروس به چندین بخش تقسیم شده تا دانش‌آموز بتواند برنامۀ مناسبی را برای مطالعۀ خود در نظر بگیرد. با توجه به آنکه کتاب حاضر به عنوان کتاب جمع‌بندی دوران کنکور شناخته می‌شود و معمولاً کتاب‌های جمع‌بندی کنکور، درسنامه‌هایی خلاصه و چکیده دارند و یا فاقد درسنامه می‌باشند.

اما کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز از درسنامه‌های بسیار کاملی برخوردار بوده و برای درک بهتر مطالب، پس از هر درس، نمونه سوالات تستی از همان مبحث قرار داده شده است. در فهرست این کتاب نیز شاهد شمارۀ هر درس هستیم که این کار سبب آسان‌تر شدن کار مطالعه برای دانش‌آموزان شده است.

همچنین در بخش درسنامه نیز شمارۀ هر درس به همراه پایۀ تحصیلی در کنار مباحث مختلف نوشته است. کادربندی‌های مختلفی در درسنامه‌های این کتاب وجود دارند که هر کدام از آن‌ها مباحث مختلفی را توضیح داده‌اند. بعد از هر مبحث نیز یک نمونه سوال تستی قرار دارد که مربوط به مبحث توضیح داده شده بوده و برای اطمینان از یادگیری مبحث، در نظر گرفته شده‌اند.

پاسخ این تست‌ها نیز به همراه دلیل در همان قسمت نوشته شده‌اند. در درسنامه‌های کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز از نکات بسیار ریز و مهم نیز استفاده شده که نکته‌سنج بودن این کتاب، برای مطالعۀ کنکوری بسیار مطلوب می‌باشد.

از صفحۀ 223 تا 227 کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز به مفاهیم موجود در کتاب‌های علوم و فنون (1)، (2) و (3) اختصاص یافته که جزء مهمترین مفاهیم این درس بوده و بایستی با تکرار و تمرین، آن‌ها را به ذهن بسپارید.

تست (تمرین)
تست‌های کتاب جمع بندی کنکور علوم و فنون ادبی خیلی سبز
تعداد زیادی سوالات تستی در کتاب جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز وجود دارند که در بخش‌های مختلفی از کتاب قرار گرفته‌اند. پس از هر مبحثی که در درسنامه‌های این کتاب توضیح داده شده، یک نمونه تست قرار گرفته که مخاطب می‌تواند بعد از مطالعۀ همان مبحث به آن تست پاسخ دهد و دانسته‌های خود را از مطالعۀ آن مبحث بسنجد.

همچنین به غیر از پاسخ، توضیحی نیز برای آن نوشته شده است. علاوه بر تست‌های میان درسنامه‌ها نیز، مابین چندین درس، نمونه سوالاتی با عنوان «آزمون دستگرمی» قرار گرفته که نمونه سوالات کنکوری از مباحث آن دروس را آورده‌اند.

تعداد آزمون‌های دستگرمی این کتاب 28 آزمون بوده که شناخت بسیار خوبی از فضای سوالات کنکور را در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. همچنین در انتهای هر فصل نیز منتخب سوالات نکته‌دار کنکورهای اخیر قرار دارند که معمولا منتخبی از کنکور سال‌های 1398 تا 1401 می‌باشند.

جمع بندی علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز

پس از آن‌که دانش‌آموز تمام مطالب درسنامۀ این کتاب را مطالعه کرد و به نمونه تست‌های میان درسنامه‌ها پاسخ داد، می‌تواند به سراغ تست‌های کنکور آخر هر فصل برود و با نمونه سوالات کنکوری سال‌های اخیر بیشتر آشنا شود. وجود انواع تیپ سوالات تستی، دانش‌آموزان را با فضای کنکور آشنا می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به این موضوع اشاره نمود که تمامی تست‌ها مطابق با سرفصل‌های کنکور بوده و چارچوب تست‌های کنکوری را به خوبی رعایت کرده است. تست‌های موجود در کتاب جمع بندی کنکور علوم و فنون ادبی خیلی سبز به خوبی توانسته نمونه سوالات کنکور را پوشش دهد.

انتهای کتاب نیز به پاسخنامۀ تشریحی و کلیدی اختصاص یافته است. پاسخ تمام تست‌ها به همراه توضیحات کامل در بخش پاسخنامۀ تشریحی وجود دارند که دانش‌آموز می‌تواند پس از پاسخ دادن به سوالات، به بخش پاسخنامۀ تشریحی بروند و پاسخ صحیح و دقیق سوالات را مشاهده کنند.


لینک دانلود:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://www.uploadbag.com/files/6f25ff7b5ad2fec7c4da37de850a4ab4/Fonun.pdf.html
خلاف قوانین؟! تکراری؟! بی کیفیت؟! اسپمزا؟! اسپم؟!کم محتوا؟!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ویلای دو خوابه و ارزان قیمت در نزدیکی دریا در شهر رامسر (:
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ✅ آرشیو خیلی سبز تشریحی رشته تجربی ۱۴۰۳-۱۴۰۲
  کتاب راهنمای معلم عربی ۳ انسانی
  کتاب ماجراهای منو درسام عربی انسانی ۳
Question آقازمون علوم و فنون ادبی ۳۱ اردیبهشت
  تذکرات آموزش و پروش برای طراحان سوالات عربی نهایی در بارم بندی
  کتاب شبیع ساز نهایی دوازدهم انسانی خیلی سبز
  صفحات مهم فنون دوازدهم
  جزوه شب امتحان علوم و فنون ادبی دوازدهم
  نهایی پلاس علوم فنون ادبی ۳
  آزمون شبیه سازی نهایی ماز علوم و فنون ادبی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان