امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یه توپ دارم قلقلیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه توپ دارم قلقلیه
سرخ و سفید و آبیه
می زنم زمین ، هوا میره
نمی دونی تا کجا میره
من این توپو نداشتم
مشقامو خوب نوشتم
بابام بهم عیدی داد
یه توپ قلقلی داد
.

“یه توپ دارم قلقلیه”
از آنجا که همه ی توپ ها قلقلی هستند،این مصرع نشان حماقت شاعر است.یا بیانگر این موضوع است که شاعر توپ های مثلثی و مربعی و لوزی هم داشته ولی حالا می خواهد در مورد آن توپش که قلقلی است صحبت کند.در هر صورت می توان این فرضیه را هم در نظر گرفت که شاعر می خواسته در لفافه و با استفاده از آرایه های ادبی نظیر تشبیه و استعاره،به گردی زمین که مرحوم گالیله آن را به اثبات رساند،تاکید کند!
.
“سرخ و سفید و آبیه”
این سه رنگ که نماد پرچم فرانسه است،نشان دهنده ی فرانسوی بودن توپ مورد نظر است.حالا چرا فرانسه؟خدا می داند!
.
“میزنم زمین هوا میره / نمی دونی تا کجا میره”
این مصراع گویای مکان سروده شدن شعر است.جایی بیرون از جو زمین.چون این مصراع بحث جاذبه ی زمین را نقض می کند و در ادامه به لایتناهی بودن دنیا اشاره دارد که مسلما به من و شما هیچ ربطی ندارد!!!
.
“من این توپو نداشتم / مشقامو خوب نوشتم”
فقر!نداشتن توپ،آتاری،پلی استیشن و … باعث شده که شاعر از درد نداری و بدبختی بنشیند و درس بخواند و مشق هایش را خوب بنویسد.
.
“بابام بهم عیدی داد / یه توپ قلقلی داد”
این مصراع هیچ تفسیر خاصی ندارد،جز اینکه شاعر از آرایه ی مبالغه اسفاده کرده است!
دوسال وهشت ماهه که کنارهمیم Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط s love m ، roomina ، ~SoLTaN~ ، khani_.................. ، pink devil ، (nasim) ، ffrr ، Azarbayjanliam ، ps3000 ، cute flower ، alone girl ، taranom1 ، love 2012 ، sanaz_jojo ، Armina ، ...Sara SHZ... ، *mahya* ، mahdi69 ، یونی سوان ، Tina.t.t ، The Ginkel ، Lordlas ، ★MoRpHeUsS★ ، (amir124 (2 ، parisa y ، All out of love ، the crazy vampire ، maede_y2 ، eagle2
آگهی
وای چقدر قشنگ من بجای توپ یک چیز میخوام که دورش 30 باشهBig Grin

میــــگذرد روزی این شبهای دلتنگی ، میگذرد روزی این فاصله و دوری، میگذرد روزهای بی قراری و انتظار ، میرسد همان روزی که به خاطرش گذراندیم فصلها را بی بهار ، و از ترس اینکه بهم نرسیم شب تا صبح را اشک میریختیم
پاسخ
 سپاس شده توسط خانوم گل ، pink devil ، sanaz_jojo ، Armina
توب قلقلی هم شد عیدیDodgyممنونBig Grin
(25-02-2012، 13:39)mahrokh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه توپ دارم قلقلیه
سرخ و سفید و آبیه
می زنم زمین ، هوا میره
نمی دونی تا کجا میره
من این توپو نداشتم
مشقامو خوب نوشتم
بابام بهم عیدی داد
یه توپ قلقلی داد
.

“یه توپ دارم قلقلیه”
از آنجا که همه ی توپ ها قلقلی هستند،این مصرع نشان حماقت شاعر است.یا بیانگر این موضوع است که شاعر توپ های مثلثی و مربعی و لوزی هم داشته ولی حالا می خواهد در مورد آن توپش که قلقلی است صحبت کند.در هر صورت می توان این فرضیه را هم در نظر گرفت که شاعر می خواسته در لفافه و با استفاده از آرایه های ادبی نظیر تشبیه و استعاره،به گردی زمین که مرحوم گالیله آن را به اثبات رساند،تاکید کند!
.
“سرخ و سفید و آبیه”
این سه رنگ که نماد پرچم فرانسه است،نشان دهنده ی فرانسوی بودن توپ مورد نظر است.حالا چرا فرانسه؟خدا می داند!
.
“میزنم زمین هوا میره / نمی دونی تا کجا میره”
این مصراع گویای مکان سروده شدن شعر است.جایی بیرون از جو زمین.چون این مصراع بحث جاذبه ی زمین را نقض می کند و در ادامه به لایتناهی بودن دنیا اشاره دارد که مسلما به من و شما هیچ ربطی ندارد!!!
.
“من این توپو نداشتم / مشقامو خوب نوشتم”
فقر!نداشتن توپ،آتاری،پلی استیشن و … باعث شده که شاعر از درد نداری و بدبختی بنشیند و درس بخواند و مشق هایش را خوب بنویسد.
.
“بابام بهم عیدی داد / یه توپ قلقلی داد”
این مصراع هیچ تفسیر خاصی ندارد،جز اینکه شاعر از آرایه ی مبالغه اسفاده کرده است!

ممنون قشنگ بود مدیر ادبیاتی ؟ خیلی خوب موضوع درست میکنی:bighug:
Alt0937 Smile Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط خانوم گل ، sanaz_jojo ، Armina ، maede_y2
ياد بچه گيام افتادم تا ميگفتن يک شعر بخون منم اينو مي خوندم!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz_jojo ، خانوم گل
اره ولی من بچه گیامویادم نیستWinkگریم دراومددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد​دددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددبه یادقدیماااااااااااااااااااااااااااااااااااHeartHeartHeartHeartHeartcryingBig Grin
یه توپ دارم قلقلیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
پاسخ
[/color]اسپم ندین لطفا
دوسال وهشت ماهه که کنارهمیم Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط Armina
آگهی
باشه ولی منم احساساتمومتفاوت بابقیه مردم بروزمیدم همین جوریم دیگهUndecided
یه توپ دارم قلقلیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
پاسخ
 سپاس شده توسط pink devil
اخی.کوچولو شدیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط maede_y2
كسي بستونك نميخواد؟Big GrinTongue
پاسخ
یه توپ دارم قلقله
موهای سرم فرفریه {حقیقت}
اسپم جدید نداشتم
کلاه سرت گزاشتم
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان