امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

افرادی که تا دیر وقت بیدار می‌مانند، مغرورتر و فریبکارترند!

افرادی که تا دیر وقت بیدار می‌مانند، مغرورتر و فریبکارترند! 1
محققان استرالیایی مدعی‌اند تمایل به بیدارماندن تا پاسی از شب با رفتار غیراجتماعی یا آنچه ویژگی‌های Dark Triad خوانده می‌شود، ارتباط مستقیم دارد.

مشخصه‌های «مثلث تاریک» (Dark Triad) شامل خودشیفتگی و اعمال مغرورانه، رفتار فریبکارانه و همچنین اختلالات فکری و روانی است.

دکتر پیتر جانسون از دانشگاه سیدنی، در مطالعه‌ای 263 دانشجو را به صورت آنلاین مطالعه کرد. سن متوسط این افراد 24 سال بود و 74 نفر از آن‌ها مرد و 189 نفر نیز زن بودند.

در این مطالعه از شرکت‌کنندگان در خصوص «کرونوتایپ» (chronotype) آن‌ها سوال شد.

کرونوتایپ یک شخص نشان می‌دهد در چه زمانی از روز سطوح هورمونی، دما، کارکرد مغز، خوردن و خوابیدن در بالاترین سطح فعالیت خود بوده، تغییر می‌کند یا این که به سطحی خاص می‌رسد.

از این افراد سوال شد که «در طول نیم‌ساعت اول پس از بیدارشدن در صبح چه احساسی دارید؟». آن‌ها سپس بر اساس مقیاس خودشیفتگی درجه‌بندی شدند.

همچنین از سوژه‌ها خواسته شد میزان موافقت خود را با عباراتی مانند «من استعداد طبیعی برای تاثیرگذاری بر مردم را دارم» اعلام کنند.

شرکت‌کنندگان حاضر سپس احساس خود را در خصوص عباراتی مانند «من فکر می‌کنم یک دروغ‌سنج را شکست دهم» یا جمله «بدون میانبرزدن، پیشی‌گرفتن دشوار است» بیان کردند.

در این مطالعه مشخص شد افرادی که دارای نمره شخصیتی تاریک‌تری بودند، بیشتر تمایل داشتند تا دیروقت بیدار بمانند و مدعی بودند که در ساعات غروب نیز عملکرد موثرتری داشتند.

همچنین هنگامی که سه مشخصه Dark Triad در آن‌ها به طور جداگانه تحلیل شد، مشخص شد که هر یک از این ویژگی‌ها در این اشخاص که خود را جغد شب می‌خواندند، قوی‌تر بود.

به گفته دکتر جانسون، نتایج حاصل گامی مهم در بررسی جوانب تاریک‌تر ماهیت انسان به شمار می‌آید.
پاسخ
 سپاس شده توسط яᎧмιиα
آگهی
من فقط بعضی از شبا بیدار میمونماExclamation
افرادی که تا دیر وقت بیدار می‌مانند، مغرورتر و فریبکارترند! 1
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  جن ها به سراغ چه افرادی میروند!؟
  روش های بیدار شدن صبح زود بدون عذاب!
  ویروس های ۳۰ هزار ساله ای که با ذوب یخ بیدار می شوند!
  مشکلات بینایی در افرادی که فشار خون بالایی دارند
  ساخت نخستین نمایشگر فوق‌نازک تمام‌رنگی پوست‌مانند(+عکس)
  ژاکتی مانند آفتاب‌پرست+تصاویر
  چه افرادی زودتر لاغر می شوند؟
  این دختر فقط 2 ساعت در روز بیدار است! (عکس)
  افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند بخوانند
  عکسهایی از مشهور ترین افرادی که به ایدز مبتلا شدند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان