امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا اصلا بحرینی وجود داشت که ,واگذار شود؟!

نقل قول: بله ولی نمایندگان مجلسی که خودش انتخاب کرده بود مثل تدین و ...

هان!؟ رضاشاه جمهوری خواهیش و پیشنهاد کشوری با حکومت جمهوری رو در زمان مشروطه داد آقا! دقت کن ما درباره چی گفتگو کردیم.

نقل قول: فکر نمی کنم شخصیتی که هم آغاز و هم پایان سلطنتش با دخالت بیگانه متقارن باشه دفاع کردن ازش منطقی باشه .
شما در اشتباهی. به پست های پیشین ما که با چگوآرا گفتگو کردیم برگرد و بخون دقیق.

نقل قول: درست . اگه واقعا هدفش این بوده بعد از به قدرت رسیدنش چرا رنگ عوض کرد ؟
کدوم رنگ دگرگون کردن!؟ دقیق بگو داری درباره چی میگی.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

سپاس شده توسط Łost Đλtλ
آگهی
واضح تر بگم .

دوره ی پنجم مجلس با اعمال نفوذ و تقلب رضاخان صورت گرفت .احزابی مثل تجدد به رهبری تیمورتاش و تدین و داور وسوسیالیست تاسیس شد .بعد میشه توضیح بدینچه جور جمهوری خواهی بود که 1 نامزد بیشتر نداشت ؟!!!

و دگرگونی :
چرا رضاخان به مجلس و .. اجازه ی فعالیت واقعی رو نداد . حتی به اصول مشروطه هم پایبند نبود چه برسه به جمهوریت ...
(( هر مملکتی رژیمی دارد و رژیم ما تک نفره است )) این یعنی جمهوریت رضاخانی ... واقعا مضحکه .
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
نقل قول:  
دوره ی پنجم مجلس با اعمال نفوذ و تقلب رضاخان صورت گرفت .احزابی مثل تجدد به رهبری تیمورتاش و تدین و داور وسوسیالیست تاسیس شد .بعد میشه توضیح بدینچه جور جمهوری خواهی بود که 1 نامزد بیشتر نداشت ؟!!!

نخست این که اعمال نفوذ و تقلب رو شما کجا خوندی!؟ سپس این که اگه این چیز وجود داره کاملا این رفتار عادی هست برای یک فرد اقتدار گرا(ناخودآگاه اقتدار گرا بوده از دید من). می خواسته رویه ی خودش رو جلو ببره که اون زمان کار درستی بوده و راه دیگه ای نبوده.(بازم تکرار میکنم اگه این طور که شما میگی بوده ها. چون من اطلاعی در مورد مجلس 5 مشروطه ندارم)
اینم بگم نباید توقع داشته باشیم رضا شاه بدون عیب و نقص بوده باشه.

نقل قول: و دگرگونی :
چرا رضاخان به مجلس و .. اجازه ی فعالیت واقعی رو نداد . حتی به اصول مشروطه هم پایبند نبود چه برسه به جمهوریت ...
(( هر مملکتی رژیمی دارد و رژیم ما تک نفره است )) این یعنی جمهوریت رضاخانی ... واقعا مضحکه .
اقا میگم تاریخ ها رو با هم قاطی کردی همینه دگیه. به پست های قبلی دقت می کردی پی می بردی.

رضا شاه پیش از به قدرت رسیدن و در مقام هایی مانند وزیر جنگ و نخست وزیر جمهوری خواه بود. وقتی رفتار و مخالفت اسلامگرایان و روحانیون و بیشتر مجلسی ها رو دید رویه ی خود را تغییر داد و گفت که من پیشنهاد جمهوری خواهی رو می ذارم به خواسته ی شما کنار.(اون ها جمهوری نمی خواستن اون زمان)
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

سپاس شده توسط Łost Đλtλ
(11-08-2013، 18:28)فرید_رومل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول:  

نخست این که اعمال نفوذ و تقلب رو شما کجا خوندی!؟ سپس این که اگه این چیز وجود داره کاملا این رفتار عادی هست برای یک فرد اقتدار گرا(ناخودآگاه اقتدار گرا بوده از دید من). می خواسته رویه ی خودش رو جلو ببره که اون زمان کار درستی بوده و راه دیگه ای نبوده.(بازم تکرار میکنم اگه این طور که شما میگی بوده ها. چون من اطلاعی در مورد مجلس 5 مشروطه ندارم)
اینم بگم نباید توقع داشته باشیم رضا شاه بدون عیب و نقص بوده باشه.

نقل قول: و دگرگونی :
اقا میگم تاریخ ها رو با هم قاطی کردی همینه دگیه. به پست های قبلی دقت می کردی پی می بردی.

رضا شاه پیش از به قدرت رسیدن و در مقام هایی مانند وزیر جنگ و نخست وزیر جمهوری خواه بود. وقتی رفتار و مخالفت اسلامگرایان و روحانیون و بیشتر مجلسی ها رو دید رویه ی خود را تغییر داد و گفت که من پیشنهاد جمهوری خواهی رو می ذارم به خواسته ی شما کنار.(اون ها جمهوری نمی خواستن اون زمان)
کاملا موافقم !هیچ کس در تاریخ کاملن  ادم خوبیا بدی نبوده !خب رضا شاه هم دیکتاتور بوده و کسی هم انکارش نمی کنه ولی نباید خدمات بی شمارشو نادیده گرفت.

آیا اصلا بحرینی وجود داشت که ,واگذار شود؟! 4
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
من که فکر نمی کنم خدماتش بیشمار باشه . هر جا اسم خدمات میاد میگن راه آهن . آخه اون زمان راه آهن بندر ترکمن به چه درد کشور میخورد .
رضا خان اینکارو تنها بخاطر جلب رضایت انگلیسی ها و رسوندن تسلیهات به شمال کشور برای کمک به شوروی توسط انگلیسی ها و دفع خطر احتمالی لشکر کشی انجام داد .
آقا فرید پاسخ ندادی چطور جمهوری خواهی بود که فقط خودش نماینده بود و لاغیر .جمهوری خواهیش هم تحت تاثیر کودتای آتاتورک در ترکیه و پایین آوردن احمدشاه از تاج و تخت بود تا خودش به قدرت برسه .
اگه علمای روشنفکری مثل آیت الله مدرس نبودن و حکومت ما اون زمان جمهوری میشد ، میشدیم مثل مصر زمان حسنی مبارک . جمهوری دیکتاتوری .

تقلب پس عادیه ... واقعا جالبه . چرا سعی میکنین کارای اشتباه دیگرون رو ماسمالی کنین ؟!!!
اگه هم در این خصوص اطلاعی ندارین میتونین مطالعه کنید و اطلاع کسب کنید .
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
یواش یواش دیگه داره خندم می گیره :|
بعد این همه پست هنوز شما داری میگی رضا شاه مگه چه کاری انجام داده !
 دقیقن شما کدو کارو میگی؟!
برای بار 10 م میگم   فعالیت های  رضا شاه گواه اینه که رضا شاه دست نشانده انگلیسی ها نبوده بلکه مخالف اون ها بوده که در پست های قبلی بهش اشاره شد .

آگهی
(12-08-2013، 18:22)ستاره بانوی ایران زمین نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای بار 10 م میگم   فعالیت های  رضا شاه گواه اینه که رضا شاه دست نشانده انگلیسی ها نبوده بلکه مخالف اون ها بوده که در پست های قبلی بهش اشاره شد .
بله . فرد مستقلی که به کمک همون انگلیسی ها به تاج و تخت رسید . از ترس همون ها و به ناچار هم تاج و تخت و کنار گذاشت و فلنگو بست .25r30
شما بگین کدوم کار که من ربطشو با انگلیسی ها براتون بگم . در مورد راه آهن که توضیح دادم . بقیشم دونه به دونه اسم بیارید تا توضیح بدم.در ضمن سوال بالای من هنوز جواب داده نشده .Dodgy

درسته که زمانی متمایل به هیتلر میشه ( جنگ جهانی 2 ) ولی بازم از انگلیسی ها حسال میبرده .
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
ستاره بانوی ایران زمین
برای بار 10 م میگم    فعالیت های  رضا شاه گواه اینه که رضا شاه دست نشانده انگلیسی ها نبوده بلکه مخالف اون ها بوده [/font][/size][/color]که در پست های قبلی بهش اشاره شد .

بله . فرد مستقلی که به کمک همون انگلیسی ها به تاج و تخت رسید . از ترس همون ها و به ناچار هم تاج و تخت و کنار گذاشت و فلنگو بست .25r30
شما بگین کدوم کار که من ربطشو با انگلیسی ها براتون بگم . در مورد راه آهن که توضیح دادم . بقیشم دونه به دونه اسم بیارید تا توضیح بدم.در ضمن سوال بالای من هنوز جواب داده نشده .Dodgy

درسته که زمانی متمایل به هیتلر میشه ( جنگ جهانی 2 ) ولی بازم از انگلیسی ها حسال میبرده .

((فرد مستقلی که به کمک همون انگلیسی ها به تاج و تخت رسید))!!!!!!!!!!!وای خدای من بازم نخونده نظر دادین که :
[ تکرار میکنم برای چندمین بار [/font][/size][/color]
رضاشاه دشمن انگليس بود، نه دست نشانده انگليس!
مجبورم بازم پست های قبلیمو تکرار کنم !!!!!!!

[  انسان در سر خود وسیله ای به نام مغز در سر خود دارد نه؟!که بتواندتجزيه و تحليل كند و با استفاده از قوه خرد و منطق به حقايق امور دست يابد. شما که از هواداران نظریه متوهمانه "انگلیسی بودن رضاشاه"هستید  باید توضیح دهیدکه چگونه و بر مبناي كدام منطق بريتانيايي كه توانسته بود با استفاده از ضعف و فساد دولت حاکم بر ايران، این کشور را به   يك مستعمره تحت كنترل کامل خود داشته باشد، بریتانیایی که با استفاده از هرج و مرج کشور و ضعف دولت مرکزی در خوزستان شيخ خزعل را نشانده بود و نفت آن منطقه را راحت و بي دردسر به تاراج مي برد، بریتانیایی که احمدشاه قاجار و تعدادي از وزيرانش را جيره خوار و مقرري بگير خود كرده بود، و طي قراردادهاي متعدد با حكام قاجار انواع امكانات و امتيازات را در ايران بدست آورده بود، چه دلیلی داشت که خودخواسته دست به يك انتحار بزرگ بزند و کودتایی را در ایران ترتیب دهد تا فردی مثل رضاخان به قدرت برسد و بلافاصله پس از تصاحب قدرت، يكي يكي امتيازات و منافع بريتانيا در ايران را از بين ببرد؟!! آخر کدام عقل سلیمی می تواند چنین استدلالی را بپذیرد؟[/font][/size]

فقط کافیه در مورد سیاست های رضا شاه اندکی تحقیق کنید تا پی ببرید که کار های رضاشاه بر خلاف میل انگلیسی ها بوده !!!!! اونارم مجبورم تکرار کنم دیگه ![/font][/size][/color]
رضاشاه در دوران وزارت جنگ تمام مستشاران انگلیسی را از ایران اخراج کرد. آرمیتاژ اسمیت مشاور امور مالی انگلیسی در دولت ایران آخرین مستشاری بود که در شهریور ماه 1300 خورشیدی با دریافت حکم اخراج، رهسپار زادگاه خویش گردید!

بر کنار کردن شیخ خزعل 

وی با ارسال تلگرافی به سفارت خانه های روس و انگلیس هشدار داد که:

من هرگز مداخله قدرت بیگانه را بر نتافته ام. اگر نه چنین بود، نمی توانستم از استقلال کشورم پاسداری کنم ... شیخ خزعل یک تبعه ایران است و تنها زمامداران ایرانی می توانند او را ببخشند یا مجازات کنند. سيروس غني، ايران: برآمدن رضاخان و برافتادن قاجار،

برنامه ريزي براي اخذ ماليات از شهروندان خارجي (و از جمله انگليسي ها) كه در ايران كار مي كردند
ضبط خطوط تلگراف انگليسي ها در خاك ايران و و مذاكره با شوروي براي انعقاد يك قرارداد جديد

رد ادعاي انگليسي ها درباره امتياز كشتيراني در درياچه اروميه

يكي ديگر از اقدامات دولت رضاشاه در راستاي از ميان برداشتن پايگاه هاي استعمار انگليس در ايران تأسيس بانك ملي بود. رضاشاه با اين كار چاپ اسكناس را از انحصار بانك شاهنشاهي انگليس در آورد و به بانك ملي ايران سپرد.

وخیلی چیزای دیگه که بیشترشون تو پست های قبلی گفته شده Dodgy

اه شمام گیر دادی به رئیس جمهور شدن رضا شاها !!!!فرید راست میگه دیگه اخه مردم اونموقه چه میدونستند جمهوریت چیه ! 

من مشتاقم که بدونم شما چرا همش موضوع بحث رو عوض می کنین جناب چه گوارا 90 درجه مو ضوع بحث رو عوض کرد شمام 90 در جه ی دیگه !
کلا بحث از موضوع خارج شده !بحث سر واگذار شدن بحرینه نه بیشتر !

سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
همتون درست میگین
اکنون گور او را بس است

آنکه جهان اورا کافی نبود
در مورد برکناری مستشارا کاملا مشخصه که ب هماهنگی دولت انگلستان بوده . چرا که مردم میدونستن این شخص مورد حمایت انگلیسی هاست . لذا در اقدامی عوام فریبانه این کار رو انجام داد .

شیخ خزعل با حمایت انگلیس موجب آشوب و ناامنی در منطقه ی خوزستان شده بود . ولی با توجه به اینکه انگلیسی ها احساس نیاز به بروی کار آوردن شخصی قدرتمند برای سامان دادن به اوضاع می کردند ، تصمیم گرفتن دست از حمایت از شیخ خزعل بردارند . از این واقعه به قربانی کردن شیخ خزعل یاد میشه که بعد از این ماجرا مردم رضاخان رو به عنوان تامیین کننده ی امنیت ، یکی از مهمترین نیاز های اون روزها ، به حساب آوردن و زمینه ای شد برای به دست گرفتن تمام قدرت .
در مورد نفت که بحث کردید آیا قرداد نفت 1933 به مراتب سنگین تر و تحقیر آمیز تر از قرارداد نفت دارسی نبود !!!
ایشون در اقدامی احمقانه یا ریاکارانه قرداد قبلی رو پاره کردند در حالی که رو به اتمام بود و زمینه ای شدن برای به حراج بردن بیشتر نفت .امیدوارم عقل سلیم ! شما این مطلب براش جا بیفته
در ضمن دلیل حمایت انگلستان از رضا شاه شکست قرارداد 1919 بود که پس از اون دولت انگلیس به دلیل نفرت تاریخی مردم ایران تصمیم گرفت مداخلات خودشو از صورت آشکارا و مستقیم به غیر مستقیم تغییر بده و تنها اداره کننده و نه مجری اتفاقات باشه .

بانک ملی که مصوبه ی مجلس بود . خانوم چرا بدون اطلاع کامل مینویسی .
..
واگذار شدن بحرین در واقه اوج بی لیاقتی و وابستگی حکومت پهلوی به بیگانه رو نشون میده . این دیگه آخرشه..عقل سلیم شما منفعت ایران از پیمان سعد آباد رو چی میدونه ؟!!
من تموم شبهات مطرح شده برای شما رو مو به مو توضیح دادم .
امیدوارم که شما هم شبهه ی منو که هنوز پاسخ ندادین پاسخی منطقی و درست حسابی براش داشته باشین .

شما که ادعای استقلال رضا شاه رو میکنین میشه دلیل ورود و جلسات آیرون ساید با رضا خان و سیدضیا طباطبایی رو بگین ؟!!
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان