امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بیا تو ضرر نمی کنی عکس های ایلام (دره شهر )

Photo 
دره شهر خیلی قشنگه خیلی خییییییییییییـــــــــــــــــلــــــــــــــــــــی
مکان های دیدنیش 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پل گاومیشان
بیا تو ضرر نمی کنی عکس های ایلام (دره شهر ) 1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طبیعتی از دره شهر

دیدید چقدر قشنگه
چهار تاقی دره شهر

تنگه بهرام چوبین دره شهر

ما همیشه میایم اینجا تنگه ی بهرام چوبین که مشهور به بهرام گور
آبشار دربند دره شهر

بهتون پیشنهاد میکنم برید دره شهر
عکس گل لاله در حوالی دره شهر

سراب دره شهر سراب پارک خیلی قشنگه شبا اسمونش پر ستارست

در 8 كیلومتری مسیر دره شهر – پلدختر ودردل یكی از دره های باریك كبیر كوه تنگه باستانی شگفت انگیزی قرار داردكه مورخان انرا شكارگاه ییلاقی وبنا به روایاتی مخفیگاه یكی از سرداران بنام ایرانی« بهرام چوبین» میدانند . تنگه یا دژ چوبینه یكی از پدیده های زیبای طبیعی شهرستان دره شهر ودر برگیرنده بناهایی است كه در نوع خود بی بدیع وكم نظیرند.

اثار قلعه های بزرگ داخل تنگه و وجود چهار آب انبار حجاری شده در دل سنگ های عظیم ونیز آثار پلكانی سنگی ودیوار كشی ارتفاعات ورودی تنگه كه هنوز هم برج های دیدبانی مشرف بر آن نسبتا دست نخورده باقی مانده از این اثر تاریخی یك میراث ارزشمند ساخته كه متاسفانه بر اثر اهمال مسئولین فرهنگی استان مانند دیگر ابنیه تاریخی شهرستان درحال ویرانی وتاراج است .
شاید اگر ابنیه تاریخی شهرستان دره شهردریكی از شهرهای شمالی وكرد زبان استان ایلام قرار داشت تا حالا در یونسكو هم به ثبت رسیده بودند ولی به دلیل كم لطفی تاریخی این عزیزان به شهرستان لرنشین دره شهر این مفاخر نیز دركنج عزلت ودر بستر فراموشی اند .

به هر حال این تنگه همانگونه كه دربالا عنوان شد به زعم عده ای از اهل فن شكارگاه ییلاقی بهرام چوبین بوده ولی دیوارهای ساروجی ومحكم این تنگه ووجود برج های متعدد دیده بانی مخفیگاه بودن قلعه را به ذهن متبادر می سازد تا شكارگاه بودن آنرا. به نظر میرسد عده ای كه این تنگه را شكارگاه دانسته اند بهرام گور شكارچی معروف را با بهرام چوبین یكی پنداشته كه این تصور قیاسی باطل است
«بهرام مهران» معروف به بهرام چوبین از قهرمانان ملی ایران در دوران ساسانیان به شمار می‌رود.او از خانواده اشرافی مهران بود و در ری به دنیا آمد. در دوران ساسانیان بهترین افسران ارتش ایران از خاندان مهران برخاسته بودند.
بهرام به علت بلندی قد و عضلانی بودن اندام به چوبین (مانند چوب) معروف شده بود. وی از سوی شاهنشاه ایران، خسرو هرمز فرمانروا چارک شمال غربی بود (یک چهارم قلمرو ایران، از ری تا مرز شمالی گرجستان و داغستان کنونی شامل ارمنستان، آذرپایگان و کردستان).
در آن زمان، ایران به چهار ابراستان تقسیم شده بود که هرکدام را چارک نوشته‌اند. وی از میهندوستان بنام ایرانی است که وفاداری خود را به اثبات رسانده‌است.برخی از تاریخ نگاران بر این باورند که دودمان سامانیان که باعث احیای فرهنگ و زبان فارسی شد از نسل بهرام چوبین هستند.
بهرام چوبین اولین فرد استفاده كننده از سلاح آتش زا
مورخان تاریخ جنگها، جنگ بلخ در سال 588 را كه فاتح آن بهرام چوبین بود، نبردی بی سابقه توصیف كرده اند زیرا در آن، نوعی موشك بكار رفت و به علاوه، یك سپاه كوچك از لحاظ شمار افراد، یك ارتش بسیار بزرگ را شكست داده بود. به نوشته این مورخان، 28 نوامبر سال 588 میلادی در بلخ، ارتش ایران به فرماندهی ژنرال بهرام مهران در جنگ با خاقان «شابه» امپراتور سرزمین های شمال غربی چین كه به خراسان بزرگتر دست اندازی كرده بود از سلاح تازه ای که در آن نفت خام بکار رفته بود استفاده کرد.
بهرام چوبین هنگام بازدید از محل فوران نفت خام در ناحیه بادکوب (باکو) در ساحل جنوبی غربی دریای مازندران و آگاهی از قدرت اشتعال این ماده، تصمیم گرفت که از آن نوعی سلاح تعرضی ساخته شود و این کار به مهندسان ارتش واگذار شد. ظرف مدتی کوتاهتر از یک سال، پیکانی ساخته شد که بی شباهت به راکت‌های امروز نبود و این پیکان حامل گوی دوکی شکل آغشته به نفت خام بود که از روی تخته‌ای که بر پشت قاطر قرارداشت با کشیدن زه پرتاب می‌شد. طرز پرتاب آن بی شباهت به کمان نبود.
دستگاه از یک زه (روده خشک شده) و چوب گز (نوعی درخت مناطق خشک) ساخته شده بود که آن را بر تخته سوار می‌کردند و دارای یک ضامن بود و پنج مردخدمه آن را تشکیل می‌دادند که دو نفر از آنان کمانکش بودند، نفر سوم نشانه گیری می‌کرد و فرمانده این آتشبار بود، مرد چهارم مامور شعله ورساختن قسمت آغشته به نفت خام (پیکان) بود و مهمات رسانی می‌کرد و نفر پنجم مواظب قاطر بود و از هر واحد آتشبار، هشت نیزه دار دفاع می‌کردند
و اما درباره درگیری ژنرال بهرام مهران با خسرو پرویز:
مخالفت بهرام چوبین با پادشاه شدن خسرو پرویز كه مآلا به پایان عمر امپراتوری ایران در عهد باستان انجامید از فصول آموزنده تاریخ عمومی است. هنگامی که بهرام سرگرم پس راندن خاقانیان به آن سوی کوههای پامیر، و ایجاد استحکامات در مرز سین کیانگ و كاشغرستان امروز بود، شنید که در پایتخت، پسر شاه (خسرو پرویز) بر ضد پدرش کودتا کرده است که برق آسا خود را به تیسفون در ساحل دجله رساند. خسرو پرویز هنوز پایه های سلطنتش را استوار نكرده بود كه با ضدیت ژنرال بهرام چوبین رو به رو شد زیرا كه بهرام شنیده بود خسرو پرویز بر ضد پدرش كودتا كرده بود.
خسرو پرویز چون یارای ایستادگی در برابر ژنرال بهرام را نداشت 23 نوامبر سال 589 میلادی به قسطنطنیه فرار كرد تا از موریس امپراتور روم شرقی كمك بخواهد. موریس كه در انتظار چنین فرصتی بود یك سپاه كامل در اختیار خسرو دوم قرار داد و خسرو با كمك این سپاه و هواداران داخلی اش در نبرد سال 591 میلادی پیروز شد و بر تخت نشست، بهرام سرانجام خروج از صحنه سیاست را بر ادامه برادرکشی و قتل ایرانی به دست ایرانی که امری ناپذیرفتنی بود ترجیح داد و به خراسان بازگشت و تا پایان عمر در همانجا باقی ماندودرگذشت .
مولف «تاریخ نوابغ نظامی» كه كتابی به زبان انگلیسی است، روز درگذشت سپهبد بهرام مهران (بهرام چوبین) ژنرال معروف و نابغه نظامی قرن ششم میلادی ایران را پنجم ماه مه سال 592 میلادی ذكر كرده است اردیبهشت). 

دره شهر اتشکده داره که الان میگذارم
(چهار تاقی بهش میگن ولی ما میگیم اتشکده مال زمان ساسانی ها )
[/url]

ما از اون جاده میریم سراب  اون روبه رو هم ماداکتو محل زندگی مردم قدیمی خانه هاشون خیلی قشنگه انبارشون تو ش طلای زنان یا غلات میگذاشتن توش من با فامیلام میرم اونجا مردم اونجا شبانه گنجای اونجا رو میدزدند
اون زمان مردم اتش پرست بودن

اینم نصف ماداکتو

بیا تو ضرر نمی کنی عکس های ایلام (دره شهر ) 1 این شهر با قدمت بیش از ۱۴۰۰ سال متعلق به دوران ساسانیان است. این‌ شهر دارای برج‌های نگهبانی، خیابان، سیستم آبکشی و دفع فاضلاب بوده است که بنا به قولی در اثر یک زلزله تخریب و از بین رفته و هم‌اکنون بقایای کمی از این شهر بر جای مانده است. حا میریم ابدانان
ابدانان در استان ایلام

این چشمه ی دو قلو ما دقیقا پیش اون ابی پر رنگ اون گوشه با شوهر خالم واستاده بودیم این ابی پر رنگه اب زلال و تمیز
ولی اون یکی پر از اشغال و کثیف

خیلی قشنگه
این از دره شهر مال بهرام چوبین 

این اب هم اب سیمره است که خیلی عمیق و اصلا ته نداره یکی بچه با مادرش تو این غرق شدن بچه شش ماه از اومدنش
به دنیا گذشته بود که در گذشت cryingcrying
اون پل هم پل دختر راستی بگم چرا به بهرام گور میگفتن بهرام چوبین ؟چون خوش هیکل بود و قد بلند  نه مثل پسرا ی الان تا بهش میگی دنبل بزن جون از مماخش میزنه بیرون  

این هم اب گرم دهلران که بو گند گوگرد میداد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ابش برای هر مریضی خوبه مثلا کمر درد پا درد سر درد و ..... 

[url=http://vpic.ir/عکس-جاذبه-های-استان-ایلام/طاق-شیرین-و-فرهاد/#]بیا تو ضرر نمی کنی عکس های ایلام (دره شهر ) 1

این طاق شیرین فرهاد در دره شهر Big Grin

مقبره سید سیف الدین محمدبن ابراهیم (بابا سیف الدین) در 10 كیلومتری شهرستان دره شهر در دهستان سر سبز ارمو  واقع است.شجره نامه این حضرت از زبان ایت الله بروجردی بدین شرح است  سید سیف الدین محمد(ع) فرزند امامزاده ابراهیم ایاجوایی(ع) فرزند امام موسی كاظم(ع)میباشد كه در راه سفر به سوی خراسان برای كمك به عموی خود امام رضا (ع) توسط ماموران خلیفه عباسی به شهادت رسید.در ضمن یکی از مناطق گردشگری شهرستان می باشد.

اینم بابا سیف الدین که شبا تو دستشو یی هاش روح است چون اونجا هزار تا مقبره وجود دار

امید وارم خوشتون بیاد

امازاده باباسیف الدین

کوه کبیرکوه   

لاله های واژگون کبیرکوه دره شهر

داداشم از اینا دیده بود

منطقه هفت آسیاب دره شهر

ایناهاش پیداش کردم اب سیمره که تو بوشهر اسمش کرخه است فکر کنم

کوه کبیرکوه   

منطقه چپ و راست در روستای تختان آبدانان

منطقه چپ و راست در روستای تختان از توابع زرین اباد در شهرستان دهلران قرار دارد.این منطقه تامین کننده آب مردم این دیار است . آبشار زیبایی که در عکسها میبیند شاید بلند ترین آبشار استان ایلام باشد.این منطقه حتی در تابستان هم داری آب فراوان است.واقعا زیبا ست واقعا .جای شما خالی!!! 

منطقه هفت آسیاب دره شهر

منطقه زیبا  در دل کبیرکوه با آب فراوان وابشارهای زیاد شاید در استان بی نظیر باشد .آب این منطقه که از کبیرکوه سرشمه میگیرد به رود خانه سیمره میریزد. این منطقه بهعلت داشتن آسیاب های فراوان در گذشته به هفت آسیاب معروف شده.ولی در حال حاضر فقط بقایایی از اسیاب ها مانده است.این قسمت در نزدیکی روستای مهتابی ومراداباد دره شهر قرار دارد.

اینم مکان های دیدنی دره شهر 
انشا ء الله از این مطلب خوشتون بیاد چون خیلی زحمت کشیدم 1 ساعت فقط دنبال این عکسا گشتم

ردیف
نام اثر
نشانی
1
تنگ بهرام چوبین
ضلع غربی جاده دره شهر- پلدختر
2
تنگ ماژین
دهستان ماژین
3
تفریحگاه کلم بدره
حدفاصل ایلام – بدره
4
پل چم نمشت
4 کیلو متری شهر دره شهر
5
پل ساسانی
انتهای جنوبی دره شهر
6
غار کنار تاریکه
ارتفاعات سیوان
7
پل گاومیشان
مسیر رود سیمره
8
قلعه شیخ مکان
6 کیلومتری جنوب شرقی دره شهر
9
قلعه ساسانی
روستای کلم بدره
10
شهر باستانی دره شهر
حد فاصل دره شهر و بهمن آباد
11
شهر باستانی ماژین
تنگ ماژین دره شهر
12
آتشکده
دره شهر
13
آتشکده سیکان
روستای سیکان
14
آتشکده مهدی آباد
روستای مهدی آباد
15
آرامگاه بابا سیف الدین
شمال شرقی دره شهر
16
بقعه امامزاده مهدی صالح
گورستان ماژین از توابع دره شهر

17
بقعه جابر
دره شهر

پس نظرا سپاسا کو ؟UndecidedHuh

p336:rum:cry2:493:چرا کسی نظر نمیده
پاسخ
 سپاس شده توسط pegah 13 ، PROOSHAT ، ♥maral♥ ، amirali * ، آتیشششش پاره ، Wєιяɗ ، FARID.SHOMPET ، bahare_021 ، ღ ற£ђЯᏙVЄђ ღ ، ッツ محمـב هـاבے ツッ ، maryamam ، k1..
آگهی
خوب باید می رفتی توی تالار فرهنگی و اینو اون جا می ذاشتی.

خودم اکنون می فرستمش.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ♥maral♥
من همه ی اینجاهارو رفتم حرف نداره توصیه میکنم برید
سیـــــــــــگار های بهمنتــــــــــ را دوستــــــــــ دارمـــــــــــ
عطر بد پیراهنتــــــــــ را دوستـــــــــــــــ دارمـــــــــــــ
گفتند :دیوانهـــــــــــ ندیدیـــــــــــ زن گرفتهــــــــ!!!
دیوانه امــــــــ حتی زنتــــــــ را دوستـــــ دارمـــ
پاسخ
 سپاس شده توسط دختر شاعر ، عشق سلنا
حرف نداشت نمیتونم تصور کنم برم اونجا،عکسای من چقد خوشگل میشه
من هیچ کدوم ازینا رو نرفتم میشه بگید کجاس
ما ایلامی ها باید هوای همو داشته باشیم دیگه
راستی دمت گرم که گذاشتی Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط مارال 2 ، عشق سلنا
واقعا قشنگ بودن
ایشالا بعدنا حتما میرمBlush
پاسخ
 سپاس شده توسط دختر شاعر ، مارال 2
ممنون دختر شاعر که عکسارو برام پیدا کردی عسیسم
پاسخ
 سپاس شده توسط a1357
آگهی
من خودم اهل دره شهرم
اینجا خیلی قشنگه بهتون پیشنهاد میکنم حتما از اینجا دیدن کنید
مخصوصا تو ایام عید
پاسخ
 سپاس شده توسط ♥maral♥ ، عشق سلنا
خیلی عالیه من هم خودم اهل دره شهرم دستت درد نکنه
................................
پاسخ
(09-10-2013، 16:07)آتیشششش پاره نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حرف نداشت نمیتونم تصور کنم برم اونجا،عکسای من چقد خوشگل میشه
من هیچ کدوم ازینا رو نرفتم میشه بگید کجاس
ما ایلامی ها باید هوای همو داشته باشیم دیگه
راستی دمت گرم که گذاشتی Heart

داریم و خواهیم داشت زنده باد ایلامی ها و همه مردم ایران چه لری و اذری و.....

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان