امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بر اساس تحقیقات جدید انجام بازی‌های کامپیوتری باعث جوان تر شدن ذهن می‌شود

[sup]همه‌ی ما راجع به تاثیرات فراگیر و مخرب بازی‌های کامپیوتری نظیر سندرم پیترپن (علائم عدم تمایل فرد به بزرگ شدن و پذیرش مسئولیت) و بعضا خشونت بیش از حدی که بعضی از این بازی‌ها در پی دارند کم و بیش چیزهایی شنیده‌ایم. اما اکنون اثبات شده که نقش بازی‌های کامپیوتری درجوان نگه داشتن ذهن، درست همانند شعاری است که نینتندو در مورد مجموعه بازی‌های Brain Age داده بود: «این بازی‌ها از پیر شدن مغز جلوگیری می‌کنند».[/sup]
[sup]محققان دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو در دوره‌ ای 4 ساله، گروهی از افراد را به منظور انجام یک بازی سفارشی به کار گرفتند. طبق گزارشی از نیویورک تایمز، وظیفه بازیکن رانندگی با یک وسیله‌ی نقلیه وشناسایی همزمان علائمی مشخص و از قبل تعریف شده بر روی جاده بود. علاوه بر این بازیکن نباید واکنشی به علائم نامربوط نشان می‌داد. البته این بازی در حد و اندازه‌ی بازی‌ Grand Auto Theft مهیج نبود! اما توانست ارتباط بین سن و توانایی انجام کارهای مشکل و همزمان (multitasking) را نمایان سازد. بعد از آموزش و انجام بازی، افراد بین 60 تا 80 سال آزمایش توانستند در حد کسی که کسری از سن آنها را دارد ( و البته در انجام این بازی مهارتی ندارد) ظاهر شوند. مهم‌تر از همه اینکه این تجربه، بهره‌وری مغز این افراد را در تعامل با محیط خارج بازی و دنیای واقعی نیز افزایش داد.[/sup]
[sup]برای اثبات تصادفی نبودن این پدیده، محققان از دستگاه ثبت نوار مغز برای بررسی فعالیت‌های مغزی افراد مسن‌تر استفاده کردند و دریافتند که هنگام بازی، فعالیت امواج الکتریکی مغزی در جلوی سر این افراد که رابطه‌ی مستقیم با «توجه» دارد مشابه نمونه‌ی آن در جوانان، شده است.[/sup]
[sup]این کشف به دانشمندان کمک می‌کند تا به منظور بهبود عملکردهای شناختی نظیر حافظه، دریابند که بر روی کدام نواحی از مغز باید کار کنند.[/sup]
بر اساس تحقیقات جدید انجام بازی‌های کامپیوتری باعث جوان تر شدن ذهن می‌شود 1
منـ دیگـر به گذشتهـ نگاهـ نمی‌کنمـ. پشیمانـ نیستمـ. منـ بهـ آیندهـ نگاهـ می‌کنمـ. همهـ چیز بهـ یکدیگر متصـلـ هستند و منـ از آنـ برایـ افشاگریـ استفادهـ میـ کنم، برایـ محافظتـ و اگر لازمـ شد ... برایـ مجازاتـ.

(Aiden Pearce)
پاسخ
 سپاس شده توسط عشق کشتیکج و استقلال ، PROOSHAT ، sadeq sm ، mama2 ، رژلب ، ✘ ßαÐ-þʘy ✘ ، # αпGεʟ
آگهی
:29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::9lp::9lp::9lp::9lp::9lp::​9lp:
         دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موزیک ویدیو چی شد صدات قطع شد آرمین 2AFM                                         
بر اساس تحقیقات جدید انجام بازی‌های کامپیوتری باعث جوان تر شدن ذهن می‌شود 1بر اساس تحقیقات جدید انجام بازی‌های کامپیوتری باعث جوان تر شدن ذهن می‌شود 1
پاسخ
 سپاس شده توسط Aiden Pearce
(10-09-2013، 10:27)مملی2013 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

:29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::9lp::9lp::9lp::9lp::9lp::​9lp:

دقیقا منم همین حسو دارم
منـ دیگـر به گذشتهـ نگاهـ نمی‌کنمـ. پشیمانـ نیستمـ. منـ بهـ آیندهـ نگاهـ می‌کنمـ. همهـ چیز بهـ یکدیگر متصـلـ هستند و منـ از آنـ برایـ افشاگریـ استفادهـ میـ کنم، برایـ محافظتـ و اگر لازمـ شد ... برایـ مجازاتـ.

(Aiden Pearce)
پاسخ
دم این محققان دانشگاه کالیفرنیا گرم بابا.حالللللللللللللاااااااااااااااااااا:500::500::500::500::492::492:p332p332p332p332p317p317p317p317p317p317p317p317:hje::hje::hje::hje::hje::hje::hje::hje::9lp::9lp::9lp::9lp::9lp::9lp::29dz::29d​z::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::29dz::84::84::84::84::84::84:123123123123123
اگه سپاس ندی میگم اینی که این پایین به تو زل زده بیاد سراغتاTongueازما گفتن بود

پاسخ
 سپاس شده توسط Aiden Pearce ، mama2 ، الیکا0
HeartHeartHeartHeartHeart4xv4xv4xv4xv4xvcongcongcongcongcongkhoshkhoshkhoshkhoshkhoshc24c24c24c24c24123123123123123999999999999999:w14::w14::w14::w14::w14::er3::er3::er3::er3::er3:nkynkynkynkynky6gd6gd6gd6gd6gd:p318::p318::p318::p318::p318: اگر سپاس ندهید شکلت مثل این شکلک میمیریudoudoudoudoudo

100بارسپاس بده

ببخشید که بد رفتاری کردم
پاسخ
 سپاس شده توسط الیکا0
خب پس من الان حتما ذهنم دوسالشه؟!!!! اره؟؟؟!!!BlushBig Grin
بر اساس تحقیقات جدید انجام بازی‌های کامپیوتری باعث جوان تر شدن ذهن می‌شود 1 دورمنو خط بکش
بارژلبوخط چش
پاسخ
آگهی
من ببخشnky:500:

سلام رژلب دوست عزیز
پاسخ
خواهش فقط لطفا اسپم ندید

(Aiden Pearce)
پاسخ
Rainbow 
من واقعا با مطلب بالایی موافقم.در بازی های فکری و استراژیکی این فرضیه بهتر انجام میشود.بازی های فکری مغز را به فکر کردن وادار می کنند و باعث می شوند فرد از مشکلات دنیوی رهایی یابد و کودک درون فرد زنده بماند.برای مثال برادرم 27 سال سن دارد ولی دست از سر بازی های استراتژیکی بر نمیدارد.ضمنا دکتر دندانپزشک هم هست.
بدون سپاس نرو.
با تشکر از توجه شما و مسولان سایت

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
LIFE is a LiaR GaMe......SoooOOoO.......NEveR TruSt enYOne Angel
پاسخ
 سپاس شده توسط Aiden Pearce

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بهترین بازی که تا حالا بازی کردی چیه ؟؟
  اولین بازی استرتژیکی که بازی کردید چی بوده ؟؟
  دانلود برنامه مبدل بازی های قدیمی سگا و میکرو + خوذ بازی ها
  کدام سبک بازی را بازی میکنید ؟؟
  دانلود بازی مدیریتی دفاع اسباب بازی ها Toy Defense 2
  محبوب‌ترین بازی‌ های کامپیوتری سال 2013
  آموزش آنلاین بازی کردن کانتر استریک 1.6 (جدید)
  با کنسول های جدید بازی آشنا شوید
  دانلود تریلر جدیدید از بازی Mortal Kombat X + تصاویر جدید
  دانلود گیم پلی جدید بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان