امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کسی که سر میرزا کوچک خان را برید (عکس)

افکار: رضا اسکستانی کسی که پس از بریدن سر میرزا کوچک خان ، آن را به خان تالش تحویل داد.

وی اهل روستای اسکستان از توابع شهرستان خلخال در استان اردبیل بود.

گفتنی است اهالی این روستا برخلاف تصورها که باید قاعدتاً به دلیل موقعیت جغرافیایی اش زبانشان ترکی آذری باشد، به زبان فارسی صحبت می کنند.

کسی که سر میرزا کوچک خان را برید (عکس) 1
کسی که سر میرزا کوچک خان را برید (عکس) 1

و این هم سر بریده میرزا کوچک جنگلی

اينم زندگي نامه و ... :
اسم میرزا کوچک خان جنگلی یونس بود.میرزا در اصل فومنی بود آن طور که می گویند میرزا قوی جثه و بسیار مودب و خجالتی بود .بعد از مدرسه میرزا به دنبال تحصیلات دینی رفت اما در جریان مشروطه با آزادیخواهان شروع به حمله مسلحانه علیه محمد علی شاه کرد و بعد از آن میرزا جنبش جنگل را تاسیس کرد.

دولت برای سر میرزا جایزه تعیین کرده بود ولی هنوز خبری نبود .با اینکه اکثر یاران میرزا خودشان را به رژیم فروخته بودند و آنهایی هم که باقی مانده بودند بعد از شکست از قزاقها یا تسلیم شده بودند یا کشته بازهم کسی نتوانسته بود میرزا را بگیرد . آخرش هم میرزا در حلقه مریدانش مرد نه در دست ماموران دولت.نتیجه آخرین جنگ نهضت جنگل با قزاق ها شکست بود بعد از جنگ نیروهای جنگل مجبور به عقب نشینی شدند میرزا هم آن موقع با یکی از افرادش بنام گائوک آلمانی که بهش هوشنگ می گفتند به سمت خلخال به راه افتادند اما در برابر سرما دوام نیاوردند .. میرزا وقتی پیدا کردند که هوشنگ را کول گرفته بود آنها را به آبادی بردند اما کاری نتوانستند بکنند .خبر مرگ میرزا خیلی زود پیچید و یکی از قزاق ها آمد و نگذاشت که او را دفن کنند سر یخ زده میرزا برید و برای سردار سپه تازه به دوران رسید برد و او هم دستور داد تا او را در حسن آباد دفن کنند .اما یکی از یکی از یاران میرزا سر او را از حسن آباد به مدفن او برگرداند و در کنار تنش دفن کرد.

اطلاعات بیشت رو میتونید اینجا ببینید.

و جمله ای از میرزا:

« ...من و رفقایم محال است آلت دست آنها (دشمنان) بشویم. عاری از شرف می‌دانم کسی را که حقوق حاکمیت و استقلال مملکت را، هدیه شغل و مقام کند. من استقلال ایران را خواهانم و بقای اعتبارات کشور را طالبم. آسایش ایرانی و همه ابنای بشر را بدون تفاوت دین و مذهب شایقم. ما به شرافت زیسته‌ایم و با شرافت مراحل انقلابی را طی کرده‌ایم و با شرافت خواهیم مرد...»

خانه میرزا کوچک خان جنگلی بیمه شد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل بنیاد پژوهشی فرهنگی میرزا کوچک خان گفت: بیمه آسیا در جهت حفظ میراث فرهنگی کشور پوشش بیمه‌ای خانه میرزا کوچک جنگلی را تا سال 1387 تمدید کرد

اولین تمبر یادبود میرزا کوچک خان جنگلی در رشت به چاپ می‌رسد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت از چاپ اولین تمبر یادبود میرزا کوچک خان جنگلی خبر داد و گفت: چاپ این تمبر در شورای شهر رشت به تصویب رسیده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط nightly girl ، FARID.SHOMPET ، MR.FARZAM
آگهی
سپاس ولی کو عکس؟
خسته شدم از خودم که دوست دارم از قلبم که تورو میخواد از تو که از من خسته ای
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=68379
پاسخ
نگاره(عکس) داره. درسته.

یکم خلاصه داستان مرگ میرزا کوچک خان رو هم بذار خو!
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط nightly girl ، τοxικ
ويرايش شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
اول که اومدم نداشت ولی الان داره دمت گرم این ریقو چطور میرزا رو کشته؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
(03-10-2013، 10:53)nightly girl نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اول که اومدم نداشت ولی الان داره دمت گرم این ریقو چطور میرزا رو کشته؟
مردم ايران برا پول همه كار ميكننUndecided
قبلا هم ميكردنUndecided
پول همه كار ميكنه .چه برسه به آدم كشتنUndecided
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
آگهی
نه تنها مردم ایران بلکه کل دنیا کافی اسم پول بیاد تا سنگ رو تبدیل به پنبه کنه
پاسخ
 سپاس شده توسط τοxικ
(03-10-2013، 11:01)nightly girl نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نه تنها مردم ایران بلکه کل دنیا کافی اسم پول بیاد تا سنگ رو تبدیل به پنبه کنه
درسته.
ولي در ايران هنوز جوان مرداي هستن برا پول دست به همچين كار كثيفي نزننSleepy
پاسخ
 سپاس شده توسط nightly girl
100% بدون شک
پاسخ
 سپاس شده توسط τοxικ
تازه ايران ميشه گفت يكي از بهترين مردم جهان رو داره كه برا من بسيار شادماني مياره كه مردم ايران (بعضي هاشون)همچين فرهنگ زيبا و پسنديده اي دارنSleepy
پاسخ
 سپاس شده توسط nightly girl

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  جمهوری میرزا کوچک خان
  میرزا آقاخان کرمانی و شور روشنفکری در ایران
  مرگ مشکوک عباس میرزا
  قیام میرزا کوچک خان،اسلامی بود؟
  خاطره همسرمیرزا کوچک‌خان ازآخرین دیدارشان
  روایت ترور ناصرالدین شاه توسط میرزا رضای کرمانی
  میرزا علی اصغر خان امین السلطان
  آیا میرزا کوچک خان میهن پرست بوده؟
  تراژدی پایان انقلاب جنگل: کشته شدن کوچک خان و حیدر عمواوغلی به فاصله یک روز
  میرزا کوچک خان-مبارزی کمونیست به نقل ویکیپدیا

پرش به انجمن: