امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درک نادرست از عشق

متاسفانه این روز ها درک نادرستی از عشق است عشق ستایش خداوند است ولی ما در این مطلب عشق رو عشق امروزی دختر و پسر می پنداریم و اون رو نادرست می دانیم.
عشق امروزی بین دختر و پسر یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی، دوست داشتن پیوندی خود آگاه و از روی بصیرت روشن و زلال، عشق امروزی پسر و دختر بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است، دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج می گیرد، عشق امروزی پسر و دختر با شناسنامه بی ارتباط نیست، و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر می گذارد، دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می کند، عشق طوفانی و متلاطم است، دوست داشتن آرام و استوار و پر وقار وسرشار از نجابت، عشق امروزی دختر وپسر جنون است و جنون چیزی جز خرابی و پریشانی “فهمیدن و اندیشیدن “نیست، دوست داشتن، دراوج، از سر حد عقل فراتر میرود و فهمیدن و اندیشیدن را از زمین می کند و باخود به قله ی بلند اشراق می برد، عشق زیبایی های دلخواه را در معشوق می آفریند، دوست داشتن زیبایی های دلخواه را در دوست می بیند و می یابد، عشق یک فریب بزرگ و قوی است، دوست داشتن یک صداقت راستین و صمیمی، بی انتها و مطلق، عشق امروزی دختر و پسر در دریا غرق شدن است، دوست داشتن در دریا شنا کردن، عشق بینایی را می گیرد، دوست داشتن بینایی می دهد، عشق خشن است و شدید و ناپایدار، دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار، عشق همواره با شک آلوده است، دوست داشتن سرا پا یقین است و شک ناپذیر، از عشق هرچه بیشتر نوشیم سیراب تر می شویم، از دوست داشتن هرچه بیشتر، تشنه تر، عشق نیرویی است در عاشق، که او را به معشوق می کشاند، دوست داشتن جاذبه ای در دوست، که دوست را به دوست می برد، عشق تملک معشوق است، دوست داشتن تشنگی محو شدن در دوست، عشق معشوق را مجهول و گمنام می خواهد تا در انحصار او بماند، دوست داشتن دوست را محبوب و عزیز میخواهد و می خواهد که همه ی دلها آنچه را او از دوست در خود دارد، داشته باشند، در عشق رقیب منفور است، در دوست داشتن است که: ”هواداران کویش را چو جان خویشتن دارند”، عشق معشوق را طعمه ی خویش می بیند، و همواره در اضطراب است که دیگری از چنگش نرباید، و اگر ربود با هردو دشمنی می ورزد و معشوق نیز منفور می گردد، دوست داشتن ایمان است و ایمان یک روح مطلق است، یک ابدیت بی مرز است ، که از جنس این عالم نیست.

منبع: وبلاگ شهر باران
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ساغر ، paniz ، ~SoLTaN~ ، SABER ، nadia.persian ، deymon 20 ، mohamad66 ، A * L * O * N * E b * o * y ، در جستجوی حقیقت ، white angel ، ps3000 ، sajede ، aCrimoniouSs ، Newsha ti ti ، mohsenniceboy ، frozen✘girl ، Hamidreza jefri HHH ، پریا2 ، istanbul ، farbodd ، panijon ، AmItiSe ، فرشته ي كوچولو ، Magical Girl ، cute flower ، benyamin ، Ali MuSiC ، ✘Nina✘ ، Snow-Girl ، ÐeaÐ GiЯl ، bi kas
آگهی
ولی من موافق نیستم همه ی احساس ها و علایق برای خودشون ارزش و اهمیت دارنUndecided
درک نادرست از عشق 1
پاسخ
 سپاس شده توسط sina.a1 ، ...Sara SHZ... ، AmItiSe ، ✘Nina✘
عشق یعنی :
علاقه شدید قلبی
ممکن هم هست از ریشه ی عَشَقَ باشه . یک نوع گیاه که از گیاه دیگری استفاده میکند . خود رشد می کند اما مانع رشد گیاه دیگر شده تا از بین برود !
در ارتباط با این بند :
عشق تملک معشوق است

باید بگم عشق تملک نیست . تعلق است !
بازم ممنون
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
پاسخ
 سپاس شده توسط istanbul ، benyamin ، ✘Nina✘ ، ♥TARANNOM♥
من داشتم سخن های یه عالمی رو گوش میدادم که ازش یادداشت هم برداشتم که میگفت اگر انسان به عشق به خدا خیانت کند و عشق زمینی را ترجیح دهد هیچ وقت به آن عشق زمینی نخواهد رسید عشق های زمینی زود گذر هستن که برای نگه داشتن ان ها باید التماس آن طرف را بکنی و جز عشق خدایی همه عشق ها پایان دارند .....و برای این شکست عشقی ها هستن که خدا میخواد به انسان بفهمونه که عشق اصلی کیه.......Heart
. ҉ مـے روے !!!

.::هَـوایـتـ نـیـسـت::.

و بـہـ هـمـیـטּ راحـتـے .:: احـسـاسـات ِ مـטּ خَـفـه ::. مـے شَـونـב...

.::آبـے کـہــ روز آخـر پـشتـ سـرتـ ::. ریـخـتـمـ ؟!

.::آبـروے בلـمـ ::. بـوב... ҉
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamidreza jefri HHH ، mahdi69 ، istanbul ، Magical Girl ، benyamin ، FARID.SHOMPET ، ✘Nina✘
اسم این عالم چی بوده من با ایشون کار دارمBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2 ، benyamin ، ✘Nina✘
من یه خرده با نظرت مخالفم . خدا عشق زمینیو تو وجود انسان قرار داده تا نسل باقی بمونه ! عشق حضرت علی به حضرت فاطمه مثال زدنیه ! البته در کنار اینها درسته که نباید از اصل غافل شد . فکر کنم منظور اون عالم بی نام و نشون هم همین بوده !
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
پاسخ
 سپاس شده توسط istanbul ، benyamin ، ✘Nina✘
آگهی
(08-06-2012، 10:42)*ALone girl* نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من داشتم سخن های یه عالمی رو گوش میدادم که ازش یادداشت هم برداشتم که میگفت اگر انسان به عشق به خدا خیانت کند و عشق زمینی را ترجیح دهد هیچ وقت به آن عشق زمینی نخواهد رسید عشق های زمینی زود گذر هستن که برای نگه داشتن ان ها باید التماس آن طرف را بکنی و جز عشق خدایی همه عشق ها پایان دارند .....و برای این شکست عشقی ها هستن که خدا میخواد به انسان بفهمونه که عشق اصلی کیه.......Heart

چه حرف قشنگی...من بااین موافقمBig Grin
درک نادرست از عشق 1
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘Nina✘
عشق بین دختر و پسر را هم خدا آفریدهSleepy
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، hero2012 ، ✘Nina✘
اسمشو من یادم نیست چون من به حرفای اونا اصلا گوش نمیدم وخوشم نمیاد ولی اون سری از عشق بود گوش دادم و جواب سوال شما ما میام عشق زمینی رو به همه چی ترجیح میدیم وقتی عاشق کسی میشیم دست به گناه هم میزنیم حتی پس این یعنی ما عشق زمینی رو به عشق خدا ترجیح میدیم و به عشق به خدا خیانت میکنیم......Sleepyجواب سوال شما
. ҉ مـے روے !!!

.::هَـوایـتـ نـیـسـت::.

و بـہـ هـمـیـטּ راحـتـے .:: احـسـاسـات ِ مـטּ خَـفـه ::. مـے شَـونـב...

.::آبـے کـہــ روز آخـر پـشتـ سـرتـ ::. ریـخـتـمـ ؟!

.::آبـروے בلـمـ ::. بـوב... ҉
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، benyamin ، ✘Nina✘
ميشه هم عاشق خدا بود وهم عشق زميني داشت
اين همه پيامبران اومدن وبيشترشون هم زن داشتن و اونا رو دوست داشتن ميبينين كه پيامبران هم عاشق خدا بودند وهم عشق زميني داشتند
پاسخ
 سپاس شده توسط frozen✘girl ، mohsenniceboy ، benyamin ، ✘Nina✘

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان