امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درس خونا وغیردرس خونابیان داخل باسوپرمغزایرانی اشنابشن

زندگی نامه علی بیات موحد نفر دوم ریاضی جهان

لقبش سوپر مغز ايراني است. خودش اين لقب را انتخاب نکرده. اما مسابقه هايي که او در آن شرکت کرده اين عنوان را دارند؛ به علاوه رتبه هايش هم اين را ثابت مي کند. براي اينکه يادتان بيايد درباره چه کسي صحبت مي کنيم بايد به سال ها پيش برگرديم؛ زماني که يک مسابقه متفاوت در شبکه تهران پخش مي شد. در اين برنامه هوش و حافظه شرکت کنندگان محک مي خورد اما يکي از قسمت هاي اين مسابقه با حضور جواني که در چند ثانيه ضرب، تقسيم، لگاريتم و جذر اعداد چند رقمي را ذهني حساب مي کرد، جنجالي شد. نام علي بيات موحد از همان زمان بر سر زبان ها افتاد. به بهانه آخرين درخشش اين سوپر مغز ايراني در مسابقات جهاني 2010 ذهن هاي برتر، ميزبان آقاي نابغه ايراني شديم تا با او درباره جديدترين افتخار آفريني و راز و رمزش با اعداد صحبت کنيم.

درس خونا وغیردرس خونابیان داخل  باسوپرمغزایرانی اشنابشن 1

از زماني که در مسابقه حافظه برتر او را ديديم مسن تر شده است. سالها از آن مسابقه گذشته و علي بيات موحد 41 ساله شده است. آقاي نابغه متولد 1348 در زنجان است ولي حالا در تهران زندگي مي کند.
سوپر مغز ايراني از هفت سالگي به توانايي خودش در کشف راز اعداد پي برده . اين مرد شگفت انگيز درباره خودش مي گويد:« از هفت سالگي محاسبات را شروع کردم چرا که به اين کار علاقه داشته و دارم در واقع سر و کله زدن با اعداد برايم تفريح به حساب مي آيد.
البته نه اينکه تفريحات ديگري نداشته باشم. هر کسي در کودکي کميت ها را مي شناسد و اگر اين استعداد را پرورش دهد، توانايي بيشتري به دست مي آورد».

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موحد در کودکي هم وقتي به عددي نگاه مي کرد به دنبال رابطه خاصي که بين اعداد وجود دارد، مي گشت و تلاش مي کرد از طريق اين رابطه ها، آنها را به خاطر بسپارد. روشي که البته حفظ کردن نيست و تنها استفاده از نظم اعداد است. او هرچه بزرگ تر شده اين توانايي را که خودش مي گويد در همه وجود دارد، تقويت کرده و روش هاي مختلفي براي محاسبه اعداد ابداع کرده است؛ « ابتدا روي محاسبات پايه کار کردم و آنها را براي درس هاي حفظي کاربردي کردم. بعد براي محاسبات پيشرفته آنها را گسترش دادم روش هايي براي انجام چهار عمل اصلي روي اعداد بزرگ و بعد از آن و به تدريج روش هايي براي لگاريتم و انتگرال گرفتن ابداع کردم».
اما نکته جالب اينجاست که او براي هيچ کدام از اين ابداعات معلم و مربي نداشته! بلکه خودش به تنهايي اين کار را انجام داده است. در نهايت تعداد فرمول هاي ابداعي موحد در زمينه محاسبات ذهني و کاربردهاي آن، به 15 هزار رسيده و توانسته تأييديه يونسکو را هم در اين زمينه به دست بياورد.

موفقيت هاي موحد يا همان سوپر مغز ايراني به همين جا ختم نشد؛ او هربار که در مسابقه يا جشنواره اي شرکت مي کرد توانايي اش را به رخ مي کشيد. مهم ترين آنها هم جام جهاني محاسبات ذهني آلمان است که هر سال برگزار مي شود. آقاي نابغه هر سال در اين مسابقه شرکت مي کند و افتخارآفريني مي کند.
کسب رتبه اول تقسيم و تناسب، رتبه چهارم جذر، رتبه هشتم جمع و در مجموع کسب رتبه ششم جهان در سال 2004 و کسب رتبه دوم پيدا کردن اعداد اول، رتبه چهارم جذر و رتبه پنجم مخرج مشترک در دومين دوره جام جهاني محاسبات ذهني آلمان در سال 2006. به اينها اضافه کنيد موفقيت جديد اين نابغه ايراني را که به تازگي از دوره جديد اين مسابقات سربلند به ايران برگشته است.
او توانسته رتبه دوم جهاني را در بخش سوپرايز مسابقات به دست آورد. بخشي که شش آيتم لگاريتم، جذر، تعيين اعداد کوچک تر و بزرگ تر، تقسيم هاي کسري و ... دارد؛ موحد اين بار موفق شد تا 37 رقم اعشار را محاسبه کند و 1231 امتياز به دست بياورد.
جالب اينجاست که اين کار را در 10 دقيقه انجام داده و رکورد جديدي هم به رکوردهايش اضافه کرده است. سوپر مغز ايراني که در آلمان خوش درخشيد با حمايت بانک سرمايه در اين مسابقات حضور پيدا کرده بود.
موحد مدتي قبل هم در مسابقه حافظه برتر، در جشنواره خوارزمي در زمينه طراحي روش هاي جديد ذهني در عمليات ذهني برگزيده ويژه شده بود. کسب مدال برنز مخترعان نمايشگاه بازل سوريه در سال 2003 هم يکي ديگر از افتخارات اوست.

مچ گيري با اعداد

موحد خاطره هاي جالبي هم از برخورد با مردم به خصوص بعد از مسابقه حافظه برتر و معروف شدنش دارد.
يکي از خاطره هايش مربوط به مغازه هايي است که از آنجا خريد مي کرده:« يکبار به مغازه اي رفتم تا خريد کنم. کلي وسيله خريده بودم وقتي فروشنده قيمت ها را پشت سر هم وارد ماشين حساب مي کرد من هم اعداد را در ذهنم جمع مي زدم اما فروشنده در جمع کل دچار اشتباه شده و پول بيشتر از من خواست؛ وقتي گفتم اشتباه کرده اي فروشنده گفت آقا ماشين حساب که اشتباه نمي کند اما وقتي دوباره رقم ها را جمع زد، متوجه اشتباهش شد».
موحد يک اعتقاد کلي دارد و همه اين کارها را بر پايه آن انجام مي دهد:« خداوند همه چيز را براساس نظم آفريده است و ما بايد اين نظم را پيدا کنيم».

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من خودم به مدت کوتاهی پیشش شاگردی کردم واقعامخ هااااااااا
امسال درنمایشگاه قران (درمصلی تهران) یه مدت کوتاهی پیشش بودم

یکی ازفرمول هایش برای ضرب31×21
=651اول3رابا2ضرب کنید بعد3را با2جمع کنید وبعد یک هارا باهم ضرب کنید(یک باردهگان هاروباهم ضرب کنید بعد دهگان هاروجمع کنیدبعدیکان هاروضرب کنید)
توجه =البته این راه حل برای اون مسله هایی که یکانشون یک باشه

پاسخ
 سپاس شده توسط *onlygirl* ، Brooklyn Baby ، I LOVE YOU FARHAD ، mahdi.ir ، مارال 2 ، ッツ محمـב هـاבے ツッ ، sara1112 ، NEYMAR JR ، رکسانا25 ، shawkila ، gole_pazhmorde ، pegah-p ، Adl!g+ ، PR6577 ، shining ، نازنین* ، MONA-GH ، hanieyh ، ★~Ѕдула~★ ، aliasghar207 ، Sмιle
آگهی
این یارو
بیچاره پیر شده
پاسخ
 سپاس شده توسط I LOVE YOU FARHAD ، saeed25/12 ، NEYMAR JR
راه حل های دیگشو بلد بودم ولی الان یادم رفته مثلا مثل تقسیماش یا جزرها
انقدر ادم باحالیه خیلی خوش اخلاق

اگه تکراریه عذر میخوام فکرمیکنم قبلا این پستو یکی گذاشته بود
پاسخ
 سپاس شده توسط NEYMAR JR ، pegah-p
درس خونا وغیردرس خونابیان داخل  باسوپرمغزایرانی اشنابشن 1 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چرا نظرات رفت؟Sad
پاسخ
 سپاس شده توسط NEYMAR JR ، رکسانا25
ماشاالله خدا مغزشو زیاد کنه من که تو ریاضی 13و15 16می گیرمBig Grin
موزیک ویدیو چی شد صدات قطع شد آرمین 2AFM                                         
درس خونا وغیردرس خونابیان داخل  باسوپرمغزایرانی اشنابشن 1درس خونا وغیردرس خونابیان داخل  باسوپرمغزایرانی اشنابشن 1
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed25/12 ، NEYMAR JR
اگه کتاباشو بگیری بخونی ریاضی برات اب خوردن میشه
کتاباشو فقط باید ازسایت خودش بخریدبیرون نداره
پاسخ
 سپاس شده توسط NEYMAR JR
آگهی
پاسخ
شاگرد خودم بود
پاسخ
به هرحال بايد نفر اول ميشدكه ما صبر بلند تربوديم .............عكس اوليش يه جوري شده يه حالتي دارع -_______-
پاسخ
به این میگن درس خون نه ما
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ترسناک ترین حیواناتی که پزشکان از داخل بدن پیدا کرده اند + جنین دلفین در شکم مادر
  نمایشگاه خصوصی خودرو در داخل خانه
  اولین کلاه دوچرخه سواری که داخل جیبتان جا می‌گیرد + تصاوی
  دست داخل بینی بردن ممنوع!
  سروصدای لوازم برقی داخل خانه، فشار خون را افزایش می دهد
  اعداد در داخل مغز انسان مشاهده شد !
Thumbs Down رفتارهای عجیبی که انسانها در داخل آسانسورها انجام می دهند!ღ¸.•*` `*•.¸ ღ
  و اینک آخرالزمان؛ پایان دنیا نزدیک است؟نظريه آزمايش شد(بياييد داخل)
  دوستداران شکلات.بیا داخل
Thumbs Up اگه میخوای زود درسو یاد بگیری....پس بیا داخل/

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان