امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

كشف يك انجيل 1500 ساله كه حقانيت دين اسلام را ثابت مي‌كند

نسخه‌اى منحصر به فرد از انجيل در تركيه يافته شد كه به خط آرامى نوشته شده، حدوداً بيش از 15 قرن قدمت دارد و در آن پيشگويى حضرت عيسى مسيح (ع) در بارۀ پيامبرى رسول اكرم حضرت محمد (ص) ديده مى شود.

"ارطغرل گونای" وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه گفت: ارزش این کتاب 22 میلیون دلار برآورد شده است.

وی افزود: این نسخه انجیل حاوی بشارت مسیح (ع) درباره آمدن پیامبر اسلام (ص) است، ولی کلیسای مسیحی به دلیل شباهت بسیار زیاد آن با آنچه که در قرآن درخصوص این مسأله آمده، آن را مخفی کرده است.

همچنین در این نسخه از انجیل که با عقایداسلام همخوانی دارد، حضرت مسیح بعنوان یک انسان وصف شده؛ و نه خدایی که پرستش می شود.

اين ماجرا كه ذهن رهبرى واتيكان را نيز به خود مشغول كرده است، صحت ادعاى مسلمين را نشان مى دهد كه معتقدند بشارت ارسال رسول بعدى با ذكر نام از سوى مسيح به پيروانش داده شده است.

پاپ بنديكت شانزدهم رهبر كاتوليك هاى جهان دستور داده است كه موضوع اين كتاب پيگيرى و بررسى شود. آن طور كه روزنامه ى بريتانيايى ديلى تلگراف نوشته است كتاب مذكور 12 سال از انظار مخفى شده بود.

گوناى وزير فرهنگ و جهانگردى تركيه در اين باره گفته است: ارزش كتاب 22 ميليون دلار برآورد مى شود. زيرا نبوت پيامبر اسلام را پيش بينى كرده است. كليسا عمداً در سالهاى اخير آن را از ديده ها پنهان كرده است. زيرا مطلبى كه در آن آمده، تشابه عجيبى با آنچه كه در قرآن مجيد ذكر شده است دارد.

گفتنى است كه بنا بر اعتقاد مسلمين حضرت مسيح (ع) بشرى است كه نبايد در مفهوم "پدر، پسر وروح القدس" پرستيده شود. او به صليب كشيده نشده است و ظهور حضرت محمد (ص) را پيشگويى كرده و بشارت داده است.

حال اين نسخه از انجيل با عقيده ى مسلمانان تطابق دارد. زيرا در آن آمده است كه يك كاهن از مسيح مى پرسد: چه كسى بجاى تو مى آيد. و مسيح پاسخ می دهد: محمد نام مبارك اوست.

گوناى گفته است: واتيكان رسماً تقاضاى بررسى كتاب را داده است. اين كتاب هم اكنون در اختيار دولت تركيه است. در سال 2000 در نواحى نزديك به درياى مديترانه وجود داشته، در حفارى ها ديده شده و ظاهراً توسط يك باند قاچاق آثار باستانى به سرقت رفته و طى 12 سال گذشته ناپديد شده بود.

قرآن كريم در آيه 6 سوره الصف مى فرمايد: ((وَإِذْ قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُم مُّصَدِّقاً لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْتِي مِن بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَيِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ)). "پس آنگاه عيسى بن مريم گفت اى بنى اسرائيل، من فرستاده ى خدا به سوى شمايم. آنچه از تورات پيش روى من است را تصديق مى كنم و به آمدن رسول بعد از خويش كه نامش احمد است بشارت مى دهم. اما وقتى با نشانه هاى آشكار آمد گفتند اين يك جادوى آشكار است".

كشيش احسان اوزبك به روزنامه ى تركى "زمان" در همين زمينه گفت: "اين نسخه از انجيل به يكى از پيروان سنت برنابا برمى گردد. زيرا در قرن پنجم يا ششم ميلادى نوشته شده است. برناتا در قرن اول ميلادى زيسته و يكى از فرستادگان عيسى مسيح (ع) بوده است".

عمر فاروق هرمان استاد الهيات و متافيزيك در مورد كتاب مذكور گفت: "بررسي علمى كتاببه ما كمك خواهد كرد كه عمر آن را دريابيم و بفهميم كه آيا توسط خود برنابا نوشته شده است يا يكى از پيروان او".

يادآور مى شود كه يك نسخه از كتاب مقدس كه به زبان سريانى نوشته شده است و به حضرت مسيح نسبت داده مى شود، با ارزش حدود 2.4 ميليون دولار، در تمايشگاه انسان شناسى آنكارا به نمايش گذاشته خواهد شد.

دولت آنكارا از چنين آثارى در موزه ها به شدت محافظت مى كند و آنها را از سرچشمه هاى مهم تمدن بشرى مى داند.

در نسخه ى بجاى مانده كه از پوست تهيه شده است، گزيده هايى از كتاب مقدس با آب طلا نوشته شده است. اوراق پوستى كتاب را بندهاى مخصوصى به هم پيوند مى دهد.

منابع:

العربيه فارسي

اطلاع رساني افغانستان

شكسپير: هميشه به كسي فكر كن كه تو رو دوست دارد، نه كسي كه تو دوستش داري**
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدیه ر م ، ElaHe_0098 ، ALI REZA J ، Son of anarchy ، ~~SARA:HIVA~~ ، fadimeh ، ʜɪᴅᴅᴇɴ ، ستاره مشرق زمین ، ℜ. mti ، Amir-al ، mohsenniceboy ، ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، Mr.Unnamed ، Ranger*
آگهی
ب اسلامم افتخار میکنم.:cool::cool::cool::cool:HeartHeartHeartHeart

آپدیت شد. ورژن10 (آذر 93):
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=174411&page=8
پاسخ
نکه این واقعا انجیل اصلی باشه!!!!!!!!!!!!!
البته هنوز دراخبار ها من چنین خبری رو نشنیدم
پاسخ
هه اینارو همه مسلمونا نوشتن این انجیل هر چقدم قدیمی باشه نوشتع یه مسلمون در زمان گذشتس.گول نخورین
Heart بعضی  ها را باید در جوب شست تا لجن ها هم خوشحال شوند ک کثیف تر از خودشان هم هستHeart
سپاس لطفاااا
پاسخ
 سپاس شده توسط Mr.Unnamed
(15-07-2015، 12:09)panizaa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هه اینارو همه مسلمونا نوشتن این انجیل هر چقدم قدیمی باشه نوشتع یه مسلمون در زمان گذشتس.گول نخورین

25r3025r3025r30
1. عزیزم مسلمونا انقد بیکار نیستن ک همچین کاری کنن!اونم در زمان های قدیم!
2. عزیزم اون چیزی ک حقه حقه. حالا شما هرچی میخای بگو.
3. عزیزم اسلام حقانیتش ثابت شدس!خیال شما راحت!
توضیح: انجیل بعد از حضرت عیسی نوشته شده! انجیل رو حواریون طبق چیزایی ک از حضرت عیسی یادشون میومد نوشتن.
همین الان 4تا انجیل وجود داره ک با هم تفاوت دارن!
بنظرتون اینا نمیگه دین مسیحیت دیگه ب انحراف کشیده شده؟؟؟
مسلمونا اگه میخاستن همچین کاری کنن،اصن اسم حضرت عیسی تو قرآن نمیومد و انقد تو اسلام بش احترام نمیذاشتن! تو قرآن ی سوره هست ب اسم مریم! اگه قرار بود مسلمونا بخان همچین کارایی بکنن خب اصن از همون اول میگفتن حضرت عیسی الهی نبوده!
اما تو قرآن درمورد حضرت عیسی خیلی باادب حرف زده شده چون پیامبر خدا بوده!
این نظر شخصیه منه اما از نظر من مسلمونا ب حضرت عیسی ب یشتر احترام میذارن تا خود مسیحیا! داستانایی ک درمورد این پیامبر میگن اونا اصلن جالب نیست!
اگه بخاین،میتونم باتون بحث کنم!

لطفا کامل بخونید!

اینا آخرین حرفاییه ک از زبون خود عرفان تو این سایت میشنوید!

من نمیتونم جایی باشم ک حتی نمیتونم عقایدمو بیان کنم.
ک حرفایی ک جوابی براشون ندارن،پاک میکنن.
ک حرفاشونو زدن،راه رو برا جواب دادن قطع میکنن!
ایناعدالت علی هستش!ن امام علی.یکی دیگه...

دنیای آقایونی ک تو اینجور جاها نمیذارن ما حرفمونو بزنیم،خیلی کوچیکه.هه!

خوش باشید.
تا میتونید از دنیاتون لذت میبرید مذهبی نما ها. منتظر آخرتتون باشید اما!

تو فلش دیگه سعی میکنم وارد بحثا نشم.
میذارم هرچقد دوس دارید، ب اسم اسلام،مردم رو چپاول کنید. سرم تو کار خودمه دیگه.برا خودم زندگی میکنم ن ی مشت بت پرست.

من ب خودم افتخار میکنم ک اگه مذهبی نبودم،اما هیچوقت مذهبو خراب نکردم!
ب خودم افتخار میکنم ک هیچوقت برا اینکه ظاهرم خوب باشه و بگم مذهبیم،عکس مذهبی نذاشتم آواتارم.چیزی ک دوست داشتم،گذاشتم.
هیچوقت تو امضا و بیوم شعار ندادم.
اما هروقت تونستم حرفایی ک فک میکردم واقعیت دارن،گفتم.

بازم ب این نتیجه رسیدم ک باید یادآوری کنم ک:
من فقط 12تا امام و 14تا معصوم دارم!

دیگه فقط برا دوستام میام.
دوستون دارم
برام دعا کنید.

در انتظار پایانی سهمگین و با افتخار از جنس مرگ!

امضا: عرفان!

كشف يك انجيل 1500 ساله كه حقانيت دين اسلام را ثابت مي‌كند 1

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Exclamation علت حرام بودن ازدواج موقت در میان اهل سنت در اسلام
Book علت حلال بودن شرط بندی بر روی مسابقات اسب سواری در اسلام
Star __کتابی جنجالی درباره واپسین روزهای زندگی پیامبر اسلام
  معجزات اسلام!
  از نظر اسلام قتل انسان بی گناه چه جایگاه و مجازاتی دارد ؟
Lightbulb @آيا حكم مرتد از اسلام كشتن است ؟
  فلسفه حجاب زن‏ان در اسلام چیست؟
  اهمیت صله رحم و آثار مادی ومعنوی آن در آموزه های دین اسلام
  برده داری در قرآن و اسلام
  شیعه چگونه می تواند ثابت کند که فرزند امام حسن عسکری (ع) متولد شده است؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان