امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دوست دارم در ايران از فوتبال خداحافظي كنم+ برزيل قهرمان جام جهاني اسـت

سال نوي ميلادي و همچنين حضور لوسيانو پريرا در صدر جدول گلزنان سوژه خوبي بود تا سراغ اين بازيكن برزيلي برويم. بازيكني كه در خوزستان محبوبيت خاصي پيدا كرده و در هر بازي با فريادهاي «شيمبا، شيمبا» تشويق مي‌شود. پريرا كه سال نوي ميلادي را در ايران و در كنار خانواده‌اش جشن مي‌گيرد، از سالي كه گذشت و آرزوهايش براي سال آينده صحبت مي‌كند. البته برگزاري جام جهاني در برزيل و همچنين حضور ايران در اين رقابت‌ها هم از ديگر سوژه‌هايي است كه پريرا به آن مي‌پردازد. این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

قبل از هر چيز مي‌خواهيم سال نو را تبريك بگوييم و اينكه سال گذشته برايتان چطور بود؟
ممنونم. براي من سال خوبي بود چون به هدفمان در تيم رسيديم و توانستيم جزو تيم‌هاي بالاي جدول باشيم و آسيايي شويم.
براي سال جديد چه آرزوهايي داري؟
اميدوارم امسال هم به هدف‌هايي كه باشگاه دارد برسيم و قهرمان شويم.
مهم‌ترين آرزويتان براي سال جديد فوتبالي است؟!
خب، اگر ما قهرمان شويم در زندگي‌ام هم تاثير مثبتي مي‌گذارد و به بقيه آرزوهاي شخصي‌ام هم مي‌رسم.
نمي‌خواستي آرزو كني تيم كشورتان در جام جهاني كه ميزبان است قهرمان شود؟
چون جام جهاني در كشور خودمان است مي‌توانيم راحت قهرمان شويم.
يعني از الان برزيل را قهرمان جام جهاني مي‌دانيد؟
هم اميدوارم و هم باور دارم كه برزيل قهرمان جام جهاني مي‌شود چون هم تيم خوبي داريم و هم مربي خوبي در كنار تيم است. پس ديگر مشكلي براي قهرماني نداريم چون حمايت تماشاگران را هم داريم.
فكر مي‌كني جام جهاني چقدر مي‌تواند به كشورتان كمك كند؟
به‌خاطر اينكه كشورهاي جديدي به برزيل مي‌آيند اتفاق خوبي است چون كشورمان بيشتر شناخته مي‌شود و اين خوب است. در كنار آن، چون براي مردم شغل ايجاد مي‌شود هم تا حدود زيادي مشكلات مردم حل مي‌شود كه كلا اين اتفاق را خوب مي‌دانيم. به خاطر همين هم فكر مي‌كنم در كنار اين اتفاقات خوب، يك اتفاق بهتر مي‌افتد و آن هم قهرماني تيم ملي كشورمان است كه باعث مي‌شود مردم خوشحال‌تر شوند.
با توجه به شناختي كه نسبت به فوتبال ايران داري، فكر مي‌كني تيم ايران بتواند در جام جهاني موفق باشد؟
در 2 سالي كه در ايران هستم مي‌بينم كه بازيكنان خوبي داريد. با اين بازيكناني كه من ديدم فكر مي‌كنم بتوانيد در جام جهاني موفق باشيد. در كنار آن، من هم آرزو مي‌كنم در جام جهاني موفق باشيد چون مردم ايران واقعا خوب و مهربان هستند.
قبل از اينكه به ايران بيايي چه تفكري نسبت به ايران داشتي و آيا اين مساله فرق كرده يا نه؟
بله، خب من قبل از اينكه به اينجا بيايم شناخت زيادي از ايران نداشتم اما الان خيلي خوشحالم كه اينجا هستم و حتي وقتي دوستانم از اينجا مي‌پرسند مي‌گويم اگر مي‌توانند بيايند ايران بازي كنند چون مردم اينجا هم ميهمان‌نواز هستند و همه اينكه واقعا به ما لطف دارند. من حتي اگر بتوانم مي‌خواهم در ايران فوتبال را تمام و خداحافظي كنم.
به خاطر اينكه در خوزستان خيلي‌ها نام كشورت را صدا مي‌زنند و مي‌گويند خوزستان برزيلته؟
نه فقط به خاطر خوزستان. من در هر جاي ايران كه رفتم مردم با من خوشرفتار بودند و كلا كشورتان را دوست دارم چون مردم خوبي دارد اما چون فوتبالم را از فولاد شروع كردم اينجا را بيشتر دوست دارم و شايد هم در فولاد از فوتبال خداحافظي كنم اما اگر اينجا هم نشد مطمئنا در ايران اين كار را خواهم كرد.
امسال هم كه داري به آقاي گلي نزديك مي‌شوي...
اولين هدف من هدف باشگاه است. الان هم هدف باشگاه اين است كه جزو تيم‌هاي بالاي جدول بمانيم و سهميه بگيريم. به جز آن، تلاش مي‌كنيم در ليگ قهرمانان آسيا هم موفق باشيم اما با اين حال تلاش مي‌كنم در نوك حمله خوب كار كنم و گل‌هاي مهمي بزنم تا تيمم موفق باشد.
تا چندي پيش از قهرماني صحبت مي‌كرديد اما انگار الان نظرتان عوض شده و فقط به دنبال سهميه هستيد!
ما شانس قهرمان شدن داريم و به قهرماني هم فكر مي‌كنيم. اتفاقا ما داريم براي رسيدن به قهرماني مي‌جنگيم اما قبل از آن، گرفتن سهميه هم براي‌مان اهميت زيادي دارد.
به خاطر بازي‌هاي اخير پرسپوليس نااميد شديد يا اينكه دليل ديگري وجود دارد؟
فاصله ما با پرسپوليس حالا 1 امتياز است و كار سختي نداريم. ما يك بازي رو در رو در اهواز داريم كه اهميت زيادي برايمان دارد. اگر آنها را ببریم مدعی اول خواهیم بود .
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  واکنش آذری جهرمی به آیتم جنجالی فوتبال برتر
  فیورنتینا 1-3 اینتر: قهرمان به صدر رفت
Information محرومیت بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی از فوتبال
  تکرار ماجرای فصل گذشته بیرانوند در تیم فوتبال آنتورپ
  فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC
  استقلال، معدن دو گله‌های دوست داشتنی
  فوری: شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس تایید شد! شایعه نیست
  شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس؟
  شما بگویید: قهرمان UCL 2021 کدام است؟
  درخواست نویسندگی در بخش فوتبال و سایر ورزش ها و زیرشاخه ها

پرش به انجمن: