امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آزادی اندیشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آزادی اندیشه 1
فردریک کبیر، که از سال ۱۷۴۰ تا ۱۷۸۶ بر کشور آلمان حکومت می کرد معتقد به آزادی اندیشه بود و رشد فکری مردم را در گرو آن می دانست.
او یک روز سوار بر اسب با همراهانش از یکی از خیابان های برلین می گذشت، گروهی از مخالفان اعلامیه تند و تیزی علیه او بر دیوار چسبانده بودند.
فردریک آن را به دقت خواند و گفت: “بی انصافها چقدر اعلامیه را بالا چسبانده اند ما که سوار اسب هستیم آن را به راحتی خواندیم ولی افراد پیاده برای خواندنش به زحمت می افتند. آن را بکنید و پایین تر بچسبانید تا راحت تر خوانده شود”.
یکی از همراهان با حیرت گفت: “اما این اعلامیه بر ضد شما و اساس امپراتوری است”.
فردریک با خنده پاسخ داد: “اگر حکومت ما واقعا به مردم ظلم کرده و آنقدر بی ثبات است که با یک اعلامیه چند خطی ساقط شود همان بهتر که زودتر برود و حکومت بهتری جای آن را بگیرد، اما اگر حکومت ما بر اساس قانون و نیک خواهی و عدالت اجتماعی و آزادی بیان و قلم است مسلم بدانید آنقدر ثبات و استحکام دارد که با یک اعلامیه از پا نیفتد.
پاسخ
 سپاس شده توسط aCrimoniouSs ، 1939 ، ☭Nicola☭ ، FARID.SHOMPET ، ps3000
آگهی
درسته که متن کوتاهی هست ولی معنی ای در اون گنجانده شده که خودش به تنهایی می تونه چند جلد کتاب باشه.
به همین دلیل هست که من دوستدار دموکراسی هستم.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ali7500
فردریک کبیر واقعا آدم باجنبه ای بود!!!!!
ولی پادشاهی کافر بود(اون خدارو قبول نداشت).
ولی من شخصا با دموکراسی مخالم زیرا افراد بی سواد وبی تجربه در اون هم نقش دارند وامکان اشتباهشون در انتخاب شخص زیاده.
دموکراسی در حد کم ومحدودی خوبه.
ولی اگه زیاد بشه اقتدارحاکم,قدرتش وحکومتش رو به چالش می طلبه.حتی میزان کمش نیز این قدرت رو داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
"دختر و افسر مرزی"

آزادی اندیشه 1
((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط ali7500
نیکلا جان در هر کشوری دموکراسی حدی داره. برای نمونه من دموکراسی ترکیه رو خیلی قبول دارم که یک مرز و حدی براش گذاشتن ولی در کل از دید من دموکراسی خوبه و به پیشرفت یک کشور شتاب میده. دموکراسی باعث رشد اندیشه های نو میشه و سیاست یک جامعه رو از حالت راکت در میاره.

نقل قول: ولی من شخصا با دموکراسی مخالم زیرا افراد بی سواد وبی تجربه در اون هم نقش دارند [i]وامکان اشتباهشون در انتخاب شخص زیاده
اگر یک دولت به رشد دانش مردمش کمک کنه مردم هیچگاه اشتباه نمی کنن
برای مردم مهم نیست که چند نفر چی بگن. مهم این هست که خودشون اندیشه می کنن چه راهی مناسب تر هست

پاسخ
 سپاس شده توسط ☭Nicola☭
نقل قول: اگر یک دولت به رشد دانش مردمش کمک کنه مردم هیچگاه اشتباه نمی کنن
درسته ولی100 درصد مردم امکان نداره که با سواد بشن.هیچ دولتی این کار رو نتونسته بکنه.
حداقل 5 درصد افراد بیسواد کم ترین میزانش است وخودت می دونی توی دموکراسی ورای گیری حتی یک رای سرنوشت ساز است.

نقل قول: مهم این هست که خودشون اندیشه می کنن چه راهی مناسب تر هست
ولی امکان داره نظرشون اشکال داشته باشه.انسان جایز الخطا است.
بنابراین همیشه مجلس یا افرادی هستند که صلاحیت فرد رو تایید می کنند.
درتمام کشور ها این وجود داره.
اما باید تشخیص صلاحیت بیش تر اهمیت داده بشه
وگرنه در صورت اشتباه نادرست افرادی که انتخاب می شن ممکنه افرادی نادرستی از آب دربیان مثل بنی صدردر کشور خودمون.یا نیکسون با قضیه واترگیت و...
پس انتخاب وایجاد نظر برای همه نمی تونه درست باشه.

هدف انتخابی فردی شایسته است
به نظرم اگر قرار باشه فردی شایسته انتخاب بشه باید نمایندگانی شایسته باشند که اورا انتخاب کنند
تابهترین فرد رو انتخاب کنند.
"دختر و افسر مرزی"

آزادی اندیشه 1
((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
نقل قول: ولی امکان داره نظرشون اشکال داشته باشه.انسان جایز الخطا است.
بنابراین همیشه مجلس یا افرادی هستند که صلاحیت فرد رو تایید می کنند.
درتمام کشور ها این وجود داره.
اما باید تشخیص صلاحیت بیش تر اهمیت داده بشه
وگرنه در صورت اشتباه نادرست افرادی که انتخاب می شن ممکنه افرادی نادرستی از آب دربیان مثل بنی صدردر کشور خودمون.یا نیکسون با قضیه واترگیت و...
پس انتخاب وایجاد نظر برای همه نمی تونه درست باشه.

هدف انتخابی فردی شایسته است
به نظرم اگر قرار باشه فردی شایسته انتخاب بشه باید نمایندگانی شایسته باشند که اورا انتخاب کنند
تابهترین فرد رو انتخاب کنند.
خوب منم همین ها رو میگم . این تشخیص صلاحیت خودش می تونه یک کنترل باشه که هر کسی دیدگاهش رو نده ولی باید این تایید صلاحیت و تشخیصش جوری باشه که دیکتاتوری نباشه و بیشتر مردم بتونن دیدگاهشون رو بدن. برای نمونه در کشور هایی بحثش بوده که زیر دیپلم ها رای نتونن بدن که چیز جالبی هست.

پاسخ
 سپاس شده توسط ☭Nicola☭
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  درباره آرا و اندیشه‌های نیکلاس لومان ::
  تکنولوژی؛ آزادی یا اجبار
  آزادی بیـان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان