امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

استفاده از کلمه فست فود ممنوع شد! کلمات پیشنهادی برای فست فود! (طنز)

استفاده از کلمه فست فود ممنوع شد! کلمات پیشنهادی برای فست فود! (طنز)

خوشحالیم كه لااقل وزارت ارشاد در حوزه خودش اقدام به ممنوع كردن فست فود كرد.از قول مدیركل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اطلاع پیدا كردیم كه به منظور صیانت از زبان وا دب فارسی و ممنوعیت به كارگیری اسامی‌و عناوین بیگانه در تابلوها،از امروز توسط واحدهای صنفی و « فست فود » خصوصا اغذیه فروشی ها ممنوع است و با كسانی كه تمكین نكنند، برخورد شدیداللحن به عمل خواهد آمد. چرا كه به عمل كار برآید، به سخنرانی نیست.

واژه‌های جایگزین: واژگان پیشنهادی برای فست فود به ترتیب اولویت استفاده اعلام می‌داریم.

1 هست فوت: این هر دو كلمه كاملاً فارسی سره بوده و از نظر وزن و آهنگ نیز با فست فود قرابت بیشتری دارد.هست فوت، یعنی تا فوت كنی، غذا روی میزت هست.سرعت تهیه هست فوت می‌تواند با تعداد فوت ها درجه بندی شود. یك فوت، دو فوت، سه فوت،......و الی آخر.

2 سریع السیر: چون سرعت تهیه غذاهای فست فودی بیشتر و تندتر از امثال دیزی و كله پاچه و سایر غذاهای سنتی است؛ اطلاق عبارت سریع السیر به این گونه غذایا(!) می‌تواند رساننده معنا و منظور باشد. وزارت راه، قطارهای شركت رجاء را همین طوری تقسیم بندی كرده است.

3 بخر و بخور: در حوزه البسه، به پاره ای لباسها كه می‌گویند. عین « بشور وبپوش » اتونمی‌خواهند،ا صطلاحاً همین عبارت را می‌توان در مورد غذاهای فست فودی به كار برد. بسیاری از فست فودی‌ها را همانجا سرپایی می‌خورند، یك نوشابه گازدار هم روش.

4 راحت الحلقوم: اگرچه این اصطلاح از بیخ عربی است، اما باز بهتر از یك اصطلاح بیگانه است. با فرهنگ و زبان محاوره‌ای ما هم بیگانه نیست. به خیلی چیزها می‌گوییم راحت الحلقوم. مثل پول بیت المال كه بعضی مفسدان اقتصادی، براحتی هلواز گلو می‌دهند پایین. بدون آن كه صدای قورت دادنشان را بشنوید.

5 سریعانه: وقتی كه به كامپیوتر،رایانه گفته میشود و به سوبسید یارانه و به ترمینال، پایانه و... همه جا هم بحمدالله این اسامی و عبارات جا افتاده وامروز اگر كسی بگوید كامپیوتر،همه به او میخندند؛ پیشنهاد میشود كه به عوض فست فو د گفته شود ببینیم چی میشود.

6 غذا قورتكی: چون غذاهای فست فودی را سریع قورت میدهند و هم تهیه آن راحت تر و مواد آن آماده تر است و هم هیچ خاصیتی ندارد، جز چاق كردن آدم‌ها؛ فلذا اصطلاح غذاقورتكی نیز پیشنهاد آخر ماست.عین كش لقمه خدابیامرز كه به جای پیتزا توسط فرهنگستان زبان فارسی اختراع شد و چقدر هم رایج شد!

اگر مدیر بودم یکی از شرایط ثبت نام و عشق میگذاشتم،
اگر دبیر ریاضی بودم عشق را با عشق جمع میکردم،
اگر معمار بودم قصری از عشق میساختم،
اگر سارق بودم فقط عشق را میدزدیدم،
اگر بیمار بودم فقط شربت عشق مینوشیدم،
اگر درجه دار بودم فقط به عشق سلام میدادم،
اگر خلبان بودم در آسمان عشق پرواز میکردم،
اگر دبیر ورزش بودم به بچه ها میگفتم با عشق نرمش کنید،
اگر خواننده بودم فقط از عشق میخواندم،
و اگر...

پاسخ
 سپاس شده توسط Hamidreza jefri HHH ، Tina.t.t ، niloofar kh ، sajede ، raha8919 ، txxt ، Mehrzad Zzz ، i think just about you ، saraaslani ، نانا☀2012 ، ÐeaÐ GiЯl ، 2012azin ، mehrasa2012 ، aCrimoniouSs ، sorena800 ، Magical Girl ، ..WonDerfull.. ، houman ، Apathetic ، arooos ، LOVE KING ، ^BaR○○n^ ، سایه 72 ، NASIM.BH ، Azarbayjanliam ، ♕ρяιηcєѕѕღsαяαh♕ ، hoosin2004 ، پيشي ي ملوس ، ᘐᗝᖇᘐᓰﬡ ، bi kas ، joun cena ، درنا عسل ، امل ، NiMa2021 ، fatiiiiiii ، Ali MuSiC ، سایه2 ، کیاندخت ، Mσηѕтєя Gιяℓ ، fatima1378 ، ^Aytin^ ، Artmis2000 ، aliasghar207 ، *Armila* ، D-:
آگهی
Smile
حال داد
(این اکانت ساخته ی زمان کودکی بنده هست و فقط جهت مرور خاطرات امضا و بایو و آواتار عوض نشده پس لطفا قضاوت نکنید♥)

خداوند زمین را آفرید و گفت :
به به چه زیباست سپس مرد را آفرید و گفت : جانمی این دیگه آخرشه
و بعد هم زن را آفرید و با کمی اخم گفت : اشکالی نداره آرایش میکنه 
پاسخ
 سپاس شده توسط arooos
عذر می خوام اما اگه وزارت ارشاد به فکر صیانت از زبان وا دب فارسی بود که یه فکری به حال این همه اسامی عربی می کرد.

می تونم به جرات بگم که حدود 70% یا بیشتر اسماییی که ما چه برای آدم ها داریم چه سازمان و مغازه ها خودش عربیه. مگه این زبان بیگانه نیست؟؟؟ خود سریع السیر سر تا پا عربیه.
پاسخ
 سپاس شده توسط arooos ، Hanie* ، ^Aytin^
مرسیBig Grin
حکایت ما آدم ها …
حکایت کفشاییه که …
اگه جفت نباشند …
هر کدومشون …
هر چقدر شیک باشند …
هر چقدر هم نو باشند
تا همیشه …
لنگه به لنگه اند …
کاش …
خدا وقتی آدم ها رو می آفرید …
جفت هر کس رو باهاش می آفرید …
تا این همه آدمای لنگه به لنگه زیر این سقف ها …
به اجبار، خودشون رو جفت نشون نمی دادند…

پاسخ
 سپاس شده توسط arooos
Undecided مرسىHeartBig Grin
مـَسـيـرُ
مـيـشـهـ
سـاخـت از
رو
هَـدَفـ
پاسخ
 سپاس شده توسط arooos
اطلاعات خوبی بود میسیHeart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استفاده از کلمه فست فود ممنوع شد! کلمات پیشنهادی برای فست فود! (طنز) 1

سپاس نشه فراموش کوچولوHeart

پاسخ
 سپاس شده توسط arooos
آگهی
ای لایکHeart
سخت است میان هق هق شبانه ات نفس کم بیاوری
واو به عشق جدیدش بگوید نفس!!!!!!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط arooos
که چی..بریم ساندویچی بگیم یه بخور بخور بده؟یا یه راحت الحلقوم میخوام؟! یا منوی سریعانه میشه بدین...Dodgy
استفاده از کلمه فست فود ممنوع شد! کلمات پیشنهادی برای فست فود! (طنز) 1
پاسخ
خیلی باحال بود ممنون
قدر وقت گر نشناسد دل و کاری نکند بس خجالت که ازاین حاصل ایام برد
پاسخ
دمت گرم ...
♥♥♥امضا واسه همه عاشقای دنیا♥♥♥
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ورود ترسوها ممنوع
  ورود افراد زیر 16 سال اکیدا ممنوع!
  آموزش زبان انگلیسی:کلمات انگلیسی با پیشوند dis
  بازی با کلمات یک نقطه
  روز جهانی اموجی(emoji)و آداب استفاده از شکلک ها
  شعر استقلالی(ورود لنگیـــــــــــــا ممنوع)
Shocked طولانی ترین اسم جهان با 161 کلمه !
Shocked معنی واقعی کلمه ی داف
Heart ٭★دنیای دخملونه★٭ ورود پسر ها اکیدا ممنوع ∅
  متلک های امروزی ورود دخترا ممنوع مخصوص پسرا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان