امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عذابهای جهنمیان ومدت ماندن درجهنم

همه انسانهاروزی به بهشت میروند یعنی اگرشخصی وارد درجهنم شودبه اندازه ی اعمال گناه ومعصیتش عذاب خواهد دید وسپس ازجهنم آزادشده وبه بهشت واردمی شود شمادرهمین دنیا دقت کنید درزندانها افراد چگونه اند . عده ای چندماه درحبسندوعده ای هم تاآخر عمرشان وبعضیها هم همان اول یا اعدام می شوند یا آزاد می شوند حساب وکتاب پروردگار درجهنم هم به همین صورت است اما درمورد عذاب جهنم نبایدفکرکنیم مثل عذابهای دنیا هستند

یکی ازاشتباهات کسانی که گناه راسبک می شمارند این است که کیفیت عذاب درقیامت ومدت توقفشان درآتش را بادنیامقایسه می کنند وخیال می کنندآتش جهنم یعنی شعله کبریت ومدت توقف به اندازه سوختن وخاکسترشدن . وحال آنکه حقیقتی که در روایات ترسیم شده خارج از قکروخیال آنهاست

قرآن مجید درآیه 23 سوره نباء می فرماید = درآنجاچندحقب توقف خواهند داشت . هرگزدرآنجا قطره ای آب سردونوشیدنی پاک نیاشامند مگر آبی گرم وسوزان . دربین مفسرین درمقدارحقب اختلاف است . احقاب به معنی مدت طولانی وسالیان دراز وپی درپی است بی آنکه پایان یابد وهرزمانی که می گذرد زمان دیگری جایگزین آن می شود
هرحقب هشتادسال است وهرسال 360 روز وهر روزی هزار سال ودر جهنم هشتاد حقب توقف دارند

حقیقت عذاب ودردناکی جهنم دراین سرای قابل ادراک وتصورنیست وآنچه که درلابلای آیات وروایات ذکرشده ازباب تقریب به ذهن می باشد

عذاب جهنم دریک درجه نیست بلکه سوزندگی آتش درجات مختلفی دارد
امام صادق (ع) می فرمایند درجهنم آتشی هست که اهل آتش ازآن پناه می برند
ایشان می فرمایند ساده ترین عذاب روزقیامت عذاب شخصی است که کفشی از آتش درپای او کنند که مغزش دراثر کثرت گداختگی وحرارتش ذوب شود ودرجهنم فکرمیکند عذابش ازهمه بیشتر است وحال آنکه عذابش ازهمه سبکتر می باشد

اما باهمه این چیزها اگرچه همه گناهکاریم وفقط پیامبران معصومند خداوند بخشنده ومهربان بهترین نعمت را برای ما گذاشته که اگر توفیق استفاده ازآن راداشته باشیم خودرا ازهمه عذابهای جهنم دورکرده ایم وآن نعمت همان توبه است وما بندگان که ازگناه معصوم نمی توانیم باشیم چه خوب است اگر هر روز صبح وهرشب قبل ازخواب چندکلامی باخدای خودصحبت کنیم واز او بخاطر گناهانمان طلب بخشش کنیم و اطمینان داشته باشید که خداوند خودش را توبه پذیر معرفی کرده است پس هیچوقت خلافش را انجام نمی دهد واوبسیاربخشنده ومهربان است.

به امید اینکه همه شما وخودم توفیق توبه را داشته باشیم .
ممنونم ازشما. لیلی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عذابهای جهنمیان ومدت ماندن درجهنم  1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط ♥گل یخ ♥ ، benyamin ، Lordlas ، KOH ، سنیتا ، همنفس ، AmItiSe ، hero2012 ، Bahador1 ، بهار2 ، امیررضاجی ، atoosa033 ، love 2012 ، mahdi69 ، mohammad ali ، LIGHT ، ronesans ، سایه2 ، mohammad31
آگهی
مرسی پریا جونم .خیلی خوب بود یعنی 360 هزارسال توی جهنم هستند؟وای خدا . امیدوارم خدا توبه های منم قبول کنه . ازهمه میخوام برای من هم دعا کنن . ممنونم
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2 ، Bahador1
آره منم توبه میکنم به خدا ممنونم پریا خوب بود ولی من همش توبه میکنم بازم یادم میره دیگرانو اذیت میکنم و خیلی چیزای دیگه خدا خودش کمکم کنه . من نمیخوام برم جهنم cryingcryingcrying
:301: باشه پدرجان نصیحت بسه دیگه خسته شدم من درست بشونیستم:306:
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2
برخی از افراد باید ابدی در جهنم بمانند مثل شمر و... وجهنم برای اون افراد دردناک وپایان ناپذیره
"دختر و افسر مرزی"

((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط Deltang ، پریا2
خ.ب بود ولی جمله اول اشتباهه."همه انسان ها روزی به بهشت میروند"
یعنی کسی مثل یزید هم روزی به بهشت میره؟نه دیگه.
ساعتها زیر دوش به کاشی های حمام خیره می شوی ! غذایت را سرد می خوری ! ناهار ها نصفه شب ، صبحانه را شام ! لباسهایت دیگر به تو نمی آیند، همه را قیچی می زنی ! ساعتها به یک آهنگ تکراری گوش می کنی و هیچ وقت آهنگ را حفظ نمی شوی ! شبها علامت سوالهای فکرت را می شمری تا خوابت ببرد ! تنهائی از تو آدمی میسازد که دیگر شبیه آدم نیست ، روزهای من اینگونه و شبهایم اصلاً نمیگذرد . . .
پاسخ
 سپاس شده توسط ☭Nicola☭ ، پریا2
آره شما درست می گید البته من هم قبول ندارم افرادی مثل شمرویزید به بهشت بروندولی ماکه ازخواست و مصلحت خداخبرنداریمشایدیکروزخدای بخشنده ومهربان اونهاروهم بخشیدوفرستادشون بهشت البته بایک روح پاک کی می دونه/ ولی شایدهم تا ابد درجهنم باشند. خدابهترمی دونه...

پاسخ
 سپاس شده توسط هامان کبیر
آگهی
با این که همه از عذاب جهنم خبر دارن ولی بازم گناه میکننConfused
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2
همه نمیرن بهشت
اگر کسی گناهش نابخشودنی باشد هیچوقت رنگ بهشت رانمیبیند
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2
پنج نفر هستند که تا ابد در جهنم هستند.یکی شمر هست, اون دوتای دیگه عمر وعثمان هستندولی اون دوتای آخرو یادم رفته.
این حدیث از یکی از ائمه است.
"دختر و افسر مرزی"

((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2
(10-07-2012، 11:27)Nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پنج نفر هستند که تا ابد در جهنم هستند.یکی شمر هست, اون دوتای دیگه عمر وعثمان هستندولی اون دوتای آخرو یادم رفته.
این حدیث از یکی از ائمه است.
باید بگی از کدوم اما:یه تعداد اند که لعنت بر آنها فرستاده شده:قبیل،قاتل حضرت یحی،قیدار(قاتل شتر صالح(ع)))،ابن ملجم مرادی،یزید
منبع معلممون

(29-06-2012، 22:35)Deltang نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خ.ب بود ولی جمله اول اشتباهه."همه انسان ها روزی به بهشت میروند"
یعنی کسی مثل یزید هم روزی به بهشت میره؟نه دیگه.
خوب اگه یه روزی خدا بگه بنا به این دلایل یزید می ره بهشت یا اصلا دلم خواست یزید رو می برم بهشت چی

البته من می گم به نظرم خدا این کا رو نمی کنه چرا چون قبلا گفتم چراشو اما ما نباید این رو در نظر نگیریم که یکی اون بالاس که از ما بیشتر می دونه پسر مسجرتون رو نمی گم خدایی نکرده خدا رو می گم اون که انسان رو آفریده و به خاطر آفریده اش هم به خودش آفرین گفته همونی که توانا شنونده و......... از صفاتش هست رو می گم
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان
  علت مخفی ماندن قبر حضرت فاطمه زهرا (س) چیست؟
  پرسش بهشتیان - درباره علت جهنمی شدن - از جهنمیان
Rainbow فلسفه زنده ماندن ابليس تا پايان دنيا
Bug عذاب روحی جهنمیان !
Smile 8 عذاب روحی جهنمیان !
Heart دعایی برای در امان ماندن از شیطان
Heart 'چشم‌زخم' از خرافه تا واقعیت/ ۸ راهکار برای در امان‌ماندن از آن
  دلی برای ماندن، پایی برای رفتن
  وصف جهنم 1(غذای جهنمیان)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان