امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آبیار: با دفاع مقدس کاملا آشنا هستم/ زارعی: ادامه بازیگری برایم حساس است

به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خبرگزاری فارس از مشهد، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «شیار 143» عصر امروز با حضور نرگس آبیار (نویسنده و کارگردان)، محمد حسین قاسمی (تهیه کننده) و مریلا زارعی (بازیگر نقش الفت) در سالن عروسکی مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) برگزار شد.
*همه عناصر در اختیار ساخت فیلم «شیار 143»
نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «شیار 143» با بیان این که با موضوعات جنگ به واسطه حضور برادر و پدرش در دفاع مقدس کاملا آشنا بوده است؛ اظهار داشت: با این که من سال‌­ها قبل کتابی را در این‌باره نوشتم اما فیلمنامه «شیار 143» را به واسطه کسب اطلاعات و خاطرات افرادی که قبلا در جنگ بودند با خانواده‌­های شهدا نوشتم.
نرگس آبیار تصریح کرد: نکات اشتراک این فیلم با کتاب مورد نظر کم است زیرا نقش الفت در کنار عناصری قرار گرفت که بتواند یک موضوع تکراری را به واسطه نوع روایت داستان برای مخاطب به تصویر بکشد.
کارگردان فیلم سینمایی «اشیا از آنچه که شما می­‌بینید به شما نزدیک‌ترند» با اشاره به این مطلب که در روستاها می‌­توان آثار سینمایی بسیار خوبی را ساخت ادامه داد: مردم روستا در سخت­‌ترین شرایط به کارهای روزمره خود می­‌پردازند. ضمن آن که در روستایی که فیلم در آن روایت می‌­شد مردم کارهایی از جمله نمدبافی، قالی‌بافی، پخت نان و غیره انجام می‌­دادند که این امر ظرفیتی مناسب برای ساخت فیلم خصوصا تولید فیلم «شیار 143» بود.
وی در ادامه بیان کرد: همه عناصر موجود در این روستا باید در اختیار ساخت فیلم مورد نظر بکار می­‌رفت از این‌رو اگر ما به نماهای بیشتری از مکان­‌ها از جمله معدن می‌­پرداختیم قطعا از قصه الفت و مسیر مورد نظر در این فیلم دور می‌­شدیم.
به گفته این کارگردان جوان، تصاویر به اصطلاح کهنه فیلم «شیار 143» به علت باورپذیری آن برای مخاطب و روایت بهتر فیلم استفاده شده است.
آبیار با بیان این نکته که شخصیت­‌های این فیلم ما به ازای بیرونی در جامعه دارند؛ افزود: قطعا این موضوع باعث شده تا بیشتر مردم کشور با آن احساس همذات‌پنداری کنند.
وی ادامه داد: «شیار 143» منطقه­‌ای جنگی است که در این فیلم پیکر شهید مفقود الاثر در آنجا پیدا شد؛ از این رو نام فیلم را از این منطقه گرفتیم.
*سرمایه اصلی فیلم شیار 143 مردم هستند
در ادامه این جلسه محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم «شیار 143» نیز با بیان این که در تعدادی از آثار مستند با نرگس آبیار در گذشته همکاری داشته‌­ است، گفت: در ساخت این فیلم (که برگرفته از کتابی است که خود نرگس آبیار آن را نوشته است) سعی کردیم لحظات انتظار یک مادر را برای بازگشت فرزندش از جنگ به تصویر بکشیم که موضوع بسیار خاصی بود.
به گفته وی زمان اکران عمومی این فیلم مشخص نیست اما اکرانش در جشنواره فیلم فجر نشان داد که سرمایه اصلیش مردم هستند.
*الفت نقشی سخت و حساس
مریلا زارعی نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: الفت به لحاظ برخورداری از لهجه، زندگی در روستا، لحظات انتظار برای بازگشت فرزندش و غیره نقشی سخت و حساس بود و دیده شدن آن در جشنواره فیلم فجر، وظیفه و ادامه فعالیت در حرفه بازیگری را برایم بیشتر کرد.
به گفته وی، الفت از جنس دیگری بود و رسالت کار بازیگران را سخت‌تر کرد.
انتهای پیام/2202/ق40
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Heart بایدن: حاضر به حضور در دور دوم مناظره انتخاباتی با رییس جمهور هستم
Heart به موضع خود در حمایت از مسأله فلسطین ادامه می‌دهیم
Heart من به خاطر بایدن و اوباما اینجا هستم
Heart استاد دانشگاه شیکاگو: مخالف تحریم‌های واشنگتن علیه تهران هستم
Heart اظهارات دبیرکل ناتو درباره انگیزه اصلی این سازمان برای ادامه فعالیت
  با چند نمونه شغل عجیب دنیا آشنا شوید
  بیانیه نیروهای وابسته به آستان‌های مقدس عراق درخصوص جدایی‌شان از تشکیلات حشد شعبی
Heart ناآرامی‌ها در حومه پاریس همچنان ادامه دارند
Heart ریزش قیمت طلا ادامه دارد
  نامه نماینده شیراز به علی لاریجانی: با شرمساری احساس می کنم در قرنطینه اخلاقی هستم ت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان