امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ستاره‌های جام جهانی، جی‌جی بوفون، صخره‌ لاجوردی‌ها

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ستاره‌های جام جهانی، جی‌جی بوفون، صخره‌ لاجوردی‌ها 1

جان لوئیجی بوفون روز 28 ژانویه سال 1978 در کارارا و در یک خانواده ورزش‌دوست و ورزشکار به دنیا آمد. مادرش ماریا استلا در رشته پرتاب دیسک فعالیت می‌کرد و پدرش آدریانو وزنه‌بردار بود.

بوفون بهترین دروازه‌بان ایتالیا و یکی از بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال دنیاست. او در حال حاضر دروازه‌بان اول تیم یوونتوس و تیم ملی ایتالیا محسوب می‌شود. بوفون در سال 2001 از تیم پارما که از نوجوانی در آن بازی می‌کرد به تیم بزرگ و معتبر یوونتوس انتقال یافت. قیمت او در زمان این انتقال 32 میلیون پوند بود که بیشترین قیمت در میان دروازه‌بان‌های دنیاست. بوفون از برترین‌های تاریخ فوتبال محسوب می‌شود و تاکنون سه بار در سال‌های 2003، 2004 و 2006 عنوان بهترین دروازه‌بان دنیا را به دست آورده است.

دوران کودکی و خانواده

مادر بوفون ماریا استلا در رشته پرتاب دیسک فعالیت می‌کرد و پدرش آدریانو وزنه‌بردار بود. او دو خواهر به نام‌های ورونیکا و جوندالینا دارد که والیبالیست هستند و دایی‌اش آنجلو ماسوکو بسکتبالیست است. او با دروازه‌بان سابق ایتالیا و میلان که لورنزو بوفون نام داشت نیز نسبت فامیلی دارد. لورنزو پسرعموی پدربزرگ جان لوئیجی است.

فعالیت حرفه‌ای

بوفون در کودکی هافبک تیم بود. وقتی چهارده ساله شد یک روز به اجبار دروازه‌بان تیم شد زیرا در آن روز هر دو دروازه‌بان تیم مصدوم شده بودند و نمی‌توانستند در زمین بازی کنند. دو هفته بعد او دروازه‌بان اول تیمش بود. در سال 1995 وقتی هفده سال داشت با تیم مطرح پارما قرارداد بست و اولین بازی قهرمانی سری A خود را مقابل میلان انجام داد.

او مدتی بعد یکی از بهترین‌های پارما شد و اولین جام را در تیم ملی ایتالیا و در نوزده سالگی در دست گرفت. در آن زمان او در بازی پلی‌آف جام‌جهانی 1998 جانشین دروازه‌بان مصدوم تیم ملی کشورش جان‌لوکا پالیوکا شد و در مسکو برابر تیم روسیه بازی کرد. البته بوفون برای تیم ملی ایتالیا در آن جام‌جهانی انتخاب شده بود ولی حتی در یک مسابقه هم ظاهر نشد و در تمام بازی‌ها خود جان‌لوکا دروازه‌بان بود.

بوفون پس از پایان بازی‌های مقدماتی یورو 2000 در سال 2001 از پارما به یوونتوس رفت. قیمت او در این انتقال 32 میلیون پوند بود که تعجب همگان را برانگیخت زیرا با این‌که بوفون دروازه‌بان بسیار خوبی بود ولی تا آن زمان هیچ باشگاهی این مقدار پول را برای خرید یک دروازه‌بان هزینه نکرده بود. او در آن زمان در مصاحبه‌ای گفت:‌ این پول برای یک بازیکن خیلی زیاد است ولی احساس ناراحتی نمی‌کنم و به خاطر آن تحت فشار روحی نیستم.

پله، فوتبالیست سرشناس برزیلی به بوفون توجهی خاص دارد و او را یکی از 125 پدیده فوتبال زنده دنیا می‌داند.

بوفون با ایتالیا در چهار دوره جام‌جهانی٬ ۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ حاضر بوده و در سال ۲۰۰۶ با ایتالیا قهرمان جهان شد. او یورو ۲۰۰۰ را به دلیل شکستگی انگشت از دست داد. بوفون در یورو ۲۰۰۴ و یورو ۲۰۰۸ حاضر بوده است. او در یورو ۲۰۰۸ به دلیل مصدومیت فابیو کاناوارو، کاپیتان ایتالیا بود.

رسوایی تبانی

12 می‌ 2006 شایعه شد که بوفون به همراه آنتونیو کیمنتی، دروازه‌بان سابق یوونتوس و چند تن از بازیکنان دیگر به طور غیرقانونی روی بازی‌های سری A شرط‌بندی کرده‌اند. روز بعد بوفون به طور داوطلبانه به اداره پلیس تورین رفت تا از او بازجویی شود و بدین ترتیب می‌خواست این لکه ننگ را از روی نام خود پاک کند. او در این بازجویی‌ها اعتراف کرد که قبلا روی بازی‌ها شرط‌بندی می‌کرده ولی این کار را تنها تا اواخر سال 2005 یعنی زمانی که مقررات جدید شرط‌بندی بازیکنان را غیرقانونی کرد، انجام می‌داده است. او به شدت شرط‌بندی روی مسابقات فوتبال ایتالیا را انکار کرد. همه می‌ترسیدند که او به خاطر این رسوایی موقعیت خود را در جام‌جهانی 2006 به مخاطره انداخته باشد ولی در پانزدهم می سال 2006 نام او به عنوان دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا در لیست اسامی انتخاب‌شدگان به چشم می‌خورد.

بوفون می‌گوید: فکر می‌کنم از وقتی وارد سری B شده‌ام، جذابیتم بین مردم کمتر شده است چون وقت کمتری برای جلب توجه دارم. بدترین عادت من پرخوری است. سعی می‌کنم خودم را کنترل کنم چون هر چه باشد یک ورزشکارم ولی دلم می‌خواهد هفته‌ای یک‌بار پرخوری کنم.

کوتاه از بوفون

- تولد بوفون و جیمی کاراگر، بازیکن سابق لیورپول در یک روز است. این دو در بازی‌های یک چهارم نهایی قهرمانی یوفا 2005 در زمان بازی یوونتوس برابر لیورپول با یکدیگر ملاقات کردند و در همان روز بود که این موضوع را فهمیدند.

- انتقال او به یوونتوس ازاین جهت نیز جالب بود که مبلغ 25میلیون پوند به خاطر توانایی‌اش در دروازه‌بانی و هفت میلیون پوند به خاطر شخصیتش به او پرداخته شد!

- نام مستعار او سوپرمن است و 190 سانتیمتر قد و 78 کیلوگرم وزن دارد.

- فوتبالیست‌های مورد علاقه بوفون، توماس نکونو، دروازه‌بان کامرون و لوکا مارکه‌جیانی دروازه‌بان ایتالیا هستند.

- او به پازل و مرتب کردن آن علاقه زیادی دارد.

- بوفون به گفته خودش صادق، بی‌ریا و واقع‌بین است. او اشتباهاتش را می‌پذیرد و یک انسان واقعی است.

- وقتی برای نخستین بار در سری A بازی کرد قبل از شروع بازی برای عکس گرفتن در کنار بازیکنان هم‌تیمی‌اش نایستاد و به دنبال توپ دوید زیرا نمی‌دانست عکس گرفتن قبل از بازی یک کار رسمی است.

- در خانه دفترچه‌ای دارد که همه پنالتی‌های گل شده و دفع‌شده‌اش را در آن یادداشت می‌کند.

- او هنوز اولین پیراهن شماره 12 قرمز رنگ سری A و دستکش‌های دروازه‌بانی را که تافارل به او داد، نگه می‌دارد.

- دوست دارد قبل از کناره‌گیری از حرفه‌اش یک‌بار گل بزند یا از نقطه پنالتی یا به هر صورت دیگری.

- وقت‌شناس نیست و همیشه آخرین کسی است که سر تمرین می‌رسد.

ایتالیا در جام‌جهانی 2014 در گروه 4 با تیم‌های انگلیس، کاستاریکا و اروگوئه همگروه است.
ستاره‌های جام جهانی، جی‌جی بوفون، صخره‌ لاجوردی‌ها 1
پاسخ
آگهی
منم خیلی قبولش دارمHeart
◘بعضــــــــــیا نابـَــــــــن◘
♥تو فاز لاوَنــ♥
•مهم نیــــــــــ ـ ـــس باو بذا بِخوابَن..
بعضیــــــام مث ما شبـــا تنهـــــــــــایی○○
◘واسه خودشــــــــون میــــخونن لالایـــــــــی..
بعضیــــــام خوردن شکستــــ عشقی♥
نَدارن دیگه هیچ حســــــــــــــی و عشقیٍ!!
مَــــــــــــــــــــن ☻
یــــــــــــــــــــه آدم تــــــــــــــخس♠
بــــــــا
 یه عالمــــــــه بُغـــــــض
 منو♦هیشکی؛هیچی؛اینـــــجا آدمـ نَکَــــــــرد
 مــــــَن بَـــــدَم؛پس اصــــــن با من نگرد♣
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  27 ستاره در فهرست جدید تیم ملی
  هواداران رئال خواهان ماندن ستاره ژاپنی (عکس)
  واکنش آژاکس به شایعه علاقه میلان به ستاره صرب
  دومین شکست جوانان بسکتبال ایران در جام‌جهانی
  ستاره برزیلی بارسلونا راهی میلان می شود؟
  توهین تند ستاره پاریس به گواردیولا
  فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC
  خط‌کشی نیم متری روی پای ستاره پرسپولیس!
  سردار چگونه به ستاره لیگ روسیه تبدیل شد؟
  حذف ستاره‌های ایرانی از فهرست برترین بازیکنان آسیا!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان