امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مقایسه ی توان نظامی ایران واسرائیل

(25-03-2012، 2:09)shipar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
جناب p_boy22 عزیز
ولا به خدا من قصد کل کل ندارم یعنی وقتش رو ندارم فقط این پست رو در جواب حرفاتون میذارم تا بقیه دوستان قضاوت کنند و خواهش میکنم با دقت بخونین و بعد جواب بدین چون با اینکه وقت نداشتم تموم منابعی که تو این چند سال یه چیزایی ازش خوندم رو دوباره مرور کردم و توضیحاتم رو با ذکر منبع میذارم و از شما هم میخوام اگه جوابی دارید حتما با ذکر منبع معتبر بذارید.
شما در جواب من نوشتید سپاه نه ولی ارتش چرا:اگه منظورتون اینه که توان ارتش از قدرت نظامی آمریکا بیشتره باید بگم ارتش و سپاه با هم 1 صدم قدرت نظامی آمریکا رو ندارن و اینم مدرک
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نگاهی به توان نظامی آمریكا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آشنایی با قدرت نظامی ایران

شما میگید منبع داشتن حماقته!!! به نظر من اطلاعات نظامی رو حتما باید با ذکر منبع توضیح بدین و فقط منبع معتبر،دلیلش اینه که وقتی این همه جاسوس تو کشورها نمتونن اطلاعات دقیق نظامی یک کشور رو دربیارن دلیلی نداره شما بتونید حدس بزنید!
(آهان بااون تعدادهواپیماهای عصرحجر؟هواپیماهای بومیشون هنوزکابینش دیجیتالی نشده اونوقت تونیروی هوایی ازایران برتره؟؟؟؟؟)
میشه در این مورد بیشتر توضیح بدین که کدوم هواپیماشون مال عصر حجره و .... *با ذکر منبع*
بهتره این مقاله رو در مورد قدرت نظامی اسرائیل بخونید:
نگاهی به توان اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی
(آمریکاسفارش اف35های خودش رواز500تابه200تاکاهش دادوبه گفته ی حتی مقامات نظامی آمریکااف35یک شکست برای شرکت تولیدکننده وکاربراین هواپیمایعنی ایالات متحده بوده ودارن مازادشون رومیندازن به کشورهای دیگه)
میشه منبع این خبر رو بگید...
اطلاعات کامل در مورد F35 که یکی از پیشرفته ترین جنگنده های حال حاضر دنیاست و جزء جنگنده های نسل پنجم به حساب میاد :
آشنایی کامل با جنگنده F-35 Lightning II ،بخش اول
آشنایی کامل با جنگنده F-35 Lightning II ،بخش دوم
آشنایی کامل با جنگنده F-35 Lightning II ،بخش سوم

اسرائیل 3یا4زیردریایی داره
Shiparجان شمایک آمارمعتبربه مابدی ممنونت میشم
:
بله 3 تا داره ،سه زیردریایی فوق پیشرفته دلفین ساخت آلمان به نام های دلفین-لیویاتان-تکوماه(در این مورد مقاله بالا ،"نگاهی به توان اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی " رو بخونید مفصل توضیح داده.

اطلاعاتی که توپست اول دادین هم تقریبا تمومش اشتباهه ولی زیاد بود نتونستم همش رو جواب بدم.
جناب p_boy22 عزیز من قصد بی احترامی یا ناراحت کردنت رو ندارم ولی بهتره اطلاعات مهم مثل اطلاعات نظامی رو با ذکر دلیل و منبع بیاری و به نظر من برا اینکه خودمون رو قوی نشون بدیم اصلا نیازی نیست دشمن رو ضعیف تر جلوه بدیم و در مورد خودمون بیش از حد بزرگنمایی کنیم.

واقعیت اینه در صورت بروز جنگ احتمالی بین ایران و اسرائیل نیروی هوایی ایران با توجه به هواپیما هایی که استفاده میکنه که الان بهترینش F14 هستش که سالها پیش در نیروی هوایی آمریکا از رده خارج شده و با توجه به قدرت هوایی اسرائیل به دلیل داشتن پیشرفته ترین هواپیما های آمریکایی و اروپایی هیچ شانسی در مقابلشون نداره ولی قدرت ایران در پدافند هواییش هستش و همچنین موشک های بالستیک دور برد و میان برد مثل شهاب4 و 5 و 6 وفجر 3-قدر110 و سجیل که مستقیم میتونن از ایران اسرائیل رو هدف قرار بدن در مقابل نیروی زمینی و دریایی ایران به نسبت قوی هستش ...
درسته که در صورتی که آمریکا و اسرائیل به ایران حمله کنند میتونن تموم تاسیسات حیاتی و نظامی و غیر نظامی رو از بین ببرند و به طور قطع ایران تو همچی جنگ نابرابری شکست میخوره ولی در صورت بروز چنین جنگی اسرائیل به طور قطع نابود میشه چون در برد موشکهای ایران هست و آمریکا هم ضربات سختی میخوره و یکی دیگه از دلیلهایی که به ایران حمله نمیکنند هزیه های هنگفت جنگ وترس از اینه که شاید ایران سلاح هسته ای داشته باشه که در این صورت نیازی به برتری هوایی و زمینی و دریایی نیست و نتیجه جنگ رو نمیشه پیشبینی کرد.

اما در رده بندی ارتش های جهان آمریکا در رده اول ،اسرائیل پنجم و ایران در رده دوازدهم هستش...
جالبه بدونید آمریکا به تنهایی 48درصد بودجه نظامی دنیا رو به خودش اختصاص داده.

منابع معتبر ایرانی در این زمینه:
http://www.military.ir
http://www.arteash.mihanblog.com
http://black-army.mihanblog.com
و معتبرترین منبع خارجی
http://www.military.com
p_boy22 عزیز من هیچ ادعایی در زمینه داشتن اطلاعات نظامی و ... ندارم و مخلص همتون هستم فقط خواستم جواب حرفاتون رو داده باشم .
امیدوارم توضیحات هر چند ناقصم به درد دوستان بخوره
شرمنده که پرحرفی کردم.grou4xv

الان یه تاپیکی دیدم نوشته بودی مقایسه توان نظامی ایران و آمریکا! اون که دیگه واویلا بودBig Grin ترجیح میدم جواب ندمBig Grin ولی برادرانه نصیحتت میکنم*تو رو خدا از خودت آمار نده*

هنوزمقالتون روکامل نخوندم ولی کاملافهمیدم چی میگید
قربانی جنگ سردهمین
شمامنشی جاسوسایی که میدونی نمیتونن قدرت نظامی کشورهاروحدس بزنن؟
F14جدیدترین هواپیمای ایرانه؟؟؟؟خنده داره!!!ایران جنگنده های نسل چهارم وشایدهم پنجم تولیدمیکنه وشمامیگیدجدیدترینش یک جنگنده ی قدیمیه؟؟؟؟
ببخشیدولی نمیتونم حرف شماروباورکنم
چیزایی که برای شمااطلاعاته برای ماخاطرس تامکت توایران فقط برای گشت زنی واسکورت استفاده میشه وبیشتریک نماده تاجنگنده
آذرخش2که درساخت آن ازتامکت الگوگرفته شده بااین تفاوت که تقریباتمام تسلیحاتش بومیه
هواپیماهای بومی اسرائیل کفیرولاوی هستن بااینکه خودم میدونم توکابینش چه شکلیه ولی برای اینکه متوجه بشیداشتباه میکنید:
این عکس کابینش:

حداقل ماکپی کنیم ازیه هواپیمایی مثل رپتورکپی میکنیم نه فانتوم:

اینم کابین جدیدترین هواپیمای محصول صنایع دفاع اسرائیل کپی ازجاین10چینیه وفرقش بااون جنگنده اینه که کابینش دیجیتالی نیست وازنظرتسلیحاتی نصف اونهاهم نیست
http://img138.imageshack.us/img138/5116/f4e2020backseatyu5.jpg
اخبارتون منبعش همش آمریکاست وبررسی توان نظامی ایران که نوشتیدروخودم ازخفظم واین نکته توش قابل توجهه:بر اساس اطلاعات عنوان شده از سوی سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) و كنگره آمریكا
ازقدیم گفتن شاهدروباه دمشه

لطفاچیزی روازش طرفداری بکنیدکه منبعش خودتون باشید
چیزی که دارم به شمامیگم حاصل پنج سال تلاش وتحقیقه نه حاصل پنج دقیقه سرچ توگوگل
هواپیمای شفق الان باهواپیماهای پیشرفته ازجمله چنگدوجی20-رپتور-رافائل وتی50یاهمون سوخو50برکوت2رقابت میکنه ونه باهواپیماهایی مثل اف15وکفیروسفیرو....
هواپیماهای اسرائیل دربرابرنسل جدیدهواپیماهای ایرانی هیچ شانسی ندارن

درموردرده بندی منظورت سایت گلوبال فایرپاورهست؟ببخشیدقصدتوهین ندارم ولی خیلی ساده اید!اون سایت خصوصیه وحتی آمریکاهم میگه آمارشون نادرسته
اون سایت ترکیه روازایران قوی ترنشون داده کشوری که بااومدن اسم ایران رنگ مقاماتش سفیدمیشه این که دیگه انکارنشدنیه!!
زیردریایی های ایران اکثراچینی هستن وچین هم تابه امروزبرترین تولیدکننده ی زیردریایی های اتمی هست وخودتون بگید3زیردریایی دربرابراونهمه زیردریایی چه شانسی دارن؟

جالبه همتون مثل همدیگه هستیدتمسخرکارتونه ولی بدون چیزایی روکه میگم روازخودم نمیگم درسته منبعش خودم هستم ولی باهمین دوتاچشمام همشودیدم
به هرحال میل خودته تصورشماازقدرت ایران برام مهم نیست فقط برادرانه دارم بحث میکنم که گول نخوریدواینقدرساده نباشید
کشوری که ازایران میترسه روقدرتمندترازایران ندونید
درخت هرچی سرش پایین ترباشه بارش بیشتره
پیشنهادمیکنم اون تاپیک روحتمابخونی ودست ازغروروتمسخربرداری
قبول کن که قربانی جنگ نرم شدی

آمارهای دوستمون مال یک سایت خصوصی وکاملانامعتبره اینم آدرسش:
http://www.globalfirepower.com/
اگه میگفتی آمریکاقوی تره شایدمی شدباهات بحث کردوبه نتیجه رسیدولی اینکه اسرائیل ازایران قوی ترباشه بیشترشبیه به یک جوکه تاموضوعی برای بحث!!
میدونم که متوجه حرف هام نمیشی تاوقتی که تحقیقات بی طرفانه انجام بدی وباکمال میل حاظرم کمکت کنم
یک نکته راجع به جنگنده ی کفیربگم
این کابین فانتومه
شایدتوضیح بدم متوجه نشیدولی کسانی که سررشته ازهواپیمادارن اون کامپیوترکه توکفیرهست همون راداره که توفانتوم بالاراست هست وفانتوم یک سیستم کمک هدایت هواپیماداره که کفیرنداره حالاتوضیحش سخته ولی هدایت کفیرخیلی سخته ومانورپذیریش ازسوخو34هم کمتره درهمین حد!
یه کم واقع بینانه عمل کنیم:
آمریکاحاظره به خاطراسرائیل خودشوتودردسرحمله وریسک سلاح اتمی بندازه؟درحالی که کمترین منفعت روازاسرائیل میبره؟
شایدفرانسه بخواددخالت کنه که اونم شانسی جزدرنیروی هوایی درمقابل ایران نداره
نیروی دریایی آمریکادرکل شایدازایران قوی ترباشه ولی نمیتونه همزمان تمام ناوهاش روبه خلیج فارس بکشه چون احتمال نابودیشون خیلی زیاده چون اطراف تنگه ی هرمزپرازسامانه های دفاع زدکشتی وتوپخانه های سنگینه وحظورناوهواپیمابرآمریکادرخلیج فارس وناوهای فرانسوی وانگلیسی بیشتربرای ایران منفعته تادردسر
چون درصورت جنگ اون ناوهابرای حمله به نیروی دریایی ایران کافی نیست ونابودیشون درروزهای اول جنگ ضربه ی مالی ومهمترازاون روحی بزرگی به کشورهای غربی میزنه بعلاوه باتصویربرداری ازاونهاتوسط پهپادهای سپاه میشه ازاونهابرای ساخت ناوهواپیمابرایرانی الگوگرفت
منبعی که گذاشتیددربرگیرنده ی متن زیربودکه بایدخیلی بهش توجه بشه:
هرگز فراموشمان نشود که این مجموعه نظامی به ظاهر قدرتمند در برابر فقط چند صد رزمنده حزب الله لبنان به زانو در آمد . این ارتش حتی نتوانست تا عمق ۵ کیلومتری ( فاصله میدان آزادی تا انقلاب )خاک لبنان پیش روی کند و در همان روستاهای مرزی زمین گیر شد . رژیمی که حتی نمی تواند به ساحل رود لیطانی (که در بعضی نقاط فقط ۵ کیلوتر تا مرزهایش فاصله دارد) برسد چگونه ادعای حکومت نیل تا فرات را دارد !!!!! آری سید مقاومت به درستی فرمود که : به خدا سوگند اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است .

درموردبندبالاهم توضیح بدیدممنون میشم وهمچنین درموردقدرت آمریکامیشه به جنگ های زیراشاره کرد:
ویتنام-کوبا-ایران-چین-
عراق روهم که مازدیم نفله کردیم
آمریکاهم تقریباهرحمله ای کرده شکست خورده پس کوقدرت؟
درحالی که ایران درچنددهه ی اخیرپس ازحمله ی روس هادیگه شکست نظامی نداشته به جزیک موردجنگ دریایی نابرابرانه دوناوایرانی به صورت جداگانه دربرابر6ناو و4ناوشکن آمریکایی که منجربه غرق شدن 1ناوآمریکایی به اصطلاح پیشرفته شدوآمریکاازاون روزکه واسطه شدوجنگ روتموم کردفهمیدکه ایران رودست کم گرفته وازاون موقع حمله به ایران براش ریسک بزرگیه وگرنه ایران اززمان رضاشاه درهرجنگی که بوده پیروزشده
 سپاس شده توسط shipar ، .ali.

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پیام‌های داخل این موضوع
RE: مقایسه ی توان نظامی ایران واسرائیل - p_boy22 - 25-03-2012، 20:59

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  خفت(توان نظامی آلمان)
  تعداد تانک های ایران چقدر است؟ بهترین تانک ایران کدام است؟
  -عکس هایی از هواپیما ترابری نظامی آنتونوف ای‌ان-۲۶-
  |-هواگردهای ترابری نظامی اتحاد جماهیر شوروی از ۱۹۶۰–۱۹۶۹-|
  -عکس هایی از هواپیما نظامی بوئینگ ئی-۳ سنتری-
  -سه مدل هواگرد آموزشی و نظامی دهه 1980-
  _سه نمونه هواگرد نظامی ساخت آمریکا در دهه 1980-
  -چهار نوع از برترین هواگرد های نظامی آمریکا در دهه 1940-
  |-خودروی نظامی پیاده نظام بی‌ام‌پی-|
  درخواست نویسندگی در بخش مسائل نظامی و زیرشاخه ها

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان