امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کولر پوشیدنی ساخته شد

کولر پوشیدنی ساخته شد/ دستگاه های تهویه هوا منسوخ می شوند
چهار دانشجوی مهندسی دانشگاه فناوری ماساچوست (MIT ) نمونه اولیه از یک دستگاه پوشیدنی ساخته اند که می تواند بدن را خنک ساخته و استفاده از دستگاه های تهویه هوا را منسوخ کند.
دستگاهی که توسط این پژوهشگران ساخته شده است 'Wristify' نام دارد و در آن از پدیده فیزیکی موسوم به اثر پلتیر برای کاهش دمای بدن استفاده می شود.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کولر پوشیدنی ساخته شد 1

این دستگاه خنک کننده کوچک، یک سری از اتصالات از دو رسانای مختلف موسوم به خنک کننده ترموالکتریک پلتیر است که توسط باتری کوچکی کار می کند و به مچ دست بسته می شود.
وقتی این دستگاه بر روی پوست قرار داده می شود فرد احساس خنکی می کند. در این شیوه دمای مچ دست طی دو ثانیه، با کسری از چند درجه در هر ثانیه کاهش می یابد.

گروه سازنده این دستگاه در تلاش برای بهبود چرخه خنک کننده این شیوه هستند؛ اما در این مرحله می گویند موثرترین شیوه برای خنک سازی مچ تا 0.4 درجه سلسیوس در هر ثانیه به مدت پنج ثانیه و سپس خاموش شدن به مدت 10 ثانیه است.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کولر پوشیدنی ساخته شد 1

مهمترین فایده این دستگاه ارائه یک راهبرد شخصی سازی شده برای کنترل دماست.سالانه میلیون ها وات برق صرف افزایش یا کاهش دما در ساختمانها می شود اما این دستبند پژوهشگران دانشگاه MIT می تواند با یک باتری کوچک لیتیومی کار کند. اگر همه مردم به جای وابستگی به دستگاه های تهویه مطبوع ، از این دستبند ها داشته باشند میزان صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین صرفه جویی اقتصادی ناشی از آن می تواند بسیار قابل توجه باشد.
این طرح جایزه 10 هزار دلاری مسابقه ساخت و طراحی مهندسی مواد دانشگاه MIT را از آن خود کرده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Navisa. ، vampire whs
آگهی
اخرین درجه ای که سرد میکنه چنده
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
 سپاس شده توسط الهه 1379

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  فولاد چیست؟ و چگونه ساخته می شود؟
  خانه زباله‌ای ساخته‌ شد
  اولین سلاح دوربُرد، چه زمانی ساخته شد؟
  “چوب فلزی” ساخته شد!
  لباس غوّاصی چه زمان ساخته شد ؟
  بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان ساخته شد+عکس
  فناوری‌های پوشیدنی و کمک به درمان بیماریها
  STAR : ربات ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی که خود را برای خزیدن از زیر درب ها، خم می ک
  اولين موس ساخته شده در جهان !!
  طراحی دستگاه پوشیدنی مترجم زبان اشاره نابینایان توسط دانشمند ایرانی و همکارانش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان