امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد بازی Toy Story 3

داستان
بازی از قسمت های گوناگونی تشکیل شده که یکی از آن ها در بخش داستانی بازی دنبال می شود و شما در نقش شخصیت های داستان، بازی را به پیش می برید. اگر دو نسخه قبلی انیمیشن Toy Story ( داستان اسباب بازی) را دیده باشید، حتما می دانید که داستان پیرامون اسباب بازی های پسری به نام اندی (Andy) در جریان است. اسباب بازی هایی که به دور از چشم انسان ها و صاحبشان مانند یک انسان واقعی رفتار می کنند. وودی (Woody) و باز (Buzz) دو اسباب بازی محبوب اندی و شخصیت های اصلی فیلم هستند. در نسخه سوم، سال های زیادی از اتفاقات نسخه دوم گذشته است و اندی دیگر آن کودک بازیگوش نیست. او تا مدتی دیگر به دبیرستان می رود و دیگر فرصتی برای بازی با اسباب بازی هایش ندارد. از همین رو اسباب بازی های او نقشه ای می کشند تا کاری کنند که اندی برای آخرین بار با آن ها بازی کند. پس از اجرای نقشه، اندی تصمیم می گیرد که وودی را با خود به دبیرستان ببرد و سایر اسباب بازی ها را در جعبه ای می گذارد. اما مادر اندی اشتباه بزرگی را مرتکب می شود و…

گرافیک
گرافیک بازی برای یک عنوان زیبای پلتفرمر کودکانه بسیار خوب است. کاملا مشخص است که برای ساخت این بازی زمان مناسبی صرف شده است و از شیوه های مرسوم برای ساخت این گونه بازی ها (ماست مالی کردن!) در این عنوان خبری نیست. رنگ آمیزی های بسیار جذاب و نشاط آور، محیط های بسیار متنوع و بزرگ که با جزئیات نسبتا خوبی در بازی قرار گرفته اند بازی را بسیار زیبا کرده اند. طراحی شخصیت های بازی بسیار خوب است. تمام شخصیت های بازی مانند نمونه های اصلی خود از روی انیمیشن در بازی طراحی شده اند. انیمیشن های زیادی برای شخصیت های مختلف در بازی در نظر گرفته شده اند که باعث جذابیت بیشتر آن ها شده است. جلوه های بصری و افکت های جالبی نیز در بازی به چشم می خورند. ریزش صخره های بسیار بزرگ، تغییر حالت های ناگهانی محیط و… هیجان بازی را دو چندان کرده اند.

موسیقی/صداگذاری
از دیگر قسمت های خوب بازی بخش صداگذاری آن است. استفاده از صدای صداگذاران اصلی فیلم مانند تام هنکس (Tom Hanks) در نقش وودی، تیم آلن (Tim Allen) در نقش باز، دون ریکلس (Don Rickles) در نقش آقای سیب زمینی و… باعث شده است تا این قسمت بسیار خوب جلوه کند. اما یکی از ایرادهای این بخش را می توان کمبود دیالوگ ها برای شخصیت های بازی باشد. البته این دیالوگ ها بیشتر برای قسمت هایی هستند که شخصیت ها در جریان بازی با یکدیگر صحبت می کنند، چرا که در میان پرده های بازی چنین مواردی دیده نمی شوند. تم اصلی موزیک بازی همان موسیقی ای است که در فیلم شنیده می شود. قطعاتی که توسط آقای رندی نیومن (Randy Newman) ساخته شده اند. اما موسیقی ها و آهنگ های دیگری نیز از نسخه های قبلی این انیمیشن نیز در بازی قرار گرفته اند.

گیم پلی
گیم پلی یکی از بهترین قسمت های بازی را تشکیل داده است. بازی از بخش های بسیار زیادی تشکیل شده که هر کدام از آن ها گیم پلی خاص خود را دارد. جریان کلی بازی به صورت یک Board Game (بازی صفحه ای) روایت می شود که اسباب بازی ها خود آن را ساخته اند. در این Board Game مکان های مختلفی در نظر گرفته شده اند که مراحل مختلف بازی را تشکیل می دهند. اما بخشی جداگانه در آن قرار دارد که به طور اختصاصی برای وودی طراحی شده است. سرزمین های غرب وحشی که وودی در آن نقش یک کلانتر را ایفا می کند و باید به افراد مختلف کمک کند، ماموریت های مختلفی را انجام دهد و هزار کار دیگر که نام بردن آن ها زمان زیادی را می خواهد. همچنین Buzz هم ماموریت های خاص خود را دارد. او هنوز در ماموریت هایش سعی دارد تا دشمن دیرینه اش زورگ (Zurg) را شکست دهد. گیم پلی بازی سخت نیست، اما نکته مهم این است که بسیار جذاب است. محیط های بسیار متفاوت مانند سرزمین های غرب وحشی، سیاره های مختلف با دشمنان عجیب و غریب و خانه ها و مکان های مختلف همگی باعث شده اند تا بازی یکنواخت و کسل کننده جلوه نکند. حتی نسخه PSP این بازی هم مانند نسخه کنسول ها بسیار هیجان انگیز است.
نتیجه گیری
این بازی یکی از بهترین عنوان هایی است که از روی انیمیشن ساخته شده و Pixar و Disney ثابت کردند که این گونه بازی ها هم می توانند به یک عنوان خوب و شایسته تبدیل شوند. به شخصه دوست داشتم که کمی کم سن و سال تر بودم تا این بازی به من هیجان بیشتری را انتقال می داد ...
اینم چند تا عکس از بازی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقد بازی Toy Story 3 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقد بازی Toy Story 3 1
نقد بازی Toy Story 3 1
نقد بازی Toy Story 3 1
نقد بازی Toy Story 3 1
نقد بازی Toy Story 3 1
سپاس از شما که این مطالب رو خوندین ...
منبع : مجله بازی نما
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، deymon 20 ، SABER ، ps3000
آگهی
با این که برای سن های پایین ساخته شده ولی ګرافیکش خیلی خوبه!!
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
من کارتونشو خیلی دوس دارم Heart
مخصوصا Toy Story 1 Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
منم کارتونشو دوست دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، FARID.SHOMPET
من همه قسمت های این انیمیشن رو دیدم خیلی هم قشنګه توی انیمیشن ها فقط این رو خیلی دوست دارم.
دوستان نباید بګید کارتون به این ها می ګویند انیمیشن. فرق دارن انیمیشن و کارتون با هم.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، hesi

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  معرفی چند بازی برای کنسول های بازی برای گیمر هایی مثل خودم+عکس
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بازی های اندرویدی که قابلیت پشتیبانی از دسته بازی را دارند
  10 بازی که شما را به خاطر بازی کردن روی درجه سختی Easy آزار می دهند
  دانلود بازی Trine 2 Complete Story برای پلتفرم PS4
  باحال ترین وال پیپر های بازی...همه ی این بازی ها توی جشنوارهgamescom هستن GA
  نقد بازی Worms 4: Mayhem (به همراه نکات مخفی در بازی)
  نقد بازی Homefront؛ نبرد شکست خورده یک بازی زیبا + عکس

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان