امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی+ضریب سؤال ها

#1
دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی+ضریب سؤال ها

در دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره‌های اول و دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی سال تحصیلی 94ـ93 آمده است: اعضای ستاد برگزاری این آزمون در استان شامل مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون آموزش متوسطه، معاون آموزش ابتدایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، رئیس اداره سنجش، رئیس گروه آموزش دوره اول متوسطه، رئیس گروه آموزش دوره دوم متوسطه، رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش، رئیس‌گروه تکنولوژی و گروه‌های آموزشی متوسطه، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، رئیس اداره حراست، رئیس اداره روابط عمومی و رئیس اداره آمار و فناوری اطلاعات است.
در این بخشنامه در خصوص ضوابط و شرایط ثبت‌نام داوطلبان در آزمون اشاره شده است: داشتن تابعیت ایرانی، داشتن حداقل معدل کل 16 در پایه ششم برای ورود به دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره اول و داشتن حداقل معدل کل 15 در پایه سوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی از شرایط ثبت‌نام است؛ ملاک شرکت دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی مشمول برنامه ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی در آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره اول، کسب مقیاس حداقل خوب در تمام دروس نوبت اول در سال تحصیلی (93ـ92) است.
در محدوده‌هایی که امکان ثبت‌نام در دو واحد آموزشی (دبیرستان‌های نمونه دولتی متوسطه دوره‌های اول و دوم نمونه دولتی) وجود داشته باشد، دانش‌آموزان می‌توانند در فرم تقاضانامه ثبت‌نام، هر یک از دو اولویت (اول و دوم) را انتخاب کنند.
ثبت‌نام داوطلبان آزمون از روز شنبه 30 فروردین 93 آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه 15 اردیبهشت 93 در مدارس محل تحصیل فعلی دانش‌آموزان (پایه ششم تا سوم راهنمایی) انجام خواهد شد؛ آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره‌های اول و دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 23 خرداد 93 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.
مسئولیت طراحی سؤالات و برگزاری آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره اول و دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی مطابق ماده 17 دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی به عهده اداره‌کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.

به گزارش فارس، سؤالات آزمون ورودی پایه هفتم متوسطه دوره اول به شیوه چهارگزینه‌ای (فقط با یک پاسخ درست)، در سطح محتوای کتاب‌های درسی پایه‌های پنجم و ششم طراحی می‌شوند.
به ازای هر پاسخ صحیح، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلب درنظر گرفته می‌شود؛ برای سؤالات بدون پاسخ، امتیازی درنظر گرفته نخواهد شد؛ چنانچه داوطلب در هر سؤال بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، یک امتیاز منفی برای او درنظر گرفته خواهد شد.

به گزارش فارس، سؤالات آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره دوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی، به شیوه چهارگزینه‌ای (فقط با یک پاسخ درست)، در سطح محتوای کتاب‌های درسی متوسطه دوره اول طراحی می‌شوند.
به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلب درنظر گرفته می‌شود؛ برای سؤالات بدون پاسخ امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد؛ چنانچه داوطلب در هر سوال بیش از یک گزینه را علامت زده باشد یک امتیاز منفی برای او در نظر گرفته خواهد شد.

[ɴᴏᴛ ʀᴇᴀʟ]
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نمونه سوال قواعد درس های ۱ و ۲ عربی یازدهم
  نمونه سوال امتحان نهایی نگارش دهم
  نمونه سوال کار آفرینی دهم
  چند تیتر سؤال احتمالی و مهم از حروف زائد باب‌های ثلاثی مزید
  چند نکته مهم از شیمی دبیرستان
  آزمون یعنی یادگیری از اشتباهات
Windows نمونه سوال اتحاد ها ( مزدوج ، دو جمله ای و ....)
  بررسی آزمون های موجود در کشور برای کنکور سراسری سال 1401
  چطور از کارنامه آزمون استفاده کنیم؟
  تحلیل آزمون

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان