امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ده خودروی برگزیده کم‌مصرف‌ جهان

برای تفریح یا سرگرمی می‌توان روی خودروهای اسپرت یا شاسی‌بلند حساب کرد. اما گاهی حساب‌وکتاب هزینه‌های جاری خودرو مخصوصاً مصرف سوخت آن، راهکارها و انتخاب‌های دیگری را تقویت می‌کنند. کاهش مصرف سوخت خودروها، از دیرباز در کانون توجه بسیاری از خودروسازان قرار داشته است. حالا که هزینه سوخت در ایران و جهان به شدت افزایش یافته‌اند، اهمیت چنین خودروهایی نیز بیشتر به چشم می‌آید. در اینجا می‌خواهیم ده خودرو با بالاترین راندمان در مصرف بهینه سوخت را معرفی کنیم. شاید خودروهای جدید بسیاری را بتوانید نام ببرید که عملکردی بهتر نیز دارند، اما مبنای ما بیشتر نمایش سیر تاریخی حضور چنین خودروهایی می‌باشد و بنابراین پیشتازان دوره‌های زمانی مختلف را گردآوری کرده‌ایم.
10: ژئو مترو
مصرف سوخت: 5 لیتر در صد کیلومتر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ده خودروی برگزیده کم‌مصرف‌ جهان 1

شاید این خودروی کوچک با ورق‌های نازک بدنه تجربه رانندگی خیلی خوبی را ارائه نمی داد اما موتور سه سیلندر بنزینی آن بسیار مقرون‌به‌صرفه بود.
9: فولکس‌واگن رابیت دیزل
مصرف سوخت: 4.9 لیتر در صد کیلومتر
[b]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[/b]
[b]قدرت پایین و صرفه بالا، این‌ها ویژگی‌های این خرگوش ساخته 1976 می‌باشند.[/b]

8: سیتروئن AX

مصرف سوخت: 4.8 لیتر در صد کیلومتر
[b]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[/b]
[b]این یک خودروی هیجان‌انگیز نیست اما عملکردی هیجان‌انگیز دارد. حتی در یک رکوردگیری در مسیر دوور به بارسلون توانست به رقم مصرف سوخت 2.7 لیتر در صد کیلومتر نیز دست یابد.[/b]

7: تویوتا پریوس

مصرف سوخت: 4.7 لیتر در صد کیلومتر

[/b]
[b]پریوس نیازی به معرفی ندارد. عملکرد خیره‌کننده ای در بخش مصرف سوخت دارد و یکی از خودروهای مدرن پیشگام در این حوزه است.[/b]

6: هوندا اینسایت

مصرف سوخت: 4.44 لیتر در صد کیلومتر

[/b]
[b]رقیب سنتی پریوس از همان ابتدا آمادگی کسب چنین عناوینی را داشت: خودروی پاک.[/b]

5: پورشه 918 اسپایدر

مصرف سوخت: 3.51 لیتر در صد کیلومتر

[/b]
[b]به دنیای سوپر اسپرت‌های پاک خوش آمدید. نهایت سرعت این پورشه 344 کیلومتر بر ساعت است و از یک پیشرانه هیبریدی استفاده می‌کند.[/b]

4: اسمارت Cdi

مصرف سوخت: 3.31 لیتر در صد کیلومتر

[/b]
[b]یک خودروی شهری کوچک که می‌توانید در یک وجب جا آن را پارک کنید. نیازی هم نیست زود به زود به پمپ‌بنزین سر بزنید.[/b]

3: آلپینا C1

مصرف سوخت: 2.7 لیتر در صد کیلومتر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راه حل ساده آلپینا برای کاهش مصرف سوخت ب‌ام‌و، کاهش وزن با کمک فایبرگلاس بود.

2: فولکس‌واگن XL1
مصرف سوخت: 0.9 لیتر در صد کیلومتر
درست است که قیمت گرانی دارد اما اولین خودروی تولید انبوه جهان با مصرف سوخت زیر یک لیتر به شمار می‌رود.

1: مایکروژول
مصرف سوخت: 30 سی سی در صد کیلومتر
شتباه نمی‌کنید. واحد اندازه‌گیری مصرف سوخت به CC تغییر کرده است. در این خودروی فرانسوی، با یک قطره بنزین هم می‌توان رکورد زد!
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
 سپاس شده توسط | NEON DEMON | ، رکسانا h/2 ، ჯ Simón BóLIvaЯჯ ، مهربان ترین دختر دنیا
آگهی
این کم مصرفه؟

پاسخ
اره عزیز جزو کم مصرف هاست
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
پورشه به این باحالی ندیدم
آخه معمولا همه ی پورشه ها شبیه مگسن:|||||||||||

پاسخ
30 سی سی در 100 کیلومتر! حرف نداره
پاسخ
اگه بنزین رو فقط بو هم بکنه بیشتر از 30 سی سی میسوزونه حاجی عالیهShy
BYE
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  لبنان اولین خودروی الکتریکی خود را به نمایش میگذارد
Snowman سریع‌ترین خودروی جهان با سرعت 1000 مايل درساعت "۵ آر" توسط شرکت "آئوسی اینویدر"
  10 خودرو پرسرعت جهان
  ﺑﺮﺩ 1000 ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﺑﺮﺍﯼ خودروی ﺗﺎﺯﻩ ﻭﺍﺭﺩ ﭼﯿﻨﯽ
  FV Frangivento Sorpasso:ابر خودروی ایتالیایی که نامش را نشنیده اید
  معرفی نسخه مسابقه ای ابر خودروی 720s
  خودروی ﺩﺍﭼﯿﺎ ﺍﺳﭙﺮﯾﻨﮓ ﺑﺮﻗﯽ ﺑﺰﻭﺩﯼ ﻋﺮﺿﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ
  نقد و بررسی سراتو؛ خودروی محبوب و خوش‌ساخت
  مقایسه برخی مدل های خودروی هایما
  بررسی تمامی معایب دو خودروی پژو ۴۰۵ SLX و پژو ۴۰۵ GLX

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان