امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ژله فالوده شیرازی !

ژله فالوده شیرازی ! 1

یکی از خوشمزه ترین ژله ها به نظر من ژله فالوده شیرازیه ! نمیدونم مخترعش کی بوده ولی یقینا یکی از کدبانوهای هنرمند کشورمون این کشف بزرگ رو انجام داده Big Grin

درست کردنش هم خیلی راحت و آسونه .. پس حتما امتحانش کنید

مواد لازم :

ژله آلوئورا دو بسته

ژله رنگی با طعم و رنگ دلخواه یه بسته

فالوده شیرازی 500 گرم

بستنی وانیلی 100 گرم

دو بسته ژله آلوئورا رو با دو لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا کاملا شفاف بشه و ذرات ژله داخلش مشخص نباشه .. این رو کنار بذارید تا کاملا خنک بشه ..

رشته های فالوده رو از آبش جدا کنید و به مواد بالا اضافه کنید ( دقت کنید نباید داخل فالوده تون آبلیمو باشه )

این مواد رو داخل قالب بریزید و قالب رو داخل یخچال قرار بدید ..

بعد برید سراغ بقیه مواد ..

یه بسته ژله ای که گفتم به رنگ و طعم دلخواه آماده کنید رو در یه لیوان آب جوش حل کنید .. اگه بعد از مخلوط کردن هنوز ذرات ژله داخلش دیده میشه ظرفتون رو برای مدت کمی داخل ماکروفر یا روی بخار کتری قرار بدید تا ذرات ژله به خوبی حل بشه ..

بستنی وانیلی رو به مواد بالا اضافه کنید و هم بزنید ..

قالب رو بعد از اینکه مواد داخلش کمی سفت شد از یخچال خارج کنید و ژله بستنی آماده شده رو روی اون بریزید و قالب رو مجددا داخل یخچال قرار بدید ..

نکته مهمی که اینجا وجود داره و باید حتما بهش توجه کنید اینه که لایه اول نباید کاملا سفت شده باشه .. در حدی که جای انگشت روش بمونه کافیه چون اگه لایه اولتون زیاد سفت بشه و بعد لایه دوم رو اضافه کنید موقع برگردوندن ژله لایه ها از هم جدا میشه ..

این ژله ای که براتون دستورش رو گفتم شبیه تصویر زیر میشه .. در تصویر زیر برای لایه ژله ای از ژله بلوبری با رنگ آبی استفاده کرده ..

ژله فالوده شیرازی ! 1

یه روش دیگه برای درست کردن ژله فالوده ای این هست که کلا از یه لایه مواد استفاده کنید یعنی ژله مورد نظرتون رو با فالوده مخلوط کنید و داخل قالب بریزید ولی به نظر من استفاده از ژله آلوئورا و یه ژله با رنگ شاد برای زیر کار قشنگی کار رو چند برابر میکنه ..

ژله فالوده شیرازی ! 1

امیدوارم خوشتون اومده باشه...Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ARVIN ، ɱɪɾʌʛє ، ❀இℬℯѕ✟♚ℊⅈℛℒஇ❀
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان