امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

طرز تهیه سینی پیراشکی به شکل گل

طرز تهیه سینی پیراشکی به شکل گل 1

مواد لازم:
خمیر پیراشکی=دو سوم واحد
سینه مرغ پخته= ١ عدد
قارچ = ١۵٠ گرم
پنیر پیتزا=نصف پیمانه
نخود فرنگی= یک سوم پیمانه
هویج= نصف یک عدد
فلفل دلمه ای= نصف یک عدد
پیاز = ١ عدد
نمک و فلفل=به میزان لازم
ادویه دلخواه= به میران لازم (آویشن، اورگانو، ریحان و …)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طرز تهیه:
پیاز رو خرد کنید و یه مقدار تفت بدین. مرغ پخته شده رو هم ریش ریش کنید و به پیاز اضافه کنید. هویج رو هم رنده کنید و بذارید بپزه. بعد همه مواد رو با هم مخلوط کنید و یه تفت بدین.
یه مقدار از خمیر رو بردارید. به شکل دایره بازش کنید و یه ق م از مایه میانی رو بریزید وسط خمیر و تا کنید تا خمیرتون به شکل نیم دایره در بیاد.
من از قالب مخصوص این کار استفاده کردم ولی اصلاً مهم و ضروری نیس و میشه با دست خمیرهای نیم دایره ای شکل رو درست کرد.
حالا این پیراشکی های پیچیده شده رو یکی یکی بذارید توی قالب یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماهی تابه بدون دسته ای که بشه گذاشتش تو فر.
هر پیراشکی رو یه جوری بذارید که یه مقدار از پیراشکی بغلی رو بپوشونه. این کار رو تا آخرین پیراشکی که حلقه رو تکمیل می کنه ادامه بدین.
قطر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماهی تابه باید حدود ٢۶ سانتیمتر باشه. اگه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماهی تابه شما بزرگتر یا کوچکتره میزان مواد رو هم به همون نسبت تغییر بدین.
رج اول که پر شد، برید سراغ رج دوم…
و به همین ترتیب ادامه بدین تا کل پیراشکی ها تموم بشه.
اون وسطش رو هم می تونید با یه پیراشکی دایره شکل پر کنید.
همه پیراشکی ها رو که گذاشتین تو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماهی تابه روی اون ها رو با مخلوط زرده تخم مرغ، شیر و زعفران برس کنید و لبه تک تک پیراشکی ها رو با مقداری سماق یا هر چیز دیگه که دوس داشتین، تزیین کنید.
فر رو با حرارت ١۶٠ درجه گرم کنید و پیراشکی ها رو بذارید تو فر. حدود نیم ساعت زمان لازم داره که پخته بشه.
بعد از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماهی تابه در بیارید و در ظرف مورد نظر بچینید.
اگه دوس داشتین می تونید مث من، هر رج از پیراشکی ها رو یه رنگ کنید. مثلاً یه رج با سماق، یه رج با زعتر یا ریحون خشک، یه رج با سیاه دونه و … ولی فکر کنم اگه همه رج ها با سماق قرمز بشه کاملاً شبیه گل میشه و خوشگلتره. به هر حال این شما و این سلیقه تون…….. هر کاری که دوس داشتین انجام بدین. مطمئناً از مال من خیلی خوشگلتر خواهد شد!

راستی برای سرو این پیراشکی، هم می تونید اونها رو دونه دونه جدا کنید و نوش جان کنید (به صورت لقمه ای) و یا این که مث پیتزا برش بزنید ولی من روش اول رو می پسندم چون هم برداشتنش راحت تره هم خوردنش.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(..*)

طرز تهیه سینی پیراشکی به شکل گل 1
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان