امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

طرز تهیه دسر کدو تنبل با بیسکویت

طرز تهیه دسر کدو تنبل با بیسکویت 1

مواد لازم:
کدو تنبل= 1 کیلو
شکر= 1 لیوان
مغز گردو =نصف لیوان
بیسکویت پتی بور= 2 بسته
موز =2 عدد
کرم شکلاتی= مقدار دلخواه
طرز تهیه :
کدو تنبل را پوست می گیریم و خرد می کنیم و با یک لیوان شکر بدون آب با شعله ملایم به مدت 15 دقیقه می پزیم وله می کنیم. در آخر هم مغز گردوی کمی خرد شده و نصف 1 بسته بیسکویت راکه خرد کردیم به کدو اضافه می کنیم و 10 دقیقه می گزاریم خنک شود.
در این فاصله کیسه فریزر را از وسط با زمی کنیم تا یک لا شود و روی میز پهن می کنیم و بقیه بیسکویت را در سه ردیف روی نایلون فریزرکنار هم می چینیم ( به صورت افقی). سپس نصف موادی را که آماده کرده ایم روی ردیف وسط میریزیم ،
موز ها را پوست گرفته وبا یک برش عمودی به دو قسمت تقسیم می کنیم و هر برش را روی مواد قرارمی دهیم و نصف دیگر مواد را هم روی آن می ریزیم.
بیسکویتهای کناری را به کمک نایلون فریزر جمع می کنیم و از پهلو روی مواد می چسبانیم تا به شکل مثلث شود. به کمک نایلون دسر را بلند میکنیم و داخل سینی میگزاریم و سپس سینی را داخل یخچال قرار می دهیم تا دسر خنک شود. (2 ساعت).
هنگام سرو دسر نایلون را از آن جدا میکنیم و به اندازه هر بیسکویت برش میزنیم و با کرم شکلاتی یا خامه و پودر پسته تزیین
می کنیم. (تزیین به سلیقه خودتان. من با شکلات صبحانه یه کم شل شده تزیین کردم.)
البته من این دسر را با سیب هم درست کردم . یعنی به جای کدو5 عدد سیب رنده شده را کمی پختم و مراحل بعدی را عینا انجام دادم. خیلی عالی شد. ( برای کسانی که کدو تنبل دوست ندارند )
می توانید مواد را با توجه به تعداد کم یا زیاد کنید.( نوش جان)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(..*)

طرز تهیه دسر کدو تنبل با بیسکویت 1
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان