امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دانشمندان مسلمان اولین بار کروی بودن زمین را کشف کردند -

دانشمندان مسلمان اولین بار کروی بودن زمین را کشف کردند - 1

وزیر علوم، صنعت و فن آوری ترکیه گفت: دانشمندان مسلمان در حدود 1200 سال قبل، اولین کسانی بودند که کروی بودن کره زمین را کشف کردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری حریت دیلی نیوز، وزیر علوم، صنعت و فن آوری ترکیه گفت: دانشمندان مسلمان در حدود 1200 سال قبل، اولین کسانی بودند که کروی بودن کره زمین را کشف کردند.فکری ایشیک، وزیر علوم، صنعت و فن آوری ترکیه که در مراسمی در استان قونیه برای فعالان تجاری سخن می گفت، بر خدمات جهان اسلام به عللم در طول تاریخ تاکید کرد و گفت: «حدود 700 تا 800 سال قبل از گالیله، 71 دانشمند مسلمان به سرپرستی خوارزمی، به دستور خلیفه المامون دور هم جمع شدند و (پس از انجام مطالعات علمی) کشف کردند که زمین کروی است.» وی افزود، نسخه ای از سند اصلی ای که این ادعا را ثابت می کند در حال حاضر در موزه علوم و فن اوری های اسلامی در استانبول نگهداری می شود.پیش از این، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در روز 18 نوامبر در اظهاراتی جنجالی ادعا کرده بود که قاره آمریکا، حدود 300 سال قبل از کریستف کلمب، «توسط دریانوردان مسلمان کشف شده است.»گالیله، ریاضیدان و اخترشناس ایتالیایی قرن 16 و 17 میلادی بود که اولین بار نظریه کوپرنیک مبنی بر مرکزیت نداشتن زمین را مطرح کرد و به دلیل طرح این ادعا از سوی دادگاه تفتیش عقاید محاکمه و به مرگ محکوم شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، spain ، S H A Y A N ، االنا
آگهی
عزیز من اول ایرانیان یا هخامنشیان بودند که کروی بودن زمین و کشف کردند
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، Black_Man ، sevda0 ، ارش خان ، Ranger*
سند و مدرک؟
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
پاسخ
اینا رو ول کنین میگن ویندوز و اندروید رو هم ما نوشتیم
حالا فرض محال درستم باشه الان چی کار میکنین؟
دانشگاه ام آی تی 80 تا نوبل گرفته تا الان شما چی کار میکنین؟
مامون دستور داده برن ببینن زمین کرویه یا نه؟ یعنی صورت مساله براشون طرح کرده؟ عقلانیه اصلا؟
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت ها را
حکمت خدا می نامند!
پاسخ
 سپاس شده توسط Black_Man ، sevda0 ، لرد سیاه
کدام دانشمندان مسلمان؟
اصصلا قبل از خوارزمی و خلیفه و ... یک دانشمند ایرانی که اسمش رو نمیدونم به کروی بودن زمین پی برد
پاسخ
 سپاس شده توسط armin van buuren ، Black_Man ، sevda0
خیلی چیز های دیگرو مسلمان ها کشف کردن که اروپایی ها با تغیر دادن تاریخ اونو به اسم خودشون ثبت کردن
مثل دلیل گرد بودن زمین که اولین بار دلیلش رو ابوریحان بیرونی کشف کرد
ای شاه سوار ملک هستی
سلطان خرد به چیره دستی
ای ختم پیمبران مرسل
حلوای پسین و ملح اول
سر خیل تویی و جمله خیلند
مقصود تویی همه طفیلند
پاسخ
آگهی
روایت زیاده ولی اینو خودم مطالعه کردم که قاره ی آمریکا رو یک ایرانی که در چین هم تجارت میکرده کشف کرده و نقشه این قاره هم کشیده
کریستف کلمپ از روی همون نقشه ها رفته به اصطلاح آمریکا رو کشف کرده حتی وقتی رسیده به ساحل اونجا اولین چیزی که دیده مناره های  یه مسجد بوده 
یه مستند هم ساختن از این وقایا میگردم لینکشو پیدا میکنم میذارم تو همین تاپیک
پاسخ
(28-01-2015، 1:22)✘ றДƬДᗡØЯЄ ✘ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روایت زیاده ولی اینو خودم مطالعه کردم که قاره ی آمریکا رو یک ایرانی که در چین هم تجارت میکرده کشف کرده و نقشه این قاره هم کشیده
کریستف کلمپ از روی همون نقشه ها رفته به اصطلاح آمریکا رو کشف کرده حتی وقتی رسیده به ساحل اونجا اولین چیزی که دیده مناره های  یه مسجد بوده 

حالت خوبه؟؟؟
مناره های یک مسجد؟؟ اصلا شما داستان کریستف کلمب رو میدونی؟اون میخواست از طریق یک راهه دیگه به هند بره که از یک طرفه دیگه سر در اورد.نه از رویه نقشه:|و اون ایرانی که تو چین تجارت میکرده مگه اسکل بوده که برای اولین بار رفته امریکا و اولین چیزی که ساخته مسجد باشه:|
پاسخ
(28-01-2015، 3:21){{♥♥♥ aydin ♥♥♥}} نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(28-01-2015، 1:22)✘ றДƬДᗡØЯЄ ✘ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالت خوبه؟؟؟
مناره های یک مسجد؟؟ اصلا شما داستان کریستف کلمب رو میدونی؟اون میخواست از طریق یک راهه دیگه به هند بره که از یک طرفه دیگه سر در اورد.نه از رویه نقشه:|و اون ایرانی که تو چین تجارت میکرده مگه اسکل بوده که برای اولین بار رفته امریکا و اولین چیزی که ساخته مسجد باشه:|

یعنی مسجد ساختن اسکل بازیه؟؟؟؟

نگفتم اولین کاری که کرده ساختن مسجد بوده ولی یکی از کاراش ساختن مسجد بوده

منم گفتم روایت زیاده اینم یکیشه

اینو بخون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=208248

اینم مستندش حتما ببینید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[rtl]دانلود :  کشف قاره امریکا و حضور ایرانیان در این قاره[/rtl]
پاسخ
دمشون گرم 
اینا بخاطر قرانه
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Exclamation علت حرام بودن ازدواج موقت در میان اهل سنت در اسلام
Book علت حلال بودن شرط بندی بر روی مسابقات اسب سواری در اسلام
  در بیان آن که چرا صوفی را اسم صوفی کردند.
  علت مخفی بودن شب قدر چیست؟
  امام رضا (ع) در مسیر حرکت از مدینه به خراسان، از کدام شهرهای ایران عبور کردند؟
  آیا روز سیزده محرم امام سجاد(ع) امام حسین(ع) را دفن کردند؟
  اولین کسانی که درباره واقعه کربلا کتاب نوشتند چه کسانی بودند؟
  یازده عمل که پوز شیطان را به زمین می زند
  کارت عروسی پسر مسلمان بدون اسم عروس (عکس)
  صیغه شیرین ترین لذتی است که نصیب زن مسلمان می شود! / شایعه

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان