امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دفتر نخست «جُنگ رباعی» آماده شد/ کشف ۲۳۰ رباعی منتشر نشده

سیدعلی میرافضلی از آماده انتشار شدن دفتر نخست مجموعه «جنگ رباعی» شامل تصحیح و بازیابی ۴۱۰۰ رباعی از شاعران فارسی زبان خبر داد. سیدعلی میرافضلی شاعر و پژوهشگر در گفتگو با خبرنگار مهر از پایان تالیف مجلد نخست از تازه ترین پژوهش خود در موضوع رباعی با عنوان «جنگ رباعی» خبر داد و گفت: مجموعه سه جلدی جنگ رباعی که در حال حاضر مجلد ابتدایی آن به پایان راه تالیف رسیده حاصل پژوهشی است که به بازخوانی و بازیابی و احیاء رباعیات کهن فارسی است که در ۸۶۰ صفحه گردآوری شده است.وی افزود: در مجلد نخست از این مجموعه ۴۱۰۰ رباعی از ۳۷ شاعر قدیمی ایرانی از قرن ۶ تا قرن ۱۱ تصحیح و بازیابی شده است که حاصل آن بازخوانی و انتشار نزدیک به ۲۶۰۰ رباعی است.میرافضلی ادامه داد: برای تدوین مجلد اول از این کتاب من ۲۵۰ منبع به ویژه نسخ خطی را مورد بررسی قرار داده ام و حاصل آن انتشار ۲۳۰ رباعی نویافته در این مجلد بوده است.این شاعر با اشاره به اینکه در طرح سه جلدی وی برای تدوین این مجموعه در نهایت ۱۵ هزار رباعی مورد بررسی و تصحیح رار خواهد گرفت اظهار داشت: من از ۲۵ سال پیش تا به حال موضوع رباعی و پژوهش در مورد آن را در دستور کار خودم قرار داده ام. این مجموعه نیز در مجلد اولش حاصل پژوهش های من در ۲۰ سال گذشته در این گونه شعری است که رباعیاتی از سنایی غزنوی تا محمد شهید حکیم قمی از شاعران قرن ۱۱ را رد بر می گیرد.وی در مورد ناشر این اثر نیز گفت: من در زمان انجام اولیه این پژوهش موضوع آن را با دکتر شفیعی کدکنی مطرح کردم که مورد استقبال ویژه ایشان قرار گرفت و قول دادند برای یافتن ناشر برای انتشارش به من کمک برسانند. با توجه به اینکه تالیف نسخه اولیه جلد نخست از این اثر تازه به پایان رسیده است، متن کتاب پس از انجام مقدمات برای تایید نظر دکتر شفیعی به ایشان داده خواهد شد.میرافضلی همچنین از آماده انتشار کردن مجموعه ای از اشعار نیمایی خود با عنوان «مرا می نویسی» برای انتشار در نمایشگاه کتاب سال آینده خبر داد و گفت: از کتاب مجموعه اشعار نیمایی من از سال ۸۹ تا ۹۳ را شامل می شود.
دفتر نخست «جُنگ رباعی» آماده شد/ کشف ۲۳۰ رباعی منتشر نشده 1
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Heart داستان غم انگیز دفتر خاطرات صورتی
  رمانی که بعد از 4 سال منتشر شد
  رمان پلیسی «مرا به فردا برسان» منتشر شد
  سه مجموعه شعر تازه از علیرضا قزوه منتشر می شود
  کتاب اندیشه های اقتصادی مقام معظم رهبری منتشر شد
  دفتر
  داستان بازرگان و طوطی از مثنوی مولانا / دفتر اول
  علم عشق در دفتر نباشد.
  رمان یه دفتر خاطرات....... به قلم خودم( ادامه رمان چیترا)
  دفتر مشق دخترک فقیر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان