امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آقا من اعتراض دارم!

(02-11-2012، 10:09)azarbayjanliam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: نژاد ترک نژادیست که از قرن یازدهم به بعد وارد شرق نزدیک سد و پیش از آن اقوامی چون پارسها، اعراب، کردها، ارامنه، یهودیان و کارتاجینی ها در خاورمیانه حضور داشتند. خودتون بهتر میدونید که ترکها همون مغولها هستند و به همین علت هم پان ترکیسم یک چیز من درآوردی و بیخود است. حالا چگونه ممکن است ریشه نام ایران که مال 3هزار سال پیش است، مربوط به مغولانی باشد که 1000 سال پیش آمده اند؟
ریشه نام ایران از کلمه "ایر" به معنای نجیب و نژاده است.

جناب «بر پشت شیر،خورشید اثر»، آیا شما واقعاً تمدنهای پیش از هخامنشیان را که در آذربایجان میزیسته اند، می شناسید؟ و از زبان آنها اطلاعی دارید؟!

با این جمله «خودتون بهتر میدونید که ترکها همون مغولها هستند»، نشان دادید که اصلاً مطالعه ای درباره تاریخ و زبان و فرهنگ ترکها ندارید!
شما را به لینک زیر ارجاع می دهم(بدلیل طولانی بودن مسئله) تا شاید با خواندن(بی طرفانه) باب جدیدی از تاریخ بر رویتان گشوده شود:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://maralan.blogsky.com/?q=%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE&page=3

خوب بنده در پست قبل توضیح دادم که چگونه کلمه ایران در زبان ترکی معنی می دهد. شما نیز بنا به دعوی خود، بایستی یک توضیح کامل و قانع کننده ارائه دهید.

بایستی توضیح دهید که کلمه ایر در فارسی امروزی به چه معنی است!؟

بایستی توضیح دهید که کلمه «ایران» چگونه از کلمه ایر بوجود می آید!؟
درود
دوستان من مدیر ایران باستان انجمن نازی سنتر هستم.یکی از دوستان آدرس این جا رو بهم داد تا بیام ببینم چه خبر هست.برخی از دوستان اشنا هستن مثل عرفان عزیز(هزار و نهصد و خورده ای)/آریوبرزن عزیز(اگر همون آروبرزن نازی سنتر باشن)و بالاخره دوست عزیز و باعث شادی نازی ها،کمونیست وفادار به رفیق استالین نیکلای عزیز!خب حالا بریم سر گفتگو.
دوست عزیز ترک ها همون مغول ها هستن اما این جا یه نکته هست.آذری ها علاوه بر شباهت زبانی که با مغول ها و ترک ها دارن اصلا ترک نیستن!بر خلاف ذهنیت خیلی ها.هر گردی گردو نمیشه.مثلا برخی از مردم عراق آریایی هستن اما زبون و فرهنگشون عربی هست.
کلمه ی ایران از کلمه ی اوستایی ائیریه هست و الان ما می گیم ایران.تا قبل از وورد اسلام به اشتباه به ایران می گفتن پارس.ایرانی ها هم می گفتن.با این که پارس فقط اسم یکی از قبایل ایرانی بود.اام بعد از وورود اسلام و پس از اون دو قرن بد بختی و سکوت اعراب هنگامیکه ایرانیان دوباره قدرتشون رو به دست آوردن نام ایران رو از اوستا برای کشور خودشون برگزیدن.اما خارجی ها همچنان به پارس کفایت کردن.ایران یعنی سرزمین آریاییان.کلمه ی ایر که شما می گی همون ائیر هست.متوجه شدید؟هایل هیتلر

(02-11-2012، 11:00)آریوبرزن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما ها باز چشم من رو دور دیدین هر تحریفی که خواستین با تاریخ کردین.
جناب azarbayjanliam شما گفتین ایران کلمه ی ترکی هست آره
چه جالب ما نمیدونستیم کلمه ی ایران با 6000 سال قدمت ریشه ی ترکی داره.
ایران از جمع ایر+ان ساخته شده.که ایر یعنی آریا و آریا هم یعنی نجیب زاده و اصیل و ان هم پسوند مکان هست که ایران یعنی سرزمین آریایی ها

شما تاریخ رو به نفع خودتون تحریف می کنید.
کی گفته کورد کلمه ی ترکی هستش؟کورد یک کلمه ی کاملا ایرانی هستش که در زبان پهلوی یا پارسی میانه بهش کورت میگفتن
اگه قرار باشه حقیقت برای کسی تلخ باشه اون برای شماست نه ما .
اصلا کلمه ی ترک رو ما برای شماها نام گذاری کردیم.کلمه ی ترک یک کلمه ی مادی و ایرانی هستش.

در شاهنامه ی فردوسی به بیگانگان توران گفته شده.و در زبان مادی یا همون کردی پسوند کان برای جمع به کار برده میشه که تورکان یعنی بیگانگان.
در نتیجه ترک یعنی بیگانه و ترکان یعنی بیگانگان
شما ترکا و مغولها از یک ریشه هستین و بواسطه ی رهبران وحشی و خونخوارتون مثل چنگیزخان و تیمو خان لنگ برای قتل و غارت و خونریزی و فحشا پای خودتون رو به سرزمین ایران باز کردین و تا ابد برای ما بیگانه خواهید ماند.
درود
من پست های قبلی رو نخوندم.ایشون واقعا چنین چیزی نوشته اند؟
جناب آذربایجان..چند سالته؟
برو دو تا دونه کتاب بخون.

(02-11-2012، 11:14)1939 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جناب دکتر معین به زبان های فارسی پهلوی و سانسکریت و.... تسلط داشتند میتونید فرهنگ نامه ایشان را بگیرید ببینید کلمه ایران یعنی چه!
درود
عرفان عزیز دکتر معین کیه؟اوستا رو که قدیمیتیرن سند مکتوب ایران سهت ول کردید چسبیدید به معین؟
 سپاس شده توسط 1939 ، آریوبرزن
آگهی
جناب آذرپادگان! آیا غیر از این است که شما میخواهید فرهنگ و خط و زبانتان را حفظ کنید؟ خب حفظ کنید کسی هم جلوتان را نگرفته است. ضجه را شما نباید بزنید. ضجه را کردهایی که در کشور ترکیه میمیرند باید بزنند. ضجه را لک هایی که تمدنشان که همان تمدن کاسی است و نابود شده است باید بزنند. شما بیش از حفظ خط و زبانتان میخواهید و درضمن آگاه باشید که تفاوت های نژادی از جمله ضریب هوشی دست من و آقای 1939 یا آقای آریوبرزن و حکومت پهلوی که نیست....
در این خاك زرخیز ایران زمین ، نبودند جز مردمی پاك دین / همه دینشان مردی و داد بود ، وز آن کشور آزاد و آباد بود
پدر در پدر آریایی نژاد ، ز پشت فریدون نیکو نهاد / بزرگی به مردی و فرهنگ بود ، گدایی در این بوم و بر ننگ بود
کجا رفت آن دانش و هوش ما ، که شد مهر میهن فراموش ما / که انداخت آتش در این بوستان ، کز آن سوخت جان و دل دوستان
چه کردیم کین گونه گشتیم خار؟ ، خرد را فکندیم این سان زکار / نبود این چنین کشور و دین ما ، کجا رفت آیین دیرین ما؟
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ، کجا این سر انجام بد داشتیم / بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم ، برون سر از این بار ننگ آوریم
(حکیم فردوسی توسی)
 سپاس شده توسط 1939
بر اساس گفته برخی از تاریخنگاران زما ورود اریایی ها به ایران بین 650 تا 700 سال پیش است

[/quote]
درود
عرفان عزیز دکتر معین کیه؟اوستا رو که قدیمیتیرن سند مکتوب ایران سهت ول کردید چسبیدید به معین؟
[/quote]

نه چون ایشان گفتند شما با زبان پهلوی تسلط ندارید این حرف ها را از خودتان در اورید فکر نمیکرد نسخه ای از اوستا موجود باشد!
نابود باد کمونیسم نابود باد صیهونیسم

آقا من اعتراض دارم! 4
عضو گروه تاریخ انجمن

(02-11-2012، 10:09)azarbayjanliam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: نژاد ترک نژادیست که از قرن یازدهم به بعد وارد شرق نزدیک سد و پیش از آن اقوامی چون پارسها، اعراب، کردها، ارامنه، یهودیان و کارتاجینی ها در خاورمیانه حضور داشتند. خودتون بهتر میدونید که ترکها همون مغولها هستند و به همین علت هم پان ترکیسم یک چیز من درآوردی و بیخود است. حالا چگونه ممکن است ریشه نام ایران که مال 3هزار سال پیش است، مربوط به مغولانی باشد که 1000 سال پیش آمده اند؟
جناب «بر پشت شیر،خورشید اثر»، آیا شما واقعاً تمدنهای پیش از هخامنشیان را که در آذربایجان میزیسته اند، می شناسید؟ و از زبان آنها اطلاعی دارید؟!
با این جمله «خودتون بهتر میدونید که ترکها همون مغولها هستند»، نشان دادید که اصلاً مطالعه ای درباره تاریخ و زبان و فرهنگ ترکها ندارید!

نخست بگم که اونقدری مطالعه دارم تا بیام اینجا و باهاتون بحث کنم.
دوم که در بسیاری منابع ذکر شده که ساکنین آذرباجان صرفا زرتشتیان بودند.(دقت کنید نگفتم ایرانیان) بعنوان مثال بناکننده حفاریهای کوه های کاپادوکیه.(انشالله این تاپیک را خواهم زد)

در اون مطالب وبلاگتون هم گفتین که رضاخان نه نژادش معاوم بود نه افتخاراتش نه سواد داشت و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه.
فقط یه جمله بهتون میگم برید روش فکر کنید. "فقط برای یک لحظه تصور کنید قاجارا که کثیف ترین آدما بودن بر ایران حکومتشون رو ادامه میدادند."
البته شاید برای شما بهتر بوده چون لااقل اونا ترک بودن.
و جناب نیکلا درباره سخن کارل مارکس بگم که درست است که همه ما انسانیم و انسانیت داریم و معیار برتری نژادمان نیست. اما ... آیا شما منکر تفاوت های نژادی هستید؟ به هر جهت همانطور که انسانها با هم فرق دارد نژادها هم با هم فرق دارند. ما نژادپرست نیستیم اما نمیتوانیم تفاوتهای نژادی میان ترک و پارس و کرد و مغول و رومی و ... را نادیده بگیریم.
در این خاك زرخیز ایران زمین ، نبودند جز مردمی پاك دین / همه دینشان مردی و داد بود ، وز آن کشور آزاد و آباد بود
پدر در پدر آریایی نژاد ، ز پشت فریدون نیکو نهاد / بزرگی به مردی و فرهنگ بود ، گدایی در این بوم و بر ننگ بود
کجا رفت آن دانش و هوش ما ، که شد مهر میهن فراموش ما / که انداخت آتش در این بوستان ، کز آن سوخت جان و دل دوستان
چه کردیم کین گونه گشتیم خار؟ ، خرد را فکندیم این سان زکار / نبود این چنین کشور و دین ما ، کجا رفت آیین دیرین ما؟
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ، کجا این سر انجام بد داشتیم / بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم ، برون سر از این بار ننگ آوریم
(حکیم فردوسی توسی)
 سپاس شده توسط ☭Nicola☭
(02-11-2012، 12:22)azarbayjanliam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: شما ها باز چشم من رو دور دیدین هر تحریفی که خواستین با تاریخ کردین.
جناب azarbayjanliam شما گفتین ایران کلمه ی ترکی هست آره
چه جالب ما نمیدونستیم کلمه ی ایران با 6000 سال قدمت ریشه ی ترکی داره.

با چه سندی 6000 سال قدمت داره؟؟
اصلاً قبول 6000 سال قدمت داره! آریایی ها بقول خودتون 2500 سال پیش به منطقه ایران اومدن!

پس در نتیجه ایران یک کلمه آریایی نیست!

قبل از آریایی ها نیز اقوام التصاقی زبان بر منطقه ایران حاکم بوده اند. اقوام لولوبی، ماننا، کاسپی (خزر)، ایشغوز (ایسکیت)، اورارتو و ... زبانهای همگی این اقوام، امروزه جزو زبانهای التصاقی(زبان های مورد تکلم ما بین رشته کوههای اورال و آلتای که بزرگترین گروه این زبانها، ترکی می باشد!) قرار داده می شوند و پروتو-تورک (پیش-ترک) نامیده می شوند. شما را هم به لینکی که در پست قبلی گذاشته ام (برای مطالعه بیشتر) ارجاع می دهم.

نقل قول: ایران از جمع ایر+ان ساخته شده.که ایر یعنی آریا و آریا هم یعنی نجیب زاده و اصیل و ان هم پسوند مکان هست که ایران یعنی سرزمین آریایی ها

عزیز دل، آریا یک کلمه نو ساخته و موهومه. و تا 90 سال پیش اصلا مردم (فارسهای) ایران، اون کلمه رو نشنیده بوده اند!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آریایی, واژه ای موهوم, نژادی ساختگی, سیاستی استعماری!!

و «ان» پسوند مکان ساز در ترکی هست، نه فارسی! . پسوند «ان» در فارسی فقط برای جمع بستن بکار میره، شما که باید اینو بهتر بدونید.

نقل قول: شما تاریخ رو به نفع خودتون تحریف می کنید.
کی گفته کورد کلمه ی ترکی هستش؟کورد یک کلمه ی کاملا ایرانی هستش که در زبان پهلوی یا پارسی میانه بهش کورت میگفتن

ما داریم بحث می کنیم، نه تحریف. هدف از این بحث به نتیجه رسیدن و آشکار سازی حقیقته.

بنده در مورد کلمه «کورد» یک سری استدلالات و نشانه ها، از یک زبان حی و حاضر آوردم! ولی شما دارین لغتی رو از یک زبان (مرده!) که هنوز دستورزبان و افعال مشخصی براش پیدا نشده (بهتره بگیم تدوین نشده) رو بعنوان مدرک معرفی می کنید!

اصلاً «کورت» در این زبان به قولی پهلوی! از چه اجزایی تشکیل شده و به چه معنی هست؟ (یعنی زبان پهلوی! نیای زبان فارسی هست!، در حالی که قرابتی (جز اندکی) با فارسی امروزی ندارد؟!).

نقل قول: اصلا کلمه ی ترک رو ما برای شماها نام گذاری کردیم.کلمه ی ترک یک کلمه ی مادی و ایرانی هستش.

در شاهنامه ی فردوسی به بیگانگان توران گفته شده.و در زبان مادی یا همون کردی پسوند کان برای جمع به کار برده میشه که تورکان یعنی بیگانگان.
در نتیجه ترک یعنی بیگانه و ترکان یعنی بیگانگان

اگه به گفته شما توجه کنیم!، در نتیجه «تر» بمعنی بیگانه خواهد بود و «ترکان»(تر + کان به قولی کوردی!) بمعنی بیگانگان! در این بین شما نتوانستید هیچ معنی برای کلمه خالص «تورک» بیاورید! و در ضمن صِرف بکارگیری یک کلمه توسط فردوسی، دلیلی برای بامعنی بودن و یا راست بودن آن کلمه نمی تواند باشد! چون اولاً فردوسی، خود، در دربار یک شاه ترک شاعری می کرده است و ثانیاً فردوسی در دیوان خود، داستان بودن گفته هایش را اعلام می کند: «که رستم یلی بود در سیستان/ منش کردم ان رستمِ "داستان"»

بنده معنی کلمه ترک را با دلیل و استناد، می دانم. و در صورت نیاز و حوصله بحث خواهم آورد!

نقل قول: شما ترکا و مغولها از یک ریشه هستین و بواسطه ی رهبران وحشی و خونخوارتون مثل چنگیزخان و تیمو خان لنگ برای قتل و غارت و خونریزی و فحشا پای خودتون رو به سرزمین ایران باز کردین و تا ابد برای ما بیگانه خواهید ماند.

همونطور که گفتم، قبل از آریایی ها، ایران دارای حاکمان مختلفی بوده، و با در نظر گرفتن این مسئله، پارسها در ایران «میهمان ناخوانده» اند.
در این مورد (ترک بودن سومریان) مراجعه شود به کتاب «سومریان نیاکان ترکان» نوشته و ترجمه ب.گری
و همچنین:
سومریان نیاکان ترکان

----------------------------------------------------------------------------------
از شیوه ی نوشتن و بکار بردن کلمات معلوم است که شما بسیار با شتاب و عجله جواب نوشته اید، و قصد در آشکار سازی حقیقت ندارید و فقط به عنوان «تکذیب کننده» اظهار نظر می کنید. خواهشاً با دیدی منطقی تر به مسئله توجه کنید.
یعنی سواد صفر!2500سال پیش که حکومت هخامنشان بود.550 پیش از میلاد کوروش بود.احتمالا کوروش ایرانی نبوده و کلا پارس ها هم ایرانی نبودن.10000سال پیش شروع مهاجت آریایی ها بود.9000سال پیش آغاز مهاجرت به ایران بود.7000سال پیش هم پایان مهاجرتبه ایران بود.5000سال پیش هم آغاز جدایی ایرانی ها از هندی ها بود.تو که نمی دونی چی می گی؟
ترک ها هم تورانیان نیستن.ترک ها در 600میلاد در شمال شرقی ایران ظاهر شدند.تا قبل از اون ها قوم آریایی سکا اون جا ساکن بود.
جواب بند دومت رو هم تو پست قبل دادم.

قبلا هم گفتم که ترک ها همون تورانیان نیستن.اما جالب تر این هست که بدونید بیشتر داستان های شاهنامه از کتاب ودا و اوستا هست.مثلا اسفندیار و فریدون.هر دو اسمشون چند بار در اوستا اومده.در این که داستان های شاهنامه واقعیت دارن شکی نیست اما فردوسی در بازگویی آن ها اغراق کرده.مثل همون شعر که گفتید.رستم یلی بوده در سیستان.پس رستمی بوده.که من کردمش رستم دستان و بهش بال و پر دادم یا به قول خودمون پیاز داغش رو زیاد کردم.
قبل از میلاد اصلا ترکی در ناحیه ی ایران و هند و پاسکتان و حتی تاجیکستان نبوده.سومریان سامی بوده اند.آشوری ها هم همینطور.شما غیر علمی حرف می زنی.این سایت های بی محتوا رو هم که معرفی می کنه سایت یه مشت(به قول خودتون)ترک بیلمز پان ترک هست که فرق خر با بنز رو نمی دونن!
آقا خود کلمه ی آذر.کلمه ای اوستایی هست و کلمه ی آذربایجان یعنی محل طلوع خورشید.حالا چرا به اون جا می گفتن محل طبوع خورشید؟با این که بیشتر مواقع آذربایجان جزء ایران بوده و مردم از مقعیت جغرافیایی آن اطلاع داشتن و می دونستن در غرب هست و نه در شرق.به خاطر تولد زرتشت.به دلیل احترام به زرتشت پس از تولد ایشون در ارومیه ی امروزی مردم به اون ناحیه آذربایجان می گفن.
حالا خودمونیم چند سالته؟

(02-11-2012، 12:36)بر پشت شیر،خورشید اثر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جناب آذرپادگان! آیا غیر از این است که شما میخواهید فرهنگ و خط و زبانتان را حفظ کنید؟ خب حفظ کنید کسی هم جلوتان را نگرفته است. ضجه را شما نباید بزنید. ضجه را کردهایی که در کشور ترکیه میمیرند باید بزنند. ضجه را لک هایی که تمدنشان که همان تمدن کاسی است و نابود شده است باید بزنند. شما بیش از حفظ خط و زبانتان میخواهید و درضمن آگاه باشید که تفاوت های نژادی از جمله ضریب هوشی دست من و آقای 1939 یا آقای آریوبرزن و حکومت پهلوی که نیست....
درود
کدوم خط کدوم زبان؟برای اتحاد ایران همه ی زبان ها باید از بین بره و یک زبان جاش رو گبیره که اون هم پارسی هست.فارسی نصف و نیمه نه که نصفش عربی هست.هشتاد درصد مردم ایران آریایی هستن.حتا این آذربایجان...که فکر می کنه ترک هست.برای اتحاد باید همه ی زبان های غیر ایرانی حذف بشه.فقط و فقط پارسی.دلیل مشکل ایران و این همه تفرقه ها همین چند زبانه بودن هست.با این که همگی آریایی هستیم.

(02-11-2012، 12:58)1939 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بر اساس گفته برخی از تاریخنگاران زما ورود اریایی ها به ایران بین 650 تا 700 سال پیش است

درود
[/quote]

نه چون ایشان گفتند شما با زبان پهلوی تسلط ندارید این حرف ها را از خودتان در اورید فکر نمیکرد نسخه ای از اوستا موجود باشد!
[/quote]
درود
نه عرفان عزیز.فرضیه زیاد هست اما قویتیرن تقویم همونی هست که من گفتم چون سازگاری زیادی داره.بنا به گفته ی شما.کوروش که 550 پیش از میلاد بوده.550-700=150/یعنی تو 150 سال هم کیانیان بودن هم ماد ها و هم پیشدادیان؟با اون همه پادشاه.نه درست نیست.

(02-11-2012، 13:00)بر پشت شیر،خورشید اثر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نخست بگم که اونقدری مطالعه دارم تا بیام اینجا و باهاتون بحث کنم.
دوم که در بسیاری منابع ذکر شده که ساکنین آذرباجان صرفا زرتشتیان بودند.(دقت کنید نگفتم ایرانیان) بعنوان مثال بناکننده حفاریهای کوه های کاپادوکیه.(انشالله این تاپیک را خواهم زد)

در اون مطالب وبلاگتون هم گفتین که رضاخان نه نژادش معاوم بود نه افتخاراتش نه سواد داشت و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه.
فقط یه جمله بهتون میگم برید روش فکر کنید. "فقط برای یک لحظه تصور کنید قاجارا که کثیف ترین آدما بودن بر ایران حکومتشون رو ادامه میدادند."
البته شاید برای شما بهتر بوده چون لااقل اونا ترک بودن.
و جناب نیکلا درباره سخن کارل مارکس بگم که درست است که همه ما انسانیم و انسانیت داریم و معیار برتری نژادمان نیست. اما ... آیا شما منکر تفاوت های نژادی هستید؟ به هر جهت همانطور که انسانها با هم فرق دارد نژادها هم با هم فرق دارند. ما نژادپرست نیستیم اما نمیتوانیم تفاوتهای نژادی میان ترک و پارس و کرد و مغول و رومی و ... را نادیده بگیریم.
درود
رفیق تو چند سالته؟بهتون بر نخوره اما من شنیده بودم فلش خور انجمن بچه مچه هاست.البته من این رو شنیده بودم.امیدوارم بتونید نظرم رو عوض کنید.
قبل از اسلام همه ی ساکنین ایران که نه اما هشتاد درصد زرتشتی بودن.
 سپاس شده توسط 1939 ، آریوبرزن
[undefined=undefined]برای اتحاد ایران همه ی زبان ها باید از بین بره و یک زبان جاش رو گبیره که اون هم پارسی هست[/undefined]

این سخن معنای استثماری وتوهین آمیزی داره.
اقوام دیگری که زبانشان متفاوت هست حق آموزش ویادگیری زبان مادریشون رو نیز دارند حال آنکه در اون مناطق این زبان مادری جزو تدریسات نیست.
مسئله این مستقل بودن هم مختص تنها تورک نیست.بسیاری از اقوم زبان مستقلی از فارسی دارند.
جمعیت اصلی کشور را ایلات قشقایی وایل سون وبختیاری تشکیل میدهند که بیش از 80 درصد میباشند.
وخصوصا هر کدام فرهنگی مستقل نیز دارند.
ونباید آنها را نابود کرد یا فرهگ وزبانی را بر زبان دیگر غالب کرد.
"دختر و افسر مرزی"

آقا من اعتراض دارم! 4
((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
 سپاس شده توسط بر پشت شیر،خورشید اثر ، Azarbayjanliam
آگهی
منظورم 700 تا 650 پیش از میلاد است
نابود باد کمونیسم نابود باد صیهونیسم

آقا من اعتراض دارم! 4
عضو گروه تاریخ انجمن

(02-11-2012، 13:21)☭Nicola☭ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[undefined=undefined]برای اتحاد ایران همه ی زبان ها باید از بین بره و یک زبان جاش رو گبیره که اون هم پارسی هست[/undefined]

اقوام دیگری که زبانشان متفاوت هست حق آموزش ویادگیری زبان مادریشون رو نیز دارند حال آنکه در اون مناطق این زبان مادری جزو تدریسات نیست.
مسئله این مستقل بودن هم مختص تنها تورک نیست.بسیاری از اقوم زبان مستقلی از فارسی دارند.وخصوصا هر کدام فرهنگی مستقل نیز دارند.

بله دقیقا اما نباید اجازه دهیم که افرادی با قصد آشوب و جدایی طلبی و ناامنی و اهداف مالی بخوان فرهنگ اقلیتیشون رو بر فرهنگ اکثریت غلبه بدن. افرادی مثل آذربایجان عزیز هم میتونن فرهنگ خودشونو حفظ کنن و در کنارش به آداب و رسوم دینی و ملیشون پایبند باشه. اگر در غیر اینصورت باشه مسلما نتیجه اینه که قصد، شورش و جدایی طلبی و ... است. یکی از ویژگیهای خوب کشورما اینه که فرهنگش به خاطر این تفاوتها بسیار غنی شده. ما حق داریم برای حفظ خط و زبان و فرهنگمون بکوشیم اما نه اینکه بخوایم با دنیا سر جنگ بگیریم که ما اینیم و شما باید قبول کنین.
(حکیم فردوسی توسی)
 سپاس شده توسط 1939 ، ☭Nicola☭
بله کاملا باید حواسمون جمع باشه.درسته که یک قومیتی استقلال خودرا باید داشته باشه ولی این نباید وسیله ای برای بیگانگان خصوصا غربی ها وخصوصا امریکا برای لطمه زدن به کشور ها فرصتی ایجاد کنه.

همان طور که میدونید در دهه1980 و1990 به دلیل برخی ضعف ها وسیاست های غلط شوروی وگورباچف ملل شوروی از هم جدا افتادن وبه عبارتی اتحاد آنان متزلزل شد وپیوند آنان که عامل قدرت وسر افرازی *اتحاد جماهیر* شوروی بود به خطر افتاد.در برخی پروپگاندا ها غربی ها ملل شوروی رو با نژاد وقومیت صدا میکردن مثلا میگفتن روس یا اوکراینی و... واینها باعث ایجا جو تفرقه انگیزی میان اتحاد جماهیر شوروی شد ودر نتیجه این بحران در آستانه فروپاشی شوروی وناکاردانی های گورباچف ضربه خودرا وارد کرد واتحاد جماهیر را از بین برد وباعث شد شوروی ز لحاظ فرهنگی آسیب پذیر شود.
جالب اینجاست این فضایی که در اون ملل بوجود اوردن باعث شد برخی رژیم های وابسته غربی سر کار بیایند وفرهنگ غرب زدگی میان جوانان ترویج شود.واتحاد شوروی رو نابود کردن که باعث شد از مناطقی که بهترین نیروگاه ها وتاسیسات هسته ای وفضایی داشت همانند اوکراین وقزاقستان.یا آذربایجان که منابع فراوان داشت از تمامی اینها جدا شود وبه ضعف ها ومشکلات متعددی دچار شود.
در این مورد مطلبی نیز دارم که در موضوعی ارسال خواهم کرد.

چندی پیش نیز بنده که خبر ها رو مشاهده میکردم در نت برخی پشتیبانی غربی ها خصوصا امریکا وخانم کلینتون از فعالیت های تجزیه طلبانه ضد ایران رو مشاهده کردم.
واز همین جا دستشون رو خوندم که قصد دارند موج تفرقه انگیزی ایجاد کنند.
وبه خاطر همین موضوع باید هوشیار باشیم واتحاد خود را از دست ندهیم وبه فرهنگ وارزش های زبانی وقومی هم احترام بگذاریم.
"دختر و افسر مرزی"

آقا من اعتراض دارم! 4
((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
 سپاس شده توسط Azarbayjanliam ، بر پشت شیر،خورشید اثر
(02-11-2012، 13:21)☭Nicola☭ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مسئله این مستقل بودن هم مختص تنها تورک نیست.بسیاری از اقوم زبان مستقلی از فارسی دارند.
جمعیت اصلی کشور را ایلات قشقایی وایل سون وبختیاری تشکیل میدهند که بیش از 80 درصد میباشند.
وخصوصا هر کدام فرهنگی مستقل نیز دارند.
آخه بچه استثمار چیه؟نه خدایی استثمار چیه؟فرقش با استعمار چیه؟دهنت بوی شیر میده.برای اتحاد باید زبان های دیگه از بین بره.
خیر هیچ حقی ندارن.بیشتر ایرانی ها اریایی هستند و از یک نژاد و باید زبونشون هم یکی باشه و باید زبان های بیگانه از بین بره.باید زبان همه یکی بشه.هر نخواست می تونه مهاجرت کنه.
داهاتی تورک نه ترک!بله درسته زبونشون متفاوته اما نژادشون یکی هست پس باید زبونشون از بین بره تا به اتحاد برسیم و پیشرفت کنیم.
کی گفته هشتاد درصد ایرانی ها بختیاری هستن؟چرند می گی.ضمنا در مورد استثمار و استعمار هم خوشحال می شم جواب بدی.می خواییم بخندیم.
 سپاس شده توسط آریوبرزن

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  مردان کلاه‌دار و زن ریش‌دار/ چه کسانی به واقعه مسجد گوهرشاد اعتراض کردند؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان